صفحه 443 از 1201 نخستنخست ... 343 393 433 439 440 441 442 443 444 445 446 447 453 493 543 943 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,421 تا 4,430 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوست عزیز .
    نخست اینکه رنگ بندی برای کسی که میخواد عکاسی حرفه ای کنه ، معیار مناسبی برای معرفی دوربین نیست .
    تنها مزیت مهم D5200 بر D5100 سیستم فوکوس اونه که البته باید دید که قیمتی که این دوربین وارد ایران می شود چقدر است ؟ آیا به هزینه ایشان میخورد یا خیر ؟
    با توجه به اینکه همیشه در بدو ورود و تا حدود شش ماه قیمت های دوربین ها در ایران کاذب است و بعد به تدریج متعادل می شود.
    .
    اما در مورد D90 ، حذف موتور فوکوس در بدنه های جدید دقیقا به خاطر اینه که کلیه لنزهای جدید بر روی خود لنز موتور فوکوس دارند .
    24-70 سیگما هم تنها گزینه های مناسب نیست . اصلن برای چی 70-24 ؟ برای پرتره ؟ برای واک اراوند ؟ برای چی ؟ این بازه برای پرتره کافی نیست . ضمن اینکه برای پرتره لنزهای به مراتب بهتری وجود دارند . و برای واک اراوند هم نیازی به این لنز نیست .
    اگر میخواهیم کسی رو راهنمایی کنیم بهتره بر مبنای واقعیات باشه ، نه یک سری تجزیه و تحلیل روی کاغذ صرفا برای تایید گفته های خود .

من هم با هر دوی این دوربینها مدتها کار کردم . خروجی D90 با لنز مشابه ، به هیچ وجه در حد خروجی D5100 نیست .
    اما مبحث گرانی برخی لنزهای نیکون هم بارها در گذشته در موردش صحبت شده . ضمن اینکه هر گرانی ای بی دلیل نیست .
    اما با این حال گزینه های مناسب تری به عنوان جایگزین همیشه موجود است .

یک دایال هم برای شاتر و دیافراگم هم اصلن مشکلی نیست . همان دایال به راحتی با فشردن انگشت اشاره به صورت ترکیبی هر دو کار را می کند .
    ضمن اینکه D5100 با نمایشگر خود ، کلیه اطلاعات مورد نیاز را ارایه می دهد و کار ال سی دی دوم D90 را می کند .
    تنها تفاوت این دو دوربین که باید در نظر گرفت ارگونومی این دو دوربین است که D90 برای کسانی که دستهای بزرگ دارند ، ارگونومی بهتری دارد .
    باید دید سرعت شاتر بالای 4000 هم تا چه حد کاربرد دارد ؟
    من که با D7000 خودم یکی دو بار بیشتر ازش استفاده نکردم . آنهم فقط برای شرایط خیلی خاص .
    سلام
    ببینید دوستان مبحث لنز کلا با مبحث دوربین فرق میکنه حالا من یک سری از خصوصیات لنز رو میگم شما خودتون قضاوت کنید (ناسلامتی پروژه پایان دوره کارشناسیم در باره لنز بوده)
    در بحث لنز چند نکته ضروری است
    نکته اول بحث دامنه که همین اصطلاحات مثلا 24- 70 یا 18 - 105 24-120 اینا یعنی چی چرا اصلا این اعداد رو به کار میبرند :
    این اعداد چند چیز رو به ما نشون میدن
    1 برد لنز که از رابطه عدد بزرگ /عدد کوچک به دست میاد مثلا لنز 18-200 شاید به نظر عموم لنز خوبی باشه ولی از لحاض حرفه ای خوب نیست چرا که این لنز برد بالایی دارد
    11.11=18/200 میبیند که بزرگ نمایی این لنز هست 11.11x یا به قول معروف 11x زوم داره که نسبتا برای همچین زومی نیازمند تعداد عدسی های زیادی هست نسبت به مثلا یک لنز 24-70 که حدود 3x زوم داره حال خودتون بگین یک تصویر رو وقتی از پشت یک شیشه نگاه میکنید شفاف تر یا از پشت 2 تا شیشه تو لنز ها هم به همین صورته
    حال اگر یک لنز ثابت باشه که دیگه معرکه است البته اونم بسته به کاربرد شما داره
    2 دید انسان به طور طبیعی بین 24 الی 35 میلیمتر است شما دقت کنید وقتی لنز رو بررو این اعدا تنضیم کنید اندازه اجسام آنچه که با چشم میبینید و آنچه که از ویزور دوربین میبینید حدودا یکی است و به این دسته لنز ها عموما لنز نرمال میگویند حال اگر دامنه پایین تر باشد مثلا 18 یا بالا تر باشد مثلا 100 به بالا شرکت سازنده تقییری در عدسی های نرمال ایجاد کرده که به صورت محدب یا مقعر در میآیند نکته همینجاست این تقییر حالت عدسی باعث افت کیفیت لنز میشود کیفیت نزول میکند ولی قدرت سعود میکند
    لذا در یک لنز مثلا 24-70 شاید قدرت چندانی نداشته باشد ولی کیفیتی بسیاردارد نسبت یک لنز 18-105 یا 18-200
    اما قطر فیلتر :
    مزیتی بسیار مهم کگه بسیاری از دوستان آن را نادیده میگیرن
    باید توجهداشته باشیم قطر فیلتر یا همان دهانه لنز هرچه بشتر باشد وضوح تصویر بالا تری داریم مثلا در دولنز یکثان 24-120 نیکون یکی با دهنه 72 و دیگری با دهانه 77 زمین تا آسمان تفاوت دارند هم از لحاظ قیمت هم از لحاض کیفیت هم از لحاظ زاویه دید در دهانه 72 قیمتش حدودا 1300 الی 1600 ولی دهانه 77 حدود 2500 تا 2700 البته بسیاری میگن به خاطر پوشش نانو میباشد ولی ما میگیم درسته اونم تاثیر داره ولی نه اینقدر بلکه به خاطر قر بیشتر دهانه لتزه
    زاویه دید هم شما 77 رو که ببندین مثل اینه که لنز 18-120 دارین نه 24-120 تاحالا فکر نکردین چرا لنز 24-105 کنون اینقدر گرونتره نسبت به 24-120 (با دهانه 72) یا 18-105 نیکون یکی ازدلایل گرونیش دهانه 77 میلیمتریشه دیگریش رو هم عرض میکنم
    مقوله بعدی دیافراگم لنز است که معمولا با عدد fنشان میدهند که فکر کنم این مقوله نیاز به توضیح زیادی نداشته باشد همینقدر بگم که دیاف هرچی پایینتر باشه لنز قدرت بیشتری داره نه کیفیت بهتر دیاف هیچ ربطی به کیفیت نداره بلکه کاربرد بهتری میتونه داشته باشه
    با این تفاصیر حالا داستان به چه صورت در میاد
    D.Daneshmand و Maryam13012 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست گرامی .
    این مباحثی که شما می فرمایید تا حد زیادی روی کاغذ جواب میده .
    من نمیدونم این رو باید دوستان دیگر جواب بدن که آیا برای پرتره ، از 70-24 سیگما تا حالا استفاده کرده اند یا خیر ؟
    و اصلن خود 70-24 نیکون هم ضرورتی نداره استفاده بشه . چرا که اون لنزی است فول فریم و برای کراپدار اصلن ضرورتی نداره .
    چون تاکید می کنم که انتخاب های بسیار مناسب تری ( نسبت به کیفیت به قیمت ) وجود دارند .
    اما من هرگز به شخصه سراغ چنین لنزی نمیرم وقتی میشه با یک لنز پرایم به کیفیت مطلوبی رسید . ضمن اینکه این لنزهای پرایم به اصطلاح شما "دیاف" { من نمیدونم بارها صحبت شده که یا گفته بشه دیافراگم ( که البته غلط مصطلح هست ولی مرسوم شده ) یا درست تر آن روزنه یا دهانه یا اپرچر ، دیگه نمیدونم دیاف یعنی چی ؟!} پس بهتر است بگوییم اپرچر باز دارند یا لنزهای سریعی هستند و از لحاظ بوکه نیز شرایط بسیار مطلوبی دارند.
    البته لازم به توضیح است که در شرایط کار پرتره و آتلیه اصلن نیازی به دیافراگم باز نیست بلکه با شدت نورهای موجود ناگزیر از بستن دیافراگم است که همه لنزها در این دیافراگمها بهترین کارایی خود را دارند.
    .
    و ضمن اینکه :
    در عمل دوستان ما با همین لنزهایی که شما تایید نمی کنید عکسهایی رو میگیرند که از مخیله بسیاری از کاغذها خارجه !
    .
    .
    و اما در نهایت اینکه جای این بحث در این تاپیک نیست و من هم دیگه این رو ادامه نمیدم . چون اینجا برای راهنمایی دوربینهای SLR است و برای مباحث لنزها بهتره در تاپیک خودشون صحبت بشوند .
    .
    ولی برای کمتر آف تاپیک شدن خدمت دوست گرامی مریم باید بگویم که در نهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید .
    دیگران فقط میتونن نظرات خودشون رو بگن . اما شما باید با در نظر گرفتن همه شرایط و نیازهای خود تصمیم بگیرید .
    بیش از حد وسواس به خرج دادن در نهایت به مردد شدن بیشتر خواهد انجامید .
    ویرایش توسط کوروش : Wednesday 9 January 2013 در ساعت 19:54
    smalavi، hossein137، eternal و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط smalavi نمایش پست ها
    سلام
    ببینید دوستان مبحث لنز کلا با مبحث دوربین فرق میکنه حالا من یک سری از خصوصیات لنز رو میگم شما خودتون قضاوت کنید (ناسلامتی پروژه پایان دوره کارشناسیم در باره لنز بوده)
    در بحث لنز چند نکته ضروری است
    نکته اول بحث دامنه که همین اصطلاحات مثلا 24- 70 یا 18 - 105 24-120 اینا یعنی چی چرا اصلا این اعداد رو به کار میبرند :
    این اعداد چند چیز رو به ما نشون میدن
    1 برد لنز که از رابطه عدد بزرگ /عدد کوچک به دست میاد مثلا لنز 18-200 شاید به نظر عموم لنز خوبی باشه ولی از لحاض حرفه ای خوب نیست چرا که این لنز برد بالایی دارد
    11.11=18/200 میبیند که بزرگ نمایی این لنز هست 11.11x یا به قول معروف 11x زوم داره که نسبتا برای همچین زومی نیازمند تعداد عدسی های زیادی هست نسبت به مثلا یک لنز 24-70 که حدود 3x زوم داره حال خودتون بگین یک تصویر رو وقتی از پشت یک شیشه نگاه میکنید شفاف تر یا از پشت 2 تا شیشه تو لنز ها هم به همین صورته
    حال اگر یک لنز ثابت باشه که دیگه معرکه است البته اونم بسته به کاربرد شما داره
    2 دید انسان به طور طبیعی بین 24 الی 35 میلیمتر است شما دقت کنید وقتی لنز رو بررو این اعدا تنضیم کنید اندازه اجسام آنچه که با چشم میبینید و آنچه که از ویزور دوربین میبینید حدودا یکی است و به این دسته لنز ها عموما لنز نرمال میگویند حال اگر دامنه پایین تر باشد مثلا 18 یا بالا تر باشد مثلا 100 به بالا شرکت سازنده تقییری در عدسی های نرمال ایجاد کرده که به صورت محدب یا مقعر در میآیند نکته همینجاست این تقییر حالت عدسی باعث افت کیفیت لنز میشود کیفیت نزول میکند ولی قدرت سعود میکند
    لذا در یک لنز مثلا 24-70 شاید قدرت چندانی نداشته باشد ولی کیفیتی بسیاردارد نسبت یک لنز 18-105 یا 18-200
    اما قطر فیلتر :
    مزیتی بسیار مهم کگه بسیاری از دوستان آن را نادیده میگیرن
    باید توجهداشته باشیم قطر فیلتر یا همان دهانه لنز هرچه بشتر باشد وضوح تصویر بالا تری داریم مثلا در دولنز یکثان 24-120 نیکون یکی با دهنه 72 و دیگری با دهانه 77 زمین تا آسمان تفاوت دارند هم از لحاظ قیمت هم از لحاض کیفیت هم از لحاظ زاویه دید در دهانه 72 قیمتش حدودا 1300 الی 1600 ولی دهانه 77 حدود 2500 تا 2700 البته بسیاری میگن به خاطر پوشش نانو میباشد ولی ما میگیم درسته اونم تاثیر داره ولی نه اینقدر بلکه به خاطر قر بیشتر دهانه لتزه
    زاویه دید هم شما 77 رو که ببندین مثل اینه که لنز 18-120 دارین نه 24-120 تاحالا فکر نکردین چرا لنز 24-105 کنون اینقدر گرونتره نسبت به 24-120 (با دهانه 72) یا 18-105 نیکون یکی ازدلایل گرونیش دهانه 77 میلیمتریشه دیگریش رو هم عرض میکنم
    مقوله بعدی دیافراگم لنز است که معمولا با عدد fنشان میدهند که فکر کنم این مقوله نیاز به توضیح زیادی نداشته باشد همینقدر بگم که دیاف هرچی پایینتر باشه لنز قدرت بیشتری داره نه کیفیت بهتر دیاف هیچ ربطی به کیفیت نداره بلکه کاربرد بهتری میتونه داشته باشه
    با این تفاصیر حالا داستان به چه صورت در میاد
    سلام دوست عزیز و ممنون از اینکه تجربیاتتان را در اختیار ما قرار می دهید
    من چند تا سوال برایم پیش آمده که با توجه به مواردی که گفتید نمی توانم برای آنها پاسخی پیدا کنم:

۱-با توجه به اینکه فرمودید لنز با زوم بالاتر نیازمند عدسی بیشتری است چرا تعداد المانهای مثلا ۲۴-۱۰۵ کنون از ۱۸-۲۰۰ بیشتر است؟
    ۲-با توجه به اینکه فرمودید تعداد المانهای کمتر لنز یعنی کیفیت بهتر پس چرا کیفیت اپتیکی مثلا ۲۴-۱۰۵ کنون از ۱۸-۲۰۰ بیشتر است؟
    ۳-با توجه به اینکه فرمودید هر چه قطر دهانه لنز بزرگتر باشد لنز با کیفیت تر است چرا ۱۰۰-۴۰۰ کنون از ۱۵۰-۵۰۰ سیگما با کیفیت تر است؟
    m.daneshpayeh، lamagra، persian.boy و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

المان كمتر هميشه به معناي كيفيت بهتر نيست
    اندازه دهانه لنز هم ربطي به كيفيت لنز ندارد

عجب آف تاپیکی شد
    ویرایش توسط shahbazi : Wednesday 9 January 2013 در ساعت 23:15
    Kaveh Ghobadi، Pooyan، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

با سلام دوستان من بالاخره بين 5100 و 600 گزينه 600 رو انتخاب كردم و ديشب با لنز 18-55 به قيمت 1،910،000 گرفتم و يه فيلتر uv باقيمت 15000 تومان
    اما هنوز مموري نگرفتم هرجا ميرم سيليكون پاور دارند يا apacer احتمالا مجبور به خريد adata بشم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز و ممنون از اینکه تجربیاتتان را در اختیار ما قرار می دهید
    من چند تا سوال برایم پیش آمده که با توجه به مواردی که گفتید نمی توانم برای آنها پاسخی پیدا کنم:

۱-با توجه به اینکه فرمودید لنز با زوم بالاتر نیازمند عدسی بیشتری است چرا تعداد المانهای مثلا ۲۴-۱۰۵ کنون از ۱۸-۲۰۰ بیشتر است؟
    ۲-با توجه به اینکه فرمودید تعداد المانهای کمتر لنز یعنی کیفیت بهتر پس چرا کیفیت اپتیکی مثلا ۲۴-۱۰۵ کنون از ۱۸-۲۰۰ بیشتر است؟
    ۳-با توجه به اینکه فرمودید هر چه قطر دهانه لنز بزرگتر باشد لنز با کیفیت تر است چرا ۱۰۰-۴۰۰ کنون از ۱۵۰-۵۰۰ سیگما با کیفیت تر است؟
    سلام وقت همگی بخیر
    اما راجع به سوالات شما اگه میشه سوالاتتون رو دقیقتر بیان کنید تنها بیان مساله دامنه لنز که فرمودین 100-400 ملاک خوبی برای قضاوت نیست لطفا مشخصات دیگری همچون حداقل و حداکثر اندازه دیافراگم سری ساخت لنز اندازه قطر فیلتر یا همون دهانه لنزها رو هم بدین تا اونموقع بریم سراغ قضاوت و داوری ضمنا به سایت زیر هم سری بزنید بد نیست
    عکاسی دیجیتال - همه چیز در مورد لنزهای سیگما

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام وقت همگی بخیر
    اما راجع به سوالات شما اگه میشه سوالاتتون رو دقیقتر بیان کنید تنها بیان مساله دامنه لنز که فرمودین 100-400 ملاک خوبی برای قضاوت نیست لطفا مشخصات دیگری همچون حداقل و حداکثر اندازه دیافراگم سری ساخت لنز اندازه قطر فیلتر یا همون دهانه لنزها رو هم بدین تا اونموقع بریم سراغ قضاوت و داوری ضمنا به سایت زیر هم سری بزنید بد نیست
    عکاسی دیجیتال - همه چیز در مورد لنزهای سیگما
    سلام دوست عزيز
    ظاهرا شما متوجه منظور من نشديد.
    من خواستم خيلي ساده و غير مستقيم بگويم كه استدلالهاي شما نادرست است.
    farhad44، persian.boy، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

اندازه قطر فیلتر یا همون دهانه لنزها رو هم بدین
    سایز فیلتر لنز چه ربطی به کیفیت خروجی لنز یا اصلا کیفیت هر چیز دیگری مربوط به لنز داره؟! با استدلال شما 50مم اف 1.4 سیگما باید کیفیت خیلی بهتر از 50مم 1.4 زایس داشته باشه!
    farhad44، Pooyan، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

spideer
    Guest

سلام مطمئنا این سوال بارها بارها ازتون پرسیده شده ولی چون من جوابشو ندیدم ازتون خواهش میکنم بهم پاسخ بدین ممنون میشم
    خواسته من از دوربین بهم شارپنس خوب و کیفیت به رنگهای واقعی قدرت تصویربرداری خوب. بدنه محکم. قیمتی کمتر از 2,000,000 تومان
    باشه حالا اگر دوربین با این شرایط هست ممنون میشم بفرمایین
    ویرایش توسط spideer : Thursday 10 January 2013 در ساعت 13:52

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

نقل قول نوشته اصلی توسط spideer نمایش پست ها
    سلام مطمئنا این سوال بارها بارها ازتون پرسیده شده ولی چون من جوابشو ندیدم ازتون خواهش میکنم بهم پاسخ بدین ممنون میشم
    خواسته من از دوربین بهم شارپنس خوب و کیفیت به رنگهای واقعی قدرت تصویربرداری خوب. بدنه محکم. قیمتی کمتر از 2,000,000 تومان
    باشه حالا اگر دوربین با این شرایط هست ممنون میشم بفرمایین
    سلام

در برند نیکون d5100 + 18-105 و d3200 + 18-105
    شارپ بودن تصویر مربوط به لنز دوربین میشه که با توجه به مبلغی که فرمودید لنز 105-18 لنز شارپ و با محدوده رنج کاربردی هست
    در مورد بدنه ها هم d3200 از d5100 در رده پایین تری هست ولی جدیدتره و d5100 فکر میکنم مناسب تر باشه

در برند کنون دوستان راهنمایی میکنن :)