صفحه 253 از 1201 نخستنخست ... 153 203 243 249 250 251 252 253 254 255 256 257 263 303 353 753 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,521 تا 2,530 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

از نظر دوربین پیشنهاد بنده 7D است. و یا حداقل 60D

دربارۀ لنز به نظرم سراغ 15-85 یا 24-105 بروید + یکی از 70-200های F2.8. ترجیح با 70-200 F2.8 IS II است ( البته گران است تقریباً). اگر هم برای پرتره خیلی به عمق میدان کم احتیاج دارید می‌توانید به 85 1.8 فکر کنید.

فرض اگر اصرار به فول‌فریم داشته باشد: پیشنهاد بنده 5D II است با 24-105 + یکی از 70-200های F2.8 و به جای 85 1.8 برای کراپدار به 135 F2 L فکر کنید (از لحاظ ساخت و اپتیک بالاتر از 85 1.8 است)

*لنزهای دیگر مانند 50 f1.4 و یا لنزهای واید با دیافراگم باز هم لرای عکاسی لذت خاص خود را دارند و فکر می‌کنم اگر حوصله تعویض لنز دارید و مشکلی با لنزهای فیکس ندارید به آن‌ها هم توجه داشته باشید.

** سری دوربینهای 1D و 1Ds برتری‌های قابل توجهی دارند. از بحث سرعت Focus و تعداد نقاط آن گرفته تا مقاومت بالای آنها برای شرایط سخت آب و هوایی.
    آیا به آنها نیاز دارید؟ جواب بنده منفی است.

نظر دیگر دوستان را نیز جویا شود.

در برند Nikon دوستان Nikonباز راهنمایی خواهند کرد.
    ویرایش توسط Vahid : Monday 22 August 2011 در ساعت 19:27
    .

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_dvb نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان گرامی و با تشکر از دستاندرکاران گرامی که این سایت رو راه اندازی کرده در جهت کارگشایی و کمک به انتخابهای خوب وراهنمایی و بالا بردن سطح اگاهی مردم و بازم متشکرم
    من تازه این سایت رو پیدا کردم و الان ی هفته ای هستش که دارم تایپیک هاشو مطالعه میکنم
    غرض از مزاحمت اینکه شرکت تعاونی محل کارمون به تازگی از محصولات عکاسی کنن اورده که به صورت فروش اقساطی خوبی داره ه ماه به ماه از حقوق پرسنل کم میکنه راستش گفتیم ی دوربین برداریم ولی به نتیجه قطعی نرسیدم گفتم که از نظر دوستان اهل فن کمک بگیرم تا انتخاب اشتباه نکنم
    .
    .
    .
    درو حدوداری 1تومن یا بیشتر باشه خیلی مهم نیستش اقساطیه و زیاد محسون نیستش مثل نقدی سخت باشه
    بازم ببخشید طولانی شد والا بازار میری فقط میخوان بفروشن نه اطلاعی دارن ونه فنی هستن و جواب درست میدن با تشکر پیشاپیش
    دوست عزیز
    سلام و عرض خیر مقدم

شما باید اول از همه،درک درستی نسبت به نیازتون و قابلیت دوربینها در کلاسهای مختلف داشته باشد
    اگر قراره کاربردتون خانگی و در حد ثبت لحظه های خوب در کنار دوستان و خانواده باشه،شاید استفاده از یه دوربین DSLR کار درستی نباشه هرچند کیفیت بهتری میده اما آیا واقعاً به این کیفیت بالاتر نیازی هست؟
    شما که احتمالاً عکسهاتون رو در قطع کوچیک چاپ میکنید یه دوربین SLR Like هم میتونه کیفیت و لذت عکاسی لازم رو براتون به همراه داشته باشه!
    خرید SLR فقط خرید یه دوربین نیست...کلی هزینه دیگه همراهش میاد...لنز اولیشه...در این دوربینها بخش زیادی از کیفیت تصویر مربوط به کیفیت لنز میشه و یه لنز خوب قیمتش کم نیست...حداقل 300-400 هزار تومن تا چند میلیون تومن...و البته تبحری که نیاز دارید تا از امکانات اضافی این دوربینها نسبت به یه کامپکت استفاده کنید...که بدست آوردن این مهارت هم خیلی راحت و یه روزه کسب نمیشه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

تا رنج قیمت 900 هزار تومن چه بدنه ای با چه لنزی بخرم؟

قابلیتها:

لرزشگیر - ترجیحا رو بدنه - نشد با لنز

حالت ماکرو و فوکوس دستی و اتومات

فیلمبرداری مناسب

عکاسی پیاپی نرمال

زوم اپتیکال مناسب عکاسی طبیعت و شخصی
    خروجی hdmi

ترجیحا کانن

موارد مشابه نیکون هم قابل بررسی است.
    با تشکر
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Tuesday 23 August 2011 در ساعت 21:13 دلیل: عادی سازی سایز و رنگ فونت !
    sky_dvb تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    بله به ورژن فتوشاپ cs5 و نرم افزار acr بستگی داره(نسخه جدیدش رو نمیدونم)
    توی لینک زیر میتونی نمونه عکسهای دوربینهای انتخابی رو با هم مقایسه کنید.
    http://www.dpreview.com/reviews/q311...est/page10.asp
    g12 کنون دوربین کم نویز و خوبی هست و کارت رو راه میندازه (600 هزار تومان)اما اگه هزینه برات مهم نیست دوربینهای یاد شده کیفیت بالاتری دارن.
    600دی مدل بالاتر 550دی هست(در یک کلاس هستند) و اختلاف قیمت 200 هزار تومانی دارن.لینکهای زیر رو مطالعه کن تا بهتر بتونی انتخاب کنی
    کنون 600 دی

ک
    نون 550 دی
    با تشکر و سپاس البته منظورم با 60d-50dبودش متشکرم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    63

بله به ورژن فتوشاپ cs5 و نرم افزار acr بستگی داره(نسخه جدیدش رو نمیدونم)
    توی لینک زیر میتونی نمونه عکسهای دوربینهای انتخابی رو با هم مقایسه کنید.
    http://www.dpreview.com/reviews/q311...est/page10.asp
    g12 کنون دوربین کم نویز و خوبی هست و کارت رو راه میندازه (600 هزار تومان)اما اگه هزینه برات مهم نیست دوربینهای یاد شده کیفیت بالاتری دارن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    دوست عزیز
    سلام و عرض خیر مقدم

شما باید اول از همه،درک درستی نسبت به نیازتون و قابلیت دوربینها در کلاسهای مختلف داشته باشد
    اگر قراره کاربردتون خانگی و در حد ثبت لحظه های خوب در کنار دوستان و خانواده باشه،شاید استفاده از یه دوربین DSLR کار درستی نباشه هرچند کیفیت بهتری میده اما آیا واقعاً به این کیفیت بالاتر نیازی هست؟
    شما که احتمالاً عکسهاتون رو در قطع کوچیک چاپ میکنید یه دوربین SLR Like هم میتونه کیفیت و لذت عکاسی لازم رو براتون به همراه داشته باشه!
    خرید SLR فقط خرید یه دوربین نیست...کلی هزینه دیگه همراهش میاد...لنز اولیشه...در این دوربینها بخش زیادی از کیفیت تصویر مربوط به کیفیت لنز میشه و یه لنز خوب قیمتش کم نیست...حداقل 300-400 هزار تومن تا چند میلیون تومن...و البته تبحری که نیاز دارید تا از امکانات اضافی این دوربینها نسبت به یه کامپکت استفاده کنید...که بدست آوردن این مهارت هم خیلی راحت و یه روزه کسب نمیشه
    با تشکر و سپاس خوشحال میشم چند پیشنهاد خوب بدید از سری که فرمودین با تشکر اینم هم ضمینه استفاده مورد نظر من
    با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان گرامی و با تشکر از دستاندرکاران گرامی که این سایت رو راه اندازی کرده در جهت کارگشایی و کمک به انتخابهای خوب وراهنمایی و بالا بردن سطح اگاهی مردم و بازم متشکرم
    من تازه این سایت رو پیدا کردم و الان ی هفته ای هستش که دارم تایپیک هاشو مطالعه میکنم
    غرض از مزاحمت اینکه شرکت تعاونی محل کارمون به تازگی از محصولات عکاسی کنن اورده که به صورت فروش اقساطی خوبی داره ه ماه به ماه از حقوق پرسنل کم میکنه راستش گفتیم ی دوربین برداریم ولی به نتیجه قطعی نرسیدم گفتم که از نظر دوستان اهل فن کمک بگیرم تا انتخاب اشتباه نکنم
    اولش با خوندن مطالب فکر کردم الفا55سونی ظاهرا بی عیب و نقصه که هم شرکتمون فقط کنن داره و بعد دیدم مشکل داغ کردنو و اینا داره مثل اینکه
    الان ی چند تا مدلی دیدم مثل -50d-60d-600d-550d-1100چند تا دیگه اکه الان یادم رفتش حالا
    راستش برام مهم نیستش تو چه دسته ای باشن کامپک یا غیره
    برای مسافرت رفتم با همکارانم میخوام که عکس واقعا عالی وبا کیفت و رنگ خوب و کم نویز ترین باشه
    مگاپیسل واقعی باشه و نه فقط عددی که الکی دهن پرکن باشه
    این فرمت راوو (raw(خیلی مهمه؟که باشه ومن عکسمو با پرینتر خونم چاپ میکنم میشه با همین راوو میشه پرینت گرفتش؟در حال جی پی جی- dpi خوب باشه-همه72dpiهستش یا بیشتر هم دارن چون ظاهرا تو چاپ فاکتور مهمی البته نظر اصلی با دوستان صاحب نظر
    در کل برای چند سالی بشه روش حساب کرد و بهدن نگم اخ کاشکی یکم بیشتر میزاشتم و بهتر میگرفتم چون همیشه فروش اقساطی خوب دم دست نیستش
    ظاهرا سنسور هم باید بزرگ باشه تا کیفیتش بهتر باشه؟
    عیب و ایراد خاصی مثل داغ کردن اشکال در ال سی دی -ابدیت فریمور مشکل دار و غیره نباشه
    درو حدوداری 1تومن یا بیشتر باشه خیلی مهم نیستش اقساطیه و زیاد محسون نیستش مثل نقدی سخت باشه
    بازم ببخشید طولانی شد والا بازار میری فقط میخوان بفروشن نه اطلاعی دارن ونه فنی هستن و جواب درست میدن با تشکر پیشاپیش

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_dvb نمایش پست ها
    با تشکر و سپاس البته منظورم با 60d-50dبودش متشکرم
    می تونی لینک زیر رو مطالعه کنی تا به جوابت برسی
    کنون 60 دی
    کلا این دوربینها در کلاسی بالاتر هستند و برای کسی که نمی خواد خیلی حرفه ای کار کنه توصیه نمی کنم.600 دی چون برای تازه کارها هست با هزینه کمتر و امکانات خوب مناسب تر هست.(البته سایز 60 دی کمی بزرگتر از 600دی هست و برای کسانی که دست بزرگ دارند مناسب تر)
    کلا در این رده بدنه بزرگتر و خوش دست تر و سرعت فوکوس بهتر و عکاسی پیاپی بیشتر و... مطرح هست که برای ما تازه کارها شاید زیاد بکار نیاد اما از نظر کیفیت عکس ممکنه در سطح 600 دی باشه
    sky_dvb تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    109

دوستان از کجا میتونم نمونه عکس هایی که کاربرای سایت با d3100 گرفته اند رو پیدا کنم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1153

اگر دوستان لینکی معرفی کنن که درخصوص تفاوتهای فنی فول فریم و کراپ دار توضیحاتی داده شده باشه ممنون میشم
    میخواستم درخصوص دسته بندی لنز ها هم بیشتر بدونم (از این بعد که مثلا اگر دی7 خریدم لنز هام رو بعدا با چه دوربین هایی میتونم استفاده کنم) اگر لینکی هم در این زمینه هست معرفی بفرمائید ممنون میشم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1153

دوست عزیز میتونید در لینک زیر نمونه هایی از عکسهای دی 3100 رو با ایزو ها و لنز های مختلف ببینید (البته ظاهرا لنزها متفاوت نبود عذر میخوام)
    http://www.stevehuffphoto.com/2010/1...camera-review/

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.ehsany نمایش پست ها
    اگر دوستان لینکی معرفی کنن که درخصوص تفاوتهای فنی فول فریم و کراپ دار توضیحاتی داده شده باشه ممنون میشم
    میخواستم درخصوص دسته بندی لنز ها هم بیشتر بدونم (از این بعد که مثلا اگر دی7 خریدم لنز هام رو بعدا با چه دوربین هایی میتونم استفاده کنم) اگر لینکی هم در این زمینه هست معرفی بفرمائید ممنون میشم
    لینک مقایسه 7d با 5d مارک2

تمام لنزهای دوربینهای فول فریم به کراپدارها می خوره اما لنزهای دوربینهای کراپدار به فول فریم نمی خوره
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم