صفحه 960 از 1201 نخستنخست ... 460 860 910 950 956 957 958 959 960 961 962 963 964 970 1010 1060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,591 تا 9,600 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

موندم چیکار کنم و از کجا بخرم؟
    خوب این مشکلی نیست جناب mohammad.baroji یک بند خدایی هست فروشگاه داره خیلی با انصافه و آدم درستی هست خواستی بگو تا اسم و شمارشو بهت بدم من هر چی بخوام زنگ میزنم برام میفرسته شهرستان راحت***
    obsidiyan و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط moein6420 نمایش پست ها
    سلام دوستان برای عکاسی بین نیکون d7200 و کاننه 70d کدوم مناسبترن؟ بین d7200 و 7d mark 2 چی؟ممنون میشم راهنمایی کنید.
    درود،

دوست عزیز این بستگی به نیازهای شما داره که چه امکاناتی از دوربین بیشتر به دردتون خواهد خورد و همچنین ژانرهایی که عکاسی میکنید.
    harrypotter2020 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

سلام به همگی

بنده تازه وارد هستم و اطلاعات کمی در رابطه با دوربین های عکاسی دارم .

خوشحال میشم از تجربیات شما عزیزان استفاده کنم .

کار من تدوین برنامه های تلویزیونی هست و در حال حاضر قصد خرید یک دوربین DSLR با کارایی 90% برای گرفتن ویدئو دارم . یعنی از دوربین عکاسی به جای دوربین فیلمبرداری میخوام استفاده کنم .

با توجه به تحقیقات اولیه که کردم و راهنمایی دوستان اهل فن در تصویر برداری تلویزیونی که با دوربین عکاسی فیلمبرداری میکنند دو گزینه پیشنهادی 5D و 70D هست .

اصولا جنس کارکرده تمیز میخرم و در صورتی که کارکرده تمیز بخوام بخرم با لنز و مخلفات تا 3-4 تومان هزینه میکنم . بیشتر هم بابت پولش مشکلی نیست اما میترسم سرمایه ام رو بخوابونم و جوابی که میخوام بابت برگشت سود نتونم بگیرم . اما اگر یه خورده بالاتر هم بشه هزینه کرد مشکلی ندارم ولی کیفیت به طرز محسوسی افزایش پیدا کنه .

اول اینکه پیشنهاد شما عزیزان بین دوربین های DSLR و با تاکید به برند Canon با شرایط بالا چی هست ؟ و دلیل برتری پیشنهادتون نسبت به دوربین های هم قیمت یا همرده چه چیزیش هست ؟

دوم اینکه توی مقالات همین سایت خوندم که دوربین های فول فریم لنزاشون با دوربین های کراپ فرق داره . آیا صحت داره و اگر صحت داره آیا روی قیمت هم تاثیر میذاره ؟

3 - برای فیلمبرداری اصولا چه لنزی پیشنهاد میشه ؟ آیا برای تصویر برداری تله و واید نیاز به لنز های جداگانه هست یا یک لنز خاص کار جفتش رو راه میندازه ؟

4 - یک سوال هم خیلی وقته ذهنم رو درگیر کرده : دوربین های فیلمبرداری آماتور تا حرفه ای همگی یک حالتی از تصویر برداری دارند که فوکوس روی هیچ شی خاصی نیست و همه جای میدان فوکوس هست ( اصطلاحش رو نمیدونم اساتید فن لطفا راهنمایی کنند ) . آیا دوربین های DSLR هم این قابلیت رو دارند که فوکوس روی شی خاصی نباشه و تمام عمق میدان رو شفاف ببینیم ؟

لطفا مدل و قیمت ( کارکرده ) لوازمی که فکر میکنید مورد نیاز بنده هست رو بفرمایید تا بررسی کنم .

5 - این رو هم خدمتتون بگم که دوستان تصویر بردار ما که در حال حاضر با DSLR تصویر برداری میکنند خیلی از نقطه فوکوس این دوربین ها شکایت دارند و با جابجا شدن سانتی متری سوژه فوکوس از هم میپاشه و برای تصویر برداری خیلی سخت میشه و همش دست به فوکوس باید باشید. آیا لنز خاصی یا بادی خاصی هست که این مشکل رو حل کنه ؟

6 - یک سوال هم در مورد 5دی مارک 2 و 3 . فرق اصلی این دو مدل چی هست که اینقدر تفاوت قیمت زیادی با هم دارند ؟

7 - و سوال آخر اینکه ، کار کرد تعداد شات بادی و لنز رو چگونه موقع خرید میشه متوجه شد ؟ چون فکر میکنم راه فراری نداره و هر کسی دوربین کارکرده برای فروش گذاشته تعداد شات رو هم نوشته .

پیشاپیش ممنون بابت پاسخ هاتون .

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نوع فیلم برداری و سبک کار شما چیست؟
    یک تاپیک هم مخصوص فیلم برداری با دوربین اس ال ار وجود دارد. بهتر است سوالتان را انجا بپرسید.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    305

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Y نمایش پست ها
    حدود 300-400 تومن باید برای لوازم جانبی کنار بگذارید . اگر این بودجتان فقط برای بادی و لنز است d5300 + 18-140 یا d5300 + 18-105 و اگر فیلمبرداری هم برایتان کاربرد دارد 700d + 18-135
    نظرتون راجع به D7100 با لنز 18-55 چیست؟ یا حتی D5500؟؟

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط salman1 نمایش پست ها
    نظرتون راجع به D7100 با لنز 18-55 چیست؟ یا حتی D5500؟؟
    لنز 18-55 هم لنز خوبیست فقط رنج تله ان کوتاه است که برای مبتدی که میخواهد بیشتر ژانر ها را امتحان کند مناسب نیست . در مورد بادی هم گفتید این رو بدانید اکثر ما بادی هایی داریم که توانایی ان بسیار بیشتر از توانایی و نیاز ما هست
    salman1 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_a نمایش پست ها
    سلام به همگی

کار من تدوین برنامه های تلویزیونی هست و در حال حاضر قصد خرید یک دوربین DSLR با کارایی 90% برای گرفتن ویدئو دارم . یعنی از دوربین عکاسی به جای دوربین فیلمبرداری میخوام استفاده کنم .

با توجه به تحقیقات اولیه که کردم و راهنمایی دوستان اهل فن در تصویر برداری تلویزیونی که با دوربین عکاسی فیلمبرداری میکنند دو گزینه پیشنهادی 5D و 70D هست .

اصولا جنس کارکرده تمیز میخرم و در صورتی که کارکرده تمیز بخوام بخرم با لنز و مخلفات تا 3-4 تومان هزینه میکنم . بیشتر هم بابت پولش مشکلی نیست اما میترسم سرمایه ام رو بخوابونم و جوابی که میخوام بابت برگشت سود نتونم بگیرم . اما اگر یه خورده بالاتر هم بشه هزینه کرد مشکلی ندارم ولی کیفیت به طرز محسوسی افزایش پیدا کنه .

اول اینکه پیشنهاد شما عزیزان بین دوربین های DSLR و با تاکید به برند Canon با شرایط بالا چی هست ؟ و دلیل برتری پیشنهادتون نسبت به دوربین های هم قیمت یا همرده چه چیزیش هست ؟

دوم اینکه توی مقالات همین سایت خوندم که دوربین های فول فریم لنزاشون با دوربین های کراپ فرق داره . آیا صحت داره و اگر صحت داره آیا روی قیمت هم تاثیر میذاره ؟

3 - برای فیلمبرداری اصولا چه لنزی پیشنهاد میشه ؟ آیا برای تصویر برداری تله و واید نیاز به لنز های جداگانه هست یا یک لنز خاص کار جفتش رو راه میندازه ؟

4 - یک سوال هم خیلی وقته ذهنم رو درگیر کرده : دوربین های فیلمبرداری آماتور تا حرفه ای همگی یک حالتی از تصویر برداری دارند که فوکوس روی هیچ شی خاصی نیست و همه جای میدان فوکوس هست ( اصطلاحش رو نمیدونم اساتید فن لطفا راهنمایی کنند ) . آیا دوربین های DSLR هم این قابلیت رو دارند که فوکوس روی شی خاصی نباشه و تمام عمق میدان رو شفاف ببینیم ؟

لطفا مدل و قیمت ( کارکرده ) لوازمی که فکر میکنید مورد نیاز بنده هست رو بفرمایید تا بررسی کنم .

5 - این رو هم خدمتتون بگم که دوستان تصویر بردار ما که در حال حاضر با DSLR تصویر برداری میکنند خیلی از نقطه فوکوس این دوربین ها شکایت دارند و با جابجا شدن سانتی متری سوژه فوکوس از هم میپاشه و برای تصویر برداری خیلی سخت میشه و همش دست به فوکوس باید باشید. آیا لنز خاصی یا بادی خاصی هست که این مشکل رو حل کنه ؟

6 - یک سوال هم در مورد 5دی مارک 2 و 3 . فرق اصلی این دو مدل چی هست که اینقدر تفاوت قیمت زیادی با هم دارند ؟

7 - و سوال آخر اینکه ، کار کرد تعداد شات بادی و لنز رو چگونه موقع خرید میشه متوجه شد ؟ چون فکر میکنم راه فراری نداره و هر کسی دوربین کارکرده برای فروش گذاشته تعداد شات رو هم نوشته .

تک تک سوالات شما در این فروم بارها مطرح شده لطفا کمی مطالعه بفرمایید
    خاصیت دوربین عکاسی DSLR عمق میدان کم است و خاصیت دوربین فیلم برداری معمول عمق میدان زیاد پس این دو با هم قابل قیاس نیست کسی که با DSL فیلمبرداری می کند عمق میدان کم می خواهد نه زیاد
    لنز های فیلم برداری حرفه ای منوال هستند لنز های سامیانگ در این مورد معروف هستند
    فکوس اتوماتیک برای فیلمبرداری چندان مناسب نیست
    کنون برای فیلم برداری سیستم فکوس بهتر و موتور Stm دارد که جذابترش می نماید
    بله لنز فول کنون با کراپ متفاوت است
    hamed_a تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_a نمایش پست ها
    سلام به همگی

سلام
    1- با توجه به تاکیدی که بر حفظ پیوسته و اتوماتیک فوکوس بر روی سوژه، بدون نیازی به تغییر ممتد دستی رینگ فوکوس کرده اید، پیشنهاد من کانن 70D به همراه لنزهای سری STM است که با توجه به سنسور خاصی که دارد (دوال پیکسل)، فوکوس ممتد اتوماتیک روی سوژه را ممکن می سازد.
    2- لنزهای فول فریم دایره تصویر بزرگتری دارند (و معمولاً کیفیت ساخت و کیفیت تصویر بهتری هم دارند). در برند کانن لنزهای فول فریم را می توان روی دوربین کراپدار بست ولی لنزهای کراپدار را نمی توان روی دوربین فول فریم بست. لنزهای فول فریم "معمولاً گران تر از کراپدارها هستند.
    3-برای فیلمبرداری از لنزهای STM که برای فوکوس اتوماتیک سریع و بی صدا مناسب هستند استفاده کنید. می توانید از لنزهای زوم مانند 18-135 STM که دامنه واید تا تله را پوشش می دهد استفاده کنید.
    4- دوربین های فیلمبرداری معمولی به دلیل سنسور کوچکی که دارند ، عمق میدان زیادی تولید می کنند یعنی تقریباً همه چیز در فوکوس قرار می گیرد ولی دوربین های DSLR به دلیل سنسور بزرگ، قادر به تولید تصاویر با عمق میدان کم هستند (که مزیت محسوب می شود) اگر می خواهید عمق میدان زیاد باشد (همه یا بیشتر بخش های تصویر در فوکوس باشد) باید از لنر های واید و دیافراگم (اپرچر) بسته استفاده کنید. مشکلی که دیافراگم بسته به وجود می آورد، کم شدن نور ورودی به دوربین است که برای جبران آن یا باید از فلاش های فیلمبرداری (پروژکتور) استفاده کنید یا ایزو را بالا ببرید که بالا بردن ایزو باعث نویزی شدن تصویر می شود.
    5- به پاسخ 1 مراجعه کنید.
    6-دوربین 5D MK III دارای سنسور جدیدتر و با کارائی بهتر، سیستم فوکوس بسیار پیشرفته تر و امکانات بیشتری است و چند سال هم جدیدتر از 5D MK ii است و نتیجتاً گرانتر هم هست
    7- برای دوربین های کانن نرم افزار EOSMSG را دانلود و بر روی لپ تاپ نصب کنید و دوربین را با کابل USB به لپ تاپ وصل، دوربین را روشن و EOSMSG را اجرا کنید، تعداد کارکرد شاتر دوربین را به شما نشان می دهد.
    ارادت
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 10 January 2016 در ساعت 19:19
    obsidiyan، siosha، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    اگر صرفاً کاربردتون همینه به نظرم اصلاً فول فریم نخرید چون برای این منظورها هیچ چیز اضافه تری نسبت به APS-C ها بدست نخواهید آورد و فقط هزینه ی بادی و لنز گرونتر خواهید کرد.
    اما اگر قصد دارید در آینده کار حرفه ای کنید شاید اینجور هزینه کردن بد نباشه(نه اینکه خوب باشه).
    اگر کاربرد حرفه ای در آینده مد نظرتون نیست که ازش پول در بیارید و ... به نظرم می تونید مطمئن باشید که دوربین های رده پایین از 3200 گرفته تا 7200 همگی شما رو راضی خواهند کرد. مخصوصاً که شما باید یه 3پایه و مموری و کیف و ... هم خریداری کنید که هزینه های جدایی هستند.
    آدمای زیادی هستند که میرن دوربین هی اند می خرن برای همین منظورهایی که شما گفتید اگر خیلی پولدار باشن که هیچ، از پز دادن همون دوربین ارضاء میشن کمااینکه کار کردن باهاش رو بلد نباشن، اما افرادی هم هستند که تصور می کنند یک دنیای دیگری ر در فول فریم تجربه می کنند که با دوربین های دیگه نمی تونن تجربه کنن(تو عکاسی عادی و ...) و هزینه براشون مهم می تونه باشه، اینا فقط پول دور می ریزند چون با همون APS-C ها انقدر عکس خوب میشه گرفت که خارج از تصوره.
    سلام کیفیت عکس برام خیلی خیلی مهمه و اینکه چاپ تو سایز بالا عکس مات نباشه . بیشتر هدفم عکاسی پرتره هست واسه همین گفت فول فریم چون دقتی که من روی عکسهای سمپل دوربین ها دارم هیچ کس نداره تقریبا تمام عکسهای گرفته شده با سنسور کراپ و لنزهای متفاوت کراپ از نظر من بیکیفیت هستند جزئیات رو مثل فول فریم نشون نمیدن

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    سلام کیفیت عکس برام خیلی خیلی مهمه و اینکه چاپ تو سایز بالا عکس مات نباشه . بیشتر هدفم عکاسی پرتره هست واسه همین گفت فول فریم چون دقتی که من روی عکسهای سمپل دوربین ها دارم هیچ کس نداره تقریبا تمام عکسهای گرفته شده با سنسور کراپ و لنزهای متفاوت کراپ از نظر من بیکیفیت هستند جزئیات رو مثل فول فریم نشون نمیدن
    ؟؟؟؟!!!!
    siosha تشکر می‌کند.