صفحه 21 از 85 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 71 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 847
Like Tree1155تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش اکسترنال ( هات شو )

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    ممنون جناب مرادی از مثالهای که زدید.

ولی فکر نمی کنم این موضوع با مثال قابل حل شدن باشد.

چون من هم این کار رو با یک فلاش 300 در آتلیه انجام دادم.و وقتی دیاف رو 2 استاپ بستم وقدرت فلاش رو 4 برابر کردم کاملا اوراکسپوز شد.
    فلاش هاتون از چه برندیست ؟
    از چه دیافی به چه دیاف دیگری رفتید ؟

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    فلاش هاتون از چه برندیست ؟
    از چه دیافی به چه دیاف دیگری رفتید ؟
    با اینکه اطمینان دارم این موضوع ربطی به برند فلاش ندارد. من با یک فلاش متل این مقایسه رو انجام دادم. و از f8 بهf16 رفتم.
    شما هم یک بار امتحان کنید.

تشکر کرده
    3025

با اینکه اطمینان دارم این موضوع ربطی به برند فلاش ندارد. من با یک فلاش متل این مقایسه رو انجام دادم. و از f8 بهf16 رفتم.
    شما هم یک بار امتحان کنید.
    برای این پرسیدم که بعضی از فلاش ها فقط نشانگر کاهش قدرتشون بر حسب استاپ و بعضی ها بر حسب قدرت می باشد
    نشانگر بر حسب استاپ می باشد یا قدرت ؟
    نمیدونم کجای تستون اشکال داره
    اگه امکان هست
    نمونه عکس ها رو به همراه اگزیف قرار دهید

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

فكر مي كنم مشكل از اينجاست كه داريد زيادي با قضيه رياضي برخورد مي كنيد. اگر اينطور بود كه هيچ نورسنج و فلاش متري لازم نبود و فقط با يك بار فلاش متري در هر آتليه اي مي شد پس از اون همه چيز رو با ضرايب بالا و پايين كرد. اين موضوع مي تونه به عوامل مختلفي ربط داشته باشه. معمولا ميزان نور اينقدر ها هم با قدرت فلاش رابطه ي خطي نداره و براي قدرت هاي بالا گاهي ميزان نور به صورت تصاعدي بالا مي ره (و گاهي پايين مياد). مثلا اگر ديفيوزري بتونه نور يك فلاش 100 ژول رو 20% نرم كنه؛ همون ديفيوزر ديگه قادر نخواهد بود در همان فاصله نور يك فلاش 500 ژول رو 20% نرم كنه؛ يا اگر چتري بتونه 90% نور يك فلاش ضعيفتر رو برگردونه اينبار برعكس در برگردوندن 90% نور يك فلاش خيلي قوي تر عاجز خواهد بود. از انعكاس هاي ناخواسته از سقف و ديوار و ... هم نبايد قافل بود كه با بالا تر رفتن قدرت فلاش اين رفلكت ها هم بيشتر و بيشتر خواهند شد و نسبتشون نسبت به قدرت فلاش خطي نخواهد بود.
    Amir Mohebi، SBadri، Persian و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

فكر مي كنم مشكل از اينجاست كه داريد زيادي با قضيه رياضي برخورد مي كنيد. اگر اينطور بود كه هيچ نورسنج و فلاش متري لازم نبود و فقط با يك بار فلاش متري در هر آتليه اي مي شد پس از اون همه چيز رو با ضرايب بالا و پايين كرد. اين موضوع مي تونه به عوامل مختلفي ربط داشته باشه. معمولا ميزان نور اينقدر ها هم با قدرت فلاش رابطه ي خطي نداره و براي قدرت هاي بالا گاهي ميزان نور به صورت تصاعدي بالا مي ره (و گاهي پايين مياد). مثلا اگر ديفيوزري بتونه نور يك فلاش 100 ژول رو 20% نرم كنه؛ همون ديفيوزر ديگه قادر نخواهد بود در همان فاصله نور يك فلاش 500 ژول رو 20% نرم كنه؛ يا اگر چتري بتونه 90% نور يك فلاش ضعيفتر رو برگردونه اينبار برعكس در برگردوندن 90% نور يك فلاش خيلي قوي تر عاجز خواهد بود. از انعكاس هاي ناخواسته از سقف و ديوار و ... هم نبايد قافل بود كه با بالا تر رفتن قدرت فلاش اين رفلكت ها هم بيشتر و بيشتر خواهند شد و نسبتشون نسبت به قدرت فلاش خطي نخواهد بود.
    متشکرم آقا فرهاد.بالاخره یکی درد ما را فهمید من دو روز است که می گوییم این اعداد و نسبت و تناسب همیشه نمی تواند درست باشد که یکبار جناب مرادی تست می کنند و همه چیز درست ولی وقتی من تست میکنم جواب نمی دهد.
    و واقعا این جمله که فرمودید با قضیه ریاضی قابل حل نیست کاملا درست می باشد
    چرا که اگر مبنا را بر ریاضیات قرار دهیم برای عکاسی با دیاف های بسته تر نیاز به ابر فلاش ها پیدا می کنیم.

از همه دوستان آقایان: محبی.مرادی.میلانی وهمجنین شما آقا فرهاد که در این موضوع به اینجانب کمک کردید کمال تشکر رو دارم.
    موفق باشید
    mreza1001 و shenasi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3025

با سلام
    قوانین عکاسی از قوانین نور و در نتیجه از فیزیک استفاده میشه , برای همین می توان فرمولی برای این موارد بدست اورد ولی شرط دارد , شرطی که حتی در ازمایشات دیگر هم باید رعایت شود
    چه میزان خطا در کار می باشد

فرهاد خان ما اگر نتوانیم از همان اول این خطاها را بسنجیم و میزان نسبی اثر انها را بر عکس بیابیم که دیگر برای یک عکس نمی توان شرایط خاص معرفی کرد وهمیشه باید فرض بر متغیر بودن موارد قرار داد

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

متشکرم آقا فرهاد.بالاخره یکی درد ما را فهمید من دو روز است که می گوییم این اعداد و نسبت و تناسب همیشه نمی تواند درست باشد که یکبار جناب مرادی تست می کنند و همه چیز درست ولی وقتی من تست میکنم جواب نمی دهد.
    و واقعا این جمله که فرمودید با قضیه ریاضی قابل حل نیست کاملا درست می باشد
    چرا که اگر مبنا را بر ریاضیات قرار دهیم برای عکاسی با دیاف های بسته تر نیاز به ابر فلاش ها پیدا می کنیم.

از همه دوستان آقایان: محبی.مرادی.میلانی وهمجنین شما آقا فرهاد که در این موضوع به اینجانب کمک کردید کمال تشکر رو دارم.
    موفق باشید
    فكر ميكنم از اين پستهاي اخير نتيجه ديگه اي هم ميشه گرفت كه بدرد اين تاپيك هم ميخوره و اون اينه كه:

هر چي برند فلاش و موديفايري ( ديفيوزر، چتر،... ) كه ميخريم معتبرتر باشه نوردهي دقيقتري خواهيم داشت و عكس العملهاي نوري نزديكتري را به اون مباني رياضي نور شاهد خواهيم بود.

يا به زبان عاميانه تر "هر چي پول بدي آش ميخوري" :biggrin:

فلاشي كه شركت كنون چند ده هزار نفري ميسازه حتما يه فرقي با فلاش شركت متل 100 نفري بايد داشته باشه... ( فقط توروخدا گير نديد كه كيفيت چه ربطي به تعداد نفر داره و ....)
    Hamid Moradi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    فكر ميكنم از اين پستهاي اخير نتيجه ديگه اي هم ميشه گرفت كه بدرد اين تاپيك هم ميخوره و اون اينه كه:

هر چي برند فلاش و موديفايري ( ديفيوزر، چتر،... ) كه ميخريم معتبرتر باشه نوردهي دقيقتري خواهيم داشت و عكس العملهاي نوري نزديكتري را به اون مباني رياضي نور شاهد خواهيم بود.

يا به زبان عاميانه تر "هر چي پول بدي آش ميخوري" :biggrin:

فلاشي كه شركت كنون چند ده هزار نفري ميسازه حتما يه فرقي با فلاش شركت متل 100 نفري بايد داشته باشه... ( فقط توروخدا گير نديد كه كيفيت چه ربطي به تعداد نفر داره و ....)
    البته شما درست می فرمایید که آدم هر چی پول بده آش می خوره ولی نتیجه گیریتون در این که مبانی ریاضی در این امر دخیل است نمیتواند صد در صد درست باشد.

تشکر کرده
    490

با سلام
    قوانین عکاسی از قوانین نور و در نتیجه از فیزیک استفاده میشه , برای همین می توان فرمولی برای این موارد بدست اورد ولی شرط دارد , شرطی که حتی در ازمایشات دیگر هم باید رعایت شود

فرهاد خان ما اگر نتوانیم از همان اول این خطاها را بسنجیم و میزان نسبی اثر انها را بر عکس بیابیم که دیگر برای یک عکس نمی توان شرایط خاص معرفی کرد وهمیشه باید فرض بر متغیر بودن موارد قرار داد
    اگر شما فکر میکنید من در آزمایشات دچار خطا شده ام چرا خودتان همان آزمایش من را انجام نمی دهید. البته دوستان دیگر هم می توانند با فلاش های بهتر آزمایشی که من انجام داده بودم را انجام بدهند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

با سلام

دقيقا قضيه همينه. اين روابط رياضي بين "نور" و "ديافراگم" وجود دارد و كاملا صحيح هم هست مو هم لاي درزش نمي رود ولي بايد بدانيم كه بين "نور" تئوري و اون "نور" ي كه فلاشمان توليد مي كند و اون "نور" اي كه نهايتا به سوژه مي رسد فرق هست.

نوري كه از فلاش خارج مي شود تابع خيلي چيزهاست و لزوما ميزان لوكس نور خارج شده از يك فلاش با اون ميزاني كه قرار است (و در بروشور نوشته شده) باشد يكسان نيست. اين ميزان نور به عوامل مختلفي از معتبر يا نا معتبر بودن كارخانه ي سازنده، نو بودن و كهنه بودن لامپ، ولتاژ دقيق برق ورودي به فلاش، تعداد دفعاتي كه فلاش پشت سر هم در دقايق قبل تخليه شده و حتي به دماي محيط و ... بستگي دارد.

نوري كه به سوژه مي رسد هم تابع خيلي چيزهاي ديگر است. اين ميزان نور به عوامل مختلفي از فاصله ي نور تا سوژه، زاويه ي نور با سوژه، نوع و جنس نرم كننده ها و بازتابنده ها، جنس و رنگ فون و ديوار و سقف آتليه و ... ارتباط دارد.

حالا در تست هايمان برخي از اين عوامل مثل فاصله و زاويه و امثالهم را مي توانيم يكسان كنيم ولي بسياري از آنها را نمي توانيم و اصولا به همين دليل است كه بايد در آتليه (در صورت عدم استفاده از نورپردازي TTL) از سعي و خطا براي پيدا كردن بهترين تركيب استفاده كرد.

آن مثال معروف را بزنم كه اگر به توپي روي سطح صافي ضربه اي بزنيم در صورتيكه اصطكاك بين توپ و سطح و همچنين نيروي passive وارده از هوا به توپ وجود نداشته باشند، توپ در اثر همان ضربه (نيرو) تا ابد به حركت ادامه خواهد داد ولي در دنياي واقعي و حتي در خلاء، نهايتا به خاطر اصطكاك توپ از حركت باز خواهد ايستاد.
    Amir Mohebi، SBadri، A_Maddah و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 21 از 85 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 71 ... آخرینآخرین