صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 167
Like Tree642تشکر

موضوع: باید‌ها و شایدها و نبایدها در انتخاب لنز

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط msms نمایش پست ها
    سلام
    شاید سوال پیش پا افتاده ای برای اساتید باشه ولی می خوام بدونم که:
    فرق لنزهای DX یا EF-S که برای دوربینهای با سنسور کوچکتر تولید شده با FX یا EF که برای فول فریم تولید شده چیه،وقتی از FX یا EF میشه بجای آن یکی هم استفاده کرد با اینکه هر دو شون رو در استفاده از کراپ دار در ضریبش(1.5 یا1.6) ضرب میکنند.
    پس هدف از تولید سری DX و EF-S چیه؟ در بدنه های غیر فول فریم( کراپ دار) وقتی از لنزهای خودش استفاده کنیم تفاوتی در استفاده از لنزهای فول فریم(البته با همون مشخصات فاصله کانونی و...)داریم؟
    سپاس
    2 دلیل اصلی
    1.قیمت کمتر
    2. اندازه و وزن کمتر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

با سلام.
    در صورت امکان اساتید محترم در مورد اختلافات Canon EF 70-200mm f/4L IS و Canon EF 70-200mm f/4L USM توضیح دهید. و برای من که یک زوم تله میخواهم، کاربرد خاص و منحصر به فردی هم مد نظر نیست کدوم پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    139

در لنزهای نیکون وقتی بدنه دارای موتور فوکاس باشد چه اهمیتی داره که لنز AF یا AF-S باشه ؟

به جز پارامتر سرعت فوکاس نقش دیگه ای هم داره؟
    مثلا 80-200 هر دو مدل رو داره AF&AFS چه چیزیست که مدل AF-S سایزش دوبرابر AF است ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط lord نمایش پست ها
    در لنزهای نیکون وقتی بدنه دارای موتور فوکاس باشد چه اهمیتی داره که لنز AF یا AF-S باشه ؟

به جز پارامتر سرعت فوکاس نقش دیگه ای هم داره؟
    مثلا 80-200 هر دو مدل رو داره AF&AFS چه چیزیست که مدل AF-S سایزش دوبرابر AF است ؟
    اقاچرا شایعه درست میکنی؟ یعنی چی AF-s سایزش 2 برابره
    بنده ه خدا Af همش 20 میلیمتر کوتاه تره سایز دهانه هر دو لنز هم 77هست

كاربر همراه
    تشکر کرده
    139

شما اگه این دولنز رو از نزدیک دیده بودین این جمله بندیتون شکل دیگه ای داشت...
    اینترنت منبع خوبیه ولی شنیدن کی بود مانند دیدن
    شایعه درست کردن هم دیگه باسه این لنز خیلی دیره...
    http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...m4XIBV_sMZkkpn

http://www.momentcorp.com/temporary%...00/3lenses.jpg

نقل قول نوشته اصلی توسط charli نمایش پست ها
    اقاچرا شایعه درست میکنی؟ یعنی چی AF-s سایزش 2 برابره
    بنده ه خدا Af همش 20 میلیمتر کوتاه تره سایز دهانه هر دو لنز هم 77هست

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

سلام
    جستجوی کوتاهی در مورد نمودار mtf در سایت کردم و بجز یه مقاله قدیمی در قسمت مقالات چیزی پیدا کردم. اون هم یکم پیچیده بود و اصطلاحاتی داشت که بار اول بود به چشمم میخورد.

لطفا اگه لینک کمک کننده ای هست معرفی کنید یا اگه ممکنه توضیح مختصری در موردش بدید.(هرچند اون مقاله ای که من دیدم بعیده تو چند خط خلاصه شه)
    ممنون.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر همراه iman_n21 آواتار ها
    تشکر کرده
    117

دو تا سئوال در مورد لنز داشتم به نظرم اومد بهترین جا برا پرسیدنش اینجاست

- آیا یه لنز زوم و یه لنز نرمال در فوکال یکسان و اف یکسان خروجیشون از نظر پرسپکتیو یکی هست ؟

- من با هر دو لنزی که دارم چند شب پیش عکاسی کردم، اما در هر دو گاهی در عکسها انعکاس و لکه ای از مثلاً ماه یا یه چراغ روشن دیده میشه، با وجودی که مثلا روی 105-18 از هود هم استفاده کرده بودم و در هر دو از مد MUP عکسبرداری کردم، آیا این مورد طبیعی هست یا چون لنزهای من در حد متوسط هستن این حالت پیش میاد و در مورد لنزهای حرفه ای تر و با کیفیت تر این موارد پیش نمیاد ؟
    البته وقتی دستم رو بالای هود قرار میدادم که کارایی هود بیشتر بشه دیگه این مورد پیش نمیومد
    ویرایش توسط iman_n21 : Thursday 5 July 2012 در ساعت 20:57

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

وقتی فوکال یکسان باشه با فاصله یکسان دیگه فرقی نمیکنه و پرسپکتیو یکسان هست.
    در مورد سوال دوم هم متوجه نشدم دقیقا ولی اگر منظورتون فلر هست که در نور دهی های طولانی در شب خودش رو نشون میده این مورد طبیعیست و بسته به لنز مورد استفاده میتونه کمتر یا بیشر دیده بشه.
    و اینکه بله لنزهای بهتر فلر کمتری هم دارند.مثلا همین 24-10 نیکون فلر زیادی داره ولی 16-8 سیگما در این مورد خیلی بهتر عمل میکنه.و 8 مم فیش آی پرو اپتیک از هردوی اینها بهتر!
    yaghoobi و iman_n21 تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

- آیا یه لنز زوم و یه لنز نرمال در فوکال یکسان و اف یکسان خروجیشون از نظر پرسپکتیو یکی هست ؟
    هم بله و هم خیر. خیلی از لنزهای زوم فاصله کانونی ثبت شده را برای فاصله های بی نهایت (از چند متر بیشتر) میدهند. برای مثال لنز 200-18 نیکون بر روی 200 میلیمتر وقتی که بر روی سوژه ای با فاصله زیاد فوکوس کند همان 200 میلیمتر است اما همین لنز وقتی روی سوژه نزدیک فوکوس میکند 200 میلیمتر آن تقریبا معادل 135 میلیمتر است. کسانی که به این موضوع توجه نمیکنند ادعا میکنند که 200 میلیمتر این لنز مثلا قلابی است و نیکون لنز135 را به جای 200 میفروشد اما نکته در فاصله سوژه با لنز است.
    هر لنز زومی با توجه به ساختار ویژه خودش ممکن است متفاوت باشد یعنی ممکن است لنز 200-18 کنون در فاصله نزدیک جور دیگری باشد.
    از دیدگاه تئوری لنز فیکس (شما گفتید نرمال که فکر کنم منظورتان لنز با فاصله کانونی ثابت است) در فاصله کانونی مشابه باید پرسپکتیو مشابهی داشته باشد اما شرط گفته شده را در نظر داشته باشید که این مسئله در هر شرایطی صدق نمیکند.
    yaghoobi، farsad، Rouzbeh Ehsani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    هم بله و هم خیر. خیلی از لنزهای زوم فاصله کانونی ثبت شده را برای فاصله های بی نهایت (از چند متر بیشتر) میدهند. برای مثال لنز 200-18 نیکون بر روی 200 میلیمتر وقتی که بر روی سوژه ای با فاصله زیاد فوکوس کند همان 200 میلیمتر است اما همین لنز وقتی روی سوژه نزدیک فوکوس میکند 200 میلیمتر آن تقریبا معادل 135 میلیمتر است. کسانی که به این موضوع توجه نمیکنند ادعا میکنند که 200 میلیمتر این لنز مثلا قلابی است و نیکون لنز135 را به جای 200 میفروشد اما نکته در فاصله سوژه با لنز است.
    هر لنز زومی با توجه به ساختار ویژه خودش ممکن است متفاوت باشد یعنی ممکن است لنز 200-18 کنون در فاصله نزدیک جور دیگری باشد.
    از دیدگاه تئوری لنز فیکس (شما گفتید نرمال که فکر کنم منظورتان لنز با فاصله کانونی ثابت است) در فاصله کانونی مشابه باید پرسپکتیو مشابهی داشته باشد اما شرط گفته شده را در نظر داشته باشید که این مسئله در هر شرایطی صدق نمیکند.
    بنده هم، زمانی سه لنز زیر را در 100mm (و کنترل و تائید فوکال 100 در Exif) چک کردم و نتایج متفاوت بود:

1. Canon EF24-105mm f/4.0L IS USM
    2. Canon EF100mm f/2.8L IS USM Macro
    3. Canon EF70-200mm f/2.8L IS II USM

نتایج مورد 2 و 3، بهم نزدیک تر بود.
    فاصله سوژه تا دوربین (نصب بر روی سه پایه) حدود 2.5 متر بود.
    البته پرسپکتیو های ثبت شده، همانند یکدیگر بودند.

صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین