صفحه 819 از 1201 نخستنخست ... 319 719 769 809 815 816 817 818 819 820 821 822 823 829 869 919 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,181 تا 8,190 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    46

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    داداش بیخیال
    اول یکعدد dslr خرید کنید و یک لنز 70-300 روش ببندید 2 ماه کار کنید بعد برید یک لنز 20 میلیونی بخرید
    چون گزینه حیات وحش مد نظر است از همان 7D II شروع کنید
    20 میلیون لنز!!!!
    چرا 20 میلیون؟ دوربین و لنز + نله کانورتر سر جمع 11 الی 12 میلیون می شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    مطلب زیر را مطالعه کنید

https://photographylife.com/best-nik...fe-photography

D7200 کمی گرونه ولی باز هم خیلی ارزون تر از 7D جدید هست. اگه کمی صبر کنید می تونید با قیمتی در حد سه تومن خریداریش کنید. برای شروع می توانید با 300-70 نیکون یا تامرون شروع کنید. در ضمن تله های بلند سیگما و تامرون هم گزینه های خوبی (هر چند سنگین) هستند.

به لیست ارائه شده در سایت بالا باید 300 میل f/4 جدید(PF) و 400-200( خارج از بودجه احتمالی شما) و 400-80 رو هم اضافه کرد.

درضمن D750 هم با وجود فول فریم بودن (کاهش فوکال موثر) می تونه گزینه بسیار مناسبی یاشه. نرخ فریم مناسب سیستم فوکوس پیشرفته و سنسور بسیار عالی(افزایش ISO جهت رسیدن به سرعتهای شاتر بالا) به همراه تله های بلند ترکیب خوبی ایجاد می کنه.

در پایان چند نکته مهم وجود داره
    1- تله کانورتور خصوصا انواع با ضریب بالا باید با لنز های سریع مورد استفاده قرار گیرند.
    2-تله کانورتور با ضریب بالا باعث کاهش کیفیت تصویر و عملکرد سیستم فوکوس خواهند شد.
    3-امکان استفاده از این مبدلها فقط با انواع خاصی از لنزها امکان پذیر است.
    4-فوکالهای خیلی بلند دردسرهای خاص خودشون رو دارند.
    لنزهای 200-400 و 80-400 کنون و نیکون رو هم دیدم و اتفاقا نظرم رو هم جلب کردن. از نظر بوجه برای خرید همچین مواردی مشکل ندارم. فقط می خوام مناسب ترین مورد رو انتخاب کنم. قبول دارم تله کانورتر باعث افت کیفیت می شه ولی با این حال هم تصویر خروجی به مراتب کیفیت بالاتری از دوربین های سوپر زوم خواهد داشت. این تصور من صحیحه؟

متاسفانه لنزهای 600 میلی متری سیگما بزرگ و سنگین هستن. من ترجیح می دم از یک لنز نیکون FX با فوکال 400 میلیمتر در دوربین کراپ استفاده کنم و به 600 میلیمتر برسم.

در لنزهای DSLR لرزشگیر اپتیکال به اندازه دوربین های سوپر زوم کارایی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    در تایید صحبت های امین خان باید اضافه کنم همان دوربین 7d Mark II بهترین دوربین برای عکاسی حیات وحش است.
    و ضمنا شما حتما به این موضوع واقف هستید که با این لنز ها توانایی عکاسی واید ندارید و برای آن باید لنزی جداگانه خریداری شود؟
    ضمنا لنز 100-400 که در ابتدا فرمودید با تله کانورتر 1.4 توانایی اتو فکوس در فوکال انتهایی که با ضرب کراپ فاکتور دوربین و تله کانورتر حدود 900mm میشود را دارد.
    و این ترکیب نزدیک ترین به ایده آل شماست.
    پ.ن: البته باید به فکر خرید سه پایه مستحکم و فلاش پر قدرت برای شرایط کم نور یا از بین بردن سایه های پرنده باشید که هر کدام هزینه های جداگانه و همچنین دانش و مهارت بالایی برای استفاده لازم دارند.
    البته اگر قصد عکاسی حرفه ای ندارید قسمت پ.ن را نادیده بگیرید.
    درسته. با لنز مورد نظرم عکاسی واید امکان پذیر نیست. البته می تونم یه لنز واید مناسب هم تهیه کنم ولی واقعیت اینه که نیاز چندانی به این کار ندارم.

اگر با این دوربین و لنز در فوکال 900 میلیمتر روی دست عکاسی کنم، تصاویر کیفیت قابل قبولی خواهند داشت؟ منظورم از نظر حرفه ای نیست. چون همونطور که قبلا هم عرض کردم کلا هدفم عکاسی حرفه ای نیست.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط PaeezeZard نمایش پست ها
    چرا 20 میلیون؟ دوربین و لنز + نله کانورتر سر جمع 11 الی 12 میلیون می شه.

لنزهای 200-400 و 80-400 کنون و نیکون رو هم دیدم و اتفاقا نظرم رو هم جلب کردن. از نظر بوجه برای خرید همچین مواردی مشکل ندارم. فقط می خوام مناسب ترین مورد رو انتخاب کنم. قبول دارم تله کانورتر باعث افت کیفیت می شه ولی با این حال هم تصویر خروجی به مراتب کیفیت بالاتری از دوربین های سوپر زوم خواهد داشت. این تصور من صحیحه؟

متاسفانه لنزهای 600 میلی متری سیگما بزرگ و سنگین هستن. من ترجیح می دم از یک لنز نیکون FX با فوکال 400 میلیمتر در دوربین کراپ استفاده کنم و به 600 میلیمتر برسم.

درسته. با لنز مورد نظرم عکاسی واید امکان پذیر نیست. البته می تونم یه لنز واید مناسب هم تهیه کنم ولی واقعیت اینه که نیاز چندانی به این کار ندارم.

اگر با این دوربین و لنز در فوکال 900 میلیمتر روی دست عکاسی کنم، تصاویر کیفیت قابل قبولی خواهند داشت؟ منظورم از نظر حرفه ای نیست. چون همونطور که قبلا هم عرض کردم کلا هدفم عکاسی حرفه ای نیست.
    شما نوشتید 400mm f/4 DO IS USM
    ضمنا دوربین p900 برای شما ساخته شده است یک نگاهی کوچکی بنمایید
    در مورد لنزو DSLR هنوز روی حرف خودم هستم
    PaeezeZard تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    46

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    شما نوشتید 400mm f/4 DO IS USM
    ضمنا دوربین p900 برای شما ساخته شده است یک نگاهی کوچکی بنمایید
    در مورد لنزو DSLR هنوز روی حرف خودم هستم
    لینک صفحه های مربوط به لنزها رو گذاشتم. لنز نیکون 1850 دلار و لنز کنون 1700 دلار قیمت دارن. منظورم لنز گرانقیت نبود.

راستش در مورد نیکون P900 هم تحقیق کردم. در بین سوپر زوم ها بهترین کیفیت رو داره ولی باز هم در حد انتظار نیست و فاصله زیادی با کیفیت قابل قبول داره.

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

بله کیفیت تصاویر چند برابر سوپرزوم ها خواهد بود.
    و حتی میتوانید با کراپ دیجیتال به زوم بالا تری برسید در حالی که عکس کیفیت مناسبی (باز هم احتمالا بیشتر از سوپرزوم) دارد.
    msh2200، a.g g.a و PaeezeZard تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نظرتون در مورد ترکیب زیر چیه؟

دوربین Nikon D7200

Nikon D7200 Digital SLR Camera | DSLR from Nikon

لنز Nikon AF VR Zoom-Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6D ED

AF VR Zoom-Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6D ED from Nikon

و تله کانورتر AF-S Teleconverter TC-20E III

AF-S Teleconverter TC-20E III from Nikon

اینطوری می شه به فوکال 1200 دست پیدا کرد و اتو فوکوس هم داشت. البته اگر اشتباه نکرده باشم. ممنون می شم اگر اطلاعاتم اشتباه هست راهنمایی کنید.
    درود
    استفاده از TC2 روی لنزی که F/4 تا F/5.6 دار فرای بحث افت کیفیتش در سیستم فوکوس هم تاثیر داره (بخاطر افزایش دیافراگم تا و ممکنه منجر به افت سرعت و دقت فوکوس شود!
    بنابراین بجای اینکه با این ترکیب به فوکل بالا برسید یک دوربین کراپ و ترکیب یک لنز 600 خیلی بهتر و کاراتر هست! اگر باز هم فوکال بیشتر می خواهید سراغ دوربین های Four third مثل المپیوس یا پاناسونیک بروید که کراپ 2 دارند!
    بخصوص که در این حالت با حداقل افت کیفیت نسبت به زمان استفاده از TC روبرو خواهید شد. در ضمن کیفیت تصویر یک لنز مثل 600-150 حالا از هر شرکتی که باشه در فوکال بالای 400 به مراتب بهتر از زمانی هست که شما دارید از لنز با TC استفاده می کنید!
    البته در خصوص لنز 400-200 یک استثنا وجود داره که قیمتش همانطور که دوستان اشاره کرده اند بالای 20 میلیون می شود.
    اگر مشکل با سنگینی لنز دارید می توانید سراغ لنز سیگما سری C و یا تامرون بروید در ضمن استفاده از لنز با TC هم وزن کمی نداره و برای رسیدن به بهترین حالت نیاز به استفاده از تک پایه و سه پایه غیر قابل انکار خواهد بود.
    بهتره بگید اگر این سیستم روی لنز نباشه می تواند انتظار ثبت تصویر شارپ با یک لنز با فوکال بالای 400 رو داشت؟
    روی دست که اصلا نیاز به بحث نداره ! روی سه پایه و تک پایه هم استفاده از این سیستم خیلی مفید می باشد.
    ارادتمند
    a.g g.a و PaeezeZard تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

سلام

ايا تفاوت خاصي بين دوربين كنون 700 ژاپني و تايواني وجود دارد، و ارزش 250/000 تومان هزينه بالاتر براي خريد نوع ژاپني ان دارد ، و يا اينكه با تايواني تفاوتي ندارد ؟

با تشكر

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط yashica-gsn نمایش پست ها
    سلام

ايا تفاوت خاصي بين دوربين كنون 700 ژاپني و تايواني وجود دارد، و ارزش 250/000 تومان هزينه بالاتر براي خريد نوع ژاپني ان دارد ، و يا اينكه با تايواني تفاوتي ندارد ؟

با تشكر
    بجز جنبه روانی، خیر.
    اسم ژاپن در هنگام فروش کمی کار شما رو راحت تر خواهد کرد.
    msh2200، SHOK53، yashica-gsn و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط yashica-gsn نمایش پست ها
    سلام

با تشكر
    درود
    مهم اینکه که جنس تقلبی نباشه! وگرنه QC هر دو دوربین یکی هست !
    ata_m3، Amin.Zallaghi، yashica-gsn و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    بجز جنبه روانی، خیر.
    اسم ژاپن در هنگام فروش کمی کار شما رو راحت تر خواهد کرد.
    البته در اين رابطه هم به هنگام فروش مغازه دارها ميگن ژاپني و تايوانيش هيچ فرقي نداره و در نهايت همون تايوان حسابش ميكنند

در ضمن بغير از شناسائي مارك از روي هولو گرام، از كجا ميتوان فهميد كه دوربين ژاپني هست يا تايواني؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    مهم اینکه که جنس تقلبی نباشه! وگرنه QC هر دو دوربین یکی هست !
    اين مورد رو از كجا ميشه تشخيص داد كه جنس تقلبي هست يا اصلي؟

اخه همشون توي جعبه هستند و مارك گارانتي ايده ال روشون خورده