صفحه 221 از 1201 نخستنخست ... 121 171 211 217 218 219 220 221 222 223 224 225 231 271 321 721 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,201 تا 2,210 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

سلام
    دوست عزیز قیمت دوربین d7000 تقریبا 2برابر 550d هست و به همین نسبت امکانات بیشتر و نویز کمتر و ....
    فکر کنم میتونید به d5100هم فکر کنید که سنسورش با d7000یکی هست و خیلی از اون پایین تر نیست وکار شما رو راه میندازه.بقیه پولتون رو هم صرف خرید لنز و فلاش و سه پایه و..کنید چون بیشتر بدردتون میخورن
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

لطفا راهنمایی فرمایید
    Canon 550d + 15-85
    Nikon d7000 + kit
    راستش این دو بدنه در دو ژانر متفاوت قرار می گیرن . اگر قراره 550D رو با مدلی از نیکون مقایسه کنید ، من D5100 رو پیشنهاد می کنم . بین 550D و D5100 ، D5100 بدنه ی مناسب تریه . خرید D5100 با لنز 85-16 بسیار انتخاب خوب و معقولی خواهد بود . با این حال اگر کماکان بر D7000 اصرار دارید ، من این بدنه رو به هیچ وجه با لنز کیت توصیه نمی کنم . برای رسیدن به نتایج مناسب با این دوربین ، با لااقل از لنزی مثل 105-18 بهره ببرید .
    فارغ از این توضیحات برای دست یابی به نتیجه ای قطعی برای انتخاب ، باید در مورد بدنه ببینید نیاز به سرعت D7000 دارید یا خیر . با توجه به اینکه فرمودید می خواین به شکل آماتوری عکاسی کنید ، من همون D5100 رو کافی و البته عالی می دونم . برای لنز هم تله-واید های گوناگونی پیشنهاد شد . برای تک لنز ، همه ی لنزهایی که به عنوان گزینه در این کامنت از اونها نام بردم عالی هستم ولیکن بهتره برای رسیدن به نتیجه ای دقیق تر بفرمایید بیشتر به لنز واید احتیاج دارید یا تله .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    با این حال اگر کماکان بر D7000 اصرار دارید ، من این بدنه رو به هیچ وجه با لنز کیت توصیه نمی کنم . برای رسیدن به نتایج مناسب با این دوربین ، با لااقل از لنزی مثل 105-18 بهره ببرید .

درود

فکر کنم اشتباه تایپی فرمودید در بالا بجای d5100 نوشتید D7000
    چون d7000 که خودش لنز 18-105 را دارد

که البته لنز خوبی است و با توجه تفاوتهای نزدیکی هم که با 16-85 دارد قیمتی بسیار مناسب دارد نزدیک به نصف
    کل این مارجرا این لنز تبدیل به یک لنز بسیار محبوب کرده است.

و البته لنز 18-55 ( لنز کیت D5100 و D3100 ) هم به اندازه قیمت خود در فاصله کانونی که دارد نمیتوان اصلا آنرا لنز بدی نامید.
    و در حد خود برای کسی با این بودجه خیلی هم خوب است .

با سپاس

انوش
    greenline، M. Beyrami، Ali Talebi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

فکر کنم اشتباه تایپی فرمودید در بالا بجای d5100 نوشتید D7000
    چون d7000 که خودش لنز 18-105 را دارد

که البته لنز خوبی است و با توجه تفاوتهای نزدیکی هم که با 16-85 دارد قیمتی بسیار مناسب دارد نزدیک به نصف
    کل این مارجرا این لنز تبدیل به یک لنز بسیار محبوب کرده است.

و البته لنز 18-55 ( لنز کیت D5100 و D3100 ) هم به اندازه قیمت خود در فاصله کانونی که دارد نمیتوان اصلا آنرا لنز بدی نامید.
    و در حد خود برای کسی با این بودجه خیلی هم خوب است .

با سپاس

انوش
    درود
    کاملا تذکرتون صحیح و درسته . اشتباه تایپی نبود بلکه در خوندن کامنت ابتدایی دقت نشد و این باعث شد تا گمان کنم منظورشون از کیت ، همون 55-18 است . از این بابت از تمام دوستان پوزش می طلبم . در مورد کیفیت 55-18 هم ، باهاتون کاملا موافقم . اصولا معتقدم هر گزینه ای باید در رنج قیمت و کاربری خودش بررسی و مقایسه بشه . البته مطمئنم شما هم با من هم عقیده اید که بهره از لنزی مثل 55-18 رو بدنه هایی در سطح midrange چندان معقول نیست و با درک همین موضوع بوده که کیت در اون سطح به 105-18 تغییر پیدا کرده .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : جا داره یک بار دیگه از تصحیح خوب انوش خان سپاسگذاری کنم .
    Anoosh-Em، M. Beyrami و M.Barani تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نه آقا جان من کلا مخالفم
    ببین داداش من عکسی که از دوربین بیرون میاد در درجه اول محصول لنزه. اگر لنزی نداشته باشید که یک تصویر خوب روی سنسور ایجاد کنه دیگه از دست بدنه خوب کاری خیلی زیادی بر نمیاد.
    حالا شما دو انتخاب پیش رو دارید. یکی اینکه یه بدنه خوب تهیه کنید و به فکر تعویض لنز در اینده باشید که دی7000 با لنز کیت 18-105 عالیه. یکی هم اینکه قصد هزینه اضافی ندارید که در این صورت فکر میکنم لنز 15-85 با بدنه دی60 خروجی بهتری به شما میده. و قیمتشم نزدیک بودجه شماست.
    لازمه این هم بگم که بر خلاف هیاهویی که قبل از اومدن دی7000 به پا شده که از دی700 هم بهتر و .... نتیجه ریویها نشون میده که اختلاف بین سنسور این دو وربین اصلا اینقدرها نیست. البته منکر بهتر بودن و جدیدتر بودن دی7000 نیستم. ولی اگر امکان داشتن لنزی مثل 15-85 هم در نظر بگیرید به نظر من کفه ترازو به سمت دی60 با لنز 15-85 میشه.
    نوع عکاسی شما هم میتونه تعیین کننده باشه که چیزی ازش نگفتید. برای مثال در عکاسی در نور کم (نویز بالا و نیاز به نویز گیری زیاد) بدنه مهمتر از لنز است و ...
    در ضمن دوربین فقط و فقط کنون (بی منطق :دی)
    greenline، M. Beyrami و M.Barani تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

اختلاف بین سنسور این دو وربین اصلا اینقدرها نیست
    اما اختلاف سیستم فوکوس آنها نسبتا زیاد است و اگر بنا بر عکاسی حیات وحش و بخصوص پرنده گرافی یا ماکرو گرافی با بزرگنمایی 1:1 یا بیشتر باشد ماجرا عوض میشود و دی 7000 تنها گزینه مناسب خواهد بود.

بنده برای عکاسی آماتور ( عمومی و در شرایط مختلف ) نیاز به دوربین عکاسی دارم و بودجه بنده حداکثر دو میلیون تومان است...
    شما دو سه ماه پیش هم همین بحث رو با انتخابهایی مشابه داشتید ... زیاد وسواس به خرج ندهید باتوجه به نیازتان یک نیکون 5100 یا 7000 هرگز پشیمانتان نمیکند.
    greenline، m.daneshpayeh، M. Beyrami و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    اما اختلاف سیستم فوکوس آنها نسبتا زیاد است و اگر بنا بر عکاسی حیات وحش و بخصوص پرنده گرافی یا ماکرو گرافی با بزرگنمایی 1:1 یا بیشتر باشد ماجرا عوض میشود و دی 7000 تنها گزینه مناسب خواهد بود.
    بله دوست عزیز اما با کدام لنز؟ 18-105؟ ایا فکوس مجموعه دی7000 با 18-105 بهتر از 60دی و 15-85 است؟ با توجه به USM بودن لنز 15-85؟
    در انتخاب دوربین باید لنز و بدنه باهم دیده شود و عملکرد کلی ملاک قرار گیرد.
    greenline تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    نه آقا جان من کلا مخالفم
    ببین داداش من عکسی که از دوربین بیرون میاد در درجه اول محصول لنزه. اگر لنزی نداشته باشید که یک تصویر خوب روی سنسور ایجاد کنه دیگه از دست بدنه خوب کاری خیلی زیادی بر نمیاد.
    حالا شما دو انتخاب پیش رو دارید. یکی اینکه یه بدنه خوب تهیه کنید و به فکر تعویض لنز در اینده باشید که دی7000 با لنز کیت 18-105 عالیه. یکی هم اینکه قصد هزینه اضافی ندارید که در این صورت فکر میکنم لنز 15-85 با بدنه دی60 خروجی بهتری به شما میده. و قیمتشم نزدیک بودجه شماست.
    لازمه این هم بگم که بر خلاف هیاهویی که قبل از اومدن دی7000 به پا شده که از دی700 هم بهتر و .... نتیجه ریویها نشون میده که اختلاف بین سنسور این دو وربین اصلا اینقدرها نیست. البته منکر بهتر بودن و جدیدتر بودن دی7000 نیستم. ولی اگر امکان داشتن لنزی مثل 15-85 هم در نظر بگیرید به نظر من کفه ترازو به سمت دی60 با لنز 15-85 میشه.
    نوع عکاسی شما هم میتونه تعیین کننده باشه که چیزی ازش نگفتید. برای مثال در عکاسی در نور کم (نویز بالا و نیاز به نویز گیری زیاد) بدنه مهمتر از لنز است و ...
    در ضمن دوربین فقط و فقط کنون (بی منطق :دی)

درود

بری اینکه برای خودتان روشن شود

1-کیفیت اپتیکی 15-85 را با 16-85 بررسی کنید بحث اختلاف قیمتشان هم بکنار...

2- کیفیت اپتیکی 16-85 را هم با 18-105 بررسی کنید قیمت آنها را هم در نظر میگیریم

3- خروجی و تست سنسور بدنه ها را هم با هم مقایسه کنید

با این قاطعیت نفرمایید خروجی بهتری به شما میدهد .

ضمنا قبلا از اینکه D7000 معرفی شود اصلا کسی خبر نداشت بدنه ای با این نام قرار است
    با این وضعیت نویزی و دینامیک رنج ، معرفی گردد که برای آن هیاهویی بپا شود
    بر عکس هیاهو ها بعد از تست و مشخص شدن خروجی سنسور این دوربین بود.

موفق باشید

انوش
    greenline، ashkan 78، m.daneshpayeh و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

اما با کدام لنز؟ 18-105؟
    اون که 100 البته .با لنز 105 که سهله، با 300 ش هم نمیشه با دل خوش پرنده گرافی کرد به قول بعضی فعالان، تله لنز 500 هم گاهی کوتاه ست. ولی از لحاظ کلی بعضی زمینه های کاری هر بدنه ای رو نمیطلبه.
    greenline، m.daneshpayeh، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

بری اینکه برای خودتان روشن شود

1-کیفیت اپتیکی 15-85 را با 16-85 بررسی کنید بحث اختلاف قیمتشان را هم بکنار...

2- کیفیت اپتیکی 16-85 را هم با 18-105 بررسی کنید قیمت آنها را هم در نظر میگیریم

3- خروجی و تست سنسور بدنه ها را هم با هم مقایسه کنید

با این قاطعیت نفرمایید خروجی بهتری به شما میدهد .

ضمنا قبلا از اینکه D7000 معرفی شود اصلا کسی خبر نداشت بدنه ای با این نام با این وضعیت نویزی و دینامیک رنج معرفی خواهد شد
    بر عکس هیاهو ها بعد از تست و مشخص شدن خروجی سنسور این دوربین بود.

موفق باشید

انوش
    مقایسه 15-85 با 16-85 منطقی است. اما در مورد مقایسه با 18-105 خیلی کم لطفی میکنید.
    در مورد هیاهو، دوست عزیز یک سر به تاپیک دی7000 بزنید و خودتان قضاوت کنید. البته پستهای اول این تاپیک.
    سنسور دی7000 دینامیک رنج بهتر و رفتار نویزی بهتری در سایه‌ها داره اما اگر نمونه عکسهای dpreview را تا ایزوی 3200 مقایسه کنید اختلافی که این هیاهوی به قول شما بعد از ریویو را توجیه کند اصلا دیده نمی‌شود.
    بهر حال، پیشناهد بنده 60دی با 15-85 یا دی5100 با 16-85 است. و البته اگر بی تعصب قضاوت کنیم گزینه اول به دلیل بدنه بهتر مناسبتر است.
    greenline، Lost Soul و M.Barani تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه