صفحه 160 از 1201 نخستنخست ... 60 110 150 156 157 158 159 160 161 162 163 164 170 210 260 660 1160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.namy نمایش پست ها
    درود
    مرسی انوش جان از راهنماییت
    در ضمن من entry level هستم ام هدفم از تهیه 16-85 این است که یک لنز walkthrogh قوی داشته باشم ، چرا که بدنه را شاید در سال آینده به چند رده بالاتر مانند D300s یا D700 آپگرید کنم و نمی خوام اون موقع مجبور به خرید یه لنز walkthrogh جدید بشم.
    برای همین باید راجع به لنز خیلی تحقیق کنم . شما اگر با لنزهای nikon آشنایی دارید چه لنز walkthrogh دیگه ای را پیشنهاد میکنید .
    در ضمن من قادر به تهیه همه تجهیزات به شکل used , refurbished هستم. با 60-80% قیمت . اما خرید تجهیزات عکاسی به این شکل کار درستیه ؟

خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

درود

راستش منظورتان را از walkthrogh نفهمیدم فکر کنم منتظورتان Walk Around بوده ، یعنی داشتن تک لنز عمومی که تمام دامنه و رنج مورد استفاده شما رو پوشش بده و شما رو از تعویض لنز در حین عکاسی بی نیاز کنه. خوب برای این کار 18-105 و 18-200 مناسبت تر هستند. ( البته برای دوبین های کراپدار ) چون رنج بیشتری رو پوشش میدهند. اما لنز 16-85 کیفیت بهتری دارد و رنج کمتری رو پوشش میده در واقع فرق بین کمیت و کیفیت هست. البته لنز های از 16-85 بهتر در همین رنج هم هست. مثلا 17-55 که هم دیافراگم بازتری دارد هم بهتر هست فقط رنج کمی دارد و دوبرابر 16-85 قیمت دارد. حالا اینها لنز های دوربین های کراپدار بودند. ( دوربینهای D3000 D3100 D5000 D90 D7000 D300s همگی کراپدار هستند و دوربینهای D700 و همه D3 ها فول فریم هستند ) در لنز های فول فریم در این رنج لنز 24-120 جدید و از آن هم بهتر 24-70 هست. که قیمت بالایی هم دارند که اگر قصد تهیه دوربین D700 و یا مدلهای بالا تر را دارید باید به آنها فکر کنید. مثلا 28-300 جدید نیکون لنز فول فریم و Walk Around هست

( البته محدودیت بودجه ای مشخص کردین باعث میشه نشه راجب به بدنه و لنز های فول فریم صحبت کرد اما چون فرمودید در آینده ممکنه D700 هم تهیه کنید لازم دیدم از این موارد اگاهی یابید)
    اما برای دوربین های کراپدار هم لنز های فول فریم میتوانید استفاده کنید ( که بعدا هم میتوانید روی فول فریم هم استفاده میشوند ) هم سری لنز های DX که کراپدار هستند و ارزان ترند.

پس این کاملا به نیاز شما چه در حال و چه در آینده بر میگردد که چه لنزی انتخاب کنید :

1- رنج بیشتر برایتان اولویت دارد یا کیفیت بیشتر ، خصوصا اگر فاکتور محدودیت بودجه هم مطرح باشد
    2- لنز مورد نظرتان دیافراگم باز داشته باشد که گرانتر هم میشود یا نه ضرورتی ندارد ( البته به شرطی که به موارد استفاده اش آگاهی داشته باشید )

خوب پس میبینم وقتی اولین دوربین و لنز خود را خریدین و تجربه کار با آن را پیدا کردید خیلی چیز ها برایتان ملموس تر می شود و با نیاز واقعی و اصلی خودتان بیشتر آشنا میشوید در این مواقع است که ممکن است در یابیم که انتخابی که کرده بویدم خیلی بر نیازمان منطبق نیست.

اما برای شروع کار انتخاب لنزی مثل 18-105 که حد قابل قبولی از کیفیت را ارائه میدهد و به نسبت پولی که میدهید جنس بیشتری تحویل میگیرید ( قیمتش 380 هست اگر گران نشده باشد ) و حسابی توی بورس هم هست و هر موقع خواستید بفروشید همه خریدارند. با این کار هم به کیفیت مقبولی رسیده اید هم به رنج نسبتا خوبی دست پیدا کرده اید هم بهای کمی پرداخته اید این همان چیزی است که باعث شده این لنز حسابی مورد توجه باشد خصوصا اینکه اگر این لنز را به صورت کیت روی D90 تهیه کنید برای شما ارزان تر هم تمام میشود. بعدا ها هم که تجربه بیشتری پیدا کردین اگر نیاز بیشتری احساس کردید دیگر دچار تردید نیستید و براحتی میدانید که چه چیزی باید تهیه کنید و اگر لازم شد ، براحتی میتوانید لنز تان را تعویض کنید. شاید که نیازی هم به تعویض آن اصلا نباشد.

البته با مطالبی که بیان کردید در مورد تجهیزات به شکل used , refurbished فکر میکنم در ایران نباشید.
    ببینید اگر به refurbished دسترسی دارید و ضمانت هم دارد و فرق قیمتی قابل توجهی دارد چرا که نه منتها برای تجهیزاتی که قرار نباشد مدتها آنها را داشته باشید مثلا اگر بنا شد لنز گران 24-70 را تهیه کنید که برای شما بماند من شخصا ترجیح نمی دهم یا به صورت دست دوم اگر در هنگام خرید کسی را دارید که تست کامل انجام دهد و سلامت کامل آنرا تایید کند و باز فرق قیمتی قابل ملاحظه داشته باشد باز هم چرا که نه.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 4 December 2010 در ساعت 10:52
    amir.namy تشکر می‌کند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenslr نمایش پست ها
    طبیعت ، و یه کوچولو پرتره!
    85-15 رو که نمیتونم همین الان با 60D بخرم! بدنه و لنز 135-18 رو الان میگیرم و لنز 85-15 انشاء الله بمونه واسه 7 یا 8 ماه دیگه!
    دوست من شما که قصد خرید 15-85 رو دارید دیگه چرا پولتون رو برای لنزی با فاصله مشابه(18-135) خرج میکنید من اگر جای شما باشم یه لنز خیلی ارزونتر میخریدم که بعدا از داشتنش پشیمون نشم مثلا
    - 18-55 به خاطر ارزون بودنش
    - 50م.م اف 1.8 به خاطر ارزون بودن واینکه بعدا هم به دردتون میخوره
    - 10-20 سیگما به خاطر اینکه لااقل عکاسی طبیعت رو بکنید و برای "یه کوچولو پرتره" هم 15-85 رو میخرید بعدا
    amir.namy تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

...بدنه را شاید در سال آینده به چند رده بالاتر مانند D300s یا D700 آپگرید کنم و نمی خوام اون موقع مجبور به خرید یه لنز walkthrogh جدید بشم.
    برای همین باید راجع به لنز خیلی تحقیق کنم...
    دوست عزیز کلا فکر نمیکنم زیاد معقول باشه که در تهیه لنز Walk Around لنزی را تهیه کنید که هم کراپدار رو پوشش بده هم فول فریم رو
    مثلا گذشته از مباحث تکنیکی که اجازه این امر رو میدن اما نمیتونید انتظار بالایی از 16-85 بر روی دی700 داشته باشید و باید به فکر تهیه 24-120 یا بهتر از اون 24-70 باشید
    که در این صورت وایدتون رو در رده کراپدار از دست میدید پس بهتره بیشتر دقت کنید
    در هر صورت من این تفکر رو توصیه نمیکنم
    farhad44 و amir.namy تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    235

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    دوست من شما که قصد خرید 15-85 رو دارید دیگه چرا پولتون رو برای لنزی با فاصله مشابه(18-135) خرج میکنید من اگر جای شما باشم یه لنز خیلی ارزونتر میخریدم که بعدا از داشتنش پشیمون نشم مثلا
    - 18-55 به خاطر ارزون بودنش
    - 50م.م اف 1.8 به خاطر ارزون بودن واینکه بعدا هم به دردتون میخوره
    - 10-20 سیگما به خاطر اینکه لااقل عکاسی طبیعت رو بکنید و برای "یه کوچولو پرتره" هم 15-85 رو میخرید بعدا
    18-55 بهتره یا 50mm ؟ از لحاظ کیفیت خروجی میگم. بعد این 20-10 سیگما چنده؟
    amir.namy تشکر می‌کند.

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

سلام
    این سه لنزی که گفتید تقریبا هر کدوم تو یک گروه جدا گانه قرار میگیرند و تقریبا میشه گفت مقایسه اونها با هم درست نیست
    18-55 یک لنز زوم با رنج معمولیه . تقریبا ارزانترین لنز ممکن برای دوربینهای کنن .
    50 میلیمتر , لنزی فیکس , با شارپنس بالا و دیافراگم های متفاوت در سه نسخه هست که قیمت اونها هم به شکل فاحشی با هم تفاوت داره .
    10-20 سیگما هم یه لنز وایده .
    mohsenslr تشکر می‌کند.
    احمد شيخ‌الاسلامي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

البته منظور جناب بهنام 50 م م 1.8 هستش که قیمت خوبی هم داره
    50هم کیفیت اش بهترو هم لنز سریعی است اما زوم نیست یعنی شما فقط یک فاصله کانونی50 را دارید و مخصوصن اگر تک لنز باشه که د رحالت واید مشکل ساز می شود ولی لنزیست که در آینده هم قابل استفادست.
    mohsenslr تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

پیش فرض سلام

درود به دوستان
    با کمک شما تصمیم گرفتن فعلا یه کیت D90 refurbished با لنز 18-105 خودش بخرم تا چند وقت با همین عکاسی میکنم تا نیازام مشخص بشه.
    حالا اینبار می خوام بهم توی خرید تجهیزات مثل فیلتر ها کمکم کنید . به نظرتون به چه چیزهایی نیاز پیدا می کنم ؟؟

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

درود به دوستان
    با کمک شما تصمیم گرفتن فعلا یه کیت D90 refurbished با لنز 18-105 خودش بخرم تا چند وقت با همین عکاسی میکنم تا نیازام مشخص بشه.
    حالا اینبار می خوام بهم توی خرید تجهیزات مثل فیلتر ها کمکم کنید . به نظرتون به چه چیزهایی نیاز پیدا می کنم ؟؟
    سلام.
    البته نمی دونم این سوال با موضوع این تاپیک ارتباط داره یا خیر.در هر حال.
    ببینید بحث خرید فیلتر کمی فرق میکنه و شما باید مطابق با رشته ای که کار خواهید کرد ،فیلتر مورد نیاز رو تهیه کنید.ولی در هر حال شما در ابتدا برای حفاظت لنز هم که شده باید یک فیلتر UV تهیه کنید بقیه رو هم بعد از مدتی عکاسی و مطالعه،به هر فیلتری کهاحساس نیاز کردین اون موقع تهیه کنید.
    فعلا به نظر من سری به مقالات سایت بزنین.مقالات جالبی در مورد انواع فیلتر ها و کاربرد هاشون می تونین پیدا کنین.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط monsa نمایش پست ها
    سلام دوستان

اگه به من کمک کنید خیلی زیاد، ممنون می شم

من دو تا انتخاب دارم با توجه به اینکه حدود 1300 می تونم هزینه کنم
    1- 60D کانن با لنز 18-55 (البته همین تاپیک خوندم که این لنز کیفیت دوربین رو هم محدود می کنه)
    2- D90 نیکون با لنز کیت 18-105 (این لنز هم خیلی بیشتر از بالایی نیست ولی در کل تا مدتها امکان آپگرید ندارم)
    انتخاب سومی هم می تونه باشه دوربین های 3 رقمی و پایین تر با لنز بهتر
    سلام دوست گرامي
    راجع به انتخاب اولتون (گزينه اولتون) به نظر من 60d تنها چيزي كه بيشتر از 550d داره يك مانيتور قابل چرخش و سرعت عكاسي كمي بالاتره. (براي اينكه محكوم به عدم آگاهي نشم عرض شود كه از نظر من سيستم فوكوس دو مدل تفاوت زمين تا آسماني با هم ندارند و نميتوان گفت چون 60d تمام نقاط اتوفوكوسش صليبي است خيلي بهتر است) به اين ترتيب اگه با حجم كوچكتر اين رده از كانن مشكلي نداريد (دستهاي خيلي بزرگي نداريد كه دوربين كوچك اذيتتون كنه) در صورت خريد اين بدنه ميتوانيد براي لنز بهتر باقي بودجه تون رو صرف كنيد.
    يك جمله قديمي: آدم بادي دوربينشو ممكنه چندين بار عوض كنه اما لنز خوب سرمايه است و معمولا كم پيش مياد عوضش كنيد
    موفق باشيد

پ.ن: پست هاي بعد از اين پست براي من قابل مشاهده نبود و من فكر كردم اين آخرين پست تاپيكه اما الان كه پست زدم همه قابل مشاهده شدن!
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

ببخشید کدوم از این دو دوربین بهتره؟
    D300s+18+105 یا D7000kit یا D90kit+50mm؟!
    اختلاف قیمت را اگه حدود دویست هزارتومن برای دی300 در نظر بگیریم کدوم بهتره؟
    ببخشید D300s قابلیت فوکاس ممتد توی فیلم برداری داره؟
    دوستان اگه نظری میدهند اگه دلیلش را هم بگند ممنون میشم تا بهتر بتونم انتخاب کنم.ممنونم.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700