صفحه 234 از 1201 نخستنخست ... 134 184 224 230 231 232 233 234 235 236 237 238 244 284 334 734 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,331 تا 2,340 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد rshamy3 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed b نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

به صرف اینکه یک دوربین تولید 2 3 سال پیش هست ، نمیشود گفت که نسبت به دوربینی که برای همین امسال هست زودتر باید تعویض شود ،

شما وقتی پس از مدتی کار با D3100 و آشنایی بیشتر با نیاز های عکاسی تون ، متوجه کمبود های بعضی از موارد کلیدی در دوربینتون شدید ،

اونجاست که دل شما رو میزند و باید عوض کنید دوربین رو ، ولی در دوربینی ، کمتر ممکن هست کمبودی رو به این زودی ها حس کنید ، پس

دلیلی برای تعویض سریع آن نیست ، حتی اگر دوربین برای 3 4 سال پیش باشد

موفق باشید
    ببخشید چه محدودیت های کلیدیی منظورتونه؟ من میخوام اینو بگیرم
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط rshamy3 نمایش پست ها
    ببخشید چه محدودیت های کلیدیی منظورتونه؟ من میخوام اینو بگیرم
    سلام ، خیلی ببخشید که دیر جواب دادم ، 2 3 روزی نبودم

به عنوان مثال ، شما برای تغییر ایزو دکمه ی جداگانه برای تغییر ایزو ندارید و باید حتما وارد منو ی دوربین شوید و از اونجا ایزو رو تغییر بدبد ، که هم وقت میگیرد و ممکنه خیلی از سوژه ها رو از دست بدبد و هم خیلی اعصاب خورد کن و مواردی دیگر ...

البته ، من با D3100 شخصا کار نکرده ام ، و این مورد رو در D3000 دیدم ، که احتمالا در در D3100 یک همچنین مشکلاتی وجود دارد ،

در هر صورت در یک دوربین Entry Level نباید بیشتر از این توقع داشت ، البته موارد و کمبود ها رو در حین کار با این دوربین متوجه خواهید شد ،

شاید این موردی که گفتم برای بنده آزار دهنده بوده و برای کسی دیگر مشکلی قلم داد نشود

در هر صورت این نظر شخصی بنده است
    M.Moghadam و rshamy3 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed b نمایش پست ها
    به عنوان مثال ، شما برای تغییر ایزو دکمه ی جداگانه برای تغییر ایزو ندارید و باید حتما وارد منو ی دوربین شوید و از اونجا ایزو رو تغییر بدبد ، که هم وقت میگیرد و ممکنه خیلی از سوژه ها رو از دست بدبد و هم خیلی اعصاب خورد کن و مواردی دیگر ...
    البته جسارتا عرض کنم که با ورود به منو و قرار دادن ایزو بر روی دکمه fn این مشکل مرتفع میشود البته در d3100
    Saeed Barikani و rshamy3 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    31

خیلی ممنون ولی من با این قیمت چیزه بهتری میتونم تهیه کنم؟
    سیاست شرکتا اینجوریه که اگه 1محصول بخوای بخری با ناقصعرضه کردن محصولات شمارو آخرش به خرید آخرین و گرونترین رده اش میکشونه
    همونطور که من از hs20 به 1100dو بعد به d3100 رسیدم
    Saeed Barikani تشکر می‌کند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط rshamy3 نمایش پست ها
    خیلی ممنون ولی من با این قیمت چیزه بهتری میتونم تهیه کنم؟
    سیاست شرکتا اینجوریه که اگه 1محصول بخوای بخری با ناقصعرضه کردن محصولات شمارو آخرش به خرید آخرین و گرونترین رده اش میکشونه
    همونطور که من از hs20 به 1100dو بعد به d3100 رسیدم
    مبارک باشه دوربین خوبی هست.البته این 3 دوربین از شرکت فوجی -کنون و نیکون هستندو اولی slr-like هست.
    rshamy3 تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود
    ابتدا از همه به خاطر این تاخیر زیاد در پاسخگویی پوزش می طلبم . بهتره بپردازم به صحبت هایی که توسط دوستان و اساتید مطرح شد :

این عمق رنگ دقیقا یعنی چی؟
    و چجوری از روی این برش به نتیجه می‌رسید که خروجی عمق رنگ دوربینی چجوریه؟
    با سپاس فراوان . فرمایش شما کاملا درست و متینه . بنده سهوا "حساسیت رنگ" رو با عنوان "عمق رنگ" بیان کردم که اشتباهه . از تذکر شما سپاسگذارم .

در نمونه های قرار داده شده جز اینکه احتمالا سنسور کنون جزئیات بیشتری رو ثبت کرده چیز دیگه ای مشهود نیست
    نویز ( نرخ سیگنال به نویز ) و مقدار کنتراست و عمق رنگ رو هم معمولا با ایزارهای مخصوص این کار و نرم افزاهای متعددی میسنجند و مشخصا معیار این سنجش چشم افراد نیست
    جناب دلباز ، به نظر این حقیر در مدل نیکونی ، شارپنس و کنتراست و حساسیت رنگ بهتر و نیز نویز کمتری دیده میشه . در بررسی های میکروگرافی قطعا فرمایش شما در قابل اعتماد نبودن چشم انسان متینه ولیکن در مورد این حد از اختلاف ، قطعا چشم انسان هم ملاک خوبی خواهد بود . برای مثال در زمینه ی کنتراست که همه با تعریفش آشنا هستیم ، آیا به نظرتون نمیشه تشخیص داد که سمپل های D5100 در این زمینه سر تر عمل کردن ؟ در حال حاضر تنها دلیل که می تونه بنده رو قانع کنه که کنتراست این دو مدل یکسان یا به نفع 60Dیه ، اینه که شما بگین مرجع این سمپل ها اشتباه کرده و سایت مذکور نامعتبره .

یک نکته رو در نظر بگیرید و اون هم این که رفتار نویزی هر سنسور یکتاست
    یعنی دو سنسور از یک نوع دوربین ( یعنی دو سنسور مثلا از دو دوربین نیکون D7000 ) که هر دو ساخت یک کمپانی و برای یک نوع دوربین هستند , رفتار نویزی یکسان ندارند . چه برسه به دو سنسور از دو برند مختلف
    جناب دلباز به مورد خوبی اشاره فرمودند که من هم با ایشون موافقم ؛ رفتار نویزی هر سنسور یکتاست . در بدنه ی متفاوت شاید بشه این رفتار رو از هم با چشم عادی تمییز داد ولیکن تشخیص ای اختلاف در بین سنسورهای یک مدل خاص ، نیز به بررسی ای داره که ما اونو میکروگرافی می نامیم . در واقع تکیه ی قطعی و دائمی به ابزار و ناکارآمد بودن چشم انسان تنها به بررسی اختلاف در بین سنسورهای یک مدل خاص محدود میشه . در باقی موارد ، "عموما" میشه به تشخیص چشم در بررسی سمپل ها و نمونه های معتبر اعتماد کرد .

سایت های مقایسه کمک میکنه به شناخت بهتری از یک دوربین دست پیدا کنیم و این امتیازات قطعا دلیل برتری مطلق یک برند نیست
    موافقم . معمولا برتری ها رو نباید با واژه ی مطلق خطاب کرد . معمولا امتیاز بهتر در یک سنجش بینگر برتری مطلق یک خروجی نیست ولیکن به هیچ عنوان نباید تاثیر جزء به جزء این برتری ها رو جمع بندی نهایی نادیده بگیریم . سایت هایی که بنده در کامنت های پیشین از اونها نقل قول کردم ، مراجع قابل اعتمادی هستن . نادیده گرفتن نتایج مذکور می تونه به پشیمانی و انتخابی نادرست منجر بشه . من هم مثل باقی دوستان معتقدم که سنسور همه چیز نیست ؛ ولیکن برای یک کاربر آینده نگر و تیزبین ، کیفیت سنسور فاکتوری اساسی در کنار باقی عوامل به شمار میره . امیدوارم دوستان و خریداران محترم همواره با توجه به این موارد از انتخابی برندی و غیر عاقلانه پرهیز کنن .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : یک بار دیگه از بابت تاخیر در پاسخگویی و همچنین از بابت طولانی شدن متن پوزش می طلبم .
    Saeed Barikani، moein_m، Moty و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    31

دوستان سلام
    ما امروز رفتیم نمایشگاه که d3100ارو بخریم ولی دریغ از 1نیکون
    تمام شرکتا (سونی.المپیوس سامسونگ بودن ولی اینی که ما میخوایم نه
    میخواستم بگم با این چند روز مطالعه من اینجا سوادم از اونایی که توضیح میدادن بیشتر بود و حتی سایز سنسور نمیدونستن چیه فقط برای جلب مشتری وایسادن و یکی 1سوال بپرسه آبی بنفش میشن
    یکی از مغازه ها گفته بود 750 میاره برام بنظرتون خوبه؟
    گارانتی ایده آل
    راستی از کجا بفهمیم باتریش اصله؟ البته این بابا اسم مغازش تو سایت ایده آل هم هست و نمایندشه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام دوستان
    تصمیم دارم یک دوربین DSLR برای ادامه کار تهیه کنم تا حالا یک سایبر شات معمولی داشتم
    حدود 2 میلیون هم براش کنار گذاشتم
    بین کانن و نیکون کدوم مارک؟
    و آیا بهتره یه دوربین 60D کانن بگیرم؟
    یا یه 600D کانن با تجهیزات بیشتر؟
    کاملا مبتدی هستم لطفا کمکم کنید دم همتون گرم

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط m-morteza نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تصمیم دارم یک دوربین DSLR برای ادامه کار تهیه کنم تا حالا یک سایبر شات معمولی داشتم
    حدود 2 میلیون هم براش کنار گذاشتم
    بین کانن و نیکون کدوم مارک؟
    و آیا بهتره یه دوربین 60D کانن بگیرم؟
    یا یه 600D کانن با تجهیزات بیشتر؟
    کاملا مبتدی هستم لطفا کمکم کنید دم همتون گرم
    سلام

پیشنهاد میدهم تاپیک های مختلف فروم را یک بررسی کنید، با نظرات دوستان آشنا میشوید در بین تاپیک های فروم خواندن تاپیک دوربین هایی در این رنج پیشنهاد میشود در خصوص بین کانن و نیکون این تاپیک رو مرور کنید

كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

اگر به جواب درستی رسیدید که کدام بهتر است با دلایلی علمی و درست در همان تاپیک دوستان خوب فروم را آگاه کنید :)

خیلی پیشنهاد ها به نیازهای شما ارتباط خواهند داشت پیش نیازهای خودتان را بشناسید احتمالا جواب کار را خواهید گرفت. احتمالا یک دوربین+ یک لنز کیت مناسب + یک فلش + یک فیلتر UV در ابتدای کار مناسب خواهد بود اگر پولی ماند با شناخت بهتری که به دست آورده اید میتوانید انتخاب های بعدی خودتان را آگاهانه انجام دهید. اگر به جواب نرسیدید میباید نظر دوستان را جویا شوید. بهتر است دوربین های پیشنهادی رو قبل از خرید از نزدیک ببینید این ممکن است در انتخاب شما تاثیر گذار باشد.

موفق باشید
    behzad_milad، lamagra، M-ESMAILZADEH و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

بهتره درمورد دوربینهایی مثل D7000 نیکون و یا 7D کانون تحقیق کنید چون به نسبت هزینه شما قیمت و لنز مناسبی دارند .
    persian.boy تشکر می‌کند.