صفحه 539 از 1201 نخستنخست ... 39 439 489 529 535 536 537 538 539 540 541 542 543 549 589 639 1039 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,381 تا 5,390 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد f.hakimian آواتار ها
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها

راستش به نظرمن با عرضه ٧١٠٠ ، دوربينهاي دي٧٠٠٠ زيادي براي فروش گذاشته شدند. اما جداي ازاين دست دومها كه همه تمايل به خريدش را ندارند، به نظرمن خريد٧٠٠٠ منطقي ترهست. راستش ان اختلاف قيمت رااگردرخريدلنزهزينه كنيد +دي٧٠٠٠ ، شك نداشته باشيد كه خروجي بسياربهتري نسبت به٧١٠٠ خواهيد داشت. راستش روبخوايد حتي بايك لنزثابت هم بعيدميدانم كه٧١٠٠ خروجي بهتري از٧٠٠٠ بدهد.
    يه چيزديگه اينكه من اون سنسور١٦ مگاپيكسلي رو خيلي دوست دارم. زماني اينقدر، قدرش رو نميدونستم. اين٢٤ م پ فك كنم يه سري مشكلات خاص هم ايجادميكنه كه در فروم سرچي كنيد متوجه خواهيد شد.
    ممنون از پاسخ شما، برای سبک کاری که گفتم و سقف بودجه، و با توجه به قیمت body d7000 که 2250 می باشد، شما چه لنزی پیشنهاد می دهید؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

اقا تو را خدا کمک کنید من میخواهم عکاسی شروع کنم دوربین ولنز خوب میخواهم وسواس هم پیدا کرده ا م کلاس عکاسیم از فردا شروع میشه اول تصمیم به60d داشتم بعد امدم به 70d حالا هم من کفته شده یکباره سری 6 کانن بکیرم حدفم از عکاسی جمع اوری عکسهای مختلف پورتره عکس ماکرو وطبیعت حالا نیم نکاهی هم به 600 نیکون خواهش میکنم همه اساتید کمک کنند من از این حال در بیام امیدوارم کسی مثل من نشده باشه بازم ممنون

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط f.hakimian نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما، برای سبک کاری که گفتم و سقف بودجه، و با توجه به قیمت body d7000 که 2250 می باشد، شما چه لنزی پیشنهاد می دهید؟
    خوب باحدود ٢/٥ ميليون تومان باقيمانده ، الان بهترو به صرفه ترازهمون ١٨-١٠٥ عزيزچيزي در لنزهاي زوم به خاطرم نميرسه. البته ٢٤-٨٥هم دراين محدوده قيمتي هست كه خيلي با١٨-١٠٥ اختلاف قيمت داره ولي من نميدونم چه طوركيفيتي داره واياارزش پرداخت بيشتر رادارد؟ بايددوستاني كه تجربه كردندپاسخ بدهند.
    همينطورلنزهاي فيكس هم هستندكه البته مقداري ممكن است در عكاسي خياباني دستتان را ببندند ولي كيفيت بسيارخوبي دارند. مثل ٨٥ م م و ٥٠ م م و١٠٥ ماكرو

تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط majid.kheradian نمایش پست ها
    اقا تو را خدا کمک کنید من میخواهم عکاسی شروع کنم دوربین ولنز خوب میخواهم وسواس هم پیدا کرده ا م کلاس عکاسیم از فردا شروع میشه اول تصمیم به60d داشتم بعد امدم به 70d حالا هم من کفته شده یکباره سری 6 کانن بکیرم حدفم از عکاسی جمع اوری عکسهای مختلف پورتره عکس ماکرو وطبیعت حالا نیم نکاهی هم به 600 نیکون خواهش میکنم همه اساتید کمک کنند من از این حال در بیام امیدوارم کسی مثل من نشده باشه بازم ممنون
    نگران كلاس عكاسي نباشيد برادرجان ،درهمان روزهاي اول و دوم كه نياز به دوربين نخواهيد داشت. اما اتفاقا دركلاس نيازتان را خواهيد شناخت. هم بااموزش وهم با مشورت دركلاس با مربي وسايرين. بيشتر بايدقيمت لنزها رو بااين ترتيب مدنظرقراردهيد. به خصوص لنزهاي فول فريم.
    f.hakimian و majid.kheradian تشکر می‌کنند.

كاربر جديد f.hakimian آواتار ها
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    خوب باحدود ٢/٥ ميليون تومان باقيمانده ، الان بهترو به صرفه ترازهمون ١٨-١٠٥ عزيزچيزي در لنزهاي زوم به خاطرم نميرسه. البته ٢٤-٨٥هم دراين محدوده قيمتي هست كه خيلي با١٨-١٠٥ اختلاف قيمت داره ولي من نميدونم چه طوركيفيتي داره واياارزش پرداخت بيشتر رادارد؟ بايددوستاني كه تجربه كردندپاسخ بدهند.
    همينطورلنزهاي فيكس هم هستندكه البته مقداري ممكن است در عكاسي خياباني دستتان را ببندند ولي كيفيت بسيارخوبي دارند. مثل ٨٥ م م و ٥٠ م م و١٠٥ ماكرو
    خودم به فکر 85mm 1.8G بودم، به این ترتیب وجود این لنز در کنار یک 18-105 یه جورایی مکمل کار من خواهند شد، درست می گم؟ می تونم 18-105 رو ماه دیگه تهیه کنم. پس شما با این 2 لنز و d7000 موافق هستید آقای کیاوش خان؟ ممنون

تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط f.hakimian نمایش پست ها
    خودم به فکر 85mm 1.8G بودم، به این ترتیب وجود این لنز در کنار یک 18-105 یه جورایی مکمل کار من خواهند شد، درست می گم؟ می تونم 18-105 رو ماه دیگه تهیه کنم. پس شما با این 2 لنز و d7000 موافق هستید آقای کیاوش خان؟ ممنون
    خوب85 لنز بسیار شارپی هست.حتما از عکسهای ان لذت خواهید برد. منتها اگر دیاف بازتروقیمت پایینترهم مدنظرداشتید 50 1.4 جی هم عالی ست. ولی خوب 85برای پرتره هیجان انگیزتر و مناسبترهست. به خصوص روی کراپ. موفق باشید
    f.hakimian تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام. من تازه با این سایت اشنا شدم. در عکاسی مبتدی هستم. اما میخوام تا حرفه ای شدن پیش برم. میخوام دوربینی تهیه کنم که مجبور نباشم وقتی حرفه ای شدم عوضش نکنم. از همه چی هم عکس میگیرم.دوربینی که هم بزرگنماییش خوب باشه هم رزولوشن وکیفیت عکساش عالی باشه.بیشتر عکسارو میخوام چاپ کنم.هزینه ای که میتونم بذارم تا 2ونیم میلیونه. نمیدونم برای این نیاز من اس دی ال ار بهتره یا کامپکت. دوروزه دارم تو تالار میچرخم چشام خون افتاده اما توی این برند های متنوع و کاربردهای مختلف مخم هنگ کرده.از اساتید میخوام راهنماییم کنید واقعا ممنونم

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط majidw980 نمایش پست ها
    راستش قیمت 550 دی کنون رو نمیدونم چنده بدنش ولی 2100 میتونم کلا هزینه کنم که با این هزینه لنز خوبی گیرم نمیاد درسته؟
    حالا ی سوال اختلاف کیفت عکس همین 650 دی با لنز 18/55 با ی دوربین کامپکت متوسط تو میحط خونه چقدر هست یعنی با این لنز تفاوتی نداره به اون صورت با کامپکتها و عکسها همونطور نویزی و ابرنگی هستند با وجود سنسور بزرگتر و تنولوژیهای بکار رفته؟
    ببخشید که سوال پیچتون میکنم همه ی دوربینهایی که دور برمه از همین کامپکتهای بگیرو ببر هست و تا بحال عکسهای دی اس ال ارهارو نتونستم باهاشون بسنجم ی جورایی همه فکر میکنن این دوربینم کاره همونو انجام میده و هزینه ی الکیه
    مجید خان، با 2100 نمی تونی یه بدنۀ پایین و لنز بالا بخری، بودجه ات کمه. اگه بتونی یه ذره بیشتر هزینه کنی شاید بشه به لنز 15-85 دست دوم و بادی پایین فکر کرد.
    در مورد فرقشون که خیلی زیاده، این رو مطمئن باش :) سایز پیکسل کوچکتر کامپکتها، داینامیک رنجشون رو پایین میاره. رفتار نویزی خوبی هم به همین دلیل ندارن. لنزهاشون هم معمولا فقط زومش زیاده (حاصل تقسیم بیشترین عدد فاصله کانونی به کوچیکترینش رو زوم میگن. مثلا لنز 15-85، حدود 5.7 برابر زوم داره.) و به خاطر زوم زیاد، معمولا کیفیت ساخت ها به اندازۀ لنزهای اس ال آر ها نیست. به خاطر سایز کوچیک سنسور و فاصله کانونی های کم، عمق میدان کم رو عملا سخت میتونی بدست بیاری و ... اگه به "عکاسی" فکر می کنی و نه به "عکس گرفتن"، به اس ال آر باید قدم بذاری دیر یا زود :)
    majidw980 و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan222 نمایش پست ها
    سلام. من تازه با این سایت اشنا شدم. در عکاسی مبتدی هستم. اما میخوام تا حرفه ای شدن پیش برم. میخوام دوربینی تهیه کنم که مجبور نباشم وقتی حرفه ای شدم عوضش نکنم. از همه چی هم عکس میگیرم.دوربینی که هم بزرگنماییش خوب باشه هم رزولوشن وکیفیت عکساش عالی باشه.بیشتر عکسارو میخوام چاپ کنم.هزینه ای که میتونم بذارم تا 2ونیم میلیونه. نمیدونم برای این نیاز من اس دی ال ار بهتره یا کامپکت. دوروزه دارم تو تالار میچرخم چشام خون افتاده اما توی این برند های متنوع و کاربردهای مختلف مخم هنگ کرده.از اساتید میخوام راهنماییم کنید واقعا ممنونم
    با سلام و ضمن خوش آمد گوئی به شما، امیدوارم از این فروم نهایت استفاده رو ببرین.
    1. یعنی فعلا دوربینی موقتی نیاز دارین و در آینده میخواید عوضش کنین؟
    2.در دوربین های حرفه ای یا DSLR بیشتر بستگی به لنز مورد استفاده و داشتن مهارت ودانش کافی توسط عکاس دارد تا دوربین
    3.منظورتون همون DSLR هست دیگه؟ قطعا و مسلما تفاوتها بین این 2رده بسیاره ولی کدام یک قراره نیازتون رو برطرف کنه بستگی به خودتان دارد. مخصوصا اگر به فکر چاپ باشید که تقریبا قضیه کامپک منتفیه
    4.توصیه میکنم عجله نکنید، بیشتر وبا دقت و حوصله مطالعه کنین و در صورت نیاز سوال بپرسین تا به نتیجه ی بهتر برسین.

اینم بدونین که با مبلغ مذکور چیزی در حد مبتدی تهیه خواهید کرد ولی قطعا و مسلما دوربین های خوبی خواهند بود که تا چند سال براتون مکفی خواهند بود.(اگر، بخواید پیشرفت کنید وگرنه چه بسا تا 1دهه دیگه هم کافیتون باشه)
    مثلا با حدود این بودجه میتونید: از کنون مدل 600D یا 60D با 1 لنز همه کاره مثل 18-55 یا 18-135 بردارین
    و در نیکون مثلا D5200 یا D7000 با لنز 18-55 یا 18-135 بردارید
    اصلا نگران نباشید، همه اینا خوبن و تفاوت چشمگیری بینشون (برای شما) نخواهد بود مگه اینکه از روز اول مثلا بخواید آتلیه بزنید که طبیعتا کار نامعقولی و منحصر به فردیست!!!
    این گزینه ها جزو بهترین ها در گروه خود هستن که با بودجه شما هم سازگارند تقریبا. امیدوارم کمک کرده باشم تا بتوانید گام به گام به نتیجه مطلوبتان برسید.
    سپاس.
    tawer و ehsan222 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام و ضمن خوش آمد گوئی به شما، امیدوارم از این فروم نهایت استفاده رو ببرین.
    1. یعنی فعلا دوربینی موقتی نیاز دارین و در آینده میخواید عوضش کنین؟
    2.در دوربین های حرفه ای یا DSLR بیشتر بستگی به لنز مورد استفاده و داشتن مهارت ودانش کافی توسط عکاس دارد تا دوربین
    3.منظورتون همون DSLR هست دیگه؟ قطعا و مسلما تفاوتها بین این 2رده بسیاره ولی کدام یک قراره نیازتون رو برطرف کنه بستگی به خودتان دارد. مخصوصا اگر به فکر چاپ باشید که تقریبا قضیه کامپک منتفیه
    4.توصیه میکنم عجله نکنید، بیشتر وبا دقت و حوصله مطالعه کنین و در صورت نیاز سوال بپرسین تا به نتیجه ی بهتر برسین.

اینم بدونین که با مبلغ مذکور چیزی در حد مبتدی تهیه خواهید کرد ولی قطعا و مسلما دوربین های خوبی خواهند بود که تا چند سال براتون مکفی خواهند بود.(اگر، بخواید پیشرفت کنید وگرنه چه بسا تا 1دهه دیگه هم کافیتون باشه)
    مثلا با حدود این بودجه میتونید: از کنون مدل 600D یا 60D با 1 لنز همه کاره مثل 18-55 یا 18-135 بردارین
    و در نیکون مثلا D5200 یا D7000 با لنز 18-55 یا 18-135 بردارید
    اصلا نگران نباشید، همه اینا خوبن و تفاوت چشمگیری بینشون (برای شما) نخواهد بود مگه اینکه از روز اول مثلا بخواید آتلیه بزنید که طبیعتا کار نامعقولی و منحصر به فردیست!!!
    این گزینه ها جزو بهترین ها در گروه خود هستن که با بودجه شما هم سازگارند تقریبا. امیدوارم کمک کرده باشم تا بتوانید گام به گام به نتیجه مطلوبتان برسید.
    سپاس.
    میخوام دوربینی باشه که در اینده عوضش نکنم.بله منم اصلا عجله ندارم چون عادت ندارم بدون مطالعه دست به کاری بزنم بنظر منم کار بدون مطالعه بی نتیجه است.راستش وقتی اینهمه تنوع برند و مدل کاربرد رو توی دنیای عکاسی دیدم استرس گرفتم که شاید نتونم تصمیم درستی بگیرم . ممنونم دوست عزیز که اینهارو معرفی کردید. حتما تحقیق میکنم
    tawer تشکر می‌کند.