صفحه 70 از 1201 نخستنخست ... 20 60 66 67 68 69 70 71 72 73 74 80 120 170 570 1070 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 691 تا 700 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

با سلام
    دوست عزیز در هر دو برند ومخصوصا در این رنج قیمت لنزها بیشترین تاثیر رو در کیفیت خروجی میذارن به طور مثال یک کنن 450 با لنز 17-55 یا 24-105 خروجی بهتری می توانید داشته باشید تا مثلا با 50 دی با لنز 28-135 یا همچین چیزی و بلعکس شمابه نظر بنده حالا که تعصب برندی ندارید با توجه به نوع عکاسی که می خواهید داشته باشید ببینید در کدام برند لنزهای مورد نیاز شما رو بهتر براورده می کند و البته ویرایش رو هم از یاد نبرید
    Javad Ebrahimi و Chik تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim496 نمایش پست ها
    دوست عزيز واقعا من گيج شدم. دستهاي من نسبتا بزرگ هستن و فكر كنم بدنه 50D مناسبتر باشه در ضمن بالاخره بعد از اصرارهاي مكرر بنده يكي از فروشنده ها دلش به حال من سوخت و اجازه داد تا هر دو دوربينو دستم بگيرم. به نظرم بدنه 50D محكمتر و ازكيفيت ساخت بهتري برخوردار بود و البته كمي سنگينتر(نظر شخصي بنده). دوست عزيز آخرين سوالم اينه كه در كل كيفيت خروجي كدوميكي بهتره؟(D90 يا 50D) در ضمن لنز كيت 50D 18-135 بود. با تشكر
    اگر کنونی شدید سراغ لنز کیت 18-135 نروید
    18-200 کنون با اون وضعش در مقابل 18-135 شرف داره ( با ید نام این لنز میشد 18-135 سافت فوکوس ;))

خروجی ها بسیار نزدیک به هم هستند و شاید به راحتی نتوانید اختلافات را پیدا کنید
    یکی از خوبی ها بدنه هایسنگین در استفاده از لنز های سنگین می باشد , با توجه به اینکه در مجموع وزن کلی مجموعه بالاتر می رود ولی کنترل روی دست و عدم گرایش مرکز ثقل دوربین به سمت لنز کمک بسزایی دارد

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    اگر کنونی شدید سراغ لنز کیت 18-135 نروید
    18-200 کنون با اون وضعش در مقابل 18-135 شرف داره ( با ید نام این لنز میشد 18-135 سافت فوکوس ;))

خروجی ها بسیار نزدیک به هم هستند و شاید به راحتی نتوانید اختلافات را پیدا کنید
    یکی از خوبی ها بدنه هایسنگین در استفاده از لنز های سنگین می باشد , با توجه به اینکه در مجموع وزن کلی مجموعه بالاتر می رود ولی کنترل روی دست و عدم گرایش مرکز ثقل دوربین به سمت لنز کمک بسزایی دارد
    به نظر من لنز 28 135 بخره بهتر هست من خودم دارم ازش راضي هستم

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط saed_violin نمایش پست ها
    به نظر من لنز 28 135 بخره بهتر هست من خودم دارم ازش راضي هستم
    به عنوان تک لنز (Walk Around) توصیه نمی‌شه!
    Javad Ebrahimi و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نمی دونم چرا انقدر دوستان به این وزن های گرمی اشاره میکنند!!
    دوستان مردی گفتنند!!!قدرتی گفتند..بر و بازوویی گفتند .. اگر شما از این وزن ها خسته شدی اید پس بانوانی که با بدنه های سنگین تر و لنز های سنگین تر کار میکنند چی؟؟؟؟

من یک 40D به همراه گریپ و یک لنز حدودا 700 گرمی را ساعت ها حمل کردم در مراسم و یا مسافرت یا عکاسی شهری
    به همرا یک کوله که بازهم در آن دو لنز و دو فلاش به همراه باتری و دیگر متعلقات !!!
    اما لذت عکاسی خستگی را از تن آدم بیرون میکند.. وقتی که عکس های خود را مرور میکنید!!!

این شکل که دوستان از این اختلاف وزنی میگویند!! کسی ندونه فکر میکنه یه 2-3 کیلو اختلاف هست!!!
    من به دوستانی که دوربین با وزنهای بالای 500 گرم مشکل دارند پیشنهاد میدم که یاLike DSLR خریداری کنند و یا یک باشگاه بدنسازی بروند :دی :biggrin:

گفته های دوستان رو در باره لنز کاملا درست است
    یک بدنه 500D و یک لنز 24-105 به مراتب خروجی بهتری دارد از یک 50D با لنز 18-135

من 50 دی دارم و یکی از دوستانم دی 60 که خوب به دی 90 مورد نظر شما خیلی نزدیکه. این دو سری دوربین های نیکون و کانن برای استفاده آتلیه ساخته شده، و کار پرتره، به همین خاطر نسبت به دیگر مدل ها عکس های گرمتری دارن، از نظر کیفیت عکسی و خود دوربین ها آنچنان تفاوتی ندارند، بیشتر بجث سلیقه پیش میاد، که دلتون می خواد کانن داشته باشید یا نیکون؟!
    :confused::confused::

یعنی چی؟؟
    فقط میشه توی آتلیه استفاده کرد؟؟
    عکس گرمتر؟؟
    منظور شما Auto With Balance های گوناگون هست؟؟
    کیفیت ساخت تفاوتی ندارند؟؟؟
    کلا سوال های زیادی برام پیش اومد...

همانطوی که گفتم برای دستان بزرگ 50D خیلی مناسب تر است از D90
    لنز کیت هم فعلا پاسخ گوی شما هست همان 18-135 مقدار سافت هست اما حس خوب عکاسی رو از شما نمیگیره
    یعد ها به فکر خرید لنز های با کیفیت تر مثل 24-70 یا 70-200 یا 24-105 کنید ...
    ان وقت هست که مجموعه شما کامل و کامل تر می شود ...
    Javad Ebrahimi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

جناب ابطحي چرا از امكان Quote استفاده نمي كنيد ؟ من الان نمي دونم واقعا كدام جمله هاي پست قبل نقل قول شده اند و كدامشان كلام شما هستند ؟ :confused:
    ME، Javad Ebrahimi، Ali Talebi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

با سلام خدمت دوستان عزیز

برای انتخاب یک دستگاه دوربین عکاسی دیجیتال نیاز به راهنمایی دارم.باید بگویم مدتهاست که دوربین عکاسی آنالوگ دارم و البته 8 سال پیش یک دستگاه دوربین دیجیتال کنون از سری آماتوری A40 هم خریداری کرده ام.از کیفیت کنونک آ40 کاملاً راضی بودم تا نمونه ی چاپ شده یکی از دستگاه‌های همین سری کنون را دیدم.(فکر میکنم A1100بود)
    در هر حال چون مدتهاست هنگام خرید وسایلی از این دست در فروم های مختلف مشورت کرده آن و اتفاقاً همیشه خرید های خوبی داشتم اینبار هم مشورت کردم و در نهایت یک دستگاه Fujifilm F200EXR خریدم که چندان از آن راضی نیستم.بواقع کیفیت پایین عکس در ایزو های بالاتز از 400باعث شده کاملاً ناراضی باشم.اما چندی قبل از خرید این دستگاه یکی از اقوام یک دستگاه G11 خرید که بی تردید عکس‌های خوبی میگیرد.توجه داشته باشید که من G9 را هم دیده بودم.در نهایت تصمیم گرفتم یک دستگاه DSLR بگیرم.(توصیه ای ک یکی از فروشنده های دوربین به من کرده)شاید سؤال کنید برای چه مصرفی دوربین را لازم دارم.همانطور که گفتم من از عکاسی لذت میبرم و معمولاً با دوربین از هر صحنه ای ممکن است عکس بردارم.مقید نیستم که موضوع خاصی را انتخاب کنم و بر روی آن کار کنم بلکه بشکل کاملاً تفریحی از موضوعات مختلف عکس تهیه می‌کنم
    من نمیخواهم پول زیادی برای دوربین بپردازم اما نمیدانم چه میزان ؛زیاد؛: تعریف می شود.الان اگر کسی با سلیقه خودم از من درباره دوربین راهنمایی بخواهد G11 را پیشنهاد میدهم و اگر تمایل نداشته باشد که آنرا بخرد SX120 را پیشنهاد میدهم.بعبارتی وقتی شما هرکدام از این دوربین ها تهیه کنید با توجه به قیمت از خریدتتان راضی خواهید بود.چرا که این دو دوربین اتفاقاً دوربین ها موفقی بوده اند.

در ایتدا تصمیم گرفتم یک دستگاه 1000D بخرم.بعد متوجه شدم بجای 560 تومان اگر حدود 900 تومان در نظر بگیرم 500D انتخاب عالی خواهدبود.بعد دیدم با حدود 1/150 میتوانم یک دستگاه D90 داشته باشم که بی تردید دستگاه ارزشمندی است و از داشتنش لذت خواهم برد.اما اخیراً متوجه شدم با 1/500 تومان میتوان 7D خرید که دستگاه بسیار عالی و ارزشمندی است و احتمالاً تا مدت‌ها می‌تواند پاسخگوی نیاز من باشد.منتها قبل از خرید خواستم مشورتی کرده باشم.اما برای اینکه دوستان عزیز بیشتری بتوانند مرا یاری کنند سؤالم را دوباره این‌گونه مطرح می کنم:

من تا بحال DSLR نداشتم اما با اصول اولیه عکاسی آشنا هستم برای عکاسی پرتره و منظره(سوژه متحرک . . . ندارم) احتیاج به ارزانترین دوربین دیجیتال DSLR دارم که امکانات نور سنجی . . کاملی داشته باشد.البته احتمالاً این دستگاه را تا 15 سال آینده عوض نخواهم کرد(خواستم بنویسم 30 سال آینده دیدم ممکن است دوستان جوانتر انرا معادل یک عمر بیانگارند بنابراین تنها نیمی از حقیقت را بازگو کردم)

پ.ن.1
    پیشاپیش البته از همه ی دوستان ممنون هستم اما راستش تقسیم‌بندی دوربین ها را در حد entery level تا profesional میدانم و بیشتر می‌خواهم از تجربه ی خرید دوربین تان استفاده کنم تا سایر اطلاعاتتان.

پ.ن.2
    اگر بنظر کسی بدنه ی 1000D کنون چون پلاستیکی است پس 30 سال دوام نمیاورد باید بگویم من یک دستگاه دوربین 110 دارم که حدود 28 سال پیش خردیداری کردم و باور کنید حتی خش هم برنداشته.یک دوربین 125 روسی قدیمی تر دارم که فکر کنم بیش از 35 سال است که عکس میاندازد و هیچ مشکلی هم ندارد.آدم بی سلیقه ای نیستم

پ.ن.3
    اگر پیشنهادی دادید فراموش نکنید بنده بزودی برای خرید لنز هم مزاحم می‌شوم پس آنگونه راهنماییم کنید که انگار برای خودتان خرید میکنید.اگر دلیل هم نیاورید هیچ اشکالی ندارد.خیلی وقتها آدم بدلایل غیر فنی از یک دستگاه خوشش میاید(شکل بدنه / امکانات جانبی فروانتر محلی / قیمت /رنگ منو!!! Menu Color)

پ.ن.۳
    اگر فکر میکنید همان کامپکت انتخاب بهتری است لطفاً بفرمایید من آدم یک‌دنده ای نیستم(لااقل سعی میکنم نباشم)

ارادتمند همه ی دوستان عزیزم هستم
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط -shahram نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

برای انتخاب یک دستگاه دوربین عکاسی دیجیتال نیاز به راهنمایی دارم.باید بگویم مدتهاست که دوربین عکاسی آنالوگ دارم و البته 8 سال پیش یک دستگاه دوربین دیجیتال کنون از سری آماتوری A40 هم خریداری کرده ام.از کیفیت کنونک آ40 کاملاً راضی بودم تا نمونه ی چاپ شده یکی از دستگاه‌های همین سری کنون را دیدم.(فکر میکنم A1100بود)
    در هر حال چون مدتهاست هنگام خرید وسایلی از این دست در فروم های مختلف مشورت کرده آن و اتفاقاً همیشه خرید های خوبی داشتم اینبار هم مشورت کردم و در نهایت یک دستگاه Fujifilm F200EXR خریدم که چندان از آن راضی نیستم.بواقع کیفیت پایین عکس در ایزو های بالاتز از 400باعث شده کاملاً ناراضی باشم.اما چندی قبل از خرید این دستگاه یکی از اقوام یک دستگاه G11 خرید که بی تردید عکس‌های خوبی میگیرد.توجه داشته باشید که من G9 را هم دیده بودم.در نهایت تصمیم گرفتم یک دستگاه DSLR بگیرم.(توصیه ای ک یکی از فروشنده های دوربین به من کرده)شاید سؤال کنید برای چه مصرفی دوربین را لازم دارم.همانطور که گفتم من از عکاسی لذت میبرم و معمولاً با دوربین از هر صحنه ای ممکن است عکس بردارم.مقید نیستم که موضوع خاصی را انتخاب کنم و بر روی آن کار کنم بلکه بشکل کاملاً تفریحی از موضوعات مختلف عکس تهیه می‌کنم
    من نمیخواهم پول زیادی برای دوربین بپردازم اما نمیدانم چه میزان ؛زیاد؛: تعریف می شود.الان اگر کسی با سلیقه خودم از من درباره دوربین راهنمایی بخواهد G11 را پیشنهاد میدهم و اگر تمایل نداشته باشد که آنرا بخرد SX120 را پیشنهاد میدهم.بعبارتی وقتی شما هرکدام از این دوربین ها تهیه کنید با توجه به قیمت از خریدتتان راضی خواهید بود.چرا که این دو دوربین اتفاقاً دوربین ها موفقی بوده اند.

در ایتدا تصمیم گرفتم یک دستگاه 1000D بخرم.بعد متوجه شدم بجای 560 تومان اگر حدود 900 تومان در نظر بگیرم 500D انتخاب عالی خواهدبود.بعد دیدم با حدود 1/150 میتوانم یک دستگاه D90 داشته باشم که بی تردید دستگاه ارزشمندی است و از داشتنش لذت خواهم برد.اما اخیراً متوجه شدم با 1/500 تومان میتوان 7D خرید که دستگاه بسیار عالی و ارزشمندی است و احتمالاً تا مدت‌ها می‌تواند پاسخگوی نیاز من باشد.منتها قبل از خرید خواستم مشورتی کرده باشم.اما برای اینکه دوستان عزیز بیشتری بتوانند مرا یاری کنند سؤالم را دوباره این‌گونه مطرح می کنم:

من تا بحال DSLR نداشتم اما با اصول اولیه عکاسی آشنا هستم برای عکاسی پرتره و منظره(سوژه متحرک . . . ندارم) احتیاج به ارزانترین دوربین دیجیتال DSLR دارم که امکانات نور سنجی . . کاملی داشته باشد.البته احتمالاً این دستگاه را تا 15 سال آینده عوض نخواهم کرد(خواستم بنویسم 30 سال آینده دیدم ممکن است دوستان جوانتر انرا معادل یک عمر بیانگارند بنابراین تنها نیمی از حقیقت را بازگو کردم)

پ.ن.1
    پیشاپیش البته از همه ی دوستان ممنون هستم اما راستش تقسیم‌بندی دوربین ها را در حد entery level تا profesional میدانم و بیشتر می‌خواهم از تجربه ی خرید دوربین تان استفاده کنم تا سایر اطلاعاتتان.

پ.ن.2
    اگر بنظر کسی بدنه ی 1000D کنون چون پلاستیکی است پس 30 سال دوام نمیاورد باید بگویم من یک دستگاه دوربین 110 دارم که حدود 28 سال پیش خردیداری کردم و باور کنید حتی خش هم برنداشته.یک دوربین 125 روسی قدیمی تر دارم که فکر کنم بیش از 35 سال است که عکس میاندازد و هیچ مشکلی هم ندارد.آدم بی سلیقه ای نیستم

پ.ن.3
    اگر پیشنهادی دادید فراموش نکنید بنده بزودی برای خرید لنز هم مزاحم می‌شوم پس آنگونه راهنماییم کنید که انگار برای خودتان خرید میکنید.اگر دلیل هم نیاورید هیچ اشکالی ندارد.خیلی وقتها آدم بدلایل غیر فنی از یک دستگاه خوشش میاید(شکل بدنه / امکانات جانبی فروانتر محلی / قیمت /رنگ منو!!! Menu Color)

پ.ن.۳
    اگر فکر میکنید همان کامپکت انتخاب بهتری است لطفاً بفرمایید من آدم یک‌دنده ای نیستم(لااقل سعی میکنم نباشم)

با سلام.
    پیشنهاد من به شما اینه اول در مورد هر مدلی که مد نظرتون هست توی سایت جستجو کنید و تاپیک مربوط به هر مدل رو مطالعه کنین .بعد که به جمع بندی نسبی رسیدین مدلهایی رو که پسندیدین رو توی این بخش مطرح کنین تا دوستان راهنمایی کنن.در مورد انتخاب 7d .همونطور که می دونین اون قیمتی که برای 7d مطرح کردین قیمت بادی دوربین هست بدون لنز.حالا شما چقدر می خواین برای لنز هزینه کنین؟اگر می خواین از 7d خروجی خوبی بگیرین باید یه لنز با کیفیت هم بخرین.و انتخاب لنز بسته به کاربرد شما از دوربین هست.شما اینو مد نظر داشته باشین که خرید یه اس ال ار شروع هزینه کردن هاست.به نظر من روی slr like ها هم فکر کنین.
    موفق باشید
    -shahram تشکر می‌کند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط -shahram نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

پ.ن.1

پ.ن.2

پ.ن.3

پ.ن.۳

سلام دوست گرامی

خوب ظاهرا شما دوربین SLR 35mm آنالوگ ( با امکان تعویض لنز ) قبلا داشتید

اگر اینطور است حتما باید DSLR تهیه کنید

من 7D رو پیشنهاد میکنم و خودم هم این دوربین رو تهیه کردم

برای لنز هم حداقل یک میلیون هزینه لازم دارید

انتخاب بهتر هم 5D MKII است که 2.500 میلیون قیمت دارد :biggrin: و 35 میلیمتر است و فول فریم

قبلا هم 350D و دوربین EOS 30D داشتم

معمولا دوربین های دیجیتال زودتر خراب میشوند قبلا A70 داشتم که بعد از 6 سال بی دلیل سنسور خراب شد و رنگ عکسها رو خراب میکرد دوربین 350 هم بعد از 5 سال الان شاتر خراب شده و بالا و پایین عکسها رو سیاه
    میکند

انشالله که دوربین های جدیدم یک 10 سالی کار کنند

دوربین های 35 میلیمتری که قبلا داشتم رو حداقل 15 سال استفاده کردم
    یک کداک اتوماتیک آنالوگ هم دارم که هنوز هم بعد از 25 سال کار میکند :cool:
    -shahram تشکر می‌کند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

دوربین 350 هم بعد از 5 سال الان شاتر خراب شده و بالا و پایین عکسها رو سیاه
    میکند
    ببرید تعمیرگاه شاترش را تعویض می کنند و مثل روز اولش می شود. دوربینی که تو دست آدم به تعویض شاتر برسد مثل پیکان 47 داشبورد چوبی است که کیلومتر صفر کرده باشه و موجود با ارزشی است.

با سلام خدمت دوستان عزیز

برای انتخاب یک دستگاه دوربین عکاسی دیجیتال نیاز به راهنمایی دارم...
    شخصاً Canon 1000D را نمی پسندم چون معتقدم که فقط جهت رقابت قیمتی در بازار تولید شده!

به یک نکته هم توجه کنید : بالاتر رفتن قیمت دلیل بر بهتر بودن دوربین یا برند خاصی نیست. ممکن است امکاناتی در دوربین گرانتر تعبیه شده باشد که اصلاً به درد شما نخورد. به ویژه مقایسه دو برند فقط نسبت به قیمت اشتباه است مثلاً اینکه بگوییم دی 90 از 50دی بهتر یا بد تر است چون A ريال اختلاف قیمت دارد کاملاً نادرست است.

در مورد عمر و ماندگاری دوربین از نظر به روز بودن امکانات هم همینطور . قیمت دلیل بر ماندگاری و دوام نیست دوربین های گران قیمتی بودند (مثلاً Nikon D2H) که در زمان خودشان قیمت بالایی داشتند ولی با جهش تکنولوژی خیلی زود عقب ماندند (از طرفی هنوز هم نمی توانید بگویید که دیگر بدرد نمی خورد و کاملاً مناسب و قابل استفاده هستند) ولی دوربینی مثل canon 450D خیلی طولانی تر در بازار نفس کشید . این دلیل بر بهتر بودن 450 دی نیست. شرایط زمانش اینجوری بود کسی نمی دونه فردا چی کشف میشه یا اختراع می کنند. پس نگرانی در این مورد بی حاصل است.

یک پیشنهاد : سقف بودجه تان را مشخص کنید! در غیر این صورت کار به خرید 1D و D3 می کشد . . .
    raffi، Rouzbeh Ehsani و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 70 از 1201 نخستنخست ... 20 60 66 67 68 69 70 71 72 73 74 80 120 170 570 1070 ... آخرینآخرین