صفحه 1016 از 1201 نخستنخست ... 16 516 916 966 1006 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1026 1066 1116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,151 تا 10,160 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط majidw980 نمایش پست ها
    درود
    دوستان بنده زمانی که اولین گوشی دوربین دارمو گرفتم و برای اولین بار عکاسی کردم و در کامپیوتر نگاه کردم عکساشو کلا از دوربین دیجیتال بدم اومد اون چیزی که میبینی تا اون چیزی که ثبت میشه در گوشی نمایش داده میشه و چیزی که ثبت شده بود و در کامپیوتر قابل رویت بود زمین تا اسمون فرق داشت.
    در ابتدا که تحقیق کردم رسیدم به سوپر زومها تصمیم به خرید گرفتم که قسمت شد با ی سوپر زوم کار کردم و خروجی نهاییشو که دیدم احساس کردم همون گوشی بهتر کارمو راه میندازه تا ی دوربین عظیم الجثه و سنگین که بیشتر قیافه ی خوبی داره تا خروجی زیبا و از اونجایی که ادم سمجی هستم کلی تحقیق کردم در مورد عکاسی و دوربینها و لنزها اطلاعاتمو بالا بردم تا با dslrها اشنا شدم چندین بار قصد خرید کردم که بغلت قیمت گرون و مشکلاتی که پیش بینی نشده بود به بن بست خوردم و تا الان با گوشی سر کردم
    حالا الان ی گلکسی اس 6 دارم کیفیت خروجی با توجه به تنظیمات دست عالیه ولی مشکلی که هست این دستگاه از لنز و سنسور ضعیفی برخوردار هست برانکه عکس تو نور کم شفاف باشه باید نهایتا ایزورو بذاری رو 100 و سرعت شاتر حداقل رو 1 ثانیه و از اونجایی که موجودات زنده نمیتونن بی تحرک بمونن حتی 3 پایه هم نمیتونه کمکم کنه تا بتونم گل پسرم عکس خوبی بندازم.
    سرتونو درد نیارم ی بودجه ی دومیلیونی کنار گذاشتم برای خرید دوربین و از اونجایی که دنیای dslrها شدیدا گیج کنندس اونم برای منی که با این دوربینا سروکار نداشتم الان تصمیم دارم ی d5500 نیکون با همون لنز 18-55 بگیرم قیمتش حدودا 2 تومنه اما ذهنم پر سواله
    1.عایا تنظیمات دستی اینقدر خوب هست که بتونم تو نور کم عکسای تمیز و پر جزییات بگیرم
    2.همرده ی این دوربین کنون d750 هست ولی کنونها انگار نویز بیشتری تو خروجی دارن مخصوصا تو نور کم کدومشون بهتره برای لو لایت
    3.با همین لنز 18-55 میتونم تو نور کم با ایزو پایین و سرعت شاتر بالا عکس خوبی بگیرم اگه نه راه چاره چیه؟
    4.این دوربین نسبت به 7200 تو تنظیمات چی کمتر داره من بیشتر دنبال اینم که لحظاتمو به بهترین شکل ثبت کنم علاقه به عکاسی دارم ولی حرفه ام این نیست!
    5. نیکون d5500 بگیرم یا 5300 یا نه اصلا نیازی به این هزینه نیست همون 3300 هم کارمو راه میندازه یا مثلا ی بادی رده پایین بگیرم با ی لنز خوب تا 2 ملیون فقط ترسم از اینه که تنظیمات دستگاه سرعت شاتر دیافراگم و ایزو و.... دستو پامو بگیره و نتونم لذت ببرم از کار با دستگاه و چون ادم حساسی هستم دلمو بزنم کلیم هزینه کردم بازم همون اسمارت فونه بیشتر بکارم بیاد چون مسایلی مثل وزن و سختی تو حملو نقلشو اینام هست و بقول دوستان باعث بشه کلا قید دوربینمو بزنم
    6.پیشنهاد خودتون چیه ی توضیحی در مورد میرورلسها اگه بهم بدید منون میشم که مثلا دوربینی مثل کنون eos m تو چه سطحی قرار میگیرن ارزش پرداخت هزینشو داره یا نه و تنظیمات دوربین تا چقدر مثل dslr های اینتری لول مثل d5500 هست

با تشکر فراوان ممنون از وقتی که میذارید
    دوست عزیز به نظر بنده اگر فرصت کار و تمرین و بودجه برای تجهیزات ندارید سیستم های پیشرفته تر در این مواقع علاوه بر اینکه به کارتون نمیاد حتی شاید از همون لذت عکاسی و ثبت لحاظتی که فرمودیدهم بمانید
    به این دلیل به نظرم شما سری به سراغ سری G کنون بزنید هم جمع و جوره هم تنظیمات خوبی داره و می تونید کمی بیشتر تو زمینه عکاسی شخصی ماهرانه تر رفتار کنید و یا از بادی با قیمت پایین تر مثا سری 3*** نیکون یا 7** کنون استفاده کنید نهایتا و در صورتی توان صرف هزینه دارید پول باقیمانده رو صرف یه لنز با دیاف باز مثل 50 میلیمتر 1.8 بکنید تو نور کم هم بهتر جواب مب گیرید شارپنس و خروجی به مراتب بهتری خواهید داشت
    فراموش نکنید تو رده دوربین های کراپ که فرمودید بالاب ردن ایزو زیاد خوب نیست و بادی های این رده زیاد تفاوت چشمگیری برای شما نخواهند داشت و هزینه برای بادی بهتر به کار شما نخواهد آمد صرف هزینه برای لنز معقول تره و نتیجه بهتری خواهید گرفت
    majidw980 و E.K.Studio تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سلام دوستان. من 4 روز پیش با توصیه دوستان همین سایت دوربین نیکون 7200 با لنز 18.140 خریدم. ولی از خریدم پشیمون شدم چون که فکر میکردم این دوربین عکسهای پرتره با دیتیل بالا تحویل من میده ولی اشتباه کردم . باور کنید حاظرم زیر قیمت بفروشم دوربینی رو که 4 روز پیش خریدم حتی هنوز تو سایت tamir گارانتی رو هم ثبت نکردم. من دنبال پرتره بودم نباید سراغ هاف فریم ها میرفتم .متاسفانه برای هاف فریم ها لنز های خوبی ارائه نمیشه شما چه لنز خوبی رو برای هاف فریم میخواهید مثال بزنید برای کار پرتره؟ دوستان میاومدن به من میگفتم شما به جای هزینه برای بادی اگه لنز خوب تهیه کنی و یه بادی متوسط هاف فریم بگیری بهتره فرض بر اینکه لنز 16.80 که تازه اومده و نزدیک 4 میلیون قیمت داره رو با بادی 7200 که 2800 پولشه در نظر بگیری میشه حدوذ 6800 تومان . به خدا نمیرزه چرا چون با همین پول میشه d750 با لنز 24.120 گرفت که تمام اینترنت رو زیر رو رو کردم عکسهای 750 با لنز 24.120 باز هم بهتر از 7200 با لنز 16.80 بود . در کل بنده دوربین و لنز با یه کیف و یه فیلتر ها ما 4 روز پیش خریدم با گارانتی ایده عال و بیمه و ........ به قیمت 4 میلیون . الان 3700 هرکس خواست تقدیم میکنم . هرکی خواست تو پیام خصوصی خبر بده . مرسی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    سلام دوستان. من 4 روز پیش با توصیه دوستان همین سایت دوربین نیکون 7200 با لنز 18.140 خریدم. ولی از خریدم پشیمون شدم چون که فکر میکردم این دوربین عکسهای پرتره با دیتیل بالا تحویل من میده ولی اشتباه کردم . باور کنید حاظرم زیر قیمت بفروشم دوربینی رو که 4 روز پیش خریدم حتی هنوز تو سایت tamir گارانتی رو هم ثبت نکردم. من دنبال پرتره بودم نباید سراغ هاف فریم ها میرفتم .متاسفانه برای هاف فریم ها لنز های خوبی ارائه نمیشه شما چه لنز خوبی رو برای هاف فریم میخواهید مثال بزنید برای کار پرتره؟ دوستان میاومدن به من میگفتم شما به جای هزینه برای بادی اگه لنز خوب تهیه کنی و یه بادی متوسط هاف فریم بگیری بهتره فرض بر اینکه لنز 16.80 که تازه اومده و نزدیک 4 میلیون قیمت داره رو با بادی 7200 که 2800 پولشه در نظر بگیری میشه حدوذ 6800 تومان . به خدا نمیرزه چرا چون با همین پول میشه d750 با لنز 24.120 گرفت که تمام اینترنت رو زیر رو رو کردم عکسهای 750 با لنز 24.120 باز هم بهتر از 7200 با لنز 16.80 بود . در کل بنده دوربین و لنز با یه کیف و یه فیلتر ها ما 4 روز پیش خریدم با گارانتی ایده عال و بیمه و ........ به قیمت 4 میلیون . الان 3700 هرکس خواست تقدیم میکنم . هرکی خواست تو پیام خصوصی خبر بده . مرسی
    متشکرم که اینقدر سریع پشیمان شدید خوشبحال اونی که شما براش دوربین خریدید ضمنا این دوربین نهایت نوش 3600 بیشتر نیست
    تا جایی که من میدانم دوربین عکس تحویل نمیده عکاس اینکارو انجام میده
    من که در دوربین 5100 700 تومانی خودم برای پرتره ایرادی نمی میبنم شاید دوستان دیگر چیزی می بینند که من نمی بینم
    البته در بهتر بودن عکس فول فریم بحثی نیست ولی نه از جهاتی که شما مطرح می کنید
    این هم عکس با لنز 55-200
    5720-Edit-Portfolio.jpg
    3.jpg
    این عکس ها نه شاهکار است نه جایزه جهانی می برد ولی نیاز های من بعنوان یک عکاس آماتور را پوشش میدهد

ما این بحث ها را با شما کرده ایم ولی دوباره شما از اول بحث دوباره شروع کردید این نشان می دهد که به آموخته های شما در این 6 ماه اخیر افزوده نشده
    6 ماه وقت خود را رویو خواندید و وقت ارزشمند را تلف نمودید در حالی که با خرید ارزانترین دوربین میتوانستید عکاسی خود را تابحال بهتر کنید
    ویرایش توسط siosha : Wednesday 11 May 2016 در ساعت 11:20
    M.Nouri، obsidiyan، mostafa_1366 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    متشکرم که اینقدر سریع پشیمان شدید خوشبحال اونی که شما براش دوربین خریدید ضمنا این دوربین نهایت نوش 3600 بیشتر نیست
    من که در دوربین 5100 700 تومانی خودم برای پرتره ایرادی نمی میبنم شاید دوستان دیگر چیزی می بینند که من نمی بینم
    این هم عکس با لنز 55-200
    5720-Edit-Portfolio.jpg
    3.jpg

ما این بحث ها را با شما کرده ایم ولی دوباره شما از اول شروع کردید این نشان می دهد که به آموخته های شما در این 6 ماه اخیر افزوده نشده
    بله درسته 3600 ولی 140 پول بیمه دادم 145 پول فیلتر دادم 140 پول کیف دادم 120 پول سن دیسک 32 گیگ اکستریم پرو کلاس 10 دادم میشه 4145. این عکس هایی هم که شما فرستادید توی سایز کوچیک بله خیلی خوش رنگ و لعاب هستن ولی همین ها رو اگه توی سایز اصلی که حالا 7200 6000*4000 هست نگاه کنید اون وقته ماتی و تاری فراوان در پوست صورت مشاهده میشه بله دوست عزیز موضوع از این قراره. مرسی

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

ظاهرا که نه.... بلکه واقعا و حقیقتا و دقیقا و یقینا مرغ یه پا داره
    siosha، Amin.Zallaghi و E.K.Studio تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    این هم عکس با لنز 55-200
    5720-Edit-Portfolio.jpg
    3.jpg
    این عکس ها نه شاهکار است نه جایزه جهانی می برد ولی نیاز های من بعنوان یک عکاس آماتور را پوشش میدهد

ما این بحث ها را با شما کرده ایم ولی دوباره شما از اول بحث دوباره شروع کردید این نشان می دهد که به آموخته های شما در این 6 ماه اخیر افزوده نشده
    6 ماه وقت خود را رویو خواندید و وقت ارزشمند را تلف نمودید در حالی که با خرید ارزانترین دوربین میتوانستید عکاسی خود را تابحال بهتر کنید
    بله نیاز شما رو براورده میکنه . من که خودمو کشتم 2000 بار گفتم عکس با دیتیل بالا و شفافیت چهره میخوام شما اومدید گفتید که نه فلان همین 7200 از سرت هم زیاده و این حرفا

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

بله درسته 3600 ولی 140 پول بیمه دادم 145 پول فیلتر دادم 140 پول کیف دادم 120 پول سن دیسک 32 گیگ اکستریم پرو کلاس 10 دادم میشه 4145. این عکس هایی هم که شما فرستادید توی سایز کوچیک بله خیلی خوش رنگ و لعاب هستن ولی همین ها رو اگه توی سایز اصلی که حالا 7200 6000*4000 هست نگاه کنید اون وقته ماتی و تاری فراوان در پوست صورت مشاهده میشه بله دوست عزیز موضوع از این قراره. مرسی
    با توجه به وقتی که گذاشتین و دیدگاهتون به نظر انتخاب مناسب نبوده اما این ضرر برای شما حداقل تجربه میشه که تو آینده یا خریدهای بعدی دقت بیشتری انجام بدید - من چند سال به صورت تفریحی عکاسی کردم و هنوز هم به صورت تفریحی و لذت بردن عکاسی میکنم از سطحی ترین نوع عکاسی دیجیتال که موبایل باشه شروع کردم تا رسیدم به کامپکت و سوپر زوم و دی اس ال آر سری مبتدی و در حال حاضر 7100 دارم و کاملا راضیم یعنی تا به حال نشده از خریدم پشیمون بشم چون "بر اساس نیاز" خریداری میکنم
    شما که نیاز به چاپ تو سایز بزرگ دارین طبیعیه که فول فریم مناسب تر باشه براتون ولی دقت کنید من با 7100 و لنز 50 سری D که ساخت چین و از نظر اپتیکی یکی دو مرحله پایینتر از سری G هست دارم عکس میگیرم با همون رزلوشن که شما فرمودید چاپ هم گه گاهی میگیرم و باز "برای من" قابل قبوله هرچند به هیچ عنوان با 18-140 کنار نمیام اما باور بفرمایید به چشم دیدم که با همین لنز و دوربین D90 تو آتلیه دارن کار میکنن. شما این همه وقت گذاشتین برای انتخاب و خرید ولی تو 4 روز دارین نتیجه گیری میکنین.
    الان برای خودم جای سوال شد که این ماتی که شما میفرمایید به خاطر سنسوره یا به خاطر لنز یا حتی ادیت یا حتی کاغذ چاپ و.....
    ولی به عنوان پیشنهاد دوربین رو با این همه افت نفروشید
    کیف و رم رو میتونید رو دوربین بعدی استفاده کنید ولی فیلتر بسته به لنزتون داره
    ---
    من حتی با 3200 هم چاپ گرفتم راضی بودم و اثر ماتی ندیدم !
    M.Nouri، obsidiyan، E.K.Studio و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    325

مشکل از جایی شروع میشه که باید برای هاف فریم لنزخیلی خوب نه خوب تهیه کرد که ایراد کوچک بودن سنسور رو تا حد قبل قبولی برطرف کنه که عکس شارپ و شفاف و خوش رنگ تحویل بده واسه همین باید لنزی مثل 16.80 گرفت که ارزون هم نیست میدونید 4 میلیون قیمت داره که بر فرض بیایم یه بدنه رده متوسط هاف فریم مثل 7100 که بادی 2 میلیون قیمت داره بگیریم جمعا میشه 6 میلیون . عقل مگر کم باشد 6 میلیون هزینه کنی اخر سر هم دوربینت هاف فریم باشه با یه لنز خوب چرا که بادی 610 با لنز 24.120 همون 6 تومن میفته تقریبا . ولی خدا وکیلی عکسهای 610 با 24.120 باز هم باز هم باز هم خیلی بهتر از بادی مثلا 7100 با بهترین لنز هاف فریم نیکون مثل 16.80 هست. من درسته عکاسی بلد نیستم یه دوربین خریدم که شروع کنم یادگیری ولی حس بدی بهم دست داد همین اول اگه 750 نیکون گرفته بودم با 24.120 اگر نمیتونستم عکس خوب بگیرم حداقل از نظر احساسی ایمان میاوردم که ایراد از منه . من نمیتونم باهاش عکس خوب بگیرم همین خودش کلی قوت قلب بود برام منو وادار میکرد برم اصولی یاد بگیرم . ولی الا 4 میلیون پول دادم درسته بادی خوبی هست 7200 ولی لنز 18.140 و لنز های دیگه هاف فریم البته به جز 16.80 بقیه اون چیزی که من میخوام نیستند متاسفانه
    obsidiyan و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    با توجه به وقتی که گذاشتین و دیدگاهتون به نظر انتخاب مناسب نبوده اما این ضرر برای شما حداقل تجربه میشه که تو آینده یا خریدهای بعدی دقت بیشتری انجام بدید - من چند سال به صورت تفریحی عکاسی کردم و هنوز هم به صورت تفریحی و لذت بردن عکاسی میکنم از سطحی ترین نوع عکاسی دیجیتال که موبایل باشه شروع کردم تا رسیدم به کامپکت و سوپر زوم و دی اس ال آر سری مبتدی و در حال حاضر 7100 دارم و کاملا راضیم یعنی تا به حال نشده از خریدم پشیمون بشم چون "بر اساس نیاز" خریداری میکنم
    شما که نیاز به چاپ تو سایز بزرگ دارین طبیعیه که فول فریم مناسب تر باشه براتون ولی دقت کنید من با 7100 و لنز 50 سری D که ساخت چین و از نظر اپتیکی یکی دو مرحله پایینتر از سری G هست دارم عکس میگیرم با همون رزلوشن که شما فرمودید چاپ هم گه گاهی میگیرم و باز "برای من" قابل قبوله هرچند به هیچ عنوان با 18-140 کنار نمیام اما باور بفرمایید به چشم دیدم که با همین لنز و دوربین D90 تو آتلیه دارن کار میکنن. شما این همه وقت گذاشتین برای انتخاب و خرید ولی تو 4 روز دارین نتیجه گیری میکنین.
    الان برای خودم جای سوال شد که این ماتی که شما میفرمایید به خاطر سنسوره یا به خاطر لنز یا حتی ادیت یا حتی کاغذ چاپ و.....
    ولی به عنوان پیشنهاد دوربین رو با این همه افت نفروشید
    کیف و رم رو میتونید رو دوربین بعدی استفاده کنید ولی فیلتر بسته به لنزتون داره
    ---
    من حتی با 3200 هم چاپ گرفتم راضی بودم و اثر ماتی ندیدم !
    بله دوست عزیز من هم دیدم 700 دی کنون و لنز 18.55 تو اتلیه دارن کار میکنن به خدا دیدم ولی عکس اشغال تحویل مردم میدن عکسی انقدر روتوش داره که حالت به هم میخوره یه عکس غیر واقعی انگار صورت طرف رو اتو بخار کشیدن خب این مدل عکس ها مسخره هست دیگه

كاربر آشنا alichoopa آواتار ها
    تشکر کرده
    594

بله دوست عزیز من هم دیدم 700 دی کنون و لنز 18.55 تو اتلیه دارن کار میکنن به خدا دیدم ولی عکس اشغال تحویل مردم میدن عکسی انقدر روتوش داره که حالت به هم میخوره یه عکس غیر واقعی انگار صورت طرف رو اتو بخار کشیدن خب این مدل عکس ها مسخره هست دیگه
    باطرزه تفکر شما مطمعنا اگر مدیوم فرمت هم بگیرید شرط میبندم بازم میگید بدرد نمیخوره شما با d810هم عکس بگیرین دیتیل انقدر بالاست ک نیاز به پردازش زیادی داره همیشه رزولوشن یا شارپنس بالا موثر نیست دوس عزیز ...
    obsidiyan و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.