صفحه 409 از 1201 نخستنخست ... 309 359 399 405 406 407 408 409 410 411 412 413 419 459 509 909 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,081 تا 4,090 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    سلام
    پيشنهاد من اين هست كه بيشتر مطالعه كنيد ، هم درمورد مشخصات دوربينها و هم ژانرها ... شايد دوربين x از y در بسياري جهات بهتر باشد ولي ممكن است شما با توجه به نياز خود y را مناسبتر ببينيد ! شايد علاقمند به ژانري شوبد كه تهيه لنزهاي مناسب ان در هر برندي به راحتي امكان پذير نباشد و يا هزينه بسيار بيشتري بر گردن شما بگذارد و خيلي مسايل ريز و درشت ديگر ... خلاصه تجهيزات به قدر كافي گران شده پس عجله نكنيد ..
    خب دوست من بگو نمونه کاننی رو بخر ! دیگه اینهمه لفافه گویی نداره !! :)

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    خب دوست من بگو نمونه کاننی رو بخر ! دیگه اینهمه لفافه گویی نداره !! :)
    كورش عزيز
    من سعادت اشنايي با شمارو از نزديك ندارم ولي دوستاني كه با بنده از نزديك اشنايي دارند قطعا از علاقه من به برخي تجهيزات نيكون هم با خبرند بطوري كه همين هفته گذشته با يكي از دوستان كوچ كرده و كانني شده بحث داشتم ...
    موفق باشيد
    morteza khademy، shahbazi و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

تشکر کرده
    12880

جناب ایمان عزیز . من هم سعادت آشنایی با شما رو ندارم . اما هیچ کدام دلیل بر تعصب من و یا شما به برندی نیست . من هم به نیکون علاقمند هستم ولی تعصب ندارم .
    اما وقتی یک دوستی یک سوالی رو می پرسه ، به نظرم باید شفاف بهش توضیح داده باشه . به ویژه اینکه اون دوست عزیز ممکنه تازه کار باشه و مسایلی که من و شما میدونیم رو ندونه . هیچ اشکالی هم نداره که من و یا شما و یا هر کسی در فروم ، نظرات شخصی امون رو با ذکر دلیل بگیم . مثلن بگیم به نظرم کانن بهتره به این دلیل ( همان دلایلی که شما گفتید ) . دیگری هم بگوید نیکون به این دلیل . یک بار دیگه لطفن متن خودتون رو با بی طرفی بخونید . با توجه به سوالی که مطرح شده .
    اگر میگید نه ، من معانی ای که از صحبت شما میشود استخراج کرد رو برای شما بنویسم .
    shahbazi و iman mehr تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

متاسفانه همیشه بحث ها دیر یا زود به بحث برندی تبدیل میشود
    سلام
    پيشنهاد من اين هست كه بيشتر مطالعه كنيد ، هم درمورد مشخصات دوربينها و هم ژانرها ... شايد دوربين x از y در بسياري جهات بهتر باشد ولي ممكن است شما با توجه به نياز خود y را مناسبتر ببينيد ! شايد علاقمند به ژانري شوبد كه تهيه لنزهاي مناسب ان در هر برندي به راحتي امكان پذير نباشد و يا هزينه بسيار بيشتري بر گردن شما بگذارد و خيلي مسايل ريز و درشت ديگر ... خلاصه تجهيزات به قدر كافي گران شده پس عجله نكنيد ..
    این دوست ما D5100 را با 550D مقایسه کردن اگر با همین اطلاعاتی که الان داری بخوای دوربین بخری انصافاً کدام را انتخاب میکنی؟

هرجا ایمان مهرآبادی و داریوش چگینی باشن بحث برندی درست میشه مخصوصاً داریوش چگینی که اخیراً تعصبی شده شدید
    Akas، sami62، morteza khademy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    متاسفانه همیشه بحث ها دیر یا زود به بحث برندی تبدیل میشود

این دوست ما D5100 را با 550D مقایسه کردن اگر با همین اطلاعاتی که الان داری بخوای دوربین بخری انصافاً کدام را انتخاب میکنی؟

هرجا ایمان مهرآبادی و داریوش چگینی باشن بحث برندی درست میشه مخصوصاً داریوش چگینی که اخیراً تعصبی شده شدید
    ولی من 5100 را توصیه می کنم.

كاربر همراه Akas آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    ولی من 5100 را توصیه می کنم.
    سلام
    جناب چگيني خيلي دوست دارم دليل انتخابتون رو هم ذكر كنيد
    ممنون
    sami62 تشکر می‌کند.
    سيد حميد شريفي
    Nikon D3100 | Nikon D7000 | 18-55 VR | Tamron 90mm | Mecablitz SCA 300 | Godox ML-150

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Akas نمایش پست ها
    سلام
    جناب چگيني خيلي دوست دارم دليل انتخابتون رو هم ذكر كنيد
    ممنون
    من زمانی که می خواستم دوربین بخرم بین 600D و D5100 به شدت مردد بودم و با مقایسه مشخصات تقریباً روی 5100 مصمم شده بودم (علیرغم این که تمام دوربین های قبلی من کانن بوذه است!) ولی نهایتاً تصمیم گرفتم که 60D بخرم زیرا چند مشخصه کلیدی مانند LCD بالای دوربین، بدنه بزرگتر (با توجه به دستان بزرگ من) ، تعداد نقاط فوکوس نوع کراس و سرعت عکاسی پیاپی و درزبندی بهتر باعث شد که آن زمان حدود 300 هزار تومان بیشتر هزینه کنم و 60D بخرم. اگر پولی داشتم که تجهیزاتم را آپگرید کنم با توجه به این که لنزهای خیلی ارزشمندی ندارم بعید نبود که دوربین بعدی من D800 باشد! موقعی که پرداخت هزینه های کلان در میان باشد تعصب برندی بی معناست!
    من مطلقاً از صحبت های ایمان مهرآبادی برداشت برندی نکردم و با ایشان موافقم که برای پرداخت هزینه های کلان بایستی تامل زیادی کرد. نمی دانم چرا کوروش عزیز برداشت برندی کردند...
    lamagra، Akas، toolhelp و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط sami62 نمایش پست ها
    بین 5100 و کانن 550 شما کدوم رو پیشنهاد میدید.
    550 قیمت پایینتری داره.
    من کیفیت عکس 5000 رو دیدم و میدونم خیلی خوبه و نویز بسیار کم. 5100 هم حتما در همون حد باید باشه
    اما 550 رو ندیدم
    سنسور دوربین دی5100 یکی از بهترین سنسورهای تولید شده(توسط سونی) در سالهای اخیر هست که روی دوربینهای سونی و نیکون دی7000 و پنتاکس کا5 هم هست.
    من دوربین دی5100 رو به خاطر دینامیک رنج بیشتر و نویز کمتر و lcdچرخان انتخاب میکنم.اما توصیه میکنم هر دو دوربین رو تو دستتون بگیرید شاید دوربین کاننی برای دست شما بهتر باشه و از قید موارد برتری دی5100 بگذرید.
    برتریهای نام برده شده درسته که مهم هستن اما برای یه آماتور خیلی هم به چشم نمیاد.مثلا نویزی شدن تصاویر که در دوربین دی550 حدود 800 هست و در دی5100 بالای 1100 هر چند به نظر زیاد میاد و فکر کنید نزدیک 40درصد اختلاف دارن در حالی که این اختلاف به اندازه 0.75 یک استاپ هست که ممکن است برای شما خیلی بکار نیاد و میشه با یه لنز دیاف بازتر جبرانش کرد(احتیاج به ایزو بالا کمتر بشه).
    sami62، morteza khademy، Amateurism و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

دوستی که از ما راهنمایی خواستند از سوالشان پیداست اطلاعات کمی دارند .حالا مابیایم از سنسور و داینامیک رنج و چه و چه بحث کنیم و دوربین بهتر را برای ایشان انتخاب کنبم بهتر است یا بگذاریم خودشان اول به مطالعه بپردازند بعد با خواندن بحثها و نقطه نظرات دوستان بهتر تصمیم بگیرند ؟ خداروشکر که به لطف عزیزان هم مقالات سایت را داریم ، هم دانشنامه و دیگر مطالب مفیدی که در تاپیکهای مختلف است .
    تعجب میکنم بازهم برداشت برندی داشتید .
    sami62، shahbazi، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

تشکر کرده
    12880

جناب ایمان عزیز و جناب داریوش خان .
    من همانطور که در پست قبلی هم نوشتم ، به توصیه برندی ، اگر بود یا نبود ، مطلقا هیچ انتقادی نداشتم و ندارم . گفتم اگر با دلیل و متقن باشد ، هیچ اشکالی ندارد .
    بحث من این بود ، لطفن یک بار دیگر بخوانید . اگر من نوشتم : " خب دوست من بگو نمونه کاننی رو بخر ! دیگه اینهمه لفافه گویی نداره !! :)"
    انتقاد من به در لفافه صحبت کردن و مبهم گویی بود . و هنوز هم معتقدم که باید از جمله شما رمزگشایی شود تا معانی ان استخراج شود به جای اینکه خیلی صریح و شفاف گفته شود ، به نظرم این را انتخاب کنید . تا اینکه پاسخی که ده ها پرسش دیگر برای مخاطب ایجاد میکند .
    حالا شما میگویید نه بزارید ببینیم از جمله شما چه استخراج می شود :

این دوست عزیز یک سوال ساده کرد :
    550D یا D5100 ؟

آقای شهبازی راهنمایی کردن :
    " اگر بودجه کافی دارید حتماً D5100 را بردارید 550D قدیمی شده و دو مدل جدید از آن تولید شده یعنی 600D و 650D اگر میخواهید D5100 را مقایسه کنید باید با 650D مقایسه کنید. "

شما پاسخ دادید :
    "پيشنهاد من اين هست كه بيشتر مطالعه كنيد ، هم درمورد مشخصات دوربينها و هم ژانرها ... شايد دوربين x از y در بسياري جهات بهتر باشد ولي ممكن است شما با توجه به نياز خود y را مناسبتر ببينيد ! شايد علاقمند به ژانري شوبد كه تهيه لنزهاي مناسب ان در هر برندي به راحتي امكان پذير نباشد و يا هزينه بسيار بيشتري بر گردن شما بگذارد و خيلي مسايل ريز و درشت ديگر ... خلاصه تجهيزات به قدر كافي گران شده پس عجله نكنيد .. "

طبق این صحبت های شما و جمع بندی ای که میشه بهش دست یافت ، به معادله زیر می رسیم :
    X=D5100
    Y=550D

از طرفی همه میدانیم :
    X= شاید علاقمند به ژآنری شوید که تهیه لنزهای آن مناسب در هر برندی ( نیکون ) امکان پذیر نمی باشد .
    ( اشاره به گران تر بودن لنزهای تله زوم و تله واید نیکون )
    پس از این معادله از جمله :
    شاید شما با توجه به نياز خود y را مناسبتر ببينيد
    و چونY= نمونه کاننی
    پس این همه فرمول باید ساخت تا یک کلمه شما رمز شکنی شود :
    "شاید با توجه به نیاز خود کانن 550D را مناسب تر ببینید !! "

و :
    معنای مطالعه بیشتر بکنید :
    " لنزهای تله واید و تله زوم نیکون ، گران هستند و ممکن است علاقمند به ژآنری شوید که تهیه لنزهای مناسب آن به راحتی امکان پذیر نباشد "

حالا ما به جای راهنمایی ساده و صریح به یک نفر باید کلی در لفافه بگوییم ، که نیاز به رمزگشایی داشته باشد جملات امان که مبادا متهم به جانبداری از برندی شویم ! و این دوست عزیز را هم به مطالعه بیشتر و نخریدن توصیه میکنیم .

و توضیح ضروری :
    همانطور که در پست قبلی ام نیز اشاره کردم و اینجا چند بار تکرار کردم ، من هرگز به اینکه بگیم این دوربین و یا دیگری و یا از کدام برند هم انتقادی ندارم و مطلقا هیچ اشکالی نداره از نظر من . با ذکر دلیل و شواهد قابل قبول . بلکه به لفافه گویی و یا ارجاع به مطالعات بیشتر انتقاد داشتم .
    sami62، morteza khademy و shahbazi تشکر می‌کنند.