صفحه 227 از 1201 نخستنخست ... 127 177 217 223 224 225 226 227 228 229 230 231 237 277 327 727 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,261 تا 2,270 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد rshamy3 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

مرسی از راهنماییتون
    جدا خیلی سایت فعالی دارید و تقریبا بینظیره
    APS-C 22.2x14.8mm vs 1/2" 6.4x4.8mm
    من هرچی فکر میکنم میبینم دوربین رو برای عکس میگیرم و کیفیتش خیلی مهمه که میخوام جدا بگیرم
    کلا بنظرم وسایلی که همه کاره هستن نمیتونن هیچ کدوم از کارارو عالی انجام بدن.
    حالا این مات شدن ضمینه با slr چطوریه؟ گزینه یا دکمه خاصی داره؟
    پس dslr بگیریم بعدا که نیاز شد لنز هم میشه تهیه کرد دیگه.حالا میشه بهترین slrبا حداقل قیمت رو بهم معرفی کنید؟
    البته نو میخوام و هرچه ارزونتر بهتر چون فیلم برداری نمیکنم
    الان میرم بیرون ببینم 1000دی نو پیدا میشه یا نه
    میشه 2تا عکس مقایسه ای بین bridgeو entry dslr بزارین؟میخوام ببینم تو سایز معمولی عمق تفاوت در چه حده.مرسی

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط rshamy3 نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییتون
    جدا خیلی سایت فعالی دارید و تقریبا بینظیره
    APS-C 22.2x14.8mm vs 1/2" 6.4x4.8mm
    من هرچی فکر میکنم میبینم دوربین رو برای عکس میگیرم و کیفیتش خیلی مهمه که میخوام جدا بگیرم
    کلا بنظرم وسایلی که همه کاره هستن نمیتونن هیچ کدوم از کارارو عالی انجام بدن.
    پس dslr بگیریم بعدا که نیاز شد لنز هم میشه تهیه کرد دیگه.حالا میشه بهترین slrبا حداقل قیمت رو بهم معرفی کنید؟
    الان میرم بیرون ببینم 1000دی نو پیدا میشه یا نه
    با DSLR ها کنترل همه چیز در دست خودتونه...اینکه پس زمینه محو باشه یا اینکه چقدر محو باشه بستگی به تنظیمات شما داره
    لنز از بدنه جداست و هر لنزی ویژگیها و کاربردهای خودش رو داره که با اتصال به بدنه دوربین شما رو کامل میکنه
    برای اینکه راهنمایی دقیقی در زمینه خرید DSLR بگیرید باید اول از همه بودجه تون رو بفرمایید و ژانر عکاسیتون

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

مطمئنا برای داشتن پس زمینه مات باید عمق میدان کم باشه که به چند عامل مثل اندازه سنسور و دهنه دیافراگم و .. بستگی داره که تو بعضی تایپکها بهش پرداختن .
    یه مسئله ای که هست اینه که تمام مواردی که باعث کم شدن عمق میدان میشوند از طرفی باعث بهبود کیفیت عکس هم میشن مثلا بزرگ شدن سنسور باعث نویز کمتر و باز بودن دهنه دیافراگم باعث بالارفتن سرعت شاتر .
    بزرگترین سایز سنسور در کامپکتها مربوط به PANASONIC LX هست که در عین حال دهنه دیافراگم خیلی بازی هم داره (2) که فکر کنم این کمترین عمق میدان تو کامپکتهاس ولی اختلاف اندازه سنسور این دوربین با SLR ها خیلی زیاده و درنهایت در مقایسه با اونا خیلی ضعیفه . اگر واقعا این مسئله خیلی مهمه براتون بهتره به سمت SLRها برید که ارزونترین و مناسبترینشون NIKON D3100 هست که شاید حدود 750 بشه خرید.
    Ali Saeedi، mrif100 و rshamy3 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

دوست من اگر واست کیفیت مهمه برو دنبال کیفیت عکست
    این مات کردن پشت سوژه رو خیلی راحت میتونی تو فوتوشاپ به بهتر از اون چیزی که دوربین بهت میده برسی
    منظورم بوکه با دیاف باز نیست منظورم افکت های خوده دوربینه
    پس dslr بگیریم بعدا که نیاز شد لنز هم میشه تهیه کرد دیگه
    ارتباط مستقیم با نیازتون داره
    اگر نیازتون رو بشناسین بعدش وسایل رو هم بشناسین به نتیجه ی مطلوب می رسید
    حالا میشه بهترین slrبا حداقل قیمت رو بهم معرفی کنید؟
    تا منظور از بهترین چه باشد
    شما می تونی بهترین ماشین با کمترین قیمت رو به من معرفی کنی؟؟ :biggrin:
    نمیشه دیگه باید دید منظور از بهترین چیه
    ولی اگر قصد خرید DSLR رو به طور جدی داشته باشی من بهت پشنهاد منی کنم به تاپیک Nikon D3100 یه سر بزنی
    با لنزش حدودا 750 تومنه
    نوش هم فراوونه
    این جمله رو درک نکردم

موفق باشی

ارادتمند

پ.ن : شرمنده با جناب abaee و bahri خط رو خط شدم
    rshamy3 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

والا من فکر میکنم دست نگه دارید و کمی بیشتر مطالعه کنید(دست کم دو هفته ای) با این اطلاعات اگر اقدام به خرید کنید از اونجایی که با نیازهاتون هم آشنا نیستید احتمال پشیمانی زیاد هست.
    ارزونترین گزینه ها هم در برند کنون 1100 دی و نیکون هم همونطور که دوستان فرمودن دی3100 هست.
    شاهین اکبری، M. Beyrami و rshamy3 تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    31

باشه پس من 1مقدار مطالعه رو این dslr میکنم از شما دوستان هم کمک میگیرم
    البته من تا اونجایی که سمپل هارو دیدم زیاد از لنز18-55 برای عکس از چهره استفاده نمیشه و کلا کاربردش کمه
    با این لنز هم میشه مثلا 1عکسی از 2متری انداخت که کل پشتش مات باشه؟
    الانhs20با باتری حدودا 550 میشه که 200تومن فقط فاصله داره با 1100دی که خوب مسئله ای نداره و کاملا ارزش داره
    فقط الان تنها نگرانیم اینه که چون تا مدت زیادی نمیخوام لنز بگیرم این لنز 18-55 ش حداقل چیزی که لازم دارم رو برام انجام نده
    :(
    1سوالم برام پیش اومد این 18-55 اگه ما از زوم استفاده نکنیم و فقط از اشیاء نزدیک (1-4متر) بخوایم عکس بگیریم کافی هستش؟
    من تله لازم ندارم فقط در حد عکاسی معمولی و خونگی. میتونم با همین لنز کنار بیام؟
    ویرایش توسط rshamy3 : Monday 18 July 2011 در ساعت 11:50

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

البته من تا اونجایی که سمپل هارو دیدم زیاد از لنز18-55 برای عکس از چهره استفاده نمیشه و کلا کاربردش کمه
    دوست من تا منظور از عکاسی چهره چه باشد
    اگر منظورتون پرتره هست ، خود پرتره انواع مختلف داره که برای بعضی از انواع اون 55 مم حتی با توجه به 1.6 ضریب سنسور کوتاهه و اعوجاج زننده ای رو پدید میاره
    ولی در کل عکس های بسیار زیبایی با موضوع پرتره با همین لنز دیدم
    با این لنز هم میشه مثلا 1عکسی از 2متری انداخت که کل پشتش مات باشه؟
    فکر نمی کنم
    یه همچین نتیجه ای رو داشته باشه
    ولی یه لنز 50مم فیکس 160 تومنی با دیاف 1.8 میتونه یه همچین کاری کنه
    الانhs20با باتری حدودا 550 میشه که 200تومن فقط فاصله داره با 1100دی که خوب مسئله ای نداره و کاملا ارزش داره
    فقط الان تنها نگرانیم اینه که چون تا مدت زیادی نمیخوام لنز بگیرم این لنز 18-55 ش حداقل چیزی که لازم دارم رو برام انجام نده
    hs20 دوربین کاملا ارزش مندی هست باز هم میگم ارتباط مستقیم به نیازتون داره
    اگر مشکل مالی نیست میتونید از لنز 18-105 در برند نیکون استفاده کنید البته اگر D3100 رو خریداری کردید
    لنز بسیار عالی ای است باتوجه به قیمت 350 تومانی اش
    1سوالم برام پیش اومد این 18-55 اگه ما از زوم استفاده نکنیم و فقط از اشیاء نزدیک (1-4متر) بخوایم عکس بگیریم کافی هستش؟
    کلا این جمله رو نفهمیدم که بخوام راهنمایی کنم
    شرمنده
    ehsan+ تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

اکثرا زوم اپتیکال رو با زوم دیجیتال که باعث افت کیفیت میشه اشتباه میگیرن،شاید منظورشون این باشه.
    اما 55-18 ...
    برای استفاده خانگی و عمومی بر اساس رنجش کاملا مناسب هست.بعدها ممکنه ظرف مثلا سال آینده خودتون به سمت لنز بهتر کشیده بشید(که این احتمال بسیار بالایی هست) تنها نکته اینه که این لنز مناسب عکاسی کلوز آپ(بسته صورت) نیست.چون صورت به شدت دچار اعوجاج میشه.بینی بزرگتر گوشها پهنتر و اصولا فاجعه میشه.(البته اینطور که متوجه شدم اکثر افراد عادی اصلا متوجه این موضوع نمیشن!)
    M. Beyrami و data تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    اکثرا زوم اپتیکال رو با زوم دیجیتال که باعث افت کیفیت میشه اشتباه میگیرن،شاید منظورشون این باشه.
    اما 55-18 ...
    برای استفاده خانگی و عمومی بر اساس رنجش کاملا مناسب هست.بعدها ممکنه ظرف مثلا سال آینده خودتون به سمت لنز بهتر کشیده بشید(که این احتمال بسیار بالایی هست) تنها نکته اینه که این لنز مناسب عکاسی کلوز آپ(بسته صورت) نیست.چون صورت به شدت دچار اعوجاج میشه.بینی بزرگتر گوشها پهنتر و اصولا فاجعه میشه.(البته اینطور که متوجه شدم اکثر افراد عادی اصلا متوجه این موضوع نمیشن!)
    ممنون خیلی راهنمایی خوبی کردید
    همینو میخواستم بدونم که بدون عوض کردن لنز میتونم با 18-55 کاری که میخوام رو انجام بدم یا نه که مثل اینکه 1کم جالب در نمیاد
    الان این مشکل با خریدن hs20 از بین میره(منظور اعواج زننده ای که میفرمایید) و میتونم عکس پرتره بهتری از چهره بگیرم(بدون توجه به کیفیت البته)؟

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط rshamy3 نمایش پست ها
    ممنون خیلی راهنمایی خوبی کردید
    همینو میخواستم بدونم که بدون عوض کردن لنز میتونم با 18-55 کاری که میخوام رو انجام بدم یا نه که مثل اینکه 1کم جالب در نمیاد
    الان این مشکل با خریدن hs20 از بین میره(منظور اعواج زننده ای که میفرمایید) و میتونم عکس پرتره بهتری از چهره بگیرم(بدون توجه به کیفیت البته)؟
    دوست عزیز اشتباه میفرمایید که دوربین DSLR رو با دوربین کامپکت مقایسه میکنید...وقتی قیاستون غلط باشه ، بی شک نتیجه حاصل هم غلط خواهد بود