صفحه 121 از 1201 نخستنخست ... 21 71 111 117 118 119 120 121 122 123 124 125 131 171 221 621 1121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

پیش فرض پاسخ : راهنمایی برای خرید

حساسیت من نسبت به نویز کمی زیاد شده البته کار درست و منطقی هم نیست.به نظر شما در این مواردی که فرمودید بدنه ای را انتخاب کنم یا کمی دست نگه دارم و بدنه فول فریم بگیرم

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط Tati نمایش پست ها
    حساسیت من نسبت به نویز کمی زیاد شده البته کار درست و منطقی هم نیست.به نظر شما در این مواردی که فرمودید بدنه ای را انتخاب کنم یا کمی دست نگه دارم و بدنه فول فریم بگیرم
    مسلما دوربین های فول فریم از دورربین های کراپدار بهتر هستند ولی برای کسی که ازامکانات دوربینش استفاده کنه. برای افراد علاقه مند به عکاسی حتی دوربین های آماتور + لنز خوب تا حدود زیادی نیاز های عکاس رو برطرف می کنه . اما اگر به عنوان ابزار یک شغل به دوربین نگاه شود در پروژهایی نظیر عکاسی صنعتی و... قضیه فرق می کنه..
    اگر شما محدودیت مالی نداری و مثلا در طول دو سه ماه دیگه می تونید رقمی نزدیک سه و نیم میلیون رو هزینه کنید می تونید به سمت فول فریم برین ولی اگر منظور چند ساله که مسلما شمااز ثبت لحظات بسیاری محروم میشید ...
    پ.ن. متاسفانه توی ایران ما عادت کردیم بیشترین هزینه رو برای یک تکنولوژی جدید پرداخت کنیم در حالیکه شاید اصلا از آن تکنولوژی اصلا استفاده نکنیم شاهد این گفته هم در خرید کامپیوتر و دوربین و گوشی موبایل هست ،مثلا افراد نزدیک یک میلیون خرج خرید موبایل می کنند در حالیکه فقط از قابلیت تماس و فرستادن اس ام اس آن استفاده می کنند.
    Mazy و Farhad71 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

حرف شما دوست گرامی کاملا منطقی و به جاست و خودمم بارها شاهد این نوع رفتار بودم.منظورم از گرفتن فول فریم در حدود 4 یا 5 ماه دیگست که 100 در 100 اما با توجه به راهنمایی های شما دوست گرامی فکری به سرم افتاد من که در حد یک اماتور می تونم با یک دوربین حرفه ای کار کنم به خودم گفتم یک کیت 50 دی بگیرم فعلا و باهاش کار کنم تا قلق کار کلا دستم بیاد بعدا سر فرصت اپدیتش کنم و بدنهمو به روز کنم شاید تا اون موقع بدنه های بهتری هم ه بازار اومدند و منم اطلاعاتم کاملتر میشه

كاربر جديد soroushi آواتار ها
    تشکر کرده
    6

پیش فرض پاسخ : پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

سلام چطورین.... این اولین پستم هست و البته جزو مهمترین پست ها.... من کاملا مبتدی هستم و تازه میخوام عکاسی رو شروع کنم... اول میخواستم slr-like بگیرم که که همینطور کشید بالا و رسید به D5000.... حالا باز 2 تا آپشن دیگه هم افتاده تو ذهنم...
    یکی اینکه یه D90 بگیرم ولی لنز 105-18 اشو به 55-18 تغییر بدم و قیمت رو به حدود 920ت کاهش بدم
    یکی هم اینکه D5000 رو با لنز 105-18 بگیرم که قیمتش تقریبا مثال بالایی میشه...

ویا اینکه همون D5000 رو با لنز کیتش بگیرم و بعدها اگر دیدم واقعا نیاز دارم و شیفته ی عکاسی شدم برای لنز خرج کنم...
    و هدفم از عکاسی مسلما عکس خانوادگی نیست... و البته فکر این که بعد از چند وقت ببینم با عکاسی اونقدری که فکر میکردم حال نمیکنم واقعا دل سردم میکنه...(این اخریه درد دل بود... )

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط soroushi نمایش پست ها
    سلام چطورین.... این اولین پستم هست و البته جزو مهمترین پست ها.... من کاملا مبتدی هستم و تازه میخوام عکاسی رو شروع کنم... اول میخواستم slr-like بگیرم که که همینطور کشید بالا و رسید به D5000.... حالا باز 2 تا آپشن دیگه هم افتاده تو ذهنم...
    یکی اینکه یه D90 بگیرم ولی لنز 105-18 اشو به 55-18 تغییر بدم و قیمت رو به حدود 920ت کاهش بدم
    یکی هم اینکه D5000 رو با لنز 105-18 بگیرم که قیمتش تقریبا مثال بالایی میشه...

ویا اینکه همون D5000 رو با لنز کیتش بگیرم و بعدها اگر دیدم واقعا نیاز دارم و شیفته ی عکاسی شدم برای لنز خرج کنم...
    و هدفم از عکاسی مسلما عکس خانوادگی نیست... و البته فکر این که بعد از چند وقت ببینم با عکاسی اونقدری که فکر میکردم حال نمیکنم واقعا دل سردم میکنه...(این اخریه درد دل بود... )

درود

دوست عزیز خودم شخصا از هیچ زاویه هیچ کدام از آن ابشنهایی رو که گفتید رو بهترین گزینه نمیبینیم ، اصلا در گزینه D90 با لنز خودش که همون 18-105 باشه شک نکنید و در پی کار دیگری نباشید. حتی اگر هم زمانی خواستید بفروشید فروختن پرفروشترین مجموعه خیلی راحتر است....

http://www.akkasee.com/forum/showthr...l=1#post168920

موفق باشید

انوش

كاربر همراه barca007 آواتار ها
    تشکر کرده
    1249

سلام
    اين كار اصلا توصيه نميشه . اگه مشكل مالي نداريد D90 با لنز كيت رو بگيريد وگر نه D5000 با لنز كيت.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر جديد soroushi آواتار ها
    تشکر کرده
    6

سلام . 2 سوال پیش میاد....! میدونین... من اگه ته جیبمو بتکونم میتونم این D90 عزیز رو بگیرم ولی آیا برای من مبتدی که برای خودم عکاسی میکنم و حتی قرار نیست بقیه دوربینمو ببینن, تفاوت بین این دو دوربین اینقدر محسوس خواهد بود؟
    و بعد از اون... D90 عمری ازش گذشته و طبق روایات تا آخر 2010 مدل جدیدی تو این رنج به بازار میاد و نیکون هم که با release شدن مدل جدید مدل قدیمش رو شوت میکنه بیرون... حالا اگه مشکل بالایی به جواب رسید و من خواستم D90 بگیرم دارم بالای یه مدل قدیمی پول زیادی رو میپردازم...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

با سلام
    D5000 دوربین کاملی هستش و برای شروع مناسبه و حتما نیاز شما رو پوشش می ده حتی با همون لنز 18-55 اما اگر از لحاظ بودجه مشکلی ندارید در خرید D90 شک نکنید. و یک قانون کلی: اگر از قبل لنز ندارید ، خرید دوربین با لنز کیت ،مقرون به صرفه ترین گزینه است .
    D90 از خیلی لحاظات برتر از D5000هستش(دارای موتور فوکوس در بدنه، اکثر تنظیمات لازم بدون مراجعه به منو ، امکان پذیر است، دارای فلاش کامندر روی دوربین، view finderعالی، دارای پنل تنظیمات روی دوربین و ...) و تنها مواردی که باید در کنار این مزایا در نظر بگیرید اینه که یک مقدار وزنش از D5000 بیشتره و صفحه نمایشش هم ثابته و همونطور که گفته شد یک مقدار گرونتر.
    یک توصیه دیگر اینه که اگه در اینکه به عکاسی علاقه مند خواهید موند شک دارید می تونین اگه براتون مقدوره یک دوربین از کسی قرض بگیرید و یا اینکه یک دوربین دست دو تمیز پیدا کنید که در هنگام فروش زیاد متضرر نشید.
    Persian و soroushi تشکر می‌کنند.
    .__ + __،
    [_((@))_] مهدی
    .... \|/

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

سلام . 2 سوال پیش میاد....! میدونین... من اگه ته جیبمو بتکونم میتونم این D90 عزیز رو بگیرم ولی آیا برای من مبتدی که برای خودم عکاسی میکنم و حتی قرار نیست بقیه دوربینمو ببینن, تفاوت بین این دو دوربین اینقدر محسوس خواهد بود؟
    و بعد از اون... D90 عمری ازش گذشته و طبق روایات تا آخر 2010 مدل جدیدی تو این رنج به بازار میاد و نیکون هم که با release شدن مدل جدید مدل قدیمش رو شوت میکنه بیرون... حالا اگه مشکل بالایی به جواب رسید و من خواستم D90 بگیرم دارم بالای یه مدل قدیمی پول زیادی رو میپردازم...
    سلام
    همين الانش هم من كساني رو ميشناسم كه دنبال D80 هستند.D90 كه ديگه جاي خود داره!
    جناب نيكون قبلا براي افرادي كه يا مبتدي هستند يا محدوديت بودجه دارند يك فكري كرده .....D3000 .با ماكزيمم 600 تومن قضيه رو جمعش ميكنيد.
    بعد از مدتي اگه به حدي رسيديد كه ايرادات آزمايشگاهي كيفيت لنز 18-55 آزارتون داد ! يه لنز بهتر مثلا 18-105 يا 17-50 يا مثلا 17-70 تو رنج 400 تومن ميگيريد و وضعيتتون تا مدتها خوب خواهد بود...تو اين مدتم نيكون مدل جديد D90 شو هم داده تو بازار و احتمالا افت قيمتشم كرده و حالا شما كافيه لنزتونو نگه داريد و با فروش كيت D3000 يه بادي d90 جديد ( احتمالا D8000 ) بخريد و به همين ترتيب ... سندروم خريد تجهيزات جيبتونو خاليتر ميكنه و....;)
    Ali Talebi، M.Kazemi و soroushi تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

تفاوت بین این دو دوربین اینقدر محسوس خواهد بود؟
    قبلا جوابش داده شد: http://www.akkasee.com/forum/showthr...l=1#post168920

D90 عمری ازش گذشته و طبق روایات تا آخر 2010 مدل جدیدی تو این رنج به بازار میاد .........و من خواستم D90 بگیرم دارم بالای یه مدل قدیمی پول زیادی رو میپردازم...
    این دیگر چگونه استدلالی است؟! یعنی چون در بخش شایعات چیزی را خواندید انتخاب خود را بر حسب آن شایعات انجام دهید؟! در آن تاپیک خیلی چیز ها مطرح میشود اگر بنا باشد همه برنامه شان را از آنجا بگیرند که دیگر معلوم نیست چه اتفاقاتی رخ دهد.

دوست عزیز ، ما با واقعیات موجود سرو کار داریم و چیزی رو دست D90 نیست. حالا شما میتوانید بجای آن بهترین گزینه ، تشریف ببرید و یک وسیله دیگر منتها جدید الورود بخرید که آخرین مدل باشد تا زمانی که جانشین احتمالی D90 در آینده معرفی گردد! حال آنکه چقدر بابت آن پول خواهید پرداخت و چقدر به اندازه D90 از آن راضی خواهید بود بحث دیگری است !

پی نوشت:

این مدل احتمالی و تخیلی اگر زمانی تحقق یابد کسی نگفته که حتما خوب هم خواهد بود چه بسا که خیلی ها بعدا آن را بفروشند و دوباره به D90 خود باز گردند. نمونه اش که در کنون موجوده فروش 50d و بازگشت به 40d . هیچ معلوم نیست جانشین D90 واقعا جانشین خلفی باشد.