صفحه 1017 از 1201 نخستنخست ... 17 517 917 967 1007 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1027 1067 1117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,161 تا 10,170 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    مشکل از جایی شروع میشه که باید برای هاف فریم لنزخیلی خوب نه خوب تهیه کرد که ایراد کوچک بودن سنسور رو تا حد قبل قبولی برطرف کنه که عکس شارپ و شفاف و خوش رنگ تحویل بده واسه همین باید لنزی مثل 16.80 گرفت که ارزون هم نیست میدونید 4 میلیون قیمت داره که بر فرض بیایم یه بدنه رده متوسط هاف فریم مثل 7100 که بادی 2 میلیون قیمت داره بگیریم جمعا میشه 6 میلیون . عقل مگر کم باشد 6 میلیون هزینه کنی اخر سر هم دوربینت هاف فریم باشه با یه لنز خوب چرا که بادی 610 با لنز 24.120 همون 6 تومن میفته تقریبا . ولی خدا وکیلی عکسهای 610 با 24.120 باز هم باز هم باز هم خیلی بهتر از بادی مثلا 7100 با بهترین لنز هاف فریم نیکون مثل 16.80 هست. من درسته عکاسی بلد نیستم یه دوربین خریدم که شروع کنم یادگیری ولی حس بدی بهم دست داد همین اول اگه 750 نیکون گرفته بودم با 24.120 اگر نمیتونستم عکس خوب بگیرم حداقل از نظر احساسی ایمان میاوردم که ایراد از منه . من نمیتونم باهاش عکس خوب بگیرم همین خودش کلی قوت قلب بود برام منو وادار میکرد برم اصولی یاد بگیرم . ولی الا 4 میلیون پول دادم درسته بادی خوبی هست 7200 ولی لنز 18.140 و لنز های دیگه هاف فریم البته به جز 16.80 بقیه اون چیزی که من میخوام نیستند متاسفانه

به نظر بنده شما اگر همچین دتیلی رو می خواهید که اساتید بیشتر می تونن بهتون کمک کنن ولی فکر نمی کنم دوربین های کراپ و فول فریم برای اندازه های 80*120 سانتیمتر زیاد تفاوت کیفیت بدهند
    توصیه بنده اینه که با همین بادی تا مرز یادگیری برید و آنجایی که بادی جوابگوی شما نبود به فکر تعویض بادی تون باشید با لنز های پرایم که بعدا انشا ... اگر فول فریم هم خریدید به دردتون میخوره مثل 85 یا 50 فیکس استفاده کنید
    اینم لینک عکسی که عرض کردم
    Ksenia | JuzaPhoto
    obsidiyan و kato تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط alichoopa نمایش پست ها
    باطرزه تفکر شما مطمعنا اگر مدیوم فرمت هم بگیرید شرط میبندم بازم میگید بدرد نمیخوره شما با d810هم عکس بگیرین دیتیل انقدر بالاست ک نیاز به پردازش زیادی داره همیشه رزولوشن یا شارپنس بالا موثر نیست دوس عزیز ...
    دوست عزیز من سمپل های مدیوم فرمت هاسلبلاد رو دیدم انقدر عکس ها خوب و شفاف و لذت بخش هست که ادم به محو تصویر میشه که عمرا 100 سال دیگه نیکون کنون و...... به گرد پای هاسلبلاد و فیز وان برسه ولی خرید این دوربین ها برای ما مقدور نیست والبته نیاز هم نیست چون من فکر نمیکنم اتلیه ای توی ایران باشه که هاسلبلاد داشته باشه بعید میدونم . ولی دوست من واقعا میگم 750 نیکون با لنز 85 1.8 سمپل هایی که دیدم تو شرایط خوب نوری منو راضی کرد یعنی در همین حد هم بس بود برام . ولی اشتباه کردم 7200 با 18.140 گرفتم چون هاف فریم برای عکاسی منظره خوبه ولی برای پرتره 7200 با بهترین لنز هاف فریم باز هم خوب نیست از نظر من البته

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    به نظر بنده شما اگر همچین دتیلی رو می خواهید که اساتید بیشتر می تونن بهتون کمک کنن ولی فکر نمی کنم دوربین های کراپ و فول فریم برای اندازه های 80*120 سانتیمتر زیاد تفاوت کیفیت بدهند
    توصیه بنده اینه که با همین بادی تا مرز یادگیری برید و آنجایی که بادی جوابگوی شما نبود به فکر تعویض بادی تون باشید با لنز های پرایم که بعدا انشا ... اگر فول فریم هم خریدید به دردتون میخوره مثل 85 یا 50 فیکس استفاده کنید
    اینم لینک عکسی که عرض کردم
    Ksenia | JuzaPhoto
    حرف شما معقول و منطقی هستش اتفاقا همین کار رو خواهم کرد . ولی صحبت با دوستانی هست که مثل ایه قران میان میگن نه همین هاف فریم با لنزاش کافی هست و فلان و این حرفا روی نظرات خودشون پافشاری میکنن این اعصاب خوردی به بار میاره ادم رو گمراه میکنن. دوست من عکسی هم که شما فرستادی به سمت راست صورت دقت کنید مات هست اون جایی که نور افتاده و همچنین گردن که کلا مات هست فقط سمت چپ صورت روی لپ یه کم شفاف تر از جاهای دیگه هست . در کل این عکس از نظر من عکس خوبی نیست
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

حرف شما معقول و منطقی هستش اتفاقا همین کار رو خواهم کرد . ولی صحبت با دوستانی هست که مثل ایه قران میان میگن نه همین هاف فریم با لنزاش کافی هست و فلان و این حرفا روی نظرات خودشون پافشاری میکنن این اعصاب خوردی به بار میاره ادم رو گمراه میکنن
    به نظر یکم عجولانه قضاوت می کنید
    من فکر می کنم نتیجه هایی که انشا ا.. با نورپردازی و استفاده صحیح از تجهیزات و شناخت نور خواهید گرفت خیلی بهتر از اون چیزی خواهد بود که الان میبینید
    این طبیعیه
    شاید شارپنس اونقدر ها در کنار سایل موارد مهم بارز و برجسته نباشه
    ضمنا حالا 50000 تا شات با بادی کراپ برای آموزش خیلی خوبه بعدا شاتر فول فریم دیگه واسه آموزش های مقدماتی مستهلک نمیشه ( این هم هست هااا) دمثلا با بادی 810 حیفت نمیاد 50000 تا شات آموزشی بزنی
    همینو بچشب دوست عزیز - و باور کن خیلی حرف ها تو همین هست که تلاش زیادی می طلبه
    موفق باشی و مبارکه
    obsidiyan و kato تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    325

من فکر می کنم نتیجه هایی که انشا ا.. با نورپردازی و استفاده صحیح از تجهیزات و شناخت نور خواهید گرفت خیلی بهتر از اون چیزی خواهد بود که الان میبینید
    این طبیعیه
    ضمنا حالا 50000 تا شات با بادی کراپ برای آموزش خیلی خوبه بعدا شاتر فول فریم دیگه واسه آموزش های مقدماتی مستهلک نمیشه ( این هم هست هااا) دمثلا با بادی 810 حیفت نمیاد 50000 تا شات آموزشی بزنی
    موفق باشی و مبارکه
    حال میکنم با ادمی که منطقی حرف میزنه . مرسی کلی حال کردم
    obsidiyan و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه S.Khosravi آواتار ها
    تشکر کرده
    514

سلام دوستان. من 4 روز پیش با توصیه دوستان همین سایت دوربین نیکون 7200 با لنز 18.140 خریدم. ولی از خریدم پشیمون شدم چون که فکر میکردم این دوربین عکسهای پرتره با دیتیل بالا تحویل من میده ولی اشتباه کردم . باور کنید حاظرم زیر قیمت بفروشم دوربینی رو که 4 روز پیش خریدم حتی هنوز تو سایت tamir گارانتی رو هم ثبت نکردم. من دنبال پرتره بودم نباید سراغ هاف فریم ها میرفتم .متاسفانه برای هاف فریم ها لنز های خوبی ارائه نمیشه شما چه لنز خوبی رو برای هاف فریم میخواهید مثال بزنید برای کار پرتره؟ دوستان میاومدن به من میگفتم شما به جای هزینه برای بادی اگه لنز خوب تهیه کنی و یه بادی متوسط هاف فریم بگیری بهتره فرض بر اینکه لنز 16.80 که تازه اومده و نزدیک 4 میلیون قیمت داره رو با بادی 7200 که 2800 پولشه در نظر بگیری میشه حدوذ 6800 تومان . به خدا نمیرزه چرا چون با همین پول میشه d750 با لنز 24.120 گرفت که تمام اینترنت رو زیر رو رو کردم عکسهای 750 با لنز 24.120 باز هم بهتر از 7200 با لنز 16.80 بود . در کل بنده دوربین و لنز با یه کیف و یه فیلتر ها ما 4 روز پیش خریدم با گارانتی ایده عال و بیمه و ........ به قیمت 4 میلیون . الان 3700 هرکس خواست تقدیم میکنم . هرکی خواست تو پیام خصوصی خبر بده . مرسی
    با سلام و احترام

قبلا هم اینجا گفته بودم پایین ترین فول فریم نسبت به بالا ترین کراپدار ارجحیت دارد

اما با این توضیحاتی که شما دادید قطعا بهترین فول فریم و بهترین لنز پرتره را هم خریداری کنید باز هم به خروجی مناسبی نمیرسید
    چون لنز و بدنه فقط بخشی از عکاسی می باشد و بخش دیگر آن به عکاس ربط دارد شما که میدانستید در ژانر پرتره عکاسی می کنید چرا 18-140 گرفتید؟
    بنظر من فعلا با این لنز و بدنه ادامه دهید در آینده بهتر و راحت تر میتوانید برای لنز و بدنه بعدی تصمیم بگیرید.
    اگر توانایی خرید یک لنز پرایم 85م یا50م اف1.8 را داشته باشید به هدفتان نزدیکتر می شوید.

ارادت
    ximballchin تشکر می‌کند.

كاربر آشنا MAJD78 آواتار ها
    تشکر کرده
    236

همین عکسها رو فول فریم گرفته بود اصطلاحاً تکسچر رو گونه ها زیبایی خاصی به عکس میداد که با کراپ خیلی کم نشون داده میشه یا مثل همین عکسها تقریبا بافت گونه نرم و تخت و یه دست ثبت میشه.
    obsidiyan و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

بله درسته 3600 ولی 140 پول بیمه دادم 145 پول فیلتر دادم 140 پول کیف دادم 120 پول سن دیسک 32 گیگ اکستریم پرو کلاس 10 دادم میشه 4145. این عکس هایی هم که شما فرستادید توی سایز کوچیک بله خیلی خوش رنگ و لعاب هستن ولی همین ها رو اگه توی سایز اصلی که حالا 7200 6000*4000 هست نگاه کنید اون وقته ماتی و تاری فراوان در پوست صورت مشاهده میشه بله دوست عزیز موضوع از این قراره. مرسی
    ماتی و تاری فراوان چندان به بادی کراپ یا فول فریم مربوط نمی شود . مشکل شما در فوکوس روی سوژه است . فول فریم به دلیل سنسور بزرگتر در شب میتواند جزئیات و نور بیشتری در اختیار شما بگذارد ولی اگر هر ریویو ای را مطالعه کنید در نور روز تفاوت چندانی بین این دو نیست . بیشتر تمرکزتان را روی نورپردازی و مفاهیم عکاسی بگذارید و بعد از چند وقت باز هم اگر از بادیتان ناراضی بودید فول فریم بخرید . پول دوربین نوتان هم هدر نمی رود
    M.Nouri، Dariush Chegini، akbar-agha و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

درود

جدا عجب نکات عجیبی در لابه لای صحبت دوسمون خوندم

140 پول بیمه دادم 145 پول فیلتر دادم 140 پول کیف دادم 120 پول سن دیسک 32 گیگ اکستریم پرو کلاس 10 دادم میشه
    هر بادی خریداری میکردید ، خرید این اقلام ضروری بود ! پس حساب کتاب این موارد ، جوری که انگار خرید اضافی کردید منتفی هست !

عکس هایی هم که شما فرستادید توی سایز کوچیک بله خیلی خوش رنگ و لعاب هستن ولی همین ها رو اگه توی سایز اصلی که حالا 7200 6000*4000 هست نگاه کنید اون وقته ماتی و تاری فراوان در پوست صورت مشاهده میشه بله دوست عزیز موضوع از این قراره
    در فول فریم ها هم شما کراپ 100% انجام بدین قرار نیست خیلی شگفت زده بشین !

2000 بار گفتم عکس با دیتیل بالا و شفافیت چهره میخوام شما اومدید گفتید که نه فلان همین 7200 از سرت هم زیاده و این حرفا
    ینده با 70D کنن که از لحاظ کیفیت خروجی سنسور تا حدی برابر هست با D7200 عکس هایی در شرایط نوری خوب انداخته ام که در کراپ 100% به همراه ادیت مناسب بسار شارپ هستند ، که البته شناخت نور و شناخت لنز و رفتار اپتیکی لنز در فوکال ها و دیاف های متفاوت قطعا در خروجی تاثیر زیادی داره

ولی اشتباه کردم 7200 با 18.140 گرفتم چون هاف فریم برای عکاسی منظره خوبه ولی برای پرتره 7200 با بهترین لنز هاف فریم باز هم خوب نیست از نظر من البته
    نظر شما قطعا اشتباه است . فکر میکنم به جای متهم کردن دوستان کمی دانسته های خودتون رو اضافه کنید دوست عزیز من ، معمولا فول فریم های به خاطر نویز کمتر ، و شرایط نوری غیر قابل کنترل در ژانر عکاسی طبیعت مناسب تر هستند ، قضیه داینامیک رنج جای خود!
    دسترسی به رنج های واید با تنوع بیشتر هم که در فول فریم ها میسر تر هستند هم که جدا !

---------------------------------
    شما دچار سندرم کراپ 100% شده اید !!!
    من فکر میکنم شما اول از همه نیاز دارید دوربین خودتون رو بیشتر بشناسید و در ادامه در رفتار های لنز خودتون رو هم در شرایط مختلف تست کنید ، بحث شناخت نور هم که بحث جدی هست ، من فکر می کنم در شارپنس بودن یک عکس نور مناسب اولویت داره ! بحث فوکوس صحیح هم داستان خودش را دارد !
    در نهایت خرید یک لنز پرایم خوب تا حد زیادای نظر شمارو عوض خواهد کرد .

جدا از این حرف ها من حس میکنم مشکل شما از بادی و لنز خریداری شده این مسائل نیست ،از لا به لای حرفاتون مشخص هست اطلاعات کافی برای کار با DSLRها رو ندارید ، مشکل اینه که بعضی از دوستان انتظاز دارند دوربین DSLR خودش همه کار ها رو انجام بده و چکاندن شاتر برای عکاس کفایت میکنه !، دوستانه عرض میکنم کمی مطالع بیشتر کنید !!!
    DELL، M.Nouri، ximballchin و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

این طبیعیه
    موفق باشی و مبارکه

اینم ببینید خالی از لطف نیست
    Untitled Photo | JuzaPhoto
    obsidiyan و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.