صفحه 1185 از 1201 نخستنخست ... 185 685 1085 1135 1175 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1195 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,841 تا 11,850 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram88 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم دوستان راهنماییم کنند!
    من هیچوقت دوربین نداشتم! یعنی قسمت نمیشد ولی میتونم اینو بگم که در زمینه دانش عکاسی حداقل روی کاغذ از بسیاری از کاربران سایت بالاترم!
    منظورم اینه که خیلی از عکس هایی که با دوربین های دوستام میگیرم باعث بهت و حیرت عکاسان دیگه میشه!
    ولی حالا دیگه میخوام یه DSLR بگیرم! و تحقیقات گسترده ای هم روی انتخاب دوربین انجام دادم. البته چون پولم کمه دوربین نو نمیتونم بخرم چون گرونن.
    مورد دیگه هم اینه که من از برندهای نیکون و کانن تنفر عجیبی دارم پس کلاً اونا رو فاکتور بگیرید! چند وقتیه چند تا مدل دسته دو آلفای سونی دیدم چشممو گرفته. خیلی تمیز هستند.
    A200 رو میده 600 با لنز 70-18 و آلفا A380 رو میده 700 با لنز 55-18. نظرتون چیه؟
    فقط خواهش میکنم منو نصیحت نکنید چون گوشم پره از این حرفا. لطفا پیشنهاداتتون فقط روی دوربینهای آلفا باشه.
    ممنونم از همه
    سلام
    فلسفه دوربینهای dslr یا هر دوربین با قابلیت تعویض لنز دیگر همان تعویض لنز است. بنابراین منطقی تر این هست که بعد از انتخاب یک یا چند لنز به خرید یک بدنه یا یک برند از دوربین رسید. آیا اطلاعاتی دارید که لنزهایی که در آینده ممکن است بخرید در بازار موجود هستند یا خیر؟

راستی اینجا تاپیک دوربینهای بدون آیینه است و این دوبینها dslr.
    SHOK53 و 47amir تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا Pedram88 آواتار ها
    تشکر کرده
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    سلام
    فلسفه دوربینهای dslr یا هر دوربین با قابلیت تعویض لنز دیگر همان تعویض لنز است. بنابراین منطقی تر این هست که بعد از انتخاب یک یا چند لنز به خرید یک بدنه یا یک برند از دوربین رسید. آیا اطلاعاتی دارید که لنزهایی که در آینده ممکن است بخرید در بازار موجود هستند یا خیر؟

راستی اینجا تاپیک دوربینهای بدون آیینه است و این دوبینها dslr.
    سلام
    بله به لنزهاش هم فکر کردم! و میتونم براحتی از بازار تهیه کنم.
    میخواستم بدونم با این قیمت خوبه؟
    47amir تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    572

سلام
    ممنون میشم دوستان راهنماییم کنند!
    من هیچوقت دوربین نداشتم! یعنی قسمت نمیشد ولی میتونم اینو بگم که در زمینه دانش عکاسی حداقل روی کاغذ از بسیاری از کاربران سایت بالاترم!
    منظورم اینه که خیلی از عکس هایی که با دوربین های دوستام میگیرم باعث بهت و حیرت عکاسان دیگه میشه!
    ولی حالا دیگه میخوام یه DSLR بگیرم! و تحقیقات گسترده ای هم روی انتخاب دوربین انجام دادم. البته چون پولم کمه دوربین نو نمیتونم بخرم چون گرونن.
    مورد دیگه هم اینه که من از برندهای نیکون و کانن تنفر عجیبی دارم پس کلاً اونا رو فاکتور بگیرید! چند وقتیه چند تا مدل دسته دو آلفای سونی دیدم چشممو گرفته. خیلی تمیز هستند.
    A200 رو میده 600 با لنز 70-18 و آلفا A380 رو میده 700 با لنز 55-18. نظرتون چیه؟
    فقط خواهش میکنم منو نصیحت نکنید چون گوشم پره از این حرفا. لطفا پیشنهاداتتون فقط روی دوربینهای آلفا باشه.
    ممنونم از همه
    سلام علت تنفرتون از دوربین های نیکون و کنون چی هست؟
    Pedram88 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    123

کنون ونیکون دوغول صنعت عکاسی هستن وسونی اصلادرحدی نیست که بخوادباکنون ونیکون رقابت کنه.بیشترمعروفیت سونی درحوزه تولیددستگاه تلویزیون وکنسول بازیه .بازاردوربینهای اس ال ارکاملادراختیاراین دوشرکت معروفه وسونی به تولیددوربینهای میرورلس روی اورده که دوربینهای بدون اینه هیچگاه جای دوربینهای اس ال اررانخواهندگرفت
    ویرایش توسط rasool p : Thursday 25 January 2018 در ساعت 12:49
    Pedram88 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط rasool p نمایش پست ها
    کنون ونیکون دوغول صنعت عکاسی هستن وسونی اصلادرحدی نیست که بخوادباکنون ونیکون رقابت کنه.بیشترمعروفیت سونی درحوزه تولیددستگاه تلویزیون وکنسول بازیه .بازاردوربینهای اس ال ارکاملادراختیاراین دوشرکت معروفه وسونی به تولیددوربینهای میرورلس روی اورده که دوربینهای بدون اینه هیچگاه جای دوربینهای اس ال اررانخواهندگرفت
    رسول عزیز،
    مرسی از راهنماییت ولی عقاید آدمها بشدت شخصیه و گاهی اوقات غیرمنطقی!
    من همیشه دوست داشتم یه آلفا داشته باشم ولی اونموقع پولشو نداشتم! نمیتونم بیشتر تحمل کنم چون دیگه دارم پیر میشم و میترسم شعله های لذت عکاسی در درونم فروکش کنه! تو ایران 95 درصد ملت یا کنون دارن یا نیکون! دیگه آدم حالش بهم میخوره این دوربینا رو میبینه.... من به مراتب المپیوس، پنتاکس و کداک رو ترجیح میدم!
    پس لطفا به اصل سؤال عنایت داشته باشید. استدعا میکنم وارد مسائل کنون/نیکون نشید.
    مرسی دوستان عکاس....
    47amir تشکر می‌کند.

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

بیاید یه کم ازاین جملات کلیشه ای فاصله بگیریم!!!
    قبول کنیم که یه عکاس بعضی وقتا به عشق دست گرفتن یه دوربین خاص عکس میگیره! و عاشق عکاسی میشه!!
    چرا بیایم کسی رو از خرید چیزی که دوس داره منع کنیم! و بگیم بهت ضرر میزنه!!! (به شما که ضرر نمیزنه!)

دوست من آیا شما قصد دارید عکاسی را ادامه دهید ؟!

اگر بله،
    شما که اینقدر صبر کردید باز هم صبر کنید تا بوجتون به یکی از دوربین های جدید سونی برسه و آن را بایک لنز 50 میلیمتر فیکس تهیه کنید!(حتی احتیاجی به لنز کیت نیست همون 50 کافیه). دوربین های بدون آیینه سونی واقعا از SLT های سونی خیلی خیلی بهتر هستند.(مثلا یک a5000 با یه لنز 50 f1.8)

اگر خیر،
    من پیشنهاد میکنم دوربین نخرید! یک گوشی موبایل خیلی خوب کافیه!
    Anoosh-Em، M.Nouri، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

سلام
    بله به لنزهاش هم فکر کردم! و میتونم براحتی از بازار تهیه کنم.
    میخواستم بدونم با این قیمت خوبه؟

درود بر شما

اینکه تاکید کردید که به سوالتون توجه کنند و....

فکر کردم شاید خودتان متوجه نیستید که در واقع دنبال راهنمایی گرفتن نیستید
    بلکه از نظر روانی قصد تایید گرفتن بابت تصمیمی هستید که از قبل آنرا گرفته اید.

و سوالی هم درکار نیست

گاهی آدم برای عشق دست به انتخاب میزنه بقول دوستان چرا که نه وقتی کاری رو دوست دارید، انجام بدید

و در این حالت توصیه های اقتصادی و بهترین حالت مصرف کردن بودجه محدودی که بسختی هم فراهم شده مورد پسندتون قرار نخواهد گرفت

پاینده باشید
    M.Nouri، M.Moghadam، obsidiyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    51

دوستان، یعنی هیچ راهی وجود نداره آدم با یه بودجه محدود بتونه دوربین مورد علاقشو بگیره؟!
    آخه مگه ما چند بار به این دنیا میایم؟! چند سال میخوایم زندگی بکنیم؟ خداییش هیچکی پیدا نمیشه بگه کار خوبی میکنی آلفا میخری؟!
    یعنی همه دوستان باید ما رو مورد نوازش قرار بدن؟ من 4 میلیون ندارم بدم فقط واسه یه بادی!
    مگه دوربینش خار داره؟ یا سمیه؟ آخر آخرش 600 تومن به باد فنا میره دیگه! بدتر از این دیگه نمیشه که؟!
    چرا همه از سونی فرارین؟
    داداش من الآن تو آمریکاست چند ماه پیش رفته یه A7R خریده! یعنی من a380 هم نمیتونم بگیرم؟

دوستان منو ببخشید. دلم پر بود ...

تشکر کرده
    51

3068773_1510519916.jpg3068773_1510519978.jpg
    نمی ارزه 680 تومن؟
    ویرایش توسط Pedram88 : Friday 26 January 2018 در ساعت 00:02

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوستان، یعنی هیچ راهی وجود نداره آدم با یه بودجه محدود بتونه دوربین مورد علاقشو بگیره؟!
    آخه مگه ما چند بار به این دنیا میایم؟! چند سال میخوایم زندگی بکنیم؟ خداییش هیچکی پیدا نمیشه بگه کار خوبی میکنی آلفا میخری؟!
    یعنی همه دوستان باید ما رو مورد نوازش قرار بدن؟ من 4 میلیون ندارم بدم فقط واسه یه بادی!
    مگه دوربینش خار داره؟ یا سمیه؟ آخر آخرش 600 تومن به باد فنا میره دیگه! بدتر از این دیگه نمیشه که؟!
    چرا همه از سونی فرارین؟
    داداش من الآن تو آمریکاست چند ماه پیش رفته یه A7R خریده! یعنی من a380 هم نمیتونم بگیرم؟

دوستان منو ببخشید. دلم پر بود ...
    دوست عزیز، کاری که دل‌تون می‌گه رو بکنید. من دوستی دارم که عضو این فروم نیست و با دوربینی ساخت شش‌هفت سال پیش کار می‌کنه. برای دل خودش و عکس‌های خوبی هم می‌گیره. انسان قابل تحسینی نیز هست.
    قضیه‌ی دوربین‌های جدید با قدیم سونی( حتی برندهای دیگر جداست) در این چند سال اخیر تکنولوژی دوریین‌ها و ساخت سنسورها خیلی پیشرفتکرده، ولی خب قیمت‌ها نسبتا گزاف‌ند. خیلی گزاف و شاید بی‌دلیل.
    من نمی‌دونم با این مبلغ چه گزینه‌های دیگری هست. ولی این دوربین در زمان تولید خود بین دوربین‌های مشابه، جز خوب‌ها بوده. دوربین هم بر مبنای عکسی که گذاشتید تمیز‌است. ولی عکس بگیرید و خروجی را هم امتحان کنید. بخصوص لنز را. از فروشنده مدت تست بگیرید و در این مدت بد نیست دوربین را به کارشناسی نشان‌دهید. یا خودتان عکس بگیرید و در کامپیوتر بزرگ کنید و تمام تصویر را بررسی کنید. از سطح کاغذ A4 با دیافراگم بسته عکس بگیرید و با دقت به خروجی نگاه‌کنید. حلقه‌های لنز باید درست بچرخد و گیر نداشته باشد. خیلی سفت یا خیلی شل نباشد.
    اگر تمیز است بگیرید و از عکاسی لذت ببرید. اگر تلاش کنید، و فن عکاسی و پست پروسسینگ را یاد بگیرید، خروجی کار شما در قطع‌های چاپ متوسط و اندازه‌ی مانیتور می‌تواند با دوربین برادرتان برابری کند.
    البته امیدوارم در باد این‌که « خیلی می‌دانم و بلدم » نخوابید. چون این جمله نابودکننده‌است. قصد نصیحت شما رو ندارم به درخواست خودتون. اما عکاسی کنار فن، هنر هم هست.
    از زندگی خود لذت ببرید و کاری که دل‌تان می‌گوید را بکنید.
    سرآخر برندها برای ما هستند نه ما برای برندها.
    Mehrdad-PL، Nima Sadigh، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.