صفحه 647 از 1201 نخستنخست ... 147 547 597 637 643 644 645 646 647 648 649 650 651 657 697 747 1147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,461 تا 6,470 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Davood21 نمایش پست ها
    دوربین Canon 60D با لنز 135
    دوربین Nikon D7000 با لنز 105

هر دو دست دوم و هر دو به قیمت 2500 تومن. کدوم رو بخرم؟ و چرا؟
    دوست عزیز همونطوری که تو پستهای قبلی اشاره کردم این دو دوربین تو سال 2010 رقیب یکدیگر بودند و الان هم هستند شاید با وجود معرفی دوربین های همرده و جدید از هر دو کمپانی این رقابت کم رنگ تر شده باشه.

خود من بین انتخاب این دو مردد بودم و ریویوها و تستهای زیادی رو خوندم و دیدم و در کل به این نتیجه رسیدم که:

1. هر دو دوربین بسیار دوربینهای خوبی هستند و هیچ موقع کاربرهاشونو نا امید نکردند.
    2. اگه عکاسی براتون مهمه اونوقت نیکون D7000 رو بردارید اما اگه فیلمبرداری براتون مهم تره اونوقت کنون 60D رو بر دارید.

مجددا تاکید میکنم که هر دو دوربین دوربین های بسیار خوبی هستند منتها در عکاسی کفه ترازو کمی به سمت نیکون و در فیلمبرداری کمی به سمت کنون سنگینی میکنه.

لنزهایی هم که بهشون اشاره داشتید جزو لنزهای خوب و همه کاره هر دو برند هست. فقط در موقع خرید یک آدم خبره کنارتون باشه و دوربین و لنز رو از لحاظ ظاهری و فنی تست و تایید کنه.

ضمنا به گارانتی، متعلقات دوربین و لنز هم توجه کنید تا چیزی کم و کسر نباشه.
    SHOK53، Ali M.Rezaei و Davood21 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

قربونت این دوتا هیچ فرق محسوسی با هم ندارند، زیاذ خودتودرگیر نکن با یکی که چند دفه دوربین دست دو خریده برو جفتشونو ببین هرکدوم تمییز تر بود اونو وردار.
    Nima Sadigh، Hossein Arabi و Davood21 تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

من زمانی که می خواستم دوربین بخرم برام کیفیت تصویر در شب و بخصوص در عکاسی نجومی که ISO بالا اهمیت زیادی داره مهم بود و با تحقیقی که در آن زمان بین دوربین ها انجام دادم به این نتیجه رسیدم از نظر کنترل نویز بخصوص در حساسیت های بالا کنون موفق تر بوده!

الان هم برای این دو دوربین را چک کردم هنوز هم فکر کنم نیکون تو این زمینه خیلی موفق بوده و یا کنون خیلی ضعیف عمل کرده باشه
    البته ترکیب رنگی که در دوربین های نیکون هست از قدیم هم جلب توجه می کنه!

مقایسه دو دوربین از نظر سطح نویز و کیفیت رنگ

برای اینکه بهتر موضوع مشخص شود پیشنهاد می کنم در لینک بالا بعد اجرا، بخش انتخاب تصویر را از سکه به روی پری که جلوی بطری قرار داره انتقال دهیم و سپس حساسیت دوربین را به 3200 افزایش دهید!
    خودتون می توانید در مورد ترکیب رنگ و سطح نویز مشاهده بفرمایید.
    در این مقایسه بنظر می رسه شارپی در 60D بهتر با نویز کنترل شده. ولی نویز نیکون کمتره
    ata_m3 و Davood21 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    قربونت این دوتا هیچ فرق محسوسی با هم ندارند، زیاذ خودتودرگیر نکن با یکی که چند دفه دوربین دست دو خریده برو جفتشونو ببین هرکدوم تمییز تر بود اونو وردار.
    انتخاب بر اساس تميز بودن دوربين نظري بسيار ساده گيرانه است! پيچيدگي و تفاوتها كم نيستند در انتخاب بين اين دو برند. كافي است بخواهيد روي يك عكس در حالت پلي بك زوم كنيد تا متوجه اختلافها بشويد. (البته من كامل در جريان بحث نبودم كه دوستمون هدفشون از خريد دوربين چيست و چه نيازهايي دارند. ظاهرا اين سوال ناگهاني مطرح شده و با پستهاي قبل ايشون ارتباطي نداشته. منظورم اين است كه اين توصيه ي ساده در برخي موقعيتها مي تواند مفيد باشد)
    47amir تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    205

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    من زمانی که می خواستم دوربین بخرم برام کیفیت تصویر در شب و بخصوص در عکاسی نجومی که ISO بالا اهمیت زیادی داره مهم بود و با تحقیقی که در آن زمان بین دوربین ها انجام دادم به این نتیجه رسیدم از نظر کنترل نویز بخصوص در حساسیت های بالا کنون موفق تر بوده!

الان هم برای این دو دوربین را چک کردم هنوز هم فکر کنم نیکون تو این زمینه خیلی موفق بوده و یا کنون خیلی ضعیف عمل کرده باشه
    البته ترکیب رنگی که در دوربین های نیکون هست از قدیم هم جلب توجه می کنه!

مقایسه دو دوربین از نظر سطح نویز و کیفیت رنگ

برای اینکه بهتر موضوع مشخص شود پیشنهاد می کنم در لینک بالا بعد اجرا، بخش انتخاب تصویر را از سکه به روی پری که جلوی بطری قرار داره انتقال دهیم و سپس حساسیت دوربین را به 3200 افزایش دهید!
    خودتون می توانید در مورد ترکیب رنگ و سطح نویز مشاهده بفرمایید.
    در این مقایسه بنظر می رسه شارپی در 60D بهتر با نویز کنترل شده. ولی نویز نیکون کمتره
    ؟؟؟
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    205

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    انتخاب بر اساس تميز بودن دوربين نظري بسيار ساده گيرانه است! پيچيدگي و تفاوتها كم نيستند در انتخاب بين اين دو برند. كافي است بخواهيد روي يك عكس در حالت پلي بك زوم كنيد تا متوجه اختلافها بشويد. (البته من كامل در جريان بحث نبودم كه دوستمون هدفشون از خريد دوربين چيست و چه نيازهايي دارند. ظاهرا اين سوال ناگهاني مطرح شده و با پستهاي قبل ايشون ارتباطي نداشته. منظورم اين است كه اين توصيه ي ساده در برخي موقعيتها مي تواند مفيد باشد)
    سلام
    کاربردم عکس خونوادگی و جشن هست.
    در مرحله ی دوم، به طبیعت هم علاقه دارم.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

با سلام
    یه سوال؟
    انتخاب 70D بجای 700D وقتی با هر دو با لنز کیت 18-135 STM ارائه میشن با توجه به اختلاف قیمت حدود 1/500/000 (700D من بعنوان دست دوم و با همین لنز کیت و در حد نو با تعداد شات حدود 300) چه تفاوتی در خروجی عکسهام ایجاد میکنه و آیا امکانات کمی بیشتر اون نسبت به این اختلاف قیمت ارزش تغییر رو واسم داره؟
    انگیزه تغییر: داشتن دوربینی بروز تر و اینکه اگه الان تا دوربین نو هست عوضش نکنم بعدا میزان بیشتری افت قیمت خواهد داشت و نیز توصیه برخی دوستان.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

تشکر کرده
    4653

؟؟؟
    کمی اشتباه رخ داد
    متن اول و معرفی کنون بعنوان نویز کمتر مربوط به زمان خرید دوربین برای خودم بود و این مسئله تا قبل از تولید D90 پا برجا بود

اما در بخش دوم که زدم "هنوز هم فکر کنم نیکون تو این زمینه خیلی موفق بوده " شما جای نیکون و کنون را عوض کنید. البته در ادامه و پایین تر مورد را کامل توصیح داده بودم
    در 60D بر خلاف دوربین های دیگر کنون کنترل نویز از نظر قدرت برتری چندانی نسبت به نیکون 7000 نداره (البته با توجه به تست ها)
    ولی شارپی تصویر در ISO بالا در 60D نسبت به D7000 بهتر بود که البته این کاملا دیدگاهی شخصیه! و البته استفاده از ISO بالا برای همه کاربرد نداره!

در مورد مود فیلم برداری هم از آنجایی که علاقه ای به فیلم برداری ندارم، اطلاعات دقیقی در این خصوص در اختیار بنده نیست!

سلام
    کاربردم عکس خونوادگی و جشن هست.
    در مرحله ی دوم، به طبیعت هم علاقه دارم.
    با توجه به کاربردتون من پیشنهاد می کنم D7000 را تهیه بفرمایید!
    ata_m3، fosoos و Davood21 تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام
    یه سوال؟
    انتخاب 70D بجای 700D وقتی با هر دو با لنز کیت 18-135 STM ارائه میشن با توجه به اختلاف قیمت حدود 1/500/000 (700D من بعنوان دست دوم و با همین لنز کیت و در حد نو با تعداد شات حدود 300) چه تفاوتی در خروجی عکسهام ایجاد میکنه و آیا امکانات کمی بیشتر اون نسبت به این اختلاف قیمت ارزش تغییر رو واسم داره؟
    انگیزه تغییر: داشتن دوربینی بروز تر و اینکه اگه الان تا دوربین نو هست عوضش نکنم بعدا میزان بیشتری افت قیمت خواهد داشت و نیز توصیه برخی دوستان.
    تفاوت بین دوربین های Mid-size SLR و Compact SLR آنقدر هست که نتوان جای آنها را در صورت وجود امکان هزینه با هم عوض کرد!
    - بدنه فلزی و مستحکم .
    - وجود LCD دوم که منجر به کاهش مصرف باطری و افزایش سهولت تنظیمات دوربین خواهد بود.
    - بزرگتر بودن قبضه دوربین بخصوص برای افرادی که دارای دستان بزرگی هستند که باعث راحتی بیشتر آن خواهد شد.
    - و در کنار این موارد امکانات و تنظیمات بیشتر این سری از دوربین ها نسبت به Compact SLR ها از جمله مواردی هست که قابل توجه می باشد.

اما موارد اختلاف در دوربین 70D نسبت به 700D
    - علاوه بر بدنه که در بالا ذکر شد، سنسور و پردازشگر جدیدتر
    - وجود نقاط فوکوس بیشتر (بجای 9 ، 19)
    - پوشش بیشتر فایندر (چشمی) در 70D (از 95% به 98%)
    - بالاتر بودن سرعت شاتر (از 1/4000 به 1/8000) که البته برای عکاسی های خاص استفاده می شود.
    - سرعت Flash X Sync بالاتر (از 1/200 به 1/250)
    - توانایی عکاسی پی در پی بالاتر (از 5fps به 7fps)
    - عمر باطری بیشتر
    - و تنظیمات منوی بیشتر که برای توضیح باید دروبین در اختیار باشد.

و اما در نهایت اینکه:
    اگر امکان خرید این بدنه را دارید و قصد کوچ به فول فریم به این زودی را ندارید، به نظر من بهتره به فکر 70D باشید. البته به شرط اینکه لنز را فدای بدنه نکنید! (در صورتی که قصد خرید لنزی علاوه بر لنز ذکر شده را دارید)
    ویرایش توسط msh2200 : Thursday 10 July 2014 در ساعت 22:16
    SHOK53، ata_m3 و Davood21 تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

با سلام
    ممنون از توضیحات مناسب شما.
    بله فعلا به هیچ وجه قصد خرید فول فریم رو ندارم (حداقل تا 3 سال). با توجه به stm بودن و رنج مناسب فاصله کانونی این لنز که دامنه نیازهامو پوشش میده قصدم خرید این بدنه با لنز کیت 18-135 stm + لنز واید 10-18 stm هست. ( در صورت نیاز به فیلمبرداری هر دو کمک حالم باشند)
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری