صفحه 809 از 1201 نخستنخست ... 309 709 759 799 805 806 807 808 809 810 811 812 813 819 859 909 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,081 تا 8,090 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Sinakh76 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمايتون ولى من از شكل و امكانات دوربين هاى حرفهاى مثل d3300 بيشتر خوشم مياد...شما من بيشتر در زمينه اين دسته از دورين ها كمك كنيد...البته سونى نكس5r خيلى خوبه ولى از شكل اين دسته از دوربين ها خوشم نمياد متاسفانه...
    بازم ممنون...
    نکته ای که دوستان هنگام خرید SLR به آن توجه ندارن اینه که تقریباً هیچ کدام از عکسهایی که در نت میبینید فایل خام نیستن.
    به عبارتی، گرفتن عکس با SLR یه چیزه، پردازش عکس در نرم افزار یه چیز دیگه.
    به قولی، 1000 عکس اولی که با SLR میگیرید از بدترین عکسهاتون خواهد بود.
    اگر حال و حوصله و وقت پردازش و همچنین سیستم مناسب برای این کار دارید و امکان حمل 2-3 کیلو دوربین و لوازمش رو هم دارید و البته پول اضافه! پیشنهاد من SLR است.
    اگر حوصله پردازش دارید سیستمشو هم دارید ولی دوربین کوچکی لازم دارید Mirrorless
    اگر نه حوصله پردازش دارید، نه سیستمشو دارید، نه امکان حمل و نقل دوربین یه کامپکت خوب بگیرید و خودتون رو راحت کنید.
    SHOK53، Moty، Ali M.Rezaei و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنون از راهنمايتون ولى من از شكل و امكانات دوربين هاى حرفهاى مثل d3300 بيشتر خوشم مياد...شما من بيشتر در زمينه اين دسته از دورين ها كمك كنيد...البته سونى نكس5r خيلى خوبه ولى از شكل اين دسته از دوربين ها خوشم نمياد متاسفانه...
    بازم ممنون...
    درود
    برای تهیه دوربین DSLR و Mirror Less باید به فکر افزایش دانش عکاسی هم باشید! در کنار این مسئله و با توجه به انتخابهای خودتان که در پست قبل بود بنده شخصا محصولات شرکت نیکون را به سه دلیل بیشتر می پسندم
    1- خدمات پس از فروش بیشتر
    2- امکان فروش بهتر (برای آینده)
    3- تنوع لنز بیشتر در بازار ایران
    اما در نهایت این شما هستید که باید از دوربین استفاده کنید و بنظر بنده دوربینی را انتخاب کنید که بیشتر از نظر ظاهری خوشتان می آید.
    البته در کنار دوربین مسئله لنز را هم در نظر داشته باشید که یک مسئله غیر قابل انکار می باشد.
    ارادتمند
    Ali M.Rezaei، Amin.Zallaghi و Sinakh76 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

امين عزيز من كه زياد از حرفاى شما سر در نياوردم ولى ممنون...اگه ميشه چنتا مدل به من معرفى كنيد(واسه استفاده خانگى و سطح مبتدى ولى يه دوربين حرفه اى تو رنج زير ٢تومن)
    بازم ممنون از راهنماييتون....

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    برای تهیه دوربین DSLR و Mirror Less باید به فکر افزایش دانش عکاسی هم باشید! در کنار این مسئله و با توجه به انتخابهای خودتان که در پست قبل بود بنده شخصا محصولات شرکت نیکون را به سه دلیل بیشتر می پسندم
    1- خدمات پس از فروش بیشتر
    2- امکان فروش بهتر (برای آینده)
    3- تنوع لنز بیشتر در بازار ایران
    اما در نهایت این شما هستید که باید از دوربین استفاده کنید و بنظر بنده دوربینی را انتخاب کنید که بیشتر از نظر ظاهری خوشتان می آید.
    البته در کنار دوربین مسئله لنز را هم در نظر داشته باشید که یک مسئله غیر قابل انکار می باشد.
    ارادتمند

واقعا ممنون از راهنمايى شما منم نظرم همينه....اگه ميشه چندتا مدل دوربين با لنزش به من معرفى كنيد تا من دربارشون يه تحقيق كنم....

كاربر جديد
    تشکر کرده
    49

سلام خدمت همه اساتید
    راستش تا الان DSLR نداشتم و دوربین قبلیم کانن SX40 بود و الان می خوام DSLR بگیرم .می خواستم بدونم ترکیب D5300+ 18-140 + 35-1.8G چطوریه(البته با مقایسه عکس های D5500 به این نتیجه رسیدم که 5500 شارپنس بالاتری داره اما قیمتش یه مقدار بالاست)؟
    اهداف من از عکاسی:
    1.عکس های خانوادگی و پرتره در محیط بسته
    2.عکس از طبیعت
    3.عکس های نجومی
    4.عکس با کیفیت در نور شب در شهر
    البته علاقه خاصی به عکس های نجومی دارم.با SX40 یه عکسی خیلی خوب از ماه گرفتم ولی نمی دونم چجوری و کجا آپلودش کنم که خلاف مقررات نباشه!!!
    همچنین قضیه Flat Picture Control دوربین D5500 چیه؟
    ممنون میشم در مورد موارد بالا راهنمایی کنید

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

امين عزيز من كه زياد از حرفاى شما سر در نياوردم ولى ممنون...اگه ميشه چنتا مدل به من معرفى كنيد(واسه استفاده خانگى و سطح مبتدى ولى يه دوربين حرفه اى تو رنج زير ٢تومن)
    بازم ممنون از راهنماييتون....
    سلام آقا سینا
    والا دوستان توضحات درستی دادن لیکن شما متوجه نشدین
    برای استفاده خانگی چندان مناسب نیستش که شما DSLRبردارین و بهترین گزینه برای شما دوربین های SLR-Liike هستش
    این دوربین ها تنظیمات اتوماتیک بیشتری دارند و امکانات قابل قبولی هم برای یک مبتدی دارند
    از طرف دیگه هم زوم خوبی دارند و برای شما که تازه میخواین وارد دنیای عکاسی بشین امکان خوبی هستش
    از نظر من برای شما که فقط استفاده خانگی دارین چندان مقرون بصرفه نیستش که تا این مبلغ برای دوربین هزینه کنین(2 ملیون برای استفاده خونگی زیاده)
    شما میتونین با 1 تا 1200 دوربین اس ال آر لایک و یا بدون آینه ها رو بردارین که گزینه های بهتری برای شما هستن
    اما اگر میخواین وارد دنیای عکاسی بشین و این هنر رو ب طور جدی دنبال کنین باید چند تا مسئله رو در نظر داشته باشین
    اصل اول اینه که با اصول عکاسی آشنا بشین و راجب عکاسی مطالعه کنین
    اصل دوم اینه که یه سیستم خوب برای پردازش و ویرایش عکس هاتون تهیه کنین
    اگر این مواردی که گفتم براتون امکان پذیر هستش از نظر من تو برند نیکون d5200و تو برند کنون 600D یا 650D رو با لنز 18-55 برای شروع کار انتخاب کنین
    اگر به ژانر(سبک) خاصی هم علاقه مند هستین سبکتون رو بگین تا من یا بچه های دیگه بتونن بهتون راهنمایی کنن که چه لنزی رو بخرین
    برای کار نیمه حرفه ای و حرفه ای بدنه هایی که گفتم واقعا م از لحاظ کیفیت ساخت و هم از لحاظ کیفیت عکس عالی هستن و جوابگوی کار شما هستن.
    عکسهای خام هم که دوست عزیزم آقا امین گفتن همون عکسهای RAWهستن.
    این عکسها عکسهایی هستن که پردازشگر دوربین تغییر در خروجی عکس ایجاد نمیکنه و دست شما برای ویرایش باز هستش(این تایپیک جای توضیح این مسئله نیستش،میتونی تو دانشنامه عکاسی راجبش اطلاعات بدست بیاری)
    ببخشید با دوستان خط رو خط شدیم

موفق و پایدار باشید
    SHOK53، Amin.Zallaghi و Sinakh76 تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

با سلام
    باز هم بحث همیشگی DSLR و slr like تو تاپیک راه افتاده. آقایون دوستان عزیز چرا همیشه هر بنده خدایی که میاد میپرسه کدوم slr رو واسه کاربری خانگی پیشنهاد میدید همه میگن خوب نیست و بهتره نیمه حرفه ای بخری! بارها گفته شده (توی همین تاپیک و تاپیک های دیگه) هر عکسی که با بهترین نیمه حرفه ای میتونی بگیری 10 برابر بهترش رو میشه با ارزونترین slr گرفت. ورود به دنیای slr هم رفتن به ماه نیست که حتما تخصص بخواد. کسی که بتونه شاتر یه کامپکت رو فشار بده میتونه با 1D و D3 هم روی حالت اتوماتیک عکاسی کنه.
    مساله وزن و جثه هم که توی entry level ها و بدون آینه ها حل شده و عملا بدنه 700D و 18-55 روش تفاوت چندانی با SX50 و امثالهم نداره- از لحاظ قیمتم که شاید مثلا 600D با یه سوپر زوم تفاوت ریادی نداشته باشه. با این همه همه ما عادت کردیم به نسخه پیچی برای دیگری اونم نه نسخه مد نظر ایشون بلکه اونچه ما بهش می قبولونیم.
    دوستان من! عریری که سوالشو اینجا مطرح میکنه به من و شما اعتماد کرده پس چرا وقتی مثلا میگه از قیافه slr بیشتر خوشم میاد و مشکل بودجه تا مبلغ مشخی رو هم نداره باز باید بهش بگیم Slr like بگیره؟

اما خدمت دوستمون عرض شود که با بودجه 2 میلیونی شما پیشنهاد من انتخاب یک entry level از برندهای نیکون و کنون هستش. مدل های 600D یا 650D یا 700D (این آخری مخصوصا اگه فیلمبرداری هم زیاد میکنید) از کنون و D5200 یا D3300 یا D3200 از نیکون
    انتخاب های دیگه (اقتصادی تر): خرید یک 550D دست دوم (حدود یک میلیون با لنز 18-55) و یک تومان هم پس انداز میشه انشاالله واسه لنز بعدی یا یک فلاش
    تو برند نیکون هم خرید یک D90 کم کار با لنز 18-105 تو همین رنج 2 میلیون تموم میشه
    موفق باشید
    Amin.Zallaghi و Sinakh76 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام آقا سینا
    والا دوستان توضحات درستی دادن لیکن شما متوجه نشدین
    برای استفاده خانگی چندان مناسب نیستش که شما DSLRبردارین و بهترین گزینه برای شما دوربین های SLR-Liike هستش
    این دوربین ها تنظیمات اتوماتیک بیشتری دارند و امکانات قابل قبولی هم برای یک مبتدی دارند
    از طرف دیگه هم زوم خوبی دارند و برای شما که تازه میخواین وارد دنیای عکاسی بشین امکان خوبی هستش
    از نظر من برای شما که فقط استفاده خانگی دارین چندان مقرون بصرفه نیستش که تا این مبلغ برای دوربین هزینه کنین(2 ملیون برای استفاده خونگی زیاده)
    شما میتونین با 1 تا 1200 دوربین اس ال آر لایک و یا بدون آینه ها رو بردارین که گزینه های بهتری برای شما هستن
    اما اگر میخواین وارد دنیای عکاسی بشین و این هنر رو ب طور جدی دنبال کنین باید چند تا مسئله رو در نظر داشته باشین
    اصل اول اینه که با اصول عکاسی آشنا بشین و راجب عکاسی مطالعه کنین
    اصل دوم اینه که یه سیستم خوب برای پردازش و ویرایش عکس هاتون تهیه کنین
    اگر این مواردی که گفتم براتون امکان پذیر هستش از نظر من تو برند نیکون d5200و تو برند کنون 600D یا 650D رو با لنز 18-55 برای شروع کار انتخاب کنین
    اگر به ژانر(سبک) خاصی هم علاقه مند هستین سبکتون رو بگین تا من یا بچه های دیگه بتونن بهتون راهنمایی کنن که چه لنزی رو بخرین
    برای کار نیمه حرفه ای و حرفه ای بدنه هایی که گفتم واقعا م از لحاظ کیفیت ساخت و هم از لحاظ کیفیت عکس عالی هستن و جوابگوی کار شما هستن.
    عکسهای خام هم که دوست عزیزم آقا امین گفتن همون عکسهای RAWهستن.
    این عکسها عکسهایی هستن که پردازشگر دوربین تغییر در خروجی عکس ایجاد نمیکنه و دست شما برای ویرایش باز هستش(این تایپیک جای توضیح این مسئله نیستش،میتونی تو دانشنامه عکاسی راجبش اطلاعات بدست بیاری)
    ببخشید با دوستان خط رو خط شدیم

موفق و پایدار باشید
    واقعا ممنون از جواب واضح و خوبتون دوست عزيز...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    با سلام
    باز هم بحث همیشگی DSLR و slr like تو تاپیک راه افتاده. آقایون دوستان عزیز چرا همیشه هر بنده خدایی که میاد میپرسه کدوم slr رو واسه کاربری خانگی پیشنهاد میدید همه میگن خوب نیست و بهتره نیمه حرفه ای بخری! بارها گفته شده (توی همین تاپیک و تاپیک های دیگه) هر عکسی که با بهترین نیمه حرفه ای میتونی بگیری 10 برابر بهترش رو میشه با ارزونترین slr گرفت. ورود به دنیای slr هم رفتن به ماه نیست که حتما تخصص بخواد. کسی که بتونه شاتر یه کامپکت رو فشار بده میتونه با 1D و D3 هم روی حالت اتوماتیک عکاسی کنه.
    مساله وزن و جثه هم که توی entry level ها و بدون آینه ها حل شده و عملا بدنه 700D و 18-55 روش تفاوت چندانی با SX50 و امثالهم نداره- از لحاظ قیمتم که شاید مثلا 600D با یه سوپر زوم تفاوت ریادی نداشته باشه. با این همه همه ما عادت کردیم به نسخه پیچی برای دیگری اونم نه نسخه مد نظر ایشون بلکه اونچه ما بهش می قبولونیم.
    دوستان من! عریری که سوالشو اینجا مطرح میکنه به من و شما اعتماد کرده پس چرا وقتی مثلا میگه از قیافه slr بیشتر خوشم میاد و مشکل بودجه تا مبلغ مشخی رو هم نداره باز باید بهش بگیم Slr like بگیره؟

اما خدمت دوستمون عرض شود که با بودجه 2 میلیونی شما پیشنهاد من انتخاب یک entry level از برندهای نیکون و کنون هستش. مدل های 600D یا 650D یا 700D (این آخری مخصوصا اگه فیلمبرداری هم زیاد میکنید) از کنون و D5200 یا D3300 یا D3200 از نیکون
    انتخاب های دیگه (اقتصادی تر): خرید یک 550D دست دوم (حدود یک میلیون با لنز 18-55) و یک تومان هم پس انداز میشه انشاالله واسه لنز بعدی یا یک فلاش
    تو برند نیکون هم خرید یک D90 کم کار با لنز 18-105 تو همین رنج 2 میلیون تموم میشه
    موفق باشید
    واقعا ممنونم ازتون بخاطر توضيحات كاملتون و راهنمايى درست وحسابيتون...واقعا اين سايت بايد به خاطر داشتن چنين كاربرانى به خودش افتخار كنه...و باز هم ممنون دوست عزيز...

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط magnum نمایش پست ها
    سلام خدمت همه اساتید
    راستش تا الان DSLR نداشتم و دوربین قبلیم کانن SX40 بود و الان می خوام DSLR بگیرم .می خواستم بدونم ترکیب D5300+ 18-140 + 35-1.8G چطوریه(البته با مقایسه عکس های D5500 به این نتیجه رسیدم که 5500 شارپنس بالاتری داره اما قیمتش یه مقدار بالاست)؟
    اهداف من از عکاسی:
    1.عکس های خانوادگی و پرتره در محیط بسته
    2.عکس از طبیعت
    3.عکس های نجومی
    4.عکس با کیفیت در نور شب در شهر
    البته علاقه خاصی به عکس های نجومی دارم.با SX40 یه عکسی خیلی خوب از ماه گرفتم ولی نمی دونم چجوری و کجا آپلودش کنم که خلاف مقررات نباشه!!!
    همچنین قضیه Flat Picture Control دوربین D5500 چیه؟
    ممنون میشم در مورد موارد بالا راهنمایی کنید
    اگر عکاسی را جدی دنبال میکنید بهترین انتخاب را انجام داده اید من جای شما بودم تردیدی در خریدم نمی کردم(جدای بحث هزینه) تمام نیاز های شما را برطرف میکند
    در مورد اینکه شبه Slr برای کاربرخانگی بهتر است شخصا شدیدا مخالفم این دوربین ها آنقدر کیفیت بدی دارند که تقریبا هیچ چیزی از عکس باقی نمی گذارند اگر هم مدل های گران خریداری شود که اصولا منطق کاربری خانگی کاملا پایمال میشود فکر کنید sx60 برای کاربری در حال و پذیرایی 50 متری
    اگر کسی قصد عکاسی جدی ندارد شخصا کمتر از سری s و G فکرمیکنم اتلاف هزینه کرده است و همان موبایل بهتر است مگر تنها و فقط تنها در یک حالت بودجه محدود و نیاز به 20-65X زوم و البته خداحافظی با کیفیت !!!
    Amin.Zallaghi و magnum تشکر می‌کنند.