صفحه 174 از 1201 نخستنخست ... 74 124 164 170 171 172 173 174 175 176 177 178 184 224 274 674 1174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,731 تا 1,740 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    منظورم از کیفیت اگه درست بگم شارپ بودن عکس و وضوح بالای جزئیات هستش
    سلام

خود شارپ بودن به تنهایی محل بحث بسیاری دارد.

همینقدر را در نظر بگیرید که شارپ بودن فایل JPG و جزئیات موجود در آن یکجورهایی غایت آن است. یعنی خیلی با خیال راحت نمی‌توان سریع به مطلوب رسید و در بسیاری از موارد بازیافت جزئیات از سطوح مختلف نوری ناممکن خواهد بود.

اما اگر ثبت جزئیات و داینامیک رنج بالاتر دوربین‌های حرفه‌ای‌تر (به معنای عام) و کلاً فایل‌های پرطمطراق‌تر RAW را در نظر بگیرید دستتان برای ایجاد شارپنس مورد نظر و وضوح بالاتر، بسیار بازتر است و 100 البته نتیجه بسیار قابل کنترل‌تر و بهتر.
    Persian، Kourosh Kahal، king4 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

در برخی بحث ها خصوصیات و ویژگی های مهمی که دوربین ها را در کلاسهای مختلف قرار می دهد و انها را متمایز میکند فراموش به عوض مسئله شارپنس دیفالت دوربین و نویز زیادی مورد توجه قرار میگیرد. یک دوربین مجموعه ای از ویژگی های مختلف را دارد که برخی از انها با هم در تناقض هستند و خوب و بدش بر میگردد به نوع استفاده عکاس و چیزی به عنوان بهتر و بدتر وجود ندارد. برخی از خصوصیات را میشود اینطور فهرست کرد:

ارگونومی که باز هم بر میگردد به نوع نیاز و خصوصیات فیزیکی استفاده کننده.
    سیستم فوکوس سریعتر
    فوکوس دقیق تر
    شاتر لگ کمتر
    توانایی بهتر در عکاسی نور کم که میشود فوکوس بهتر در نور کم و نویز کمتر را از ملزومات ان دانست.
    ویزور بزرگتر یا واضح تر
    بدنه فلزی یا غیر فلزی که ان هم با توجه به نیاز استفاده کننده تصمیم گرفته میشود
    رزولوشن دوربین (با توجه به نیاز)
    سیلینگ بدنه بهتر در مقابل شرایط مختلف اب و هوایی
    مقاومت و به قولی گردن کلفت بودن دوربین در شرایط سخت مانند ضربه یا افتادن
    قابلیت عکاسی پیاپی با توجه به نیاز عکاس
    قابلیت استفاده از تجهیزات جانبی
    در دسترس بودن تجهیزات جانبی یک دوربین یا برند
    هزینه استفاده از یک برند یا سیستم به طور کل
    سایز سنسور یا کراپ که باز هم خوب و بد ندارد (رفتن از کامپکت به اس ال ار کراپ دار و از انجا به فول فریم مثل لیسانس و فوق لیسانس و دکتری نیست).
    اگر من عکاس جنگ باشم دوربین خوب برایم دی3 یا 1دی مارک 3 است و اگر در اتلیه سر کوچه امان عکاسی میکنم تقریبا هر اس ال ار ی برایم جواب گو است و اگر از دی3ایکس برای گرفتن عکاس پرسنلی استفاده کنم باید به روانشناس مراجعه کنم.

در انتها برای کسی که میخواهد وارد دنیای اس ال ار بشود تمامی دوربینهای entry level برندهای مختلف به قدری قابلیت دارند که تا 2-3 سالی میتوان به طور تمام وقت با انها کار کرد و مطلب اموخت و انشاله بعد از ان مدت هم نیاز هر کسی واضح و مشخص میشود.

سمت و سوی پستها به سویی میرود که در خط اول از تمامی بحث های برندی اظهار بی زاری میشود اما در خط دوم همان اش و همان کاسه و اثبات انکه این بهتر است یا ان.
    A_Maddah، infinity، Kholeno و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Positron نمایش پست ها
    سلام
    من تازه عضو شدم و یه مدتی هست مه با Fuji HS10 کار کردم و حالا قصد دارم یه SLR بگیرم
    علاقه به ترتیب:طبیعت و منظره-حیات وحش-ماکرو-و غیره:دی
    بودجه:راستش فعلا بودجه ای رو در نظر نگرفتم و میخوام یه برآوردی بکنم بعد تهیه کنم
    اگه ممکنه یه بدنه و برای هر کدوم از موردها یه لنز معرفی کنید
    برای شروع میخوام فقط یکی از این لنزها رو تهیه کنم
    فقط قیمت زیادم بالا نره:biggrin:
    اگه قیمتم هم بدین که خیلی خوب میشه
    خیلی ممنون
    دوستان کسی دیگه ای نبود راهنمایی کنه؟

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

برای اون تنوعی که شما در نظر دارید به بیشتر از یک لنز نیازمندید.
    پیشنهادات من:
    دی90 کیت حدود 1.200
    550دی به علاوه 85-15 یا 200-18 (بدنه حدود 800 و لنزها به ترتیب حدودا 800 و 600 )
    اینها برای شروع خوبن.ترکیب دوم گرانتر هست ولی مزایای بیشتری هم داره.
    بعدا هم میتونید لنزهای تله یا ماکرو بسته به نیاز و علاقه تهیه کنید.
    Torabian تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    خوش آمدید
    به نظر من برای انتخاب دوربین هزینه بحث مهمییست که شما دقیقا ذکر نکردید که چه مقدار می خواهید هزینه کنید.
    از بین برندها (با احترام به بقیه برندها) پیشنهاد من کنون یا نیکون است، لوازم جانبی بیشتر، نمایندگی های فراوانترو...
    شما به یک بدنه مقاوم با دینامیک رنج بالا بیشتر احتیاج دارید سرعت هم هر چه بیشتر بهتر
    در برند نیکون که معمولا در دینامیکرنج بهتری و هم بدنه خوبی دارد D7000 ویا ارزانترD90
    در کنون 7D
    در مورد لنزها هم باز به بودجه شما بر می گردد
    موفق باشید

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

سلام

ممکن است راهنمایی های زیادی را دریافت کنید، اما تا هنگامی که مقدار حدودی بودجه را در نظر نگیرید، راهگشای شما نخواهند بود...

ممکن است لنز 75-300 کنون با قیمت کمتر از نیم میلیون برای عکاسی حیات وحش برای شما نیاز هایتان را براورده کند و ممکن هم است که بتوانید لنز 100-400 با قیمت حدود 2 میلیون را تهیه کنید! خب این خیلی بهتر است ولی واقعا این مقدار هزینه آن هم در ابتدای کار ...!!؟

میبینید تا زمانی که بودجه حدودی را مشخص نکنید ، راهنمایی دقیقی وجود ندارد...

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    دوست عزیز
    به فروم عکاسی خوش آمدید.
    دوست عزیز اگر من بیام برای شما نسخه دوربین و لنز بپیچم و سر از 8 میلیون در اورد وبعد شما بیایید بگویید که: نه اینقدر که پول ندارم و یا برعکس بگویم نسخه من یک میلیون هزینه بر می دارد و بعد شما بگوییدکه: نه اینقدر که بیشتر پول دارم , فکر نمی کنید که طرف مقابل شما احساس می کند که دستش انداخته اید؟
    فقط ریاد قیمت بالا نره یعنی چی؟از چه مقدار بالا نره؟
    دوست عزیز انشالله وقتی مبلغ پولی را که می خواهید هزینه کنید مشخص کردید تشریف بیارید تا دوستان راهنمایی کنند.
    در ضمن اینکه مشخص کردید به چه ژانرعکاسی علاقه مند هستید بسیار خوب بود واز آن جالبتر ژانر غیره هم داشت.احتمالا منظور از غیره پرتره و فشن عکاسی صنعتی بوده دیگه؟
    پایدار باشید
    یا حق
    تا پستم رو نوشتم چقدر پست جدید امد
    infinity، farhad44، raffi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نمیدونم این دوستمون که بودجه مشخص نکردن دقیقا چطورن اما من خیلی با این روش مخالف نیستم.اکثر اوقات که قصد خرید چیزی دارم چندتا گزینه رو مطرح میکنم برای خودم(با توجه به اینکه جیبم خالیه) بعد با مشخص شدن قیمت و نیازم اقدام به پس انداز میکنم...یه جورایی برنامم مشخص میشه...مثلا حواسم هست که ظرف ماههای آینده میتونم با آژانس این و اونور برم یا باید بایستم منتظر خطی...
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    اینقدر در فروم سئوالات "تو رو خدا کمک کنید، چی بخرم" و دغدغه خرید دوربین و لنز زیاد شده که گاهی خدا را شکر می کنم که هم پول ندارم هم نمی خوام دوربین بخرم. شاید من هم روزی که می خواستم دوربین بخرم همین حال رو داشتم اما اگر امروز بخوام ابزاری بگیرم خیلی راحتتر و با هدف تر خرید می کنم. گاهی اوقات دیدن دوستانی که از کار و زندگی افتادند و چنان بر سر دوراهی قرار گرفتند که انگار مهمترین تصمیم زندگیشونو می خوان بگیرند، ناراحت کننده است.
    نمی خوام حرفهای تکراری و کلیشه ای بزنم اما عوامل بسیار بسیار زیادی وجود داره که یک عکاس یا عکس رو موفق می کنه و من تاثیر ابزار را در این پروسه بسیار کم می دونم. نمی خوام از اونور بام بیافتم و بگم ابزار نقشی نداره، نه. می خوام بگم با حداقل ابزار هم میشه کار کرد میشه عکس به قول دوستان شارپ گرفت.
    D50 ما تو فوروم معروفه، همه هم گیر می دند بابا اینو عوضش کن دیگه آبروریزیه
    اما واقعا من باهاش مشکل زیادی ندارم. اگر روزی بخوام دوربین جدیدی بگیرم شاید یکی از مهمترین عوامل داشتن داینامیک رنج بیشتر باشه( اونقدر بیشتر که تفاوت کاملا محسوسی با دوربین فعلیم داشته باشه)
    عکس زیر با D50 و لنز 18-55 گرفته شده. عمدا همچین عکسی هم گذاشتم که بگم براش پول هم می گیرم، حالا ما همینقدر بلدیم اما می خوام بگم که حتی میشه باهاش کار هم کرد. تا دلتون بخواد عکس 50*70 هم چاپ کردم.

فکر نمی کنم نیاز به توضیح باشه که بگم : منظور من این نیست که کارم درسته، فقط می خوام بگم خروجی یک دوربین 5-6 ساله 6 مگاپیکسلی با لنز کیت خودش یه همچین چیزیه. این عکس رو هم چون الان باهاش سر و کار دارم انتخاب کردم. همینطور که می بینید یک عکس خیلی خیلی ساده است، خروجی مستقیم فایل خام و کراپ 100% رو هم می تونید ببنید:

D50, 18-55@38mm, f/9, 1/250s, iso 200, Handheld

همه این صغری کبری ها برای این بود که بگم اگر هر دوربینی با هر لنزی که این روزها در فروشگاهها هست بخرید هم می تونید پول در بیارید، هم شاهکار خلق کنید، هم حال کنید. اصلا نیازی به زل زدن به کراپ 100% و شماردن پیکسلها و خوندن 100 جور مقایسه بی ربط و باربط نداره. خوبه که قبل از خرید تحقیق هم بشه اما به هر چیزی اندازه خودش باید بها داد. برای یک عکاس (در هر سطحی) دانش عکاسی خیلی خیلی بیشتر به دردش می خوره تا ابزارش.
    Amir Mohebi، bfarahanchi، Persian و 48 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

دوستان بعد از خوندن تاپیکای بسیار بین دو گزینه موندم.شاید مقایسه درستی نباشه ولی...
    D90+16-85
    550D+15-85
    امروز رفتم و قیمت گرفتم کرج که
    D90+16-85=840+700=1540
    550D+15-85=820+750=1570
    بود
    حالا با توجه به اینکه تا 7-8 ماه وشایدم یک سال امکان خرید لنز نخواهم داشت برای کارای عادی و کمی کودک گرافی:biggrin: کدوم رو پیشنهاد میدین؟

ممنون
    ویرایش توسط Positron : Monday 10 January 2011 در ساعت 23:30
    Torabian تشکر می‌کند.