صفحه 475 از 1201 نخستنخست ... 375 425 465 471 472 473 474 475 476 477 478 479 485 525 575 975 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,741 تا 4,750 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    فیلتر ND درست ولی جایی که کمترین امکان استفاده از این سرعت ممکنه پیش بیاد پرتره ست.
    نه دوست عزیز در پورتره هم کاربرد داره همون جور که گفتم ٬فرض کنید نور محیط زیاده ٬ شما هم می خواهید عمق میدان کمی داشته باشید . دو راه دارید تا عکس شما اور اکسپوز نشه ٬ یا از فیلتر ND استفاده کنید یا از سرعت شاتر بیشتر از 1/4000 استفاده کنید.

بیشترین استفاده از سرعت شاتر ۱/۸۰۰۰ مسلما در ثبت حرکتهای سریع است مثل عکاسی ماکرو از حشرات در حال حرکت بعد از اون شاید در پورتره کاربرد داشته باشه.
    کلا این سرعت شاتر چیزی نیست که شما هر روز بهش احتیاج داشته باشید اما گاهی موقعیت هایی پیش می آید که نیاز به آن پیش می آید.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    نه دوست عزیز در پورتره هم کاربرد داره همون جور که گفتم ٬فرض کنید نور محیط زیاده ٬ شما هم می خواهید عمق میدان کمی داشته باشید . دو راه دارید تا عکس شما اور اکسپوز نشه ٬ یا از فیلتر ND استفاده کنید یا از سرعت شاتر بیشتر از 1/4000 استفاده کنید.

بیشترین استفاده از سرعت شاتر ۱/۸۰۰۰ مسلما در ثبت حرکتهای سریع است مثل عکاسی ماکرو از حشرات در حال حرکت بعد از اون شاید در پورتره کاربرد داشته باشه.
    کلا این سرعت شاتر چیزی نیست که شما هر روز بهش احتیاج داشته باشید اما گاهی موقعیت هایی پیش می آید که نیاز به آن پیش می آید.
    دوست عزیز میشه یکم در مورد این موقعیت هایی که گاها ممکنه پیش بیاد بیشتر توضیح بدید که مثلا در عکاسی پرتره چه اتفاقی ممکنه رخ بدهدکه ما به این سرعت شاتر که عموما حداکثر سرعت شاتر در دوربین هاست احتیاج پیدا کنیم ?
    hossein137 و darkness_land تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    دوست عزیز میشه یکم در مورد این موقعیت هایی که گاها ممکنه پیش بیاد بیشتر توضیح بدید که مثلا در عکاسی پرتره چه اتفاقی ممکنه رخ بدهدکه ما به این سرعت شاتر که عموما حداکثر سرعت شاتر در دوربین هاست احتیاج پیدا کنیم ?
    فرض کنید ساعت ۱۲ ظهر است هوا کاملا صاف و آفتابی است ٬ قصد دارید یک پورتره بگیرید ٬ لنز شما مثلا 50mm f/1.4 است ٬ به دلایلی دوست دارید عمق میدان خیلی کم باشد ٬ پس آپرچر را روی همان f/1.4 قرار می دهید ٬ ایزو را حداقل قرار می دهید یعنی ۱۰۰ ٬ سرعت شاتر را بالا می برید به 1/4000 می رسید اما در کمال تعجب! می بینید عکس باز هم اور اکسپورز است! (این مورد کاملا واقعیست و کافی است در یک ظهر کاملا آفتابی با آپرچر باز اقدام به عکاسی کنید ٬ برای خود بنده نیز پیش آمده) شما در این حالت دو راه دارید ٬ یا از فیلتر ND استفاده کنید یا از سرعت شاتر 1/8000 . راه بعدی این است که عکاسی را تعطیل کنید و زمانی برگردید که خورشید مایل است ولی این قابل قبول نیست.

این مورد در هر جایی که شما می خواهید در نور زیاد روز با آپرچر باز عکاسی کنید رخ می دهد و فقط مختص پورتره نیست ولی در پورتره به دلیل استفاده بیشتر از آپرچرهای باز شاید زیادتر رخ بدهد.
    در کل سرعت شاتر 1/8000 دست شما را در کنترل عمق میدان بازتر می گذارد پس بودنش بهتر از نبودنش است.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

این اختلاف یک استاپی به راحتی با فیلتر ان دی قابل چشم پوشی است.به خاطر این موضوع نیازی به هزینه چند میلیونی برای خرید بدنه های رده بالاتر نیست.دیگه اینکه سرعتهای خیلی کمتر از 1/4000 هم هر حرکت انسانی رو فریز خواهند کرد.1/4000 که جای خود داره.
    kiavash، Moty، Kane و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    این اختلاف یک استاپی به راحتی با فیلتر ان دی قابل چشم پوشی است.به خاطر این موضوع نیازی به هزینه چند میلیونی برای خرید بدنه های رده بالاتر نیست.دیگه اینکه سرعتهای خیلی کمتر از 1/4000 هم هر حرکت انسانی رو فریز خواهند کرد.1/4000 که جای خود داره.
    من هم اشاره کردم که یک راهش استفاده از فیلتر ND است . حتی با فیلتر پولاریزه هم میشود یک استاپ کاهش نور داد ولی سوال این بود که چه کاربردی داره من هم پاسخ دادم.
    البته این سوال از خرید 6d شروع شد که به خودی خود بدنه گرانی است ٬ جالبه دوربینی مثل 60d این قابلیت را دارد اما فول فریمی مثل 6d ندارد.
    در نهایت من هم قبول دارم که نبود این قابلیت که در مواقع خیلی خاص و محدودی کاربرد دارد و می توان با یک فیلتر مسئله را حل کرد ٬ مشکل حادی ایجاد نمی کند. ولی خیلی بهتر می بود که این قابلیت در دوربین های فول فریمی مثل d600 و 6d قرار داده می شد.
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

والله 6دی جز این مورد یکی دو مورد سوال بر انگیز دیگر هم داره...ولی در کل به نظرم برای کسی که نیازی به برتری های مارک 3 نداره بهترین بدنه است.3 سالی که 7دی رو داشتم فقط یکبار برام پیش اومد که از سرعت 1/8000 استفاده بکنم یا از بین 36000 عکسی که گرفتم شاید 2 تا 3 هزارتای اون با سرعتهای بالاتر از 1/2000 ثبت شد.حرفم اینه که بسته به نوع کاربری این موارد میتونه مهم باشه یا نه،6دی برای کسی که فقط عکاسی پرتره یا منظره انجام میده بدنه ایده آلی است.
    kiavash، Moty، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    دوست من دوربین قبلیتون چی بود?سابقه ای هم در عکاسی دارید ?
    ژانرهای عکاسی هر کدام خود دارای تکنیک ها و تجارب گوناگون هستند و نیازمد تجهیزات مخصوص به خود
    به نظر من شما با بودجه محدودی که دارید ابتدا یک دوربین تهیه نمایید و به مطالعه و تمرین بپردازید و پس از کسب تجربه و مهارت بیشتر انگاه با دید باز تر و با تهیه لوازم مورد نیاز به ژانرهای مورد علاقه خود بپردازید
    شما چه دوربینی رو. پیشنهاد میکنید!؟
    من. تا حالا دوربین نداشتم
    راستش یکی از فامیلامون عکاس حرفه ای هست
    من چند بار با دوربینش کار کردم. عکس هام رو که دید کلی تشویقم کرد منم چون عکاسی همیشه دوست داشتم
    جرات پیدا کردم شروع کنم
    ولی نمیدونم با چهدوربینی شروع کنم'!!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

نقل قول نوشته اصلی توسط amir ghasemi نمایش پست ها
    شما چه دوربینی رو. پیشنهاد میکنید!؟
    من. تا حالا دوربین نداشتم
    راستش یکی از فامیلامون عکاس حرفه ای هست
    من چند بار با دوربینش کار کردم. عکس هام رو که دید کلی تشویقم کرد منم چون عکاسی همیشه دوست داشتم
    جرات پیدا کردم شروع کنم
    ولی نمیدونم با چهدوربینی شروع کنم'!!
    سلام.بنده یه سری فقط مقدمات (مخصوصا از سری مقدمات اقتصادی عکاسی )رو میگم و بقیه رو اساتید بهتر میتونند راهنمایی کنند.سعی کنید یه دوربین دست دوم برای شروع کار پیدا کنید و هزینه زیادی رو به لنز بدید یه لنز خوب-فکر کنم دوربینهایی مثل کنون 450 و نیکون 3000 برای شروع کار خوب باشه البته دست دوم تمیز. و با یه لنز خوب که اساتید معرفی کنند اونم دست دوم بگیرید.علت اینکه میگم دست دوم اینه که ابتدا 70 درصد زیر قیمت فابریک خریداری میکنید و اگر بعدها که (صد در صد خواهید فروخت چون عکاسی جوریه که همیشه فکر ارتقا هستید)قصد فروش داشتید و خواستید حرفه ای تر کار کنید بخواهید بفروشید به همان قیمت خرید و شاید خیلی با ضرر کمتر میتونید بفروشید.بنده خواستم اوایل کار مسایل اقتصادی رو خدمتتون عرض کنم .باز اساتید بهتر راهنمکایی میکنند ونیز خودتون با کمی تحقیق و دیدن عکس ها در بخش های مختلف که مد نظرتون هست میتونید لنز مناسب رو هم انتخاب کنید
    amir ghasemi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا alisunny آواتار ها
    تشکر کرده
    71

دوستان

یه جوونمرد بیاد بگه من D600 بخرم یا نه!؟!
    این مشکل سنسور و گرد و غبارش حل شد بالاخره یا نه؟!؟
    اینو میگم بخاطر اینکه اختلاف قیمتش با D800 سه و نیم میلیونه!

لطفا دوستان یک پاسخ قانع کننده بدهند...
    Nikon D600 + Nikon Macro 105mm VR + Nikon 70-200 f/2.8 VRII + Nikon 50 f/1.8G + Nikon 35-135 E + Nikon 18-35 ED

http://alikhorshidi.com/photography/

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط bijan_darvishi نمایش پست ها
    سلام.بنده یه سری فقط مقدمات (مخصوصا از سری مقدمات اقتصادی عکاسی )رو میگم و بقیه رو اساتید بهتر میتونند راهنمایی کنند.سعی کنید یه دوربین دست دوم برای شروع کار پیدا کنید و هزینه زیادی رو به لنز بدید یه لنز خوب-فکر کنم دوربینهایی مثل کنون 450 و نیکون 3000 برای شروع کار خوب باشه البته دست دوم تمیز. و با یه لنز خوب که اساتید معرفی کنند اونم دست دوم بگیرید.علت اینکه میگم دست دوم اینه که ابتدا 70 درصد زیر قیمت فابریک خریداری میکنید و اگر بعدها که (صد در صد خواهید فروخت چون عکاسی جوریه که همیشه فکر ارتقا هستید)قصد فروش داشتید و خواستید حرفه ای تر کار کنید بخواهید بفروشید به همان قیمت خرید و شاید خیلی با ضرر کمتر میتونید بفروشید.بنده خواستم اوایل کار مسایل اقتصادی رو خدمتتون عرض کنم .باز اساتید بهتر راهنمکایی میکنند ونیز خودتون با کمی تحقیق و دیدن عکس ها در بخش های مختلف که مد نظرتون هست میتونید لنز مناسب رو هم انتخاب کنید
    پس شما نظرتون یک دوربین. معمولی هست با یک لنز خوب ( نه عالی ) اگر بخوام یک لنز پرایم بگیرم همراهش چه لنز دیگری هم بگیرم خوبه!؟