صفحه 237 از 1201 نخستنخست ... 137 187 227 233 234 235 236 237 238 239 240 241 247 287 337 737 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,361 تا 2,370 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط morsasongl نمایش پست ها
    1-سنسور بزرگتر هيچگاه دليلي براي داشتن جزئيات بيشتر نيست بلكه پردازشگر تعيين كننده جزئيات خروجيست
    سنسور بزرگتر به دو دلیل جزئیات بیشتری ثبت میکند یکی اینکه به دلیل بزرگتر بودن و جذب نور بیشتر نویز کمتری دارد و دیگری به دلیل بزرگر بودن هر پیکسل مشکلات اپتیک لنز را از نظر شارپنس پوشش میدهد. مقایسه نمونه های مختلف دوربینهای کامپکت و اس ال آر در شرایط یکسان در سایتهای ریوویو کاملا گویاست. البته لنزهای کوچک را با کیفیت بهتری میتوان ساخت. دلیل شارپتر بودن تصاویر دوربینهای کامپکت یا اس ال آر لایک نسبت به لنزهای معمولی در کلوزآپ همین است. اما فاکتور نویز بر جزئیات بسیار تاثیر گذار است.
    چند وقت پیش دوربین یکی از دوستان که اس ال آر لایک داشتند SH10 را امتحان میکردم. کوچکی، سرعت کم فکوس و عدم فکوس در بعضی از موارد، کم بودن کیفیت ال سی دی و ... واقعا عذاب بود. متاسفانه امکان دیدن عکسها در مانیتور و بررسی خروجی نهایی میسر نشد. البته دوستم از اولین تجربه اس ال آرشون واقعا لذت میبرد.
    از این گذشته بدلیل محدودیت بیشتر فکر میکنم خیلی برای آموزش عکاسی مناسب نباشن. با یک اس ال آر که این روزا خیلی هم با لایکها فاصله قیمت ندارند بسیار بهتر میشه عکاسی را آموخت.
    Herati تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

1-سنسور بزرگتر هيچگاه دليلي براي داشتن جزئيات بيشتر نيست بلكه پردازشگر تعيين كننده جزئيات خروجيست
    اتفاقا سنسور بزرگتر نقش پررنگ تری نسبت به پردازنده داره
    ---------
    -در مورد لنز من نميدونم شما مثل اينكه تلقيتون از كيفيت معني خاصي رو در بر ميگيره چون بنده تا به حال نشنيدم اگه قطعه اي كمياب باشه پس كيفيتشم پائينه.
    عین جمله ی آقای هراتی
    لنزهایی که برای دوربینهای micro four third ساخته میشه بسیار محدود می باشد و اگر در داخل انترنت بگردید خواهید دید که بیشتر از لنز های قدیمی کانن و دیگر مارکها بر رو ی این دوربینها استفاده میکنند ولنزهای خودشان بسیار محدود می باشد
    ----
    -ما اينجا در مرد احساسمون حق نداريم صحبت كنيم بنده تجربه عمليم را عنوان كردم ، حال اگه كسي دوربين كامپكتي داشته باشه بخواد اونو بهترين معرفي كنه ، فكر ميكنم خواننده هاي تاپيك آنقدر تجربه داشته باشن كه تشخيص بدهند
    کسی اینجا راجع به احساساتش صحبت نکرده
    ----
    امكان نصب تجهيزات وسيع
    تجهيزاتي مثل ميكروفون استريو ، ويزور و فلاش
    دوست ما می خواد عکاسی کنه نه فیلم برداری
    ویزور هم که روی تمام DSLR ها هست
    فلاشم که دیگه بحثش جداست
    من ترجیح می دم بجای داشتن تجهیزاتی به این وسعت ، چند تا لنز خوب داشته باشم
    ---
    قصد جسارت نیست اما شما یه جورایی کسی رو که به اندازه ی کافی به دنیای عکاسی آشنا نیست گمراه می کنید

------------------
    نقل قول نوشته اصلی توسط nimashah نمایش پست ها
    من می خوام تازه عکاسی رو شروع کنم وتا یه مدتی نمی تونم هزینه ی لنز و بقیه لوازم داشته باشم در اینصورت شما کدوم پیشنهاد میکنید ؟؟
    دوست من اگر واقعا پیگیر عکاسی هستی D3100 یک انتخاب عالی با این هزینه هست
    حتی می تونید به دوربین های DSLR دسته دوم ولی سالم و تمیز هم فکر کنید(در صورتی که بخواین هزینه کمتری بکنید)
    در پایان بگم که شما اگر یه LSLR تهیه کنید در نهایت پس از مدتی می تونید کیف دوربینتون رو عوض کنید
    اما اگر SLR داشته باشید
    با پیشرفت های روز افزون می تونید به فکر تهیه لنز های جدید و بعد ها به فکر تهیه دوربین جدید برای لنز هایتان باشید
    باز هم عرض می کنم که نوع نیازنون تعیین کنندست
    موفق باشید
    Herati و nimashah تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه
    تشکر کرده
    554

ضمن احترام به نظر دوستان و از روي كنجكاوي و همچنين جهت ارتقا اطلاعات همگي ، بدون هيچگونه تعصبي ، از عزيزاني كه dslr دارند دعوت ميكنم در صورت تمايل به اتفاق همديگر و در شرايط مشابه عكاسي كنيم و نمونه ها را در تاپيك ارائه دهيم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط guard نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز به نظر میرسه شما به عکاسی فقط به عنوان تفریح یا سرگرمی و یا مصارف خانگی نگاه نمی کنید و قصد دارید این هنر را فرا بگیرید. من هم با دوستان دیگه موافقم شما با تهیه یک دوربین SLR ( نیکون 3100مورد مناسبیه)و مطالعه مطالب پایه ،عکاسی رو شروع کنید و درآینده تجهیزات خودتون رو کامل کنید.
    موفق باشید.
    ممنون از راهنماییتون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

سلام
    من دانشجو هستم و میخوام تا چند ماه دیگه یه ذوربین بخرم (خارج از ایران). خیلی گشتم و نهایتا به Pentax K-5 رسیدم. راجع به لنزها یه سوال دارم. دوربین رو با لنز بگیرم بهتره یا لنزها رو جدا بگیرم تا دستم بازتر باشه؟ بیشتر منظورم اینه که لنزهایی که همراه دوربین عرضه میشه کیفیت خوبی دارن یا نه؟

این ها گزینه های موجوده (البته شاید قیمتشون جاهای دیگه متفاوت باشه):

Pentax K5 Body: 1233 CHF

Link

Pentax K5 + 18-55 WR: 1233 CHF
    Link

Pentax K5 + DA-L 18-55 + DA-L 50-200 : 1370 CHF

Link

ممنون
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Wednesday 3 August 2011 در ساعت 01:11 دلیل: ادغام دو پست
    شاهین اکبری و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

k5 یکی از بهترین بدنه های کراپدار ساخته شده در بین کل برندهاست. اما توجه داشته باشید اگر سکونتتان در ایران است با خریدش تقریبا تک میافتید. مخصوصا حالا که دیگر پنتاکسی وجود ندارد ( در نهایت به مالکیت هویا درآمد ) از لحاظ پشتیبانی و همه محدودیتهای بعد از خرید شاید به نفعتان باشد از کنون نیکون و در وهله بعد سونی دوربینتون رو انتخاب کنید.
    persian.boy، Miri، M.Moghadam و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

ممنون

من احتمالا حدود 5 سال دیگه برمیگردم ایران. واقعیتش من عکاس حرفه ای نیستم و احتمالا در آینده هم به اون صورت وقت شاید نداشته باشم که به طور حرفه ای عکاسی کنم ولی خیلی علاقه دارم. برای همین هم میخوام دوربینی بخرم که تا سال ها داشته باشمش. دلیل اصلی انتخاب Pentax لرزشگیر روی دوربینه که به تبع اون لنزهای ارزونتری رو میتونم بخرم. بنابراین فکر میکنم Sony هم میتونه جزو گزینه هام باشه. در هر حال سوال من هنوز به قوتش هست:
    برای دوربینی که لنزهاش خیلی گرون نیستند (منظورم لنزهای بدون لرزشگیره)، بهتر نیست بدنه دوربین رو تنها بخرم و بعد لنز رو انتخاب کنم؟ ضمنا آیا Sigma و Tamron (و سایر برندهایی که لنز تولید می کنند) لنزهایی میسازن که به سونی بخورن (اگه اشتباه نکنم میگن لنزی که Sony-mount باشه)؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

راستی من توی Wikipedia نگاه کردم. درسته که شرکت هویا، پنتکس رو خریده ولی برند پنتکس رو حفظ کرده. این خرید هم سال 2007 و 2008 انجام شده و بعد از اون یکی دو تا دوربین خوب با برند Pentax تولید شده بنابراین فکر نمیکنم پشتیبانی از این دوربین ها متوقف بشه. هر چند که برای ایران فرمایش شما درسته چون ظاهرا پشتیبانی چندانی از این برند وجود نداره.
    ظاهرا هم Ricoh پیشنهاد داده که Pentax رو از Hoya بخره (نقل از Wikipedia).

Ricoh intent to buy Pentax from Hoya
    Japanese optical glass-maker Hoya Corporation said on July 1, 2011, it would sell its Pentax camera business to copier and printer maker Ricoh, in a deal the Nikkei business daily said was worth about 10 billion yen ($124.2 million). [7]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

همچنان در انتظار...

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    ممنون

من احتمالا حدود 5 سال دیگه برمیگردم ایران. واقعیتش من عکاس حرفه ای نیستم و احتمالا در آینده هم به اون صورت وقت شاید نداشته باشم که به طور حرفه ای عکاسی کنم ولی خیلی علاقه دارم. برای همین هم میخوام دوربینی بخرم که تا سال ها داشته باشمش. دلیل اصلی انتخاب Pentax لرزشگیر روی دوربینه که به تبع اون لنزهای ارزونتری رو میتونم بخرم. بنابراین فکر میکنم Sony هم میتونه جزو گزینه هام باشه. در هر حال سوال من هنوز به قوتش هست:
    برای دوربینی که لنزهاش خیلی گرون نیستند (منظورم لنزهای بدون لرزشگیره)، بهتر نیست بدنه دوربین رو تنها بخرم و بعد لنز رو انتخاب کنم؟ ضمنا آیا Sigma و Tamron (و سایر برندهایی که لنز تولید می کنند) لنزهایی میسازن که به سونی بخورن (اگه اشتباه نکنم میگن لنزی که Sony-mount باشه)؟

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    همچنان در انتظار...
    سونی و پنتاکس گزینه های خوبی هستند اما متاسفانه در ایران برای تهیه وسایل جانبی و یا فروش در آینده به مشکل بر میخورید هر چند تا 5سال دیگه شاید تغییر برند بدید یا وسایلتون رو کامل کنید.
    k-5 دوربین خوبی هست سونی هم دوربینهای خوبی داره که فکر کنم با توجه به سرمایه گذاریش و داشتن نماینده در اکثر شهرهای ایران آینده بهتری داره.
    اگه میتونی کمی صبر کن تا سونی دوربینهای جدیدش رو معرفی کنه هر چند تو ایران دیر وارد میشن و گرونتر از بازارهای خارجی توضیع میشن اما شما براحتی میتونی تهیه کنی.
    M. Beyrami، persian.boy، Miri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم