صفحه 239 از 1201 نخستنخست ... 139 189 229 235 236 237 238 239 240 241 242 243 249 289 339 739 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,381 تا 2,390 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    دوست من شما که میخوای این همه هزینه کنی چرا کانن 550D نمیخرید؟
    اولا در نظر داشته باشید لنز های کانن همشون گرون نیستند لنز های سونی هم همشون ارزون نیستند!
    دوما شما که میخوای سیگما بخری دیگه چه فرقی میکنه که کدوم گرونه کدوم ارزون؟
    سوما خروجی دوربین 550D خیلی سر تر از a55 هستش در ضمن 50-100 دلار هم ارزونتره که میتونید اون رو به هزینه لنز اضافه کنید!
    ممنون.
    دلیل انتخاب پنتکس و سونی رو در ادامه (و قبلا) آوردم. اگر همچنان فکر می کنید Canon 550D و Nikon D5100 مناسبترند، میتونم اونها رو هم بررسی کنم.

اصلا چرا سونی رو انتخاب کردین؛ من وقتی مطالب قبلی رو میخوندم متوجه شدم شما پنتاکس Pentax K-5 مد نظرتون بود وقتی از اون منصرف شدید اومدید سراغ سونی!!؟؟
    من اولش که میگشتم به این نتیجه رسیدم که دوربین هایی که Sensor-Shift IS دارند، از این جهت که به شما اجازه میدهند تا لنزهای ارزونتر (و به مراتب سبکتری) رو انتخاب کنبد، مناسبتر هستند. البته IS روی لنزهم مزایای خودشو داره که مهمترینش اختصاصی بودن سیستم IS برای هر لنزه. ولی فکر میکنم برای فردی مثل من (غیرحرفه ای) اون تفاوت نسبتا کم در خروجی (Sensor-Shift IS vs, Lens-Based IS)، چندان چشمگیر و مهم نیست. نهایتا از بین بدنه های با سیستم Sensor-Shift IS به Pentax K-5 رسیدم که توی این کلاس مطابق همه ریویوها بهترین دوربینه. دوستان توصیه کردند با توجه به کم بودن لوازم پنتکس، اولویت تو این مدل دوربینها در ایران با سونیه. این شد که فعلا تمرکز کمی به سمت سونی متمایل شده.

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

دوست من شما که میخوای این همه هزینه کنی چرا کانن 550D نمیخرید؟
    اولا در نظر داشته باشید لنز های کانن همشون گرون نیستند لنز های سونی هم همشون ارزون نیستند!
    دوما شما که میخوای سیگما بخری دیگه چه فرقی میکنه که کدوم گرونه کدوم ارزون؟
    سوما خروجی دوربین 550D خیلی سر تر از a55 هستش در ضمن 50-100 دلار هم ارزونتره که میتونید اون رو به هزینه لنز اضافه کنید!
    اصلا چرا سونی رو انتخاب کردین؛ من وقتی مطالب قبلی رو میخوندم متوجه شدم شما پنتاکس Pentax K-5 مد نظرتون بود وقتی از اون منصرف شدید اومدید سراغ سونی!!؟؟

---
    پ.ن: من جزو مخالفین پیشرفت، تغییر یا تفاوت نیستم! اما فعلا در حال حاظر بهترین ت.لید کنندگان دوربین DSLR نیکون و کانن هستند، انتخاب از بین محصولات اونها معمولا در طول زمان دردسر کمتری داره
    پ.ن2: در برند نیکون هم (در همین بازه قیمت) دوربین D5100 به شدت میدرخشه!
    سلام
    خیلی سرتر نیست!
    نمیشود انقدر با صراحت نظر داد!
    سونی هم دوربین های مناسبی دارد تولید میکند.
    اگر از الفا های سونی استفاده کرده باشید خواهید دید که حرفی برای گفتن دارند.
    بعضی امکاناتی که سونی دارد کنون نیکون و.. ندارند!
    کل حرف این است که انقدر با صراحت نفی کردن درست نیست.
    من و شما باید نقاط قوت و ضعف را بازگو کنیم و خواننده خود قضاوت کند و باتوجه به نیازش و علاقه اش برند و مدل دلخواه را انتخاب نماید.
    به یاد داشته باشید که امکاناتی که در مقایسه مطرح میشود اغلب نیاز اصلی همه خریداران نیست !
    به عنوان مثال :
    وقتی نیاز کسی با 1000دی کنون کاملا برطرف میشود چه لزومی دارد که فرد را به سمت 60دی سوق دهیم ؟ حتی اگر توان مالی هم داشته باشد و مشکلی با هزینه نداشته باشد؟
    پ.ن
    اکثر نکاتی که گفته شد ارتباط انچنانی با راهنمایی سهیل عزیز نداشت .

ممنون
    Rouzbeh Ehsani، persian.boy، I.Givili و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

درود سهیل عزیز

در ادامه ی صحبت بهنام عزیز من هم عقیده دارم در برند کنونی یک 550D و در برند نیکونیD5100 میتواندجوابگوی نیاز شماست.(تاکید میکنم شاید حتی این دو پیشنهاد هم فراتر از خواسته ی شما باشد)البته بار ها در فروم اشاره شده نسخه پیچیدن این چنینی برای افراد تا وقتی در مورد نیارشان آگاه نباشیم اشتباه است...
    بنده هم مخالف برند های سونی و پنتاکس نمیباشم و اما خرید این برند ها در ایران مخصوصا برای افراد آماتور به نظر بنده خالی از درد سر نمیباشد .خدمات پش از فروش ضعیف و قیمت های عجیب غریب سونی در ایران و سخت پیدا کردن تجهیزات این دو برند فاکتور های بازدارنده برای خرید هستند.(حتی در خارج از کشور هم متاسفانه یا خوشبختانه تجهییزات کنون و نیکون در دسترس تر هستند)
    نکته ی بعدی این میباشد که شما در پستی فرمودید قصد تعویض دوربین تا 5 سال آینده را ندارید ، به طور کلی در دراز مدت تنها چیزی که برای یک عکاس(حرفه ای یا آماتور)باقی میماند و ارزش خودر را از دست نمیدهد لنزمیباشد.(پس سعی کنید حتی قبل از انتخاب برند نگاه کلی به لیست لنز های کنون ، سونی ، نیکون... بی اندازید)
    بنده با اینکه برند نیکون را بیشتر دوست داشتم ، اما قبل از خرید ، جنس ، توقع و نوع عکاسی ام را ملاک قرار دادم .برای من و سلایق من کنون مناسب تر بود مخصوصا در رده ی لنز ها برای جنس عکاسی من تنوع بیشتری وجود داشت .در هر صورت تصمیم گیرنده ی نهایی خود شما هستید و دوستان عزیز پیشنهاد ها و راهنمایی های خود را کردند و حال تصمیم گیری با شما می باشد.
    پر حرفی بنده را ببخشید
    M. Beyrami، Lost Soul و soheil1986 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط idin.offline نمایش پست ها
    در ادامه ی صحبت بهنام عزیز من هم عقیده دارم در برند کنونی یک 550D و در برند نیکونیD5100 میتواندجوابگوی نیاز شماست.(تاکید میکنم شاید حتی این دو پیشنهاد هم فراتر از خواسته ی شما باشد)البته بار ها در فروم اشاره شده نسخه پیچیدن این چنینی برای افراد تا وقتی در مورد نیارشان آگاه نباشیم اشتباه است...
    پر حرفی بنده را ببخشید
    علایق عکاسی من، قطعا با عکاسی از فواصل دور شروع میشه. حالا این میتونه گرفتن عکس از یه آدم باشه که حواسش نیست، میتونه عکس از یه پرنده باشه و یا هر چیز دیگه. البته میدونم که برای هر کدوم از اینها، لنزهایی خاص وجود داره که منجر به بهترین عکس ها میشه. من الان یه Canon SX100 دارم که خیلی وقتا زومش کم میاد. برای همین هم اول تصمیم گرفتم یه Superzoom بخرم. نهایتا به Fuji HS20 رسیدم. از طرفی زمانی که جزییات عکسی که آدم میگیره به اندازه ای باشه که واقعا بشه از کراپ 100 درصدش هم استفاده کرد، به نوعی میشه گفت میشه روی خود عکس زوم کرد (این برداشت شخصیه منه - اگه خیلی آماتوره ببخشید). به همین جهت گفتم شاید داشتن یه DSLR که کیفیت عکسهاش بسیار بالاتر از یه سنسور 1 به 2 اینچه، فکر خوبی باشه (به این موضوع علاقه زیاد به عکاسی رو هم اضافه کنید - هر چند معمولا وقتش نیست).

به جز این بحث، به عکاسی ماکرو رو هم (خیلی) علاقه دارم. واید هم که همیشه لازمه. روی هم رفته در آینده احتمالا سعی می کنم تجهیزات رو به این شکل (به ترتیب اولویت) کامل کنم:

یک بادی
    یک لنز 55-18 یا 50 برای شروع.
    یک لنز (ترجیحا زوم لنز) بالای 250 میلیمتر (هرچی بیشتر بهتر البته تا جایی که من بتونم بخرم - ببخشید که حرفه ای حرف نمیزنم)
    یک لنز ماکرو و یک واید (این دو تا، هم اولویت هستند)

اینها علایق عکاسی و برنامه بلندمدت منه. شاید کمک کنه.
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

اگه کیفیت عکس hs20 شما رو راضی نمی کنه بهتره slr بگیرید.
    اما یه سئوال دارم ازتون چرا فکر میکنید اگه دوربینی در کراپ100 عالی نیست دوربین مناسبی برای شما نیست.وقتی شما میتونید به تله 720 (با تله کانورتر 2.2x تا 1584) میلی متر برسید چه احتیاجی دارید عکس رو در کراپ 100 استفاده کنید در حالی که میتونید با زوم اپتیکال 30x(با تله کانورتور تا66x) و رزولیشن 16 مگاپیکسل به خواسته هاتون برسید.وبرای عکاسی ماکرو از فیلتر کلوزآپ استفاده کنید.
    قیمت این دوربین به اندازه یک لنز ارزان تله هم نیست و میتوانید بعدا به عنوان دوربین دوم به جای یک لنز تله گران و سنگین استفاده کنید(مسلما کیفیت یک لنز تله بسیار بهتر از یک سوپرزوم هست اما با قیمت زیاد که برای مصارف غیر حرفه ای مقرون بصرفه نیست)
    در کل بهتره یه سوپرزوم بخرید و بعدا اگه احتیاج به بیشتر از اون داشتید یه دوربین حرفه ای مناسب (مثل نیکون5100 و کنون550 یا سونی 55)برای پرتره و واید تهیه کنید(که میتونید دست دوم همین دوربینها رو تا یه سال دیگه براحتی تهیه کنید)
    ویرایش توسط ehsan+ : Tuesday 9 August 2011 در ساعت 16:24
    Ali Saeedi و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط 350 نمایش پست ها
    خیلی سرتر نیست!
    اگر خیلی نباشه کمی هست
    اما در مورد اظهار نظر؛ در این مورد خاص متاسفانه با صراحت میشه نظر داد

سونی هم دوربین های مناسبی دارد تولید میکند.
    اگر از الفا های سونی استفاده کرده باشید خواهید دید که حرفی برای گفتن دارند.
    بعضی امکاناتی که سونی دارد کنون نیکون و.. ندارند!
    کل حرف این است که انقدر با صراحت نفی کردن درست نیست.
    حتما که سونی حرفهایی برای گفتن دارد و قابلیت های سونی محترم هستند اما فکر نکنم در این مدل خاص بشه زیاد روشون مانور داد
    در نهایت اینکه من با صراحت نفی نکردم فقط گفتم انتخاب نیکون و کانن کم دردسر تر است!!

من و شما باید نقاط قوت و ضعف را بازگو کنیم و خواننده خود قضاوت کند و باتوجه به نیازش و علاقه اش برند و مدل دلخواه را انتخاب نماید.
    به یاد داشته باشید که امکاناتی که در مقایسه مطرح میشود اغلب نیاز اصلی همه خریداران نیست !
    بنده هم فقط پیشنهاد دادم انتخاب با خودشونه
    صد رد صد همه امکانات بدرد همه نمیخورند اما کیفیت یا ثبت بهتر جزئیات بدرد همه میخوره

وقتی نیاز کسی با 1000دی کنون کاملا برطرف میشود چه لزومی دارد که فرد را به سمت 60دی سوق دهیم ؟ حتی اگر توان مالی هم داشته باشد و مشکلی با هزینه نداشته باشد؟
    هر چند زیاد موافق این صحبت نیستم*
    با وجود این در مورد آقا سهیل من هم چنینی کاری نکردم ایشون میخواد حدود 800 دلار هزینه کنه من گفتم که بهتره از کانن و نیکون خری کنه چون این دو برند دردسر نگهداری کمتری دارند

---
    * - معمولا اگر کسی مشکل مالی نداشته باشه و اطمینان داشته باشه که به عکاسی علاقه داره، بهتره بهترین بدنه ای رو بخره که پولش میرسه(البته منظورم این نیست که اگه پولش میرسید بره 1Ds بخره) چون اکثر افراد یک سال بعد از خرید بدنه های رده پایین به این نتیجه میرسن که مقداری پول خرج کنن و بدنشون رو بهبود ببخشن پس بهتره اول خوب خرید کنن و بعدها به جای تعویض بدنه و هدر دادن پول لنز های بهتری بخرن البته که همیشه استثنا ها وجود دارن
    ویرایش توسط beh_b7 : Tuesday 9 August 2011 در ساعت 17:20
    Ali Saeedi و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    علایق عکاسی من، قطعا با عکاسی از فواصل دور شروع میشه.
    (به این موضوع علاقه زیاد به عکاسی رو هم اضافه کنید - هر چند معمولا وقتش نیست).
    به جز این بحث، به عکاسی ماکرو رو هم (خیلی) علاقه دارم.
    واید هم که همیشه لازمه.
    روی هم رفته در آینده احتمالا سعی می کنم تجهیزات رو به این شکل (به ترتیب اولویت) کامل کنم:
    یک بادی
    یک لنز (ترجیحا زوم لنز) بالای 250 میلیمتر (هرچی بیشتر بهتر البته تا جایی که من بتونم بخرم - ببخشید که حرفه ای حرف نمیزنم)
    اول بهتره به این سوال پاسخ بدید کدوم برند برای شما مناسب تره؟
    - اولین اولویت شما لنز های تله هستند آیا بررسی کردید ببینید چند تا گزینه در سونی وجود داره؟ مصلما کانن و نیکون مجموعه قوی تری دارند حتی لنز های سیگما و تامرون با مانت این دو بسیار در دست رس تر هستند
    - لنز ماکرو دومین اولویت خرید شما هستند در این مورد هم ایضا مورد بالا
    همین دو مورد کافیه تا شما سونی رو کم رنگ تر کنید
    پس الان کانن و نیکون گزین های روی میز هستند که از نظر من تفاوتی ندارند فقط بحث سلیقه است که اون هم میرید تو فروشگاه هر دوتا رو میگیرید دستتون هر کدوم بیشتر به دستتون نشست اون رو بخرید!
    به نظر من ابتدای کار 50م.م نخرید همون لنز کیت رو داشته باشید کمی عکاسی کنید بعد از مدتی بهتر خرید میکنید
    soheil1986 تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

من الان داشتم اینجا رو میدیدم. قیمت یک لنز 300-75 کنون رو زده 640 (فرض کنیم بشه 500 دلار). این در حالیه که برای سونی و پنتکس میشه با 200 دلار خرید کرد. البته کنون هم لنز ارزون داره ولی تا جایی که من فهمیدم IS نداره که یه مقداری استفاده ازشون رو سخت میکنه. این نکته رو من باید بگم که محدودیت مالی همیشه هست. اینکه من از اول یه دوربین نسبتا گرون (K5) رو انتخاب کردم به امید این بود که بشه لنزهای ارزونی خرید به علاوه اینکه اگه من یه کم حرفه ای شدم مجبور به عوض کردن بدنه نشم. بعدا دوستان سونی رو پیشنهاد کردند که این قضیه برای سونی هم صدق میکنه. خرید بدنه کنون یا نیکون باعث میشه من مجبور شم برای لنز خیلی هزینه کنم. توی چنین شرایطی برای این که بشه تعادل برقرار کرد من باید یک بدنه سبکتر (به لحاظ قیمت) از کنون (یا نیکون) رو بگیرم که خیلی تمایلی ندارم. چون من هم با شما موافقم که:

معمولا اگر کسی مشکل مالی نداشته باشه و اطمینان داشته باشه که به عکاسی علاقه داره، بهتره بهترین بدنه ای رو بخره که پولش میرسه(البته منظورم این نیست که اگه پولش میرسید بره 1Ds بخره) چون اکثر افراد یک سال بعد از خرید بدنه های رده پایین به این نتیجه میرسن که مقداری پول خرج کنن و بدنشون رو بهبود ببخشن پس بهتره اول خوب خرید کنن و بعدها به جای تعویض بدنه و هدر دادن پول لنز های بهتری بخرن البته که همیشه استثنا ها وجود دارن
    پیشنهاد آقا احسان هم جالبه. پوشش دادن فواصل بلند با همون HS20 و بعد خرید یک بدنه.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

به نقل از beh_b7
    سوما خروجی دوربین 550D خیلی سر تر از a55 هستش
    به نقل از 350
    خیلی سرتر نیست!
    به نقل از beh_b7
    اگر خیلی نباشه کمی هست
    اما در مورد اظهار نظر؛ در این مورد خاص متاسفانه با صراحت میشه نظر داد
    جناب بهنام عزیز ، بنده نه گزاره ی اولتون و نه تصحیحی که در کامنت 2323 انجام دادید رو قبول ندارم . یه غیر از کنتراست بهتر در 550D ، این دوربین واقعا کجای سنسورش بهتر از a55 هست ؟ این دو سنسور به غیر از کنتراستی که من اشاره کردم و نویزی که اندکی در a55 کمتر دیده میشه ، کوچکترین تفاوتی از نظر کیفیت خروجی با هم ندارند .
    گرچه بنده از قبل به این برابری اشراف داشتم ولیکن کامنت شما اونقدر با خودش بار تاکید و تایید روی 550D به همراه داشت ، که مجبور شدم یک بار دیگه سمپل ها و چارت های حاصل از خروجی سنسور این دو دوربین رو بررسی کنم . امیدوارم این توضیحات ، نظرتون رو تغییر داده باشه . اگر هم اینگونه نیست ، مشتاقه برای دیدن سمپل ها و نمونه هایی دال بر اثبات صحبتتون لحظه شماری می کنم (البته اگر واقعا مدرک و سمپلی در کار باشه) .

کدوم از کدوم ارزون تره ؟ سونی از کانن یا کانن از سونی ؟

اما فعلا در حال حاظر بهترین ت.لید کنندگان دوربین DSLR نیکون و کانن هستند
    این حرف مصداق اظهارات برندیه و از اساس دچار اشتباهه .

انتخاب از بین محصولات اونها معمولا در طول زمان دردسر کمتری داره
    من گفتم که بهتره از کانن و نیکون خری کنه چون این دو برند دردسر نگهداری کمتری دارند
    از چه نظر دردسر نگهداریشون کمتره ؟

به نقل از soheil1986
    علایق عکاسی من، قطعا با عکاسی از فواصل دور شروع میشه.
    (به این موضوع علاقه زیاد به عکاسی رو هم اضافه کنید - هر چند معمولا وقتش نیست).
    به جز این بحث، به عکاسی ماکرو رو هم (خیلی) علاقه دارم.
    واید هم که همیشه لازمه.
    روی هم رفته در آینده احتمالا سعی می کنم تجهیزات رو به این شکل (به ترتیب اولویت) کامل کنم:
    یک بادی
    برای بدنه به نظرم یک 550D کافی خواهد بود . برای لنز هم گرچه ترکیب هایی از سری L با 85-15 بسیار عالی خواهند بود (رنج با کیفیتی از 15 تا 300) ولیکن تا نفرمایید چقدر قراره بودجه بذارید ، نمیشه پاسخ دقیقی داد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    M. Beyrami، Moty، I.Givili و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    من الان داشتم اینجا رو میدیدم. قیمت یک لنز 300-75 کنون رو زده 640 (فرض کنیم بشه 500 دلار). این در حالیه که برای سونی و پنتکس میشه با 200 دلار خرید کرد. البته کنون هم لنز ارزون داره ولی تا جایی که من فهمیدم IS نداره که یه مقداری استفاده ازشون رو سخت میکنه. این نکته رو من باید بگم که محدودیت مالی همیشه هست. اینکه من از اول یه دوربین نسبتا گرون (K5) رو انتخاب کردم به امید این بود که بشه لنزهای ارزونی خرید به علاوه اینکه اگه من یه کم حرفه ای شدم مجبور به عوض کردن بدنه نشم. بعدا دوستان سونی رو پیشنهاد کردند که این قضیه برای سونی هم صدق میکنه. خرید بدنه کنون یا نیکون باعث میشه من مجبور شم برای لنز خیلی هزینه کنم. توی چنین شرایطی برای این که بشه تعادل برقرار کرد من باید یک بدنه سبکتر (به لحاظ قیمت) از کنون (یا نیکون) رو بگیرم که خیلی تمایلی ندارم. چون من هم با شما موافقم که:

پیشنهاد آقا احسان هم جالبه. پوشش دادن فواصل بلند با همون HS20 و بعد خرید یک بدنه.
    با اینکه پیشنهاد احسان عزیز اقتصادی تر به نظر می آید اما این قضیه در دراز مدت میتواند(البته قطعی نیست) از لحاظ اقتصادی حالت معکوس داشته باشد. دوست عزیز فکر میکنم با خرید یک Slr like دقیقا شما اشتباه 2-3 سال پیش من را انجام خواهید داد و در آن سال ها من یک Sony h50خریداری کردم و بعد از چند ماه فهمیدم که اصلا جوابگوی نیاز من نیست.این قضیه دقیقا وقتی بیشتر برایم ملموس شد که با DSLR دوستم که فکر می کنم 350D بود کار کردم.دومین مساله این است که لذت کار با یک DSLRو دنیایی که پیش روی فرد از عکاسی باز میکند زمین تا آسمان با دنیای محدود SLR like متفاوت است.در حال حاضر حسرت آن چند سالی که میتوانستم با تهیه یک DSLR لذت بیشتری از عکاسی ببرم و میخورم.البته باز هم تاکید میکنم نسخه ی که من پیچیده ام شاید برای شما مناسب نباشد و این فقط نظر شخصی من بود.اگر عکاسی را واقعا دوست دارید و از آن لذت می برید خرید یک DSLR (حتی با هزینه بیشتر ، مشکلات نگه داری ، تعویض لنز و .....)می تواند این لذت را مضاعف کند .در آخر هم اشاره می کنم بهترین انتخاب را خودتان میتوانید برای خودتان بکنید اما اگر واقعا به عکاسی علاقه مند هستید خرید یک DSLR ارزشش را دارد...
    M. Beyrami، Madjidm، persian.boy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.