صفحه 95 از 1201 نخستنخست ... 45 85 91 92 93 94 95 96 97 98 99 105 145 195 595 1095 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 941 تا 950 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

پیش فرض پاسخ: راهنمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط elhaaam نمایش پست ها
    دوستان بنده به جوابم که نرسیدم هیچ ... بلکه سر در گم تر هم شدم :confused:
    لطفا یک دوربین معرفی کنید که کیفیت عکسهای بالایی داشته باشد بدون محدودیت قیمت
    با تشکر
    با سلام
    من هم زمانی که تصمیم به خرید دوربین گرفتم مانند شما بودم اما با مطالعه مقالات و تاپیک های مختلف فروم، براحتی تصمیم گرفتم و انتخاب کردم.
    به شما هم توصیه میکنم دست نگه دارید، نخرید و فعلا مطالعه کنید. مقالات سایت، سایتهایی که دوستان معرفی میکنند و ...
    این را هم بدانید که کیفیت عکس بالا فقط به خاطر دوربین نیست، بلکه پروسس در عکاسی بسیار بسیار مهم است. بسیاری از عکسهایی که میبینید خوب هستند به خاطر پروسس عالی است.
    دیدن این لینک خالی از لطف نیست!(با تشکر از آقا میلاد)
    کد:
    http://www.juzaforum.com/forum/viewtopic.php?f=56&t=120360
    موفق باشید.
    Persian، shabab، M-Yousefi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

با تشکر
    دوست گرامی شما مطمئن هستید مطالب و راهنمایی های دیگران را مطالعه می کنید؟
    با اینکه یک 1000D هم بیش از آنچه شما انتظار آنرا داشته باشید با کیفیت است، اگر محدودیت هزینه ندارید و می خواهید یک دوربین خیلی خوب بخرید و جمع آوری تجهیزات آن برای شما مشکل نیست، خوب یک 5DII بخرید و لذت ببرید. البته می توانید بیشتر هم هزینه کنید. هر قدر که پول دارید. دیگر چرا سوال می پرسید؟
    خیلی جالب است! مثل این است که من 500 میلیون پول داشته باشم و بپرسم چه ماشینی بخرم ، آنوقت دیگران بر سر هزینه اضافی تعویض روغن و لوازم 206 با هم بحث کنند!
    Anoosh-Em، farhad_k، Mehran Fani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid-P نمایش پست ها
    با سلام
    من هم زمانی که تصمیم به خرید دوربین گرفتم مانند شما بودم اما با مطالعه مقالات و تاپیک های مختلف فروم، براحتی تصمیم گرفتم و انتخاب کردم.
    به شما هم توصیه میکنم دست نگه دارید، نخرید و فعلا مطالعه کنید. مقالات سایت، سایتهایی که دوستان معرفی میکنند و ...
    این را هم بدانید که کیفیت عکس بالا فقط به خاطر دوربین نیست، بلکه پروسس در عکاسی بسیار بسیار مهم است. بسیاری از عکسهایی که میبینید خوب هستند به خاطر پروسس عالی است.
    دیدن این لینک خالی از لطف نیست!(با تشکر از آقا میلاد)
    کد:
    http://www.juzaforum.com/forum/viewtopic.php?f=56&t=120360
    موفق باشید.
    سلام
    منم با صحبت این دوستمون راجع به پروسس واقعا هم عقیده ام.

اما درمورد لینکی که ارائه کردین غیراز چند خط زبان ---- چیزی ندیدم
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

نقل قول نوشته اصلی توسط Didyar نمایش پست ها
    سلام
    منم با صحبت این دوستمون راجع به پروسس واقعا هم عقیده ام.

اما درمورد لینکی که ارائه کردین غیراز چند خط زبان ---- چیزی ندیدم
    نقل قول نوشته اصلی توسط BERLANO نمایش پست ها
    جوزا چند تا از عکسهای خامش رو در کنار نتیجه نهایی پست پراسس شدش در فتوشاپ قرار داده، دیدنش خالی از لطف نیست

http://www.juzaforum.com/forum/viewt...?f=56&t=120360

متنش متاسفانه به زبان ایتالیاییست فقط

شرمنده تاپیک مناسب تر از این در ذهن نداشتم
    نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    کد:
    http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http://www.juzaforum.com/forum/viewtopic.php%3Ff%3D56%26t%3D120360&sl=it&tl=en
    دیگه این روزا با مترجم گوگل ....
    :biggrin:
    البته مترجمش یه نمه با مزه ترجمه می کنه اما میشه فهمید چی به چیه
    عکسها پایین صفحه هستند که! نکنه فیلتره برای شما:cool:
    پ.ن.
    شرمنده بابت آف تاپیک
    M-Yousefi تشکر می‌کند.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

با تشکر
    سلام:

گفتنی ها را دوستان گفتند و بطور کل راههای متفاوتی پیش روی شما قرار داده شد.

سعی میکنم یک جمع بندی کنم...

ببینید دوست خوب، دوربین های متفاوتی برای کارهای متفاوتی با قابلیت های متفاوتی وجود دارد و کارخانه ها هر کدام از این دوربین ها را برای قشری از مصرف کنندگان طراحی و تولید کرده اند. حقیقت آنکه در بسیاری موارد ممکن است این دوربین ها یک تعریف نسبی به جایگاهی که شما در آن ایستاده اید داشته باشند چگونه؟

فرضا شما صحبت از کیفیت میکنید. من نوعی بی آنکه بدانم کیفیت از دیده شما چیست چگونه میتوانم دوربین مورد نظر شما را پیشنهاد دهم؟ دوستان راههای متفاوتی پیش روی شما قرار میدهند در اصل انتخاب راه باشماست.

من حدس میزنم ممکن است شما میخواهید دوربینی انتخاب کنید که در صورت نیاز شرمنده نباشید و تا جاییکه به اطلاعات عکاسی شما اضافه میشود آن دوربین نیاز شما را برآورده کند درسته؟ اگر این حدس درست باشد در ایده آل ترین حالت شاید هنوز دوربین هوشمندی به این قابلیت طراحی نشده باشد ( نه مزاح بود نه گوشه کنایه واقعیت رو گفتم ) شما میخواهید عکاسی کنید و میخواهید بیاموزید.

من فکر نمیکنم علاقه به عکاسی فقط دوربین باشد. عکاسی مواردی دیگری هم هست از بینش و دید درست، حس درست، کادر درست و پارامترهایی دیگر... که یک فرد فقط و فقط خود میداند در این زمینه چقدر میتواند موفق باشد یا نباشد. این موارد و ارزیابی آن برعهده خودتان است. اگر از این مرحله رد شده اید. میماند انتخاب ابزاری مناسب ( با توجه به جایگاهی که الان در آن ایستاده اید )

اگر کیفیت را یک پارمتر ثابت فرض کنیم و فاکتور توانایی پرداخت هزینه ها را حذف کنیم ( چیزی که شما اشاره فرمودید ) هیچ میدانید موارد دیگری هم اضافه خواهد شد که ممکن است در شروع کار شما در یادگیری تاثیر داشته باشد؟

مثال: فرضا من به شما دوربین D3x نیکون و یک لنز 50 میلیمتر رو پیشنهاد میدم. یا یک دوربین 5DII و 50 میلیمتر و اطمینان هم میدهم و تضمین ( اخلاقی ) هم میدهم ممکن است که این دوربین ها پتانسیل بالایی جهت ارایه بهترین کیفیت ها ( در تاریخ ارسال این پست ) به شما خواهند داد و حداکثر ممکن است بین 9 الی 4 میلیون برای شما تمام شود یا دوربین های دیگری با کارایی های متفاوت...

اگر مثل من یک مرد باشید که هم حوصله هم توانایی تحمل وزن مجموعه را داشته باشید ممکن است زودتر با این ابزار مچ شوید اگر یک خانم باشید ممکن است وزن این مجموعه برایتان نامانوس باشد و هر لحظه که میخواهید عکاسی کنید پیش از آنکه تمرکز روی عکاسی کنید با مشکل وزن روبرو میشوید!

وزن دوربین 5DII با یک لنز فیکس ( به عنوان نمونه ) حدود 1.7 کیلوگرم در این حالت برای من که یک توپ بسکتبال رو با یک دست از بالا میتونم بگیرم و توانایی هم هست حدود 30 الی 45 دقیقه عکاسی روی دست قانون عمومی انتخاب سرعت شاتر 1 بخش بر فوکال لنت جهت رسیدن به وضوح مناسب ( اینجا تاثیر منفی لرزش دست ) صادق خواهد بود و پس از این مدت برای کم کردن آن تاثیر بهتر است سرعت افزایش پیدا کند. در مواردی که وزن این مجموعه حدود 3 الی 4 کیلوگرم میشود ( اگر نیاز عکاسی باشد مجبورید این مجموعه را حمل کنید ) شرایط بگونه ای دیگر خواهد بود ... و موارد بیشماری دیگری که دوستان پیش تر اشاره کرده اند

من به عنوان یک فرد علاقه مند به عکاسی(نه کسی که منبع در آمد آن عکاسی است) مشکلات ناشی از حمل، ابعاد و جابجایی ابزارم را پذیرفته ام. اگر شما میتوانید این موارد را بپذیرید که بحثی است جدا در غیر اینصورت به فکر این موارد باشید

در این چند راهی که پیش روی شماست: میخواهید از عکاسی لذت ببرید و خاطرات خودتون رو ثبت کنید. هم مورد قبل + اینکه ممکن است در آینده منبع در آمدی از این راه داشته باشید. یا میخواهید صرفا دوربینی داشته باشید که حداقل اسم کیفیت خوب را با خود یدک بکشد؟ و موارد مشابه دیگری که پیش از آن میباید تکلیف خود را با آن مشخص کنید.

من هم اعتقاد دارم بهتر است جهت یک خرید بهتر ( آنچه که نیاز هست خودتان هم در این موضوع تصمیم گیرنده باشید ) ابتدا به ساکن یک دوربین جمع و جور کامپکت یا Slr لایک داشته باشید و پس از تجربه کوتاهی در عکاسی و مشقت های آن استارت کار یک خرید بزرگتر دیگری رو بزنید و نیازی هم نیست حتما از خرید دوربین اول پشیمان باشید خیلی موارد داشتن دو دوربین در دو کلاس کاری متفاوت ممکن است چاره ساز باشد.

جاییکه ممکن است بعضی از آقایان حوصله حمل دوربین بزرگتر رو نداشته باشند، یا حتی علاقه ای به چاپ در ابعاد خاصی نباشد یا حتی شرایط عکاسی خاصی هم در میان نباشد کیفیت میتونه تعریف متفاوتی داشته باشه یا جاییکه خانم ها ممکن است در مهمانی ها کوله پشتی با خودشان جابجا نکنند یا حتی رنگ دوربین رو با لاک ناخن ست کنند یا حتی وقتی بیرون میروند ( برای عکاسی ) فقط ترحیح میدهند یک کیف زنانه همراهشان باشد دوربین های مناسب دیگری هم هست که دوستان اشاره کرده اند ...

در کل منظور اینست ابتدا به ساکن بهتر است پیش نیاز ها را بدانید ( نکاتی که دوستان اشاره کردند ) و یک ضرب المثل فرومی هم هست که میگه من و بقیه دوستان فروم تا به الان چند تا تاپیک ( یا همان پیراهن ) بیشتر از شما پاره کردیم راههای رفته ما یا دیگران رو امتحان نکنید اگر هم میخواهید تجربه کنید مسیر باز است. اگر صحبت از پتانسیل بالا یک دوربین جهت ارایه بهترین کیفیت است سراغ آدرس دوربین های رده بالای هر کارخانه را گرفتید راه درستی رفته اید. اما اینکه چه کسی یا بهتر بگوییم چه تیمی از نورپردازی یا ویرایش یا کارگردانی یا ... میتواند بهترین کیفیت ها را از دل این ابزار بیرون بکشد مبحثی است جدا و مجالی دیگر...

موفق باشید

این صحبت کلیست تا کسانی که بعدا این تاپیک را میخوانند احیانا اگر گذرشان به این تاپیک خورد راههای رفته دیگران رو تکرار نکنند یا اگر میخواهند انتخاب کنند بدانند چه مواردی پیش روی آنهاست. یک فردی رو میشناختم S3 داشت بعد بخاطر ارتقا ابزار 40D خرید و گفت جهنم دو میلیون و سیصد هزار تومان یک بار که بیشتر نیست. بعد از مدتی که دوباره دیدمش ظاهرا 10 الی 15 میلیون تومان دیگر هم هزینه کرده بود. و میگفت بی خیال ممکنه باز هم هزینه کنم مهم نیست بعد که رفت دیدم با پیژامه سوار بنز شد :biggrin: کفشاش پاره بود دلم براش سوخت ;) بلاخره هر عشقی یک تاوانی داره و تاوان این عشق ریال به ریال اون یا برای این دوستمان روپیه به روپیه اون باید از جیب مبارک پرداخت بشه :) اگر از عهده پرداخت هزینه های اون برمیاید و حتی اگر هم بتونید بربیایید میتونید با مشکلات دیگر اون کنار بیایید بسم الله ... برای یک عکس خوب و تحسین برانگیز کسی از شما مدل دوربینتون را سوال نمیکنه دیدگاهتون رو تحسین میکنه اما بعضی موارد صاحب کار شما ممکنه اصلا کاری به دیدگاه نداشته باشه و کیفیت و ابعاد چاپ رو بخواد یا هر دو این موارد ..... این رشته سر دراز دارد
    Christ Melikian، raffi، ashkan 78 و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Navid Sadat آواتار ها
    تشکر کرده
    670

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

از شما دیگر بعید است ، اصلا صحبتی از فلاش اکسترنال نیست و توصیه ای هم در کار نبود ( حالا راجب مدلهای کنون کمترین اطلاعی ندارم اما در مورد آن دو مدل نیکون که نام بردید مبتدی ترین افراد هم به راحتی میتوانند در حالت Remot و Ttl آنها را راه اندازه کنند اما کسب بهترین نتیجه مستلزم کمی تمرین و کسب تجربه است که تا این شرایط عملا اتفاق نیفتد هیچگاه میسر نمیشود بگذریم که فلاش را شما عنوان کردید)
    احتمالا منظور شما رو درست متوجه نشدم

مشکل کامپکتها سنسور کوچکشان و سطح کم دریافت نور است که باعث میشود عکسهایی تاریک و یا در اثر اضافه شدن ایزو شدیدا نویزی باشند در حالی است که در SLR ها شرایط چندین برابر بهتر است.

در چنین شرایطی اولین فکری که به ذهن یک مبتدی می اید ( نور کم داخل منزل) راه اندازی فلاش سرخود است. که باعث میشود وضع به مراتب بد تر شود. بسته به مدل برد فلاش کامپکتها پایین است اما عدد اعلام شده به مراتب از کارایی آن کمتر است و شما عملا نمیتوانید روی عکاسی با کیفیت مناسب از سوژه ای که در فاصله ای بیشتر از 4 متر از دوربین قرار دارد حساب کنید. چون برد نور فلاش کم است باعث میشود صورت ها تیره تر از آنچه که هست بیفتد و بک گراند شدیدا تیره گردد.

در حالی که برد فلاش یک نیکون D3000 ( فلاش خود دوبین ) 12 متر است که آنهم عملا کمتر است اما براحتی میتوانید تا 7 متر را با کیفیت مناسب روی آن حساب کنید( خودم عملا باهاش کار کردم) و تازه با اضافه کردن ایزو راحت میشود مشکل کمبود نور را که در محیط های سرپوشیده وجود دارد مثل خانه و.... را جبران کرد و نویزی که در اثر این افزایش ایزو بوجود میاید اصلا جایی برای مقایسه ندارد.

به نظر من اشکال کار اینجاست که شما دارید با علم و دانش و تجربه ای که تا به امروز از عکاسی کسب کرده اید برای کسی که مدتها از شما عقب تر است و هنوز ابتدای راه ، راهکار ارائه می دهید.

اما اگر قرار باشد که کابر مبتدی برای مشکل کیفیت پایین عکسهایش بخواهد وارد بخش مقالات سایت بشود و چند تا مقاله پایه را بخواند که بتواند با دوربین کاپکتش عکسهای بهتری بگیرد ، با خواندن و آموختن مباحث پایه ..... در این صورت باز هم SLR ها برای آنها بهتر خواهند بود .
    به نظر من خرید SLR توسط یک مبتدی قبل از اینکه باعث بشه به عکاسی و مطالعه راجع به آن علاقه بیشتری پیدا
    کند ، باعث میشه هرچه بیشتر از عکس و عکاسی زده تر شده و روز به روز از اینکه شاید بتواند عکس خوبی با دوربینش بگیرد ناامید تر می شود .
    Anoosh-Em و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.
    نوید سادات
    :::flickr:::

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

با سلام:
    والا من به عنوان یه تازه وارد باید بگم هم حرف های انوش جان رو قبول دارم و هم صحبت های جناب نوید
    درسته که من تازه وارد هستم ولی خیلی وقته که دوربین داشتم . از دوربین 1.3 مگاپیکسلی پرکتیکا تا d90 امروز .
    بعد از پرکتیکا یه دوربین 2 مگا خریدم که یادم نمیاد اسمش چی بود بعدش رفتم یه کنون460 خریدم بعدش یه کنون 580 و بعدش فوجی s1000 و بعد کنون d1000 و بعد کنون d500 وبعد نیکون 5000 d و نهایتا d90
    همه این هزینه هایی که کردم بخاطر کیفیت عکس بهتر بود اون هم نه در فضای باز و طبیعت.بلکه توی خونه و جمع های خودمانی
    اون روزی که کنون 1000 d رو خریدم قصد خرید sx20 داشتم ولی بنده خدا فروشنده به من گفت اگه میتونی بعدا لنز هم بخری slr بخر.
    همین شد و بعد با سایت خوب عکاسی اشنا شدم و فقط مطالعه کردم.البته تعویض دوربین هام اینقدر برام هزینه و ضرر نداشته ولی من به این نتیجه رسیدم که اگر کسی عکاسی رو دوست داشته باشه و با وزن و قیافه دوربین های slr مشگلی نداشته باشه و هزینش هم براش مشکل نباشه بهتره همون اول بره بهترین رو بگیره.
    اون روزی که کنون 1000 خریدم فروشنده گفت اگر خواستی 5D بگیری هم بیا پیش خودم. و من گفتم امکان نداره فعلا عوضش کنم ولی خیلی زود فهمیدم که حرفی که فروشنده زد و گفت خیلی از اونهایی که با 1000 d شروع کردن به مرور زمان عوض کردن.
    تو همین سایت عکاسی چند نفر از دوستان هستند که تا کنون دوربین خودشونو عوض نکردند؟
    من هم عقیده دارم اول مقالات و نوشته های دوستان رو در سایت خوب مطالعه بکنند و بعد در صورت امکان بهترین خرید رو بکنند تا دچار ضرر مالی بعدش نشنوند.
    میتونم بگم که اگر کسی حاضر شد یک sx1 رو تو دستش بگیره قطعا هم میتونه یک SLR دستش بگیره و با وزنش مشکلی نداشته باشه ولی کسی که میگه دوربین حتما باید توی جیبم جا بشه هر کاریش بکنید نمیتونه با ُSLRکنار بیاد
    البته من کوچکتر از همه اساتید این سایت هستم ولی نظرم به عنوان کسی که این مشکلات رو داشته این هست که کسی که فکر میکنه اگه ُ SLR بخره امکان داره پشیمون بشه اصلا نباید SLR بخره.ولی اگر میخره بهتره بره بهترین رو بخره البته با توجه به نیازش
    من چند روز پیش d5000 خودمو با d90 عوض کردم شاید خیلی از دوستان بگن که بزرگتری اشتباه رو کردم که حتی خودم راجع به این جابجایی این جمله رو توی خود همین سایت از قدیمی های این سایت دیده بودم ولی هر کاری کردم دیدم نمیتونم با هیکل گنده d300 کنار بیام و در اینده هم امکان نداره فول فریم بخرم مگر اینکه فول فریم هم اندازه d90 به بازار بیاد.
    پس این نکته هم مهمه که همیشه بهترین ها برای همه بهترین نیست.
    ولی هر کسی که میخواد SLR بگیره به نظر من بهترین رو بگیره اگه امکان مالیش رو داره.
    واقعا اون نوشنه اقای علی طالبی در چند پست پایین تر به دل من خیلی نشست
    با اینکه یک 1000D هم بیش از آنچه شما انتظار آنرا داشته باشید با کیفیت است، اگر محدودیت هزینه ندارید و می خواهید یک دوربین خیلی خوب بخرید و جمع آوری تجهیزات آن برای شما مشکل نیست، خوب یک 5DII بخرید و لذت ببرید. البته می توانید بیشتر هم هزینه کنید. هر قدر که پول دارید. دیگر چرا سوال می پرسید؟
    خیلی جالب است! مثل این است که من 500 میلیون پول داشته باشم و بپرسم چه ماشینی بخرم ، آنوقت دیگران بر سر هزینه اضافی تعویض روغن و لوازم 206 با هم بحث کنند!

پس بهتره بجای اینکه خودمون فقط هزینه کنیم و امتحان با مطالعه نوشته های دوستان از هزینه کردن اونها درس بگیریم.
    ببخشید یک مقدار طولانی شد
    Navid Sadat و elhaaam تشکر می‌کنند.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نظر لطف شماست. ولی منظور من این نبود که هر کس به اندازه پولی که دارد خرج کند. برعکس باید به اندازه نیاز خرج کرد. پاسخ من کمی کنایه آمیز بود چون نمی توان انتظار راهنمایی برای انتخاب داشت در حالی که سقفی برای هزینه تعیین نشود. پاسخ جناب قشقایی کامل و جامع بود.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Talebi نمایش پست ها

دوست عزیز جناب آقای طالبی
    تشکر می کنم از راهنماییتون اما بنده با این نوشته شما مخالفم
    اگر شخصی بگوید محدودیت مالی ندارد و سریعترین ماشین دنیا را می خواهم شما باز هم صحبت از 206 یا روغنش را می کنید
    خب پر واضح است که سریعترین ماشین روز دنیا را باید معرفی کنیم
    من با توجه به تجربیاتم در رشته های خودم این پیشنهاد را عرض می کنم که
    شما می توانید کلاس و قابلیت دوربینها را در سه دسته 1-عالی 2- خیلی خوب 3- خوب
    بخش بندی کنید و با توجه به نظر و تجربه در دنیای عکاسی هر دوربین قابلی را در یکی از این سه دسته به همراه قیمتش وارد کنید
    دیگر اتنخاب با با خود طرف
    این ساده ترین ، بهترین و کاربردی ترین راه ممکن است
    البته دوستان هم می توانند راجه به این ایده بنده نظر خود را اعلام کنند
    اما به اعتقاد من این روش جامع ترین راه ممکن است
    حالا من می گویم بی سوادم اما با 1000d عکس انداخته ام
    همچین غول عجیب و غریبی هم نیست
    به گفته یکی از دوستان عزیز آماتورها هم می توانند با این دوربین کار کنند و واقعا حقیقت فرمودند
    در کل از دلسوزیتان بسیار سپاسگزارم
    یا حق
    Ali Talebi تشکر می‌کند.

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

سلام.امروز 30 اردیبهشت 89
    با توجه به پست 919 شما .ظاهرا بین دو بدنه g11 و کنون 1000 دی مردد بودید..
    پاسخ دوستان بسیار واضح بود و جمع بندی ساده ای هم داره.
    بطور خلاصه دوستان در این فروم 3 دسته اند
    1.از سالهای قبل از دیجیتال با انالوگ کار کردند و الان با هر دو بدنه هم کار میکنند مثل مهدی مرادی
    2. عکاسی رو با slr like شروع کردن و بعد از مدتی به سمت slr رفتن...مثل خودم...که غالبا هنوز slr like رو هنوز دارن.
    3.دوستانی که یکدفعه با slr شروع کردن مثل انوش عزیز
    خوب هر کدوم از این دوستان نظر و تجربه خودشون رو میتونن به شما بگن و تازه شما در انتخاب مختارید..
    و لی در مورد شما:
    به نظر میاد شما سقف پرداخت خودتون رو نفرمودید.
    تا سقف 1000000 تومان..2000000 تومان یا بالاتر....؟
    تا الان که 9 پست در این سایت زدید ایا به ثبت های دوستان هم نگاه کردید..؟؟از کدام سبک و نوع عکاسی خوشتون اومده...؟
    ممکنه شما علاقه به اسنپ شات داشته باشید که در این صوت slrlike براشی شما کافیه
    ممکنه با دیدن عکسهای تاپیک حیاط وحش به عکاسی از پرندگان علاقه داشته باشید که هزینه های تجهیزاتش سر به فلک میزنه..اونوقت slr like اصلا به دردتون نمیخوره..ضمنا شرکت در یک کلاس عکاسی پایه رو هم در برنامه کاریتون بزارید...
    ..
    الا یا ایها ساقی ادل کاسا ولا ونها.................دوربین خریدن اسان نمود اول ولی افتاد مشکلها

فکر کنم حافظ بیچاره در قبر لرزید با این شعر نوشتن من:biggrin:
    elhaaam تشکر می‌کند.
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II