صفحه 230 از 1201 نخستنخست ... 130 180 220 226 227 228 229 230 231 232 233 234 240 280 330 730 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,291 تا 2,300 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال majid.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    428

سلام
    من به جای شما بودم عزیز یک کانن sx120 یا 130 میگیرم چون به قول خودتان زیاد وارد نیستید و باز به گفته خودت{عکس از طبیعت باشه یا گنجشک بالای درخت و یا گربه ی خونگی که نیم متر با من فاصله داره و یا عکس خانوادگی. } که این دوربین هم کارهای شما را حل میکند و مابقی پول را خرج یک سفر یا تور اروپایی میکنم در این تابستان وکلی عشق حال و با کلی عکس هم برمیگردم.و هر وقت یه جورای حرفه ای شدم اونوقت یک دوربین باحال میخرم. البته نظر منه
    شاهین اکبری، Navid7h، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

جناب rshamy3 شما هنوز هم دودل هستید !

آقا D3100 خیلی بهتر از S200 هست و درمقابل پول پرداختی شما ارزش خرید دارد و اگر یک روز پشیمون شدی می تونی خیلی راحت بفروشی و یا با یک s200 یا دوربین دیگر عوض کنی ولی درمورد S200 کمی اینکار مشکله وباید صبر کنی یکی از اشناها مشتری این دوربین شود ویا به قیمت خیلی پایینتری در بازار بفروشی .
    حال اگه D3100 رو گرفتی راه برگشت داری فکر کن با 30% پایینتر از قیمت خرید .
    البته همونطور که ارز کردم من دوس دارم عکس طبیعی باشه و البته پشتش مات
    این مورد دیگه چندبار گفتید ودوستان توضیح دادن .

راستی نیکون 3100 اتو فوکوس داره؟
    هم اتوفوکس داره و هم می تونی دستی هم استفاده کنی .

جناب rshamy3 بهتره به جای این همه سوال یه مطالعه ای درتاپیکهای مربوطه انجام بدید بعد که دیدید جوابی پیدانمی کنید سوال کنید نه اینکه تا سوالی به ذهنتون می رسه اینجا مطرح کنید ، البته کاراشتباهی انجام نمی دید ولی اینجوری خیلی راحتر و زودتر نتیجه می گیرید تا اینکه منتظر جواب بمونید .

كاربر آشنا ye_nafar_dige آواتار ها
    تشکر کرده
    10

ممنون از نظرتون دوست من؛ اما اگر بنده با شما هم نظر بودم هرگز همچین تاپیکی رو ایجاد نمی کردم! اگر در مورد شرایطی که ذکر کردم اطلاعاتی دارید ممنون می شم لطف کنید.

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط rshamy3 نمایش پست ها
    ممنونم از همتون که وقت میزارید و به بقیه کمک میکنی
    خوب حق با شماست و نیکون 3100 بهترین گزینه اس ال آر برای منه
    قیمتشم که 730 بنظرم فوق العاده مناسبه
    تنها مسئله ای که الان ذهنم رو مشغول کرده اینه که فعلا این نیکون با لنز روش میتونه کاری که میخوام رو بهتر از s200exr با حدود نصف قیمت بکنه یا نه
    البته بدون شک بهتر هستش فقط نمیدونم بدون لنز خوب متناسب با قیمتش از S200هم بهتره یا نه
    البته همونطور که ارز کردم من دوس دارم عکس طبیعی باشه و البته پشتش مات
    بله می تواند!
    البته از نظر کیفیت . نه زوم بیشتر و رنج بیشتر
    بله دارد!
    توصیه میکنم مقالات سایت رو مطالعه کنید تا با مفاهیم بیشتر اشنا شوید.
    مقالات سایت
    behzad_milad تشکر می‌کند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط ye_nafar_dige نمایش پست ها
    سلام به دوستان.

بنده اکثر تاپیک های مشابه سوالم رو خوندم و خیلی استفاده کردم و از این بابت از همه دوستان ممنونم.

من قصد دارم یک دوربین حرفه ای Canon و لنز مناسب رو با هزینه حدوداً یک تا یک و نیم میلیون تومان تهیه کنم.

من اصلاً حرفه ای نیستم؛ اما چون همیشه یا جنسی رو نمی خرم و یا خوبش رو می گیرم سعی دارم دوربین نسبتاً خوبی تهیه کنم؛ برای همین کیفیت مطلوب عکس حرفه ای برای من در درجه اول اهمیت قرار داره.

در مورد لنز هم سبک و هدف عکاسی خاصی ندارم، ممکنه عکس از طبیعت باشه یا گنجشک بالای درخت و یا گربه ی خونگی که نیم متر با من فاصله داره و یا عکس خونوادگی. اگه ممکنه لنزی رو پیشنهاد کنید که از نهایت کیفیت دوربین استفاده کنم.

نظر خود بنده دوربین 550D و یا 600D هستش؛ حالا نمی دونم اساتید چه نظری دارند. یکی از فروشنده ها می گفت فرق چندانی ندارن و بدنه 600D ضعیف تره و لنز 135-18 رو مناسب دونستن.

بنده به یک فلاشر و کارت حافظه و کیف هم نیاز دارم که ممنون می شم از تجربه ی دوستان در این موارد هم بهره مند بشم.
    با سپاس و احترام.

سلام دوست عزیز
    به فروم وب سایت عکاسی خوش آمدید.

لطفا بفرمایید تعریف شما از کیفیت مطلوب عکس حرفه ای چیست؟

با توجه به مواردی که گفتید اگر اصرار به خرید DSLR است، 550D و 600D و حتی دوربین های در سطح پایین تر، برای شروع ایده آل هستند. یک لنز با بازه فاصله کانونی وسیع مانند 18-135 یا 18-200 مناسب شماست. اما متوجه باشید که لنزهای با بازه فاصله کانونی زیاد ضعف هایی هم از نظر کیفیت تصویر دارند .

در کل با توجه به نوشته شما (و شناخت کمی که از شما داریم) پیشنهاد میکنم قبل از خرید کمی بیشتر مطالعه کنید و با فضای عکاسی در سیستم SLR بیشتر آشنا شوید.

شاد باشید .
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط ye_nafar_dige نمایش پست ها
    سلام به دوستان.

بنده اکثر تاپیک های مشابه سوالم رو خوندم و خیلی استفاده کردم و از این بابت از همه دوستان ممنونم.

من قصد دارم یک دوربین حرفه ای Canon و لنز مناسب رو با هزینه حدوداً یک تا یک و نیم میلیون تومان تهیه کنم.

من اصلاً حرفه ای نیستم؛ اما چون همیشه یا جنسی رو نمی خرم و یا خوبش رو می گیرم سعی دارم دوربین نسبتاً خوبی تهیه کنم؛ برای همین کیفیت مطلوب عکس حرفه ای برای من در درجه اول اهمیت قرار داره.

در مورد لنز هم سبک و هدف عکاسی خاصی ندارم، ممکنه عکس از طبیعت باشه یا گنجشک بالای درخت و یا گربه ی خونگی که نیم متر با من فاصله داره و یا عکس خونوادگی. اگه ممکنه لنزی رو پیشنهاد کنید که از نهایت کیفیت دوربین استفاده کنم.

نظر خود بنده دوربین 550D و یا 600D هستش؛ حالا نمی دونم اساتید چه نظری دارند. یکی از فروشنده ها می گفت فرق چندانی ندارن و بدنه 600D ضعیف تره و لنز 135-18 رو مناسب دونستن.

بنده به یک فلاشر و کارت حافظه و کیف هم نیاز دارم که ممنون می شم از تجربه ی دوستان در این موارد هم بهره مند بشم.
    با سپاس و احترام.
    فکر کنم تاپیک ها کاملا گویا بودند و نیازی به تاپیک جدید نبود
    در مورد کیف و فلاش و مابقی موارد هم در همون تاپیک های خودشون مطرح کنید دوستان در خدمت شما هستند
    منظورتون رو هم از فلاشر متوجه نشدم؟؟؟ منظورتون همون فلاش هست یا چیز دیگه ای؟؟؟؟
    اما در مورد دوربین
    این دوربین ها و لنزهایی که فرمودید هزینه ای در حدود همین 1.5 تا 2 میلیون هست که البته باید خرج کیف و فیلتر و باطری فلاش و خود فلاش و باطری شارژر وچه و چه و چه رو هم اضافه کرد که یقینا به خیلی هاشون احتیاج پیدا خواهید کرد
    پس به نظر من اگر محدودیت بودجه ندارید و احساس میکنید به عکاسی علاقه ای هم دارید همون دوربین هایی که معرفی کردید دوربین های خوبی برای شروع هستند حتی میتونید به 500D هم فکر کنید یا حتی 1100D و اگر بخواهید دست دوم سری xxD
    در مورد لنز هم لنزهای walk around بهترین گزینه در وهله اول هستند برای شما
    مثل 18-200 یا همون 18-135 که باید بیشتر بحث کرد ولی مهم اول انتخاب هستش
    یه پیشنهاد دیگه : یقین بدونید با خوندن کامل و درست این فروم به مراتب اطلاعاتتون از خیلی از فروشنده ها بیشتر خواهد بود و بیخود خودتون رو درگیر مسائلی که بیشتر جنبه ی بازاری و تبلیغاتی دارند نکنید مثل اینکه بدنه ی این مدل بهتره و ... این حرف ها البته در رده entry level عرض میکنم در رده های نیمه حرفه ای و حرفه ای بحث کاملا فرق میکنه

باز هم سوالی بود در خدمتتون هستیم
    با عرض پوزش از جناب حسینیان عزیز خط رو خط شدیم
    -------------------
    در پناه اومزد
    Navid7h، behzad_milad، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر آشنا Lost Soul آواتار ها
    تشکر کرده
    266

دوست عزیز بهترین جنس اونی نیست که گرون تر باشه .. اونیه که با کمترین هزینه نیاز های شما رو برآورده کنه ... با توجه به گفته های شما یه دوربین Canon G12 کافیه برای این کار و دردسر کمتری هم داره ...

نوع نوشته و نیاز های شما به شکلی نیست که کسی بتونه کمک زیادی بکنه .... شما دوست دارید هر عکسی بگیرید ... بودجه مشخصه ، برند مشخصه ... اگر یک بار تاپیک های مربوط به راهنمایی برای خرید لنز و دوربین رو با دقت خونده بودید نیاز به راهنمایی بیشتر نداشتید .
    کسی نیاز به راهنمایی داره ، که میخواد یه دوربین و لنز برای یه کار خاص تهیه کنه و از بقیه راهنمایی میخواد ...

در ضمن ، عکس حرفه ای رو دوربین حرفه ای نمیگیره ... عکاس حرفه ای میگیره ... من خیلی ها رو دیدم که وقتی عکس های حرفه ای رو میبینن فکر میکنن اگر یه دوربین چند ملیونی داشته باشن و جلوی سوژه وایسن و عکس بگیرن ، نتیجه مثل اون عکس ها میشه ... ولی بعد از خرید پشیمون میشن ...
    Anoosh-Em و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    سعید شاهدی
    canon 450D + 18-55 ( برای خودم نیست )

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط rshamy3 نمایش پست ها

این بدنه فاقد موتور داخلی فوکوس هست.پس با این بدنه لنزهایی مثل 50 مم 1.8 یا مثلا 400-80 اوتوفوکوس نخواهند داشت(یا هر لنز دیگری که فاقد موتور فوکوس باشه) و باید به صورت دستی فوکوس کنید.
    اگر به کیفیت به عنوان یک رقابت نگاه میکنید و کیفیت بالا رو برای خوب بودنش! خواهانید پیشنهاد من کماکان اس ال آر لایک یا حتی کامکت هست.
    شاهین اکبری، Anoosh-Em و behzad_milad تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    این بدنه فاقد موتور داخلی فوکوس هست.پس با این بدنه لنزهایی مثل 50 مم 1.8 یا مثلا 400-80 اوتوفوکوس نخواهند داشت(یا هر لنز دیگری که فاقد موتور فوکوس باشه) و باید به صورت دستی فوکوس کنید.
    اگر به کیفیت به عنوان یک رقابت نگاه میکنید و کیفیت بالا رو برای خوب بودنش! خواهانید پیشنهاد من کماکان اس ال آر لایک یا حتی کامکت هست.
    درود

جناب احمدی ، مطلبی که نقل قول کردید با توجه به اینکه مخاطب شما کاربری است که در حال یاد گیریست پاسخ شما مخاطب را به این اشتباه می اندازد که d3100 اتوفوکاس ندارد در حالیکه چنین نیست

همه لنز هایی که نیکون در 10 سال اخیر به این طرف ساخته همگی AF-S هستند بدین معنی که دارای موتور فوکاس هستند و سالهاست لنزی که AF-S نباشد ساخته نشده است سابقا بر عکس بود بدنه موتور فوکاس داشت و لنز ها فاقد موتور فوکاس.

چون نیکون موتور فوکاس را از بدنه حذف و به لنز منتقل کرده است چنین است که در نسل فعلی دوربین ها موتور فوکاس از بدنه در حال حذف شدن است

اینکه بدنه ای موتور فوکاس نداشته باشد در خیلی از برند ها عادی است مثلا فرض کنید شما لنزی با برند سیگما ، یا تامرون ، یا توکینا ،... که موتور فوکاس ندارند رو ی بدنه کنون ببندید خوب معلوم است که در آن صورت فقط میشود دستی فوکاس کرد . پس دلیل ندارد کسی چنین لنز هایی را انتخاب کند ، و این پارامتر ، برای بررسی خرید دوربین ، آنهم برای کسی که قرار است d3100 بخرد مطرح گردد

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 19 July 2011 در ساعت 05:26
    ashkan 78، lamagra، behrooz radin و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ye_nafar_dige آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به فروم وب سایت عکاسی خوش آمدید.

لطفا بفرمایید تعریف شما از کیفیت مطلوب عکس حرفه ای چیست؟
    شاد باشید .
    ممنون از خوش آمد گویی. تعریف من از کیفیت مطلوب بصری هستش، چند نمونه عکس از دوربین 600D در آدرس http://blog.warehouseexpress.com/can...sample-images/ موجود هستش که شفافیت و وضوح کیفیت خیلی خوبی دارن. کیفیتی که چه در شب و چه در روز و چه در فضای باز و چه بسته و چه دور و نزدیک خوب هستند. یا عکس های نمونه 550D در آدرس http://www.pbase.com/cameras/canon/eos_rebel_t2i. برخی از اینها از فاصله خیلی نزدیک و بعضی ها به صورت عریض و بعضی هم از فاصله چند متری گرفته شدن که واقعاً نمی دونم اینا با کدوم لنز گرفته شدن و کدون لنز حد معمولی داره.

بنده معمولاً از خبره هایی مثل شما نظر می خوام؛ با وجود اینکه با تحقیق پیش رفتم و به همین 2 مدل رسیدم، اگر فکر می کنید دوربینی با قیمت کمتر و خروجی با کیفیت های نمونه ای که مثال زدم وجود داره بفرمایید. در مورد لنز مناسب هنوز به اطلاعات مسلط نیستم.

خرید بنده یک بار تا مستحلک شدن دوربین هستش و فکر نمی کنم حتی در آینده لنز های جدیدی بخرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    در مورد لنز هم لنزهای walk around بهترین گزینه در وهله اول هستند برای شما مثل 18-200 یا همون 18-135 که باید بیشتر بحث کرد ولی مهم اول انتخاب هستش.
    از راهنماییتون ممنون دوست من. به نظر شما از بین این دو کدام قدرت مانور بیشتری دارن و حالتشون عمومی تره؟