صفحه 222 از 1201 نخستنخست ... 122 172 212 218 219 220 221 222 223 224 225 226 232 272 322 722 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,211 تا 2,220 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    اما در مورد مقایسه با 18-105 خیلی کم لطفی میکنید.
    درود

16-85 نیکون را با 18-105 نیکون مقایسه کردم دوست عزیز
    برای اینکه روشن شود 18-105 با وجود اینکه نصف آن قیمت دارد اما تفاوتهای عمده ای با آن ندارد

موفق باشید

انوش

كاربر جديد greenline آواتار ها
    تشکر کرده
    14

پیش فرض تشکر

ممنون از دوستان عزیز که راهنمایی فرمودید و با عرض معذرت از تاخیر در جواب ( به علت خرابی مودم و عدم ارتباط با اینترنت )
    راستش من چند ماه قبل هم ایم سوال را پرسیده بودم و امروز با این تصور که نیکون چند ماهی هست که داره آزمایش میشه و نتیجه کارش معلوم شده و میشه بدون هیاهوی اولیه با دقت تست کرد و جواب داد و الان دیگه مطمئن شدم که جواب مثل قبل همون nikon d7000 هستش.
    بی نهایت ممنون از همه شما اساتید عزیز
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط greenline نمایش پست ها
    ...امروز با این تصور که نیکون چند ماهی هست که داره آزمایش میشه و نتیجه کارش معلوم شده و میشه بدون هیاهوی اولیه با دقت تست کرد و جواب داد...
    سلام دوست خوبم
    پیشاپیش مبارکه
    یه نکته رو اضافه کنم و اون هم اینکه معمولا در تولیدات اس.ال.آر(مخصوصا کانن و نیکون) چیزی به اسم امتحان پس دادن نداریم
    وقتی یک دوربین در یک رده تولید میشه حتما در نوع خودش بهترین هست شک نکنید
    اما در مورد هیاهوی اولیه حق با شماست
    به امید موفقیت شما
    Miri تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه hamid_rabbi آواتار ها
    تشکر کرده
    359

مقایسه 15-85 با 16-85 منطقی است. اما در مورد مقایسه با 18-105 خیلی کم لطفی میکنید.
    در مورد هیاهو، دوست عزیز یک سر به تاپیک دی7000 بزنید و خودتان قضاوت کنید. البته پستهای اول این تاپیک.
    سنسور دی7000 دینامیک رنج بهتر و رفتار نویزی بهتری در سایه‌ها داره اما اگر نمونه عکسهای dpreview را تا ایزوی 3200 مقایسه کنید اختلافی که این هیاهوی به قول شما بعد از ریویو را توجیه کند اصلا دیده نمی‌شود.
    بهر حال، پیشناهد بنده 60دی با 15-85 یا دی5100 با 16-85 است. و البته اگر بی تعصب قضاوت کنیم گزینه اول به دلیل بدنه بهتر مناسبتر است.
    با سلام

دوست عزیز مگه قیمت بادی 60d و d5100 با هم یکی است که شما بین ایندو گزیه اول رو برتر میدونید؟

قیمت 60d با d7000 برابری میکنه ولی از نظر کیفیت و کارایی برتری از آن d7000 اه
    Saeed Barikani تشکر می‌کند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نه آقا جان من کلا مخالفم
    ببین داداش من عکسی که از دوربین بیرون میاد در درجه اول محصول لنزه. اگر لنزی نداشته باشید که یک تصویر خوب روی سنسور ایجاد کنه دیگه از دست بدنه خوب کاری خیلی زیادی بر نمیاد.
    درود
    من از اون دست کاربرانی نیستم که برای انتخاب یک ترکیب ، فقط لنز رو معیار خودم قرار بدم . لنز بسیار مهمه و با مطالعه ی پست های من شاید بهتر متوجه بشید که من هم مثل شما روی لنز خیلی تاکیید دارم ... منتهاش این باعث نمیشه بدنه رو فراموش کنم . یک ترکیب خوب ، شامل بدنه ی خوب به همراه لنز خوبه . شاید بهتر باشه یه مثال بزنم ؛ همه ی دوستان مستحضرند که 85-15 و 85-16 هر دو عالی هستن (بگذریم از اینکه کدومشون بهترن) . حالا سوال اینه که برای این دو لنز ، آیا شما حاضر هستید با این توجیه که "مهم لنزه و دوربین در مراحل بعدی قرار داره" ، 550D رو با لنز 85-15 بر ترکیب D5100 با لنز 85-16 ترجیح بدید ؟ مطمئنم که جواب شما هم به این منطق و مثال منفیه . لذا امیدوارم ازین پس به جای برجسته سازی یک عامل ، به نگاه موازی به تمام عوامل بپردازید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط mahanlive نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز مگه قیمت بادی 60d و d5100 با هم یکی است که شما بین ایندو گزیه اول رو برتر میدونید؟

قیمت 60d با d7000 برابری میکنه ولی از نظر کیفیت و کارایی برتری از آن d7000 اه
    جدا دی7000 هم قیمت با 60دی شده؟
    در اینصورت 7000دی گزینه بهتری است.
    persian.boy و M.Barani تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود
    حالا سوال اینه که برای این دو لنز ، آیا شما حاضر هستید با این توجیه که "مهم لنزه و دوربین در مراحل بعدی قرار داره" ، 550D رو با لنز 85-15 بر ترکیب D5100 با لنز 85-16 ترجیح بدید ؟ مطمئنم که جواب شما هم به این منطق و مثال منفیه . لذا امیدوارم ازین پس به جای برجسته سازی یک عامل ، به نگاه موازی به تمام عوامل بپردازید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    دوست عزیز گویا قیمت دی60و 7000دی بهم نزدیک شده که این صورت 7000دی گزینه بهتریست.
    اما من در پست قبلی 60دی با 15-85 را به دی5100 با 16-85 ترجیح دادم نه 550دی با 15-85. مطمئنم نظر شما هم همینه
    M.Barani تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

اما من در پست قبلی 60دی با 15-85 را به دی5100 با 16-85 ترجیح دادم نه 550دی با 15-85. مطمئنم نظر شما هم همینه
    دوست عزیز بحث من کلی بود و تمام پیشنهادات و عرایض رو در بر می گرفت . من معتقدم هم لنز باید در نظر گرفته بشه و هم بدنه . در مورد سوالی هم که از من پرسیدید ، اگر سرعت 60D مورد نیاز نباشه ، من D5100 رو با 85-16 به 60D با 85-15 ترجیح می دم . اینم یک لینک خوب برای مقایسه : http://front1.dxomark.com/index.php/...(brand2)/Canon

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    Madjidm و Moty تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    با درود دوباره

دوست عزیز بحث من کلی بود و تمام پیشنهادات و عرایض رو در بر می گرفت . من معتقدم هم لنز باید در نظر گرفته بشه و هم بدنه . در مورد سوالی هم که از من پرسیدید ، اگر سرعت 60D مورد نیاز نباشه ، من D5100 رو با 85-16 به 60D با 85-15 ترجیح می دم . اینم یک لینک خوب برای مقایسه : http://front1.dxomark.com/index.php/...(brand2)/Canon

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    دوست عزیزم این مقایسه ها که دلیل بر پیشنهاد نمیشه.
    با این حساب بگفته سایتی که خودتون مرفی کردین این بدنه از بهترین و جدیدترین دوربین کنون هم بهتره !!!!! لینک زیر را ببینید
    http://front1.dxomark.com/index.php/...(brand2)/Canon

اولا سنسور بهتر دلیلی بر بهتر بودن یک بدنه نیست ثانیا این اعداد و ارقام خیلی قابل لمس نیست. فرضا سنسوری با امتیاز کلی 80 (5100دی) چقد بهتر از سنسوری با امتیاز 66 (550دی)است؟ در مقایسه عکس خروجی متوجه میشوید گاهی این تفاوت آنقدری نیست که حتی ملاک انتخاب باشد. البته در کاربردهای مختلف این تفاوتها اندکی کمتر و بیشتر میشود.
    بهر حال از نظرتون و اطلاعاتی که دادید متشکرم
    M. Beyrami، M.Barani و Miri تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    4662

دوست عزیزم این مقایسه ها که دلیل بر پیشنهاد نمیشه.
    با این حساب بگفته سایتی که خودتون مرفی کردین این بدنه از بهترین و جدیدترین دوربین کنون هم بهتره !!!!! لینک زیر را ببینید
    http://front1.dxomark.com/index.php/...(brand2)/Canon

اولا سنسور بهتر دلیلی بر بهتر بودن یک بدنه نیست ثانیا این اعداد و ارقام خیلی قابل لمس نیست. فرضا سنسوری با امتیاز کلی 80 (5100دی) چقد بهتر از سنسوری با امتیاز 66 (550دی)است؟ در مقایسه عکس خروجی متوجه میشوید گاهی این تفاوت آنقدری نیست که حتی ملاک انتخاب باشد. البته در کاربردهای مختلف این تفاوتها اندکی کمتر و بیشتر میشود.
    بهر حال از نظرتون و اطلاعاتی که دادید متشکرم
    با درود دوباره
    ابتدا از مقایسه ای که بین Canon EOS 1D Mark IV و Nikon D5100 انجام دادید شروع می کنم ؛ پیشاپیش باید عرض کنم که مقایسه ی این دو دوربین به دلیل طیف گسترده ای از اختلافات اشتباهه . در ضمن به فرض اینکه این مقایسه درست هم باشه ، طبق همون لینک ، Nikon D5100 بهتر نیست .
    در مورد سنسور هم که فرمودید دلیل بر برتری نیست ، اتفاقا به نظر بنده و تمام دوستان ، سنسور یکی از عوامل "دسته اول" در انتخاب آپشن برتره . در مورد ملموس بودن این برتری هم ، وقتی می تونیم بگیم برتر نیست که نتایج با هم مماس و نزدیک به هم باشه (نه با این اختلاف عمیقی که بین اسکورهای دو دوربین وجود داره) . راستش تا زمانی که خودتون هر دو دوربین رو کنار هم تست نکنید ، نمی تونید به تفاوت کنتراست و شارپنس بهتر در D5100 پی ببرید . فعلا برای اینکه پیش زمینه ی خوبی برای انجام این مقایسه داشته باشید ، پیشنهاد می کنم 60D رو با d5100 در لینک زیر تست کنید ( راستی شاید تست کردن خروجی 1D Mark IV هم در کنار اون دو مدل بد نباشه) : http://www.dpreview.com/reviews/nikond5100/page21.asp

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    m.daneshpayeh، Madjidm، Saeed Barikani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.