صفحه 1054 از 1201 نخستنخست ... 54 554 954 1004 1044 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1064 1104 1154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,531 تا 10,540 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه E.K.Studio آواتار ها
    تشکر کرده
    2166

با عرض پوزش از سایر دوستان و اساتید ؛
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminjpo نمایش پست ها
    داستان زندگی من در 2 هفته گذشته حتما بخونید خواهشن راهنمای کنید
    دوستان من رسما دیوانه شدم
    اینقدر توی اینترنت سرچ کردم از سایت اسنپسورت بگیر ... یا سایت دی ایکس مارک همه توی یک رنج مشخص نیکون رو بهتر عنوان می کنن اما واقعا گیج شدم یکی میگه کنون خوبه یکی میگه نیکون خوبه میدونید مشکل کجاست چون من واقعا پولم فقط شاید تا 5 سال به هیچ عنوان نتونم اسمه دوربین رو بیارم بنابرین خیلی برام مهمه بهترین انتخاب
    1.اولش بینه 3300 نیکون و 1300 دی کنون موندم بعداش همه گفتن 3300 بگیر
    2.بعدش گفتن برو 5300 بگیر هم صفحش پرخون هست هم وایفای داره خیلی مهمه هم نقاط فوکوس بیشتری اینجا گیج شدم
    3.رفتم با یه 3300 کار کردم دیدیم که توی حالت اتوماتیک میتونم لایو ببینیم اما اگر گراشتم توی حالت دستی فقط باید از توی چشمی نگاه کنم کمی برام سخت بود این نکته کسی به من نگفته بود!
    4.بعدش یکی دیگه گفت شما بیا یه دوربین بردار که رابط کاربریش مثل کامپکت هست اما تنظیمات حرفه هم بهت می ده مثلا فوکوس دستی یا اپریچر پرویتر و... ودیگه لنز نمی خاود بخری مثلا nikon dl 24-85 که بهشون میگن لارج سنسور کمپکت

5.بعدش یکی دیگه بهم گفت که اصلا چرا دوربین می خواید بخری یه موبایل خوب بگیر خیلی بهتر از دوربینه!
    6.یکی دیگه گفت برو بدون آینه بخر دیگه اینه ها نسلشون منقرض شدن رفتن دیدم مثلا کنون m3 حدود قیمت 5300 هست البته بدون آینه و تفاوتهاشو خوندم
    7.یکی دیگه گفت برو سوپر زوم با سنسور بزرگ بگیر
    Lumix DMC-ZS100
    PowerShot G7 X
    گفتن هم حرفه هست هم زوم خوبی داره هم سنسورش بزرگتره همه زوم بهت می ده هم دیگه لنز نمی خوای عوض کنی

8.من الان توی کما هستم یکی بیاد این 1700 تومنه منو بگیره یه دوربین برام بخره
    والا بنظر حقیر، خریدن دوربین اصلا هم اینطور که فرمودید واویلا نیست!
    بنده پارسال همین موقع ها بود که بجای کامپکت مفقود شده م تصمیم گرفتم دوربین دیگه ای بگیرم. یه سه ماهی تحقیق کردم و مطمئن شدم dslr لازم دارم. بعد با توجه به راهنمایی عزیزان فروم رفتم یه D3200 گرفتم. راضی هم هستم و تنها مشکلم نبود براکتینگ هستش که خیلی هم مهم نیست.
    شما باید مشخص کنید برای خودتون که:
    ۱-من چرا میخوام دوربین بخرم؟ یعنی چه استفاده هایی دارم ازش؟
    ۲-چقدر تو عکاسی جدی هستید؟ مثلا صرفا تو مهمونی و سفر و روزمره عکس میگیرید یا قصد دارید مطالعه بیشتری داشته باشید و وقت بزارید تا مهارت بیشتری کسب کنید؟
    ۳-آیا قصد سرمایه گذاری بیشتر از نظر هزینه و زمان دارید؟ مثلا خریدن لوازم جانبی مثل لنز و...
    در نهایت هم خدمتتون عرض کنم که اصلا دچار وسواس نشید، چون اون موقع دیگه بهترین خرید رو هم کنید، باز راضی نمیشید و دلسرد میشید.
    Nima Sadigh، amir.komeily و خزان تشکر می‌کنند.
    اسماعیل کارگر
    .::فَارَالتَّـنُّـور::.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

داستان زندگی من در 2 هفته گذشته حتما بخونید خواهشن راهنمای کنید
    دوستان من رسما دیوانه شدم
    اینقدر توی اینترنت سرچ کردم از سایت اسنپسورت بگیر ... یا سایت دی ایکس مارک همه توی یک رنج مشخص نیکون رو بهتر عنوان می کنن اما واقعا گیج شدم یکی میگه کنون خوبه یکی میگه نیکون خوبه میدونید مشکل کجاست چون من واقعا پولم فقط شاید تا 5 سال به هیچ عنوان نتونم اسمه دوربین رو بیارم بنابرین خیلی برام مهمه بهترین انتخاب
    1.اولش بینه 3300 نیکون و 1300 دی کنون موندم بعداش همه گفتن 3300 بگیر
    2.بعدش گفتن برو 5300 بگیر هم صفحش پرخون هست هم وایفای داره خیلی مهمه هم نقاط فوکوس بیشتری اینجا گیج شدم
    3.رفتم با یه 3300 کار کردم دیدیم که توی حالت اتوماتیک میتونم لایو ببینیم اما اگر گراشتم توی حالت دستی فقط باید از توی چشمی نگاه کنم کمی برام سخت بود این نکته کسی به من نگفته بود!
    4.بعدش یکی دیگه گفت شما بیا یه دوربین بردار که رابط کاربریش مثل کامپکت هست اما تنظیمات حرفه هم بهت می ده مثلا فوکوس دستی یا اپریچر پرویتر و... ودیگه لنز نمی خاود بخری مثلا nikon dl 24-85 که بهشون میگن لارج سنسور کمپکت

5.بعدش یکی دیگه بهم گفت که اصلا چرا دوربین می خواید بخری یه موبایل خوب بگیر خیلی بهتر از دوربینه!
    6.یکی دیگه گفت برو بدون آینه بخر دیگه اینه ها نسلشون منقرض شدن رفتن دیدم مثلا کنون m3 حدود قیمت 5300 هست البته بدون آینه و تفاوتهاشو خوندم
    7.یکی دیگه گفت برو سوپر زوم با سنسور بزرگ بگیر
    Lumix DMC-ZS100
    PowerShot G7 X
    گفتن هم حرفه هست هم زوم خوبی داره هم سنسورش بزرگتره همه زوم بهت می ده هم دیگه لنز نمی خوای عوض کنی

8.من الان توی کما هستم یکی بیاد این 1700 تومنه منو بگیره یه دوربین برام بخره
    1.برای بودجه شما این دو مدل مناسب ترند.
    2.خرید سری 5000 یا معادل کنونی این مدل آینده نگریه چون وقتی تو عکاسی پیشرفت کنید و شاید امکانات مدل های بند 1 براتون کم باشه حتی بد نیست 5200 رو هم در نظر داشته باشید
    3.اطمینان دارید ؟ لایو ویو ارتباطی با مد عکاسی نداره یه آپشن روی بدنه است که رو هر مدی فعال میشه ( من 3200 داشتم 3100 هم کار رکدم ارتباطی بین مد عکاسی و نوع دیدن نیست )
    4.این مورد برمیگرده به نوع عکاسی خودتون اگه نیاز به لنز ندارید و یا فکر میکنید همون لنز جوابگوی نیازتون هست میتونید به کامپکت پیشرفته فکر کنید
    5.این هم باز به نگرش خودتون برمیگرده
    6.انقراض نسل ؟ عجب . به اونی که گفت منقرض شده بگید آمار فروش این دو مدل رو باهم قیاسی بکنه شاید نظرش تغییر کرد!
    7این هم به نوع عکاسی شما برمیگرده
    8.من چند سال پیش شرایط مشابه شما رو داشتم با بودجه کمتر حتی در نهایت 3200 رو با 18-55 گرفتم و شروع کردم به تمرین کردن
    ---
    هر شخصی از دیدگاه خودش راهنمایی میکنه و چیزی که باعث گیج شدن میشه اینه که شما هدف مشخصی ندارید و بنا بر این هر شخصی که پیشنهادی میده باعث میشه حس کنید انتخاب قبلیتون مناسب نبوده
    شما برای خودتون معیار در نظر بگیرید برای مثال تعویض لنز
    اگه اهل خرید لنز های متنوع هستید یا بشید خود به خود کامپکت ها از گزینه هاتون کنار میرن - اگه بدنه جمع و جور بخواهید آینه ای ها کنار میردن و برعکس
    هدفتونو از عکاسی مشخص کنید نیاز لنزتونو بشناسید و در نهایت برند بدنه رو انتخاب کنید
    obsidiyan، amir.komeily و E.K.Studio تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Electro_officer نمایش پست ها
    با توجه به هزینه ی بالای بقیه لنزها و کیفیتی که این لنز ارائه میده من فکر میکنم یه گزینه ایده آل برای شروع هست. من خودم این لنز رو خریداری کردم و کلا کیت رو رسما استفاده ای نکردم. با توجه به عمق میدانی که میده خیلی لنز جذابی بوده برای من..
    برای شروع در چه شاخه ای ایده آله؟
    اینکه لنز جذابی هست بحثی نیست ولی اینکه برای یک نفر که تازه میخواد شروع کنه و سه شاخه پرتره، خونوادگی و منظره مدنظرشه مطمئنا جذاب نیست. نه که بد باشه ولی برای مثال من لنز 105-18 به این لنز برای شروع عکاسی مطمئنا ترجیح میدم.
    مطمئن باشین بی فلسفه نبوده که کارخانه های معظم عکاسی، از لنز تله برای لنز کیت استفاده میکنن ( به جز در موارد خاصی مثل بدنه nikon df )
    ارادتمند
    خزان تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

با سلام
    وقتتون بخیر بنظر دوستان و اساتید نیکون d7100 که سه سال پیش عرضه شد برا خریدن قدیمی نشده؟
    بودجه بادی تنها نهایت 2100
    گزینه بعدی مد نظر دارم کنون 760d و نیکون 5500
    یا یه کم صبر کنم بودجه رو زیاد کنم برا خرید 7200 اقدام کنم که فکر نکنم لازم باشه چون برا ن اینهمه لازم نیس بادی گرون باشه.برا شروع ولی اینکه نخوام به زودی بدنه رو عوض کنم
    مرسی از توجه شما

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

ممنون از همه دوستان که کمی منو از حالت کما در اوردن
    ببینید دوستان مت یه کامپکت دارم که کیفیت عکس هاش خوبه و راضی کننده بود تا موقعی که با یه نیکون دی 90 کار کردم وقتی عکسها رو ریختم تو سیستم چشام چهارتا شد عکسهای دی 90 وحشتناک عالی بود البته لنزی که روش بود لنز گرونی بود دوستم گفت 3 تومن لنز خریده این جرقه عکاسی من بود
    بعدش رفتم کتاب خریدم تو اینترنت گشتم اصطلاحات عکاسی رو خوندم

مشکل اینه موبایل بخای بخری موبایل فروشی های که روشن باشن و کار کنی باحاشون زیاده
    اما دوربین این شکلی نیست باید بخری تا بفهمی یا از بقیه نظر بخایم که اونجا هم هر کسی نظر خودشو میده
    من با دی 3200 کار کردم خیلی دیر فوکوس می کرد و صفحه نمایش بی کیفیتی داشت یه کم دلمو زد
    اما دی 90 خیلی عالی عکس می گرفت

خلاصه من موندمو چنتا انتخاب سخت
    1.خرید 3300 نیکون با لنز کیت
    2.خرید 1300 دی کنون و لنز کیت
    3.خرید 3300 و لنز 18_140 که نمی دونم لنز چند میشه
    4.خرید 5300 با کیت
    5.خرید سوپر زوم
    6.کامپکت پیشرفته
    7.بدون اینه ها
    8.صبر و تحقیق بیشتر

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

تشکر کرده
    3572

ممنون از همه دوستان که کمی منو از حالت کما در اوردن
    ببینید دوستان مت یه کامپکت دارم که کیفیت عکس هاش خوبه و راضی کننده بود تا موقعی که با یه نیکون دی 90 کار کردم وقتی عکسها رو ریختم تو سیستم چشام چهارتا شد عکسهای دی 90 وحشتناک عالی بود البته لنزی که روش بود لنز گرونی بود دوستم گفت 3 تومن لنز خریده این جرقه عکاسی من بود
    بعدش رفتم کتاب خریدم تو اینترنت گشتم اصطلاحات عکاسی رو خوندم

مشکل اینه موبایل بخای بخری موبایل فروشی های که روشن باشن و کار کنی باحاشون زیاده
    اما دوربین این شکلی نیست باید بخری تا بفهمی یا از بقیه نظر بخایم که اونجا هم هر کسی نظر خودشو میده
    من با دی 3200 کار کردم خیلی دیر فوکوس می کرد و صفحه نمایش بی کیفیتی داشت یه کم دلمو زد
    اما دی 90 خیلی عالی عکس می گرفت

خلاصه من موندمو چنتا انتخاب سخت
    1.خرید 3300 نیکون با لنز کیت
    2.خرید 1300 دی کنون و لنز کیت
    3.خرید 3300 و لنز 18_140 که نمی دونم لنز چند میشه
    4.خرید 5300 با کیت
    5.خرید سوپر زوم
    6.کامپکت پیشرفته
    7.بدون اینه ها
    8.صبر و تحقیق بیشتر

فوکس دیر رو 3200 امکان داره بخاطر انتخاب نوع فوکوس اشتباه از سوژه باشه چون چند حالت فوکوس رو این دوربین و دوربین های مشابه وجود داره من خودم رو 3200 مشکلی نداشتم در مورد صفحه نمایش هم اطمینان دارید ؟ من دو سه سال داشتم و هیچ مشکلی نبود البت رو 3100 کیفیت کم به چشم میومد
    برای انتخاب بین گزینه 1و2 و حتی 3 باید بدونید نیاز عکاسیتون چیه و در آینده از چه لنزهایی قراره استفاده کنید در کل کنون در قیاس با نیکون عمومیت بیشتری داره و لوازم جانبی و لنزهاش راحت تر پیدا میشن و قیمتشون هم یکم ملایم تر از نیکونه
    گزینه 4 در قیاس با گزینه های 1و2 بهتره اما اگه بنا باشه گزینه 3 خرید بشه و همون لنز برای مدت طولانی داشته باشین گزینه 3 بهتره ( از دید من )
    5.بیخیالش بشید! باز جایی میرید یکی دی90 یا چیز مشابهی بهتون نشون میده و ماجرای حالتون تکرار میشه ...
    6.به بند 5 مراجعه شود
    7.من خوشم نمیاد یعنی هنوز نتونستم با میرورلس ها ارتباط برقرار کنم اما گزینه های جذابی هستن پس این قسمت رو هیچ نظری نمیدم تا باقی دوستان که تجربه بیشتری دارن راهنمای کنن
    8.ضرری ازین بابت نمیکنید و بهترین راه هم هست منتهی تو تحقیقاتتون بیشتر به جای این که این دوربین رو بخرم یا اون دوربین رو به این فکر کنید که قرار با دوربین چه کنید و از چه صحنه هایی عکس بگیرید
    علاقه عکاسیتون تو کدوم سبکه اگه بنا باشه لنز تهیه کنید چقدر هزینه میکنید تا چه حد تو عکاسی جدی پیش میرید و.... به این جواب ها که برسید خود به خود مشخص میشه کدوم دوربین بهتره ولی در کل نظر من رو سری 5 نیکون
    ALI.Barutkub تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط deltach نمایش پست ها
    با سلام
    وقتتون بخیر بنظر دوستان و اساتید نیکون d7100 که سه سال پیش عرضه شد برا خریدن قدیمی نشده؟
    بودجه بادی تنها نهایت 2100
    گزینه بعدی مد نظر دارم کنون 760d و نیکون 5500
    یا یه کم صبر کنم بودجه رو زیاد کنم برا خرید 7200 اقدام کنم که فکر نکنم لازم باشه چون برا ن اینهمه لازم نیس بادی گرون باشه.برا شروع ولی اینکه نخوام به زودی بدنه رو عوض کنم
    مرسی از توجه شما
    خیر قربان با خیال راحت اقدام کنید الان تازه به خاطر افت قیمت 7000 هم پیشنهاد میشه 7100 که واسه خودش سالاریست( مدیونید اگه فکر کنید من 7100 دارم )
    deltach و E.K.Studio تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

به نظر من بدون آینه بگیر ...
    یک Canon EOS M3 با لنز 55-18 بگیر ، کیفیت خیلی خوبی داره و تقریبا تمام نیازهای شما رو تا حد بالایی جواب می ده ...
    بعد از مدتی عکاسی ، نیازهات رو بهتر و کامل تر می شناسی و اگر با همین بدنه راضی بودی که هیچ ولی در صورت احساس نیاز به بدنه بهتر و قویتر ، با شناختی که پیدا کردی ، دیگه می دونی چه بدنه ای و لنزی به دردت می خوره ... این بادی هم به عنوان بدنه دوم برات می مونه ...
    به نظر من ، همه ما ، نیاز به یک بدنه جمع و جور ، مثل همین بدون آینه ها داریم ... DSLR ها ، هر جایی ، بدلیل حجم و وزن بالا و محدودیتهای امنیتی در کشورمون ، قابل استفاده نیستند .
    اگر هم نگاهت به مقوله عکاسی و کیفیت عکس ، جدی نیست ، slrlike یا موبایل بگیر ...
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    به نظر من بدون آینه بگیر ...
    یک Canon EOS M3 با لنز 55-18 بگیر ، کیفیت خیلی خوبی داره و تقریبا تمام نیازهای شما رو تا حد بالایی جواب می ده ...
    بعد از مدتی عکاسی ، نیازهات رو بهتر و کامل تر می شناسی و اگر با همین بدنه راضی بودی که هیچ ولی در صورت احساس نیاز به بدنه بهتر و قویتر ، با شناختی که پیدا کردی ، دیگه می دونی چه بدنه ای و لنزی به دردت می خوره ... این بادی هم به عنوان بدنه دوم برات می مونه ...
    به نظر من ، همه ما ، نیاز به یک بدنه جمع و جور ، مثل همین بدون آینه ها داریم ... DSLR ها ، هر جایی ، بدلیل حجم و وزن بالا و محدودیتهای امنیتی در کشورمون ، قابل استفاده نیستند .
    اگر هم نگاهت به مقوله عکاسی و کیفیت عکس ، جدی نیست ، slrlike یا موبایل بگیر ...
    -------------------
    وقت بخیر دوست من
    بنده رو فرمودید؟
    راستی یه سوال مهم ت از کجا بگیرم من فقط انلاین میتونم خرید کنم شهرستانم.همه سایتایه مهم و معتبر رو هم شخم زدم دیگه بیشتر نظرم رو بادی 7100 هستش .و لنز50mm f1/8 d or g
    اگه نباید اینجا بگید از کجا زحمت بکشید خصوصی برام بفرستید
    تشکرات فراوان

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

دوستان من بلخره بعداز چند روز کنجار رفتن تصمیم نهایم رو گرفتم

*مبلغ نهایت 2 تومن افزایش دادن
    *نوع کاربری عکاسی پرتره خانوادگی جشن ها و عکاسی من بهش میگم روزهای تعطیل (که پیاده یه مسیری رو میرم و از هرچیزی که به نظرم ارزش عکس گرفتن رو داره عکس گرفتم از مردم ماشینها حتی تصادف از پلیسها از اثار تاریخی و عکاسی شب از اسمان شب از منظرهای تاریک و...
    *فیلمبرداری بسیار کم چون دوربین موبایلم به اندازه کافی خوب هست برای فیلم برداری البته نه اینکه اصلا فیلم نگیرم

ممنون می شن با توجه به شناختی که از خودم پیدا کردم کمک کنید
    1.انتخاب نوع دوربین(دی اس ال ار_کامپکت پیشرفته_بدون آینه_)
    2.برند و مدل
    21-نیکون 3300 با لنز 18_140 جمع 2 تومن
    22-نیکون 5300 و لنز کیت جمع 1.7
    23-کنون دی 700 و لنز کیت 1.7
    کنون 1300 دی با لنز 18_140 جمع 2 تومن
    نیکون 5500 با لنز کیت 2.1
    یا مدلهای سوپر زوم و یا کامپکت پیشرفته
    _________
    بسیار ممنون
    انشالا بعد از راهنمای اساتید انشالا شنبه خریداری میشه