صفحه 149 از 284 نخستنخست ... 49 99 139 145 146 147 148 149 150 151 152 153 159 199 249 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,481 تا 1,490 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    متاسفانه کنون تو sx150 از سنسورهای cmos که کیفیت خوبی دارن و تو sx230 بکار برده استفاده نکرده .
    داشتن فقط سنسور CMOS دليلي بر كيفيت بهتر نيست ، تكنولوژي ساخت مهمه ، توي اين مورد كه شما گفتيد فكر كنم فاكتور قيمت از همه چيز مهمتره و دليل انتخاب نوع سنسور براي كنون .
    بهتر بودن SX230 شكي نيست ، ولي قيمتشون در دنياي كامپكت ها زياد فاصله داره %

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

منظورم اسم سنسور cmos نبود بلکه صرفا این مدلی که تو sx230 استفاده شده هست . قبلا در دو سنسور cmos & ccd تو کیفیت ccd سرتر بود ولی با تکنولوژی که تو ساخت این نوع سنسور استفاده شده کیفیت خیلی بالا رفته .
    فکر میکردم تو سری sx130 هم سنسور ها با این تکنولوژی استفاده بشن .
    azari kei تشکر می‌کند.

كاربر جديد pedram_ashena آواتار ها
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD.T نمایش پست ها
    gps در همه جاي دنيا كار ميكنه!
    طبق گفته های بعضی از تولید کنندگان و سایتهای ری ویو در بعضی از کشورها بنا بر دلایلی (...) جی پی اس کار نمیکند.اگر این مورد در چند برند باشد و شایع نیست بنده را مطلع نمایید.
    ممنون

افتادم توی انتخاب الاکلنگی بین لایک ها و کام... هر وقت مصمم به خرید یکیشون میشم دوربین های اون یکی دسته خودنمایی میکنند.تازه متوجه شدم فرمت فیلمبرداری sx230 .move است.مدل دیگری که تمام خوبیهای این مدل را داشته باشد و در فیلمبرداری تکمیلتر باشد با توجه به ارزش خرید ، پیشنهاد میدهید؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    62

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram_ashena نمایش پست ها
    طبق گفته های بعضی از تولید کنندگان و سایتهای ری ویو در بعضی از کشورها بنا بر دلایلی (...) جی پی اس کار نمیکند.اگر این مورد در چند برند باشد و شایع نیست بنده را مطلع نمایید.
    ممنون

افتادم توی انتخاب الاکلنگی بین لایک ها و کام... هر وقت مصمم به خرید یکیشون میشم دوربین های اون یکی دسته خودنمایی میکنند.تازه متوجه شدم فرمت فیلمبرداری sx230 .move است.مدل دیگری که تمام خوبیهای این مدل را داشته باشد و در فیلمبرداری تکمیلتر باشد با توجه به ارزش خرید ، پیشنهاد میدهید؟
    در مورد GPS بگم كه دلايل محدوديت يكي اينه كه كشوري كه دوربين رو براش توليد كنند قوانينش اجازه استفاده رو نده كه در اون صورت چيپ GPS روي اون نصب نميشه. توي كشور ما كه از اين خبرها نيست من خودم(نه با اين مدل) براي يه شركت عكس با Geo Tag گرفتم . و محدوديت ديگر اين كه در شرايطي كه توي تونلها و شرايط بد جوي و داخل ساختمان سيگنال دريافت نشه.
    حالا به نظر من شما اصلا بحث gps رو رها كن! چون اول اينكه بين 220 و 230 كانن اختلاف قيمت زيادي نيست!
    بعد هم نياز هاي عكسبرداري و فيلمبرداري مورد نظرت رو ببين . gps بيشتر به درد زماني ميخوره كه بخواي عكسهات رو توي شبكه اجتماعي توي اينترنت به اشتراك بذاري يا موارد ديگه بودنش خوبه ولي نبودش توي كيفيت عكس تاثيري نداره!!!
    pedram_ashena و azari kei تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    263

GPS واقعا چیز با ارزشیه . وقتی مدتی از گرفتن عکس گذشت اونوقت ارزشش معلوم میشه.

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    GPS واقعا چیز با ارزشیه . وقتی مدتی از گرفتن عکس گذشت اونوقت ارزشش معلوم میشه.
    گوشي موبايل من GPS داره و ميتوني در تنظيمات دوربين فعالش كني ، ولي به درد نمي خوره به خدا ، مگر سوژه جسم جامد باشه ، تا بياد آنتن بده ، حوصله همه سر رفته ، واسه من 10-20 ثانيه خيليه ، ارزششم كه تا حالا درك نكردم ، به درد كسايي ميخوره كه عشق به اشتراك گذاري عكس توي شبكه هاي اجتماعي باشه، اگه به همچين عكسايي بخورده باشين تا حالا مي فهميد كه نيازي به GPS داريد يا نه ، يراي كسي مثل من كه اصلا حوصله صبر كردن ندارم ، زدن لينك جغرافياي عكس از حوصلهم خارجه.

100% در رده خاصي از دوربين ها داشتن GPS يا ورودي GPS ضروري و مفيد ، و حتما براي كار هاي خاص ضروري ، ولي توي رده كامپكت فكر نكنم
    MOHAMMAD.T تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    263

اونجایی به دور میخوره که چند سال بعد میخوای بدونی این عکسو کجا گرفتی . گذاشتن GPS روی دوربین عکاسی مخصوصا برای کارهای حرفه ای و طبیعت و خارج از خانه واقعا به درد بخوره . متاسفانه دوربین خودم نداره .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    انتخاب خيلي خوبي است ولي تفاوت اين دو فقط GPS نيست و تفاوت قيمتي هم تقريبا ندارند. همان SX230 را بگيريد.
    استاد میشه بفرمایید از نظر باتری تعداد شات با یکبار شارژ کدوم سرتره؟
    hx9 یا sx230
    البته نمیدونم چرا این بر و روی سونی منو بیشتر جلب میکنه... چه کنم؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط hajkamran نمایش پست ها
    استاد میشه بفرمایید از نظر باتری تعداد شات با یکبار شارژ کدوم سرتره؟
    hx9 یا sx230
    البته نمیدونم چرا این بر و روی سونی منو بیشتر جلب میکنه... چه کنم؟
    اطلاعي از اين مورد ندارم ولي چون هردو از باتري ليتيوم يون استفاده مي كنند نبايد تفاوتي بكنند. شما هر كدوم رو دلت باهاشه بخر چون خيلي تفاوت عمده اي ندارند به غير از اينكه SX230 تنظيمات دستي (تقدم شاتر و تقدم ديافراگم) هم دارد ولي سوني نه. اگر اهل استفاده از اين مودها نيستيد همان سوني را بخريد كه LCD بهتري هم دارد.
    hajkamran تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت دوستان و اساتيد ، مدتيه دنبال خريد يك كامپكت خوب هستم . قيمت خيلي مهم نيست . از G12 كه بگذريم ( كه بغير از زوم كم و يه خورده هيكل ورزشكاريش! عيب ديگه اي نميتونم روش بذارم ، تازه پراز حسن هم هست ) ، بين مدلهاي زير موندم كه چيكار كنم :
    - نيكون S9100 : خيلي خوشتيپ و قشنگه ! فقط حداقل سرعت شاترش 1 ثانيه است كه فكر كنم براي من كه علاقه به عكاسي تو نور كم دارم خيلي كم باشه . حداقل حساسيت ايزوش هم 160 هست كه نميدونم مشكل ساز ميشه يا نه . بازترين ديافشم كه 3.5 هستش .
    - پاناسونيك TZ20 : اينم تيپ تقريبا قابل قبولي داره . نتونستم به جمع بندي برسم كه كيفيت كارش چطوره ( از اون مگاپيكسل زياد 15.1 و صفحه لمسي اش يه خورده ميترسم !) ، وگرنه از نظر امكانات همه نيازهاي منو برآورده ميكنه ( البته فكر كنم ! ).
    - سوني HX7 : اينم كه هم فن حريفه ( البته استايل جذابي نداره ) ، فقط احساس ميكنم رنگ خروجيش يه كم غير طبيعيه و اشباع زيادي داره . سنسورشم 16مگا هست . اسمشم كه يه خورده اذيت ميكنه (!)
    - كانن SX230 : قيافه كه تعطيل ! اون فلاش خروس بي محلشم كه آزاردهنده است ( هر چند كه ، فكر كنم از نظر فني بالاتر بودن ارتفاع فلاش نسبت به فلاشهاي چسبيده به لنز ، كيفيت كار فلاش رو بالاتر ميبره ، نه ؟ )
    از لطف و راهنمائي و مدلهاي احتمالي ديگه اي كه معرفي ميكنيد خيلي ممنونم .