صفحه 233 از 1201 نخستنخست ... 133 183 223 229 230 231 232 233 234 235 236 237 243 283 333 733 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,321 تا 2,330 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط rshamy3 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنظرتون من slr like مثل hs20بگیرم بهتره یا ارزونترین slr?
    من فیلم برداری نمیکنم و زوم زیاد برام مهم نیست فقط میخوام 1دوربین باشه که از خودم یا خوانواده بتونم عکس بندازم
    البته اگر dslr بگیرم دیگه خرج برای لنز نخواهم کرد.کیفیت هم برام مهمه ولی نه اونقدرا.من عکس رو بگیرمم ریسایز میکنم مثلا برای فیس بوک نه اینکه تو 100% نویزاشو نگاه کنم
    لطفا نظرتونو بگید چون برام مهمه
    و لطفا ارزونترین مدل slrرو با قیمت نو بفرمایید
    مرسی
    من هم با سایر دوستان موافقم که اس ال آر اصلا به درد شما نمیخوره
    like هم دوتا مشکل دارن گرون هستند و سنگین و بزرگ هستن(نسبت به کامپکت ها)
    به نظرم روی کامپکت ها فکوس کنید بهتره هزینه کمتری هم میپپردازید هم کار شما رو به خوبی راه میندازن
    نمیخوام دعوای برندی راه بندازم اما در به ترتیب در برند کانن Canon IXUS 220 HS و Canon IXUS 310 HS ودر برند فوجی Fujifilm Finepix F500 EXR و Fujifilm Finepix F550
    اگر بخواید حدود350 هزینه کنید برای شما گزینه های خوبی هستند (از HS20 هم ارزونتر هستند)
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط rshamy3 نمایش پست ها
    چشم فقط از نت بگیرم یا بگم مغازه ها بیارن؟ از سایتای معتبر کدوم خوبه؟
    از مغازه های معتبر خرید کنید کنید اینکه کدوم بهتره زیاد مهم نیست چون اگر بیمه و گارانتی معتبر باشه فروشگاه زیاد اهمیت نداره
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه

تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid415 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان به نظر شما با بودجه 1200 خرید D5100 با لنز 55-18 است یا خرید D3100 با لنز 105-18 ؟
    بزارید بهتون توضیح بدم تا بیشتر متوجه بشید اگر بعد از مدتی بودجه خواهید داشت تا لنز خوب بخرید حما این اول کار بدنه بهتر(در اینجا5100) را نتخاب کنید اما اگر به ایسن زودی ها بودجه تون نمیرسه که لنز خوب بخرید حتما اون گزینه ای و انتخاب کنید که لنز بهتری توش هست چون مصلما یک لنز خوب با یک بدنه متوسط عکس بهتری تولید میکنه تا یک لنز نامرغوب با یک بدنه خیلی عالی
    hamid415 و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه

كاربر جديد rshamy3 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

والا من تصمیم جدی گرفتم برای اینکه چیزی بگیرم که زود پشیمون نشم
    دوربین کامپکت دارم معمولیشو ولی کارم رو راه نمیندازه برای همین ترجیه میدم حالا که دارم 1دوربین میگیرم 1ماه دیرتر بگیرم ولی چیزی بگیرم که ارزشش رو داره و 2سال بیشتر بتونم نگهش دارم و لذت بیشتری از عکاسی باهاش ببرم یا حداقل 2تا چیز یاد بگیرم
    بلاخره عکاسی 1هنره و هرکسی باید کنار شغل اصلیش به 1هنر هم بپردازه

از طرفی هم بنظرم این زندگی و خاطرات به قدری زود میگذرند که ثبت کردنشون با 1کم کیفیت بهتر ارزشش بیشتر از این پولاست.
    شرمنده بخاطر offtopic
    راستی دوستان قیمت این تا یک ماه بعد تغییری میکنه بنظرتون؟
    من از کجا میتونم یک خرید مطمئن و با مناسبترین قیمت داشته باشم تو تبریز بهنام عزیز؟

راستی چرا این :
    http://www.chare.ir/index.php?dispat...oduct_id=18786
    انقدر ارزونه؟

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    دوست من منظور شما این است که D90 از D5100 بهترست؟
    نمی توان به این صراحت این موضوع را عنوان کرد
    تا برتر بودن از چه جهت باشد و نیاز کاربر چه

قصد بی احترامی نیست قربان لطفا سو برداشت نشود
    سلام دوست عزیز

من تنها تجربه و انتخابی که خودم اگر در موقعیت شما بودم رو برمیگزیدم رو به شما گفتم ، :) موضوع به همین سادگیست

البته در مورد این 2 دوربینی که فرمودید باید عرض کنم که

بستگی به دید شما نسبت به عکاسی دارد ، اگر واقعا بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم ،بله ، می توان D90 را برتر از D5100 دانست

دوربین ها ی D3100 , D5100 در رده های Entry Level هستند ، و D90 یک رده از این 2 دوربین بالاتر است

درست است که سنسور D5100 به مراتب از D90 بهتر است ، ولی صرفا یک دوربین رو از جهت سنسور ارزش گذاری نمی کنند

مسایلی چون هندلینگ بهتر دوربین ( در حالی که D5100 به دلیل کوچیک بودنش ممکنه که کمی شما رو آزرده نماید و خوب در دستتان

جفت و جور نشه ) ، و موتور فکوس داخلی دوربین ، منظره یاب بزرگتر ، عمر باطری بیشتر ( 850 شات در مقابل 660 شات ) و عکاسی پی

در پی بیشتر ، این دوربین رو در رده ای بالاتر قرار داده است

و میشه گفت با هزیته ای کمتر ، میتوانید انتخاب بهتر و آینده نگری بهتری داشته باشید ،

البته بیشتر جنبه ی عکس برداری دو دوربین در نظر گرفته شده ، فیلم برداری D5100 در مقابل D90 به مراتب پیشرفت کرده و بهتر است

ولی به نظر بنده کسی که به دنبال دوربین عکاسی می آید ، باید بیشتر به جنبه ی عکاسی دوربین توجه نماید

دوست عزیز ، به نظر بنده کمی بیشتر تحقیق نمایید و عجله نکنید ،

موفق باشید

پی نوشت : البته میبینم که شما در تاپیک های مختلف دنبال لوازم جانبی برای D5100 هستی و خیز برداشتی که بخرید :biggrin:
    M. Beyrami، hamid415، Ali Saeedi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed b نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من تنها تجربه و انتخابی که خودم اگر در موقعیت شما بودم رو برمیگزیدم رو به شما گفتم ، :) موضوع به همین سادگیست

البته در مورد این 2 دوربینی که فرمودید باید عرض کنم که

بستگی به دید شما نسبت به عکاسی دارد ، اگر واقعا بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم ،بله ، می توان D90 را برتر از D5100 دانست

دوربین ها ی D3100 , D5100 در رده های Entry Level هستند ، و D90 یک رده از این 2 دوربین بالاتر است

درست است که سنسور D5100 به مراتب از D90 بهتر است ، ولی صرفا یک دوربین رو از جهت سنسور ارزش گذاری نمی کنند

مسایلی چون هندلینگ بهتر دوربین ( در حالی که D5100 به دلیل کوچیک بودنش ممکنه که کمی شما رو آزرده نماید و خوب در دستتان

جفت و جور نشه ) ، و موتور فکوس داخلی دوربین ، منظره یاب بزرگتر ، عمر باطری بیشتر ( 850 شات در مقابل 660 شات ) و عکاسی پی

در پی بیشتر ، این دوربین رو در رده ای بالاتر قرار داده است

و میشه گفت با هزیته ای کمتر ، میتوانید انتخاب بهتر و آینده نگری بهتری داشته باشید ،

البته بیشتر جنبه ی عکس برداری دو دوربین در نظر گرفته شده ، فیلم برداری D5100 در مقابل D90 به مراتب پیشرفت کرده و بهتر است

ولی به نظر بنده کسی که به دنبال دوربین عکاسی می آید ، باید بیشتر به جنبه ی عکاسی دوربین توجه نماید

دوست عزیز ، به نظر بنده کمی بیشتر تحقیق نمایید و عجله نکنید ،

موفق باشید
    ممنون بابت راهنمایی هاتون دوست عزیز
    اول عرض کنم که من به ندرت دست به فیلم برداری می زنم و حرف شما راجع به جنبه ی عکاسی کاملا صحیح و به جاست
    اما راجع به موضوع تحقیق
    از 2 ماه قبل از عید در حال تحقیقم
    اولش می خواستم SX30 IS بگیرم ولی خوسبختانه با آشنایی با این فروم و استادان بزرگوار خیلی چیز ها یاد گرفتم
    بماند که چقدر انتخاب عوض کردم تا به این نتیجه رسیدم، 2 بار هم تا پای خرید رفتم اما شک کردم و برگشتم تا باز هم مشورت کنم
    تمام مسائلی رو که راجع به برتری های D90 نسبت به D5100 فرمودید کاملا بجاست اما برای من کیفیت عکس از هر چیزی مهم تر است
    این عاملیه که من رو از Sx30 و HS20 و حتی G12 به 600D و در نهایت به D5100 رسوند
    سپاس فراوان به دلیل وقتی که برای پاسخ دادن گذاشتید دوست عزیز
    Saeed Barikani، Miri و mrif100 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

دوست من منظور شما این است که D90 از D5100 بهترست؟
    نمی توان به این صراحت این موضوع را عنوان کرد
    تا برتر بودن از چه جهت باشد و نیاز کاربر چه
    قصد بی احترامی نیست قربان لطفا سو برداشت نشود
    فکر کنم منظور دوستمون خرید بدنه D90 با لنز105-18 است، البته من خودم ترجیح میدم بدنه بخرم که حداقل تا 3 4 سال دیگه نیاز به تعویض بدنه نداشته باشم، خودم D5100 رو خیلی می پسندم ولی پیشنهاد D3100 با 105-18 رو یکی از دوستانم مطرح کرد و من خواستم نظر دوستان رو هم بپرسم، واقعاً مردد شدم در انتخاب.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

فکر کنم منظور دوستمون خرید بدنه D90 با لنز105-18 است، البته من خودم ترجیح میدم بدنه بخرم که حداقل تا 3 4 سال دیگه نیاز به تعویض بدنه نداشته باشم، خودم D5100 رو خیلی می پسندم ولی پیشنهاد D3100 با 105-18 رو یکی از دوستانم مطرح کرد و من خواستم نظر دوستان رو هم بپرسم، واقعاً مردد شدم در انتخاب.
    دوست من اگر واقعا به عکاسی علاقه مند و پیگیرش هستید به نظر من D5100 رو بگیرید و بعدا لنز رو عوض کن
    از اون 18-55 هم میتونی به عنوان لنز معکوس واسه ماکرو گرافی استفاده کنی
    اما اگر به اون صورت پیگیر نیستید همون D3100 همراه 18-105 بنظرم انتخاب بهتریست
    باز هم یکم تحقیق کنید
    به قول استادان همین سایت : اول نیازتان را بشناسید بعد برای خرید اقدام کنید
    hamid415 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6051

تمام مسائلی رو که راجع به برتری های D90 نسبت به D5100 فرمودید کاملا بجاست اما برای من کیفیت عکس از هر چیزی مهم تر است
    این عاملیه که من رو از Sx30 و HS20 و حتی G12 به 600D و در نهایت به D5100 رسوند
    ممنون دوست عزیز

ولی واقعا این تفاوت کیفیتی که شما احساس میکنید به قدری نیست که جلب توجه نماید ، و آنقدر که سایت ها عرض میکنند

( از قبیل DXOmark و Snapsort ) تفاوت محسوس نیست ، کیفیت خروجی بیشتر از همه تحت تاثیر لنز است ، و این لنز است که بیشتر

کیفیت خروجی رو برای شما محسوس تر مینماید

پس زیاد خودتون رو درگیر این مسایل نکنید

شما اگر یک D70 با یک لنز با کیفیت اپتیکی بالا و شارپ داشته باشید ، به مراتب خروجی شما از یک Nikon D3x با یک لنز معمولی ، بهتر و با کیفیت تر است ،

به هر حال این تصمیم شماست که روی خریدتون تاثیر داره ، امیدوارم که موفق باشید
    M.Barani و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6051

سلام دوست عزیز

به صرف اینکه یک دوربین تولید 2 3 سال پیش هست ، نمیشود گفت که نسبت به دوربینی که برای همین امسال هست زودتر باید تعویض شود ،

شما وقتی پس از مدتی کار با D3100 و آشنایی بیشتر با نیاز های عکاسی تون ، متوجه کمبود های بعضی از موارد کلیدی در دوربینتون شدید ،

اونجاست که دل شما رو میزند و باید عوض کنید دوربین رو ، ولی در دوربینی ، کمتر ممکن هست کمبودی رو به این زودی ها حس کنید ، پس

دلیلی برای تعویض سریع آن نیست ، حتی اگر دوربین برای 3 4 سال پیش باشد

موفق باشید
    Rouzbeh Ehsani، M. Beyrami و hamid415 تشکر می‌کنند.