صفحه 1195 از 1201 نخستنخست ... 195 695 1095 1145 1185 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,941 تا 11,950 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    دقیقا همینطوره. بخاطر همینم هست که اغلب افرادی که به این ژانر علاقه دارن با سرمایه گذاری صرف روی دوربین و لنز به نتیجه دلخواه نمیرسن
    درود

ولی بنظر می رسد که بالعکس این مطلب امکان دارد!

بدرود تا درودی دیگربار

Polar bear looking through camera (Custom).jpg
    DELL و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    درود

ولی بنظر می رسد که بالعکس این مطلب امکان دارد!

بدرود تا درودی دیگربار

Polar bear looking through camera (Custom).jpg

به قول خارجی ها

I didn't see that coming

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام.
    قصد خرید 70D رو داشتم ( چون چندباری کرایه ای گرفته بودمش و خوشم اومد از کارکردش ) که تاپیکش رو دیدم و نظرات ...
    که مشکل مین دارن اغلب...
    نظرتون چیه؟
    همین؟...یا مثلا 760D یا 800D ؟...کارم بیشتر کلیپ سازی و فیلم کوتاه.و نهایت بودجه 77D رو دارم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من یه d7100 دارم. ( یه لنز کیت و یه ۵۰ اف ۱/۴ ) به همراه یک سه پایه آماتور و فلااش لایت s&s سر دوربینی ( گفتم اول از چیزایی که دارم بگم )
    ازونجایی که پیشنهاد فیلمبرداری بهم میشه. خب ٪۱۰۰ دوربینم جوابگو نیست. و من میخوام تا سال آینده آتلیه بزنم.
    الان حدود ۱۵ تومن سرمایه دارم. چی بگیرم که هم الان هم در آینده بتونم ازش استفاده کنم !؟؟
    ۸۰d با سه پایه ؟؟؟ ۸۰d با ژیان کرین ؟؟ ۷۵۰۰d با تک پایه ؟؟؟
    حتی فکرای عجیبم به ذهنم رسید. مثل خرید osmo pocket ( آیا چنین چیزی در تالار کاربرد داره ؟؟
    ممنون میشم کمکم کنین ( اگه پیشنهاد بهتری دارین‌ من ۷۱۰۰ رو حاضرم بفروشم برم سراغ فول فریم یا خرید ابزار دست دوم )

تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3n_f نمایش پست ها
    سلام
    من یه d7100 دارم. ( یه لنز کیت و یه ۵۰ اف ۱/۴ ) به همراه یک سه پایه آماتور و فلااش لایت s&s سر دوربینی ( گفتم اول از چیزایی که دارم بگم )
    ازونجایی که پیشنهاد فیلمبرداری بهم میشه. خب ٪۱۰۰ دوربینم جوابگو نیست. و من میخوام تا سال آینده آتلیه بزنم.
    الان حدود ۱۵ تومن سرمایه دارم. چی بگیرم که هم الان هم در آینده بتونم ازش استفاده کنم !؟؟
    ۸۰d با سه پایه ؟؟؟ ۸۰d با ژیان کرین ؟؟ ۷۵۰۰d با تک پایه ؟؟؟
    حتی فکرای عجیبم به ذهنم رسید. مثل خرید osmo pocket ( آیا چنین چیزی در تالار کاربرد داره ؟؟
    ممنون میشم کمکم کنین ( اگه پیشنهاد بهتری دارین‌ من ۷۱۰۰ رو حاضرم بفروشم برم سراغ فول فریم یا خرید ابزار دست دوم )
    درود..

می توانم بپرسم در حال حاضر دوربین D7100 شما چه ایرادی دارد که نمی تواند پاسخگوی شما باشد؟آیا در ژانر خاصی فیلمبرداری می کنید؟
    دلیل پرسیدن بنده از این بابت است که من هنگام فیلم برداری در مراسم ،مثلا عروسی در تالار از بدنه D7200 نیکون خودم استفاده می کنم و برای گرفتن عکس از بدنه D850...هردو بدنه هم براحتی پروژه کاری بنده را از این بابت فراهم می کنند. مگر اینکه هدف شما فیلمبرداری از اکشن و اسپورت و نظایر آن باشد..

osmo pocket بیشتر برای V-Log و یک به اصطلاح action camera کوچکی می باشد که برای صاحبان کانال یوتیوب و مسافرت و تفریح کاربرد بهتری دارد..نه برای کار حرفه ای و گرفتن دستمزد کاری بر مبنای آن.

مطالبی که عنوان کردم،برای زمان حال در نظر بگیرید..اگر قصدتان در آینده تاسیس آتلیه است،بازهم باید مشخص کنید برای چه ژانری می خواهید عکاسی کنید..مثلا فقط پرتره و مراسم عروسی مد نظر شماست یا موارد دیگر..

بدرود تا درودی دیگربار
    obsidiyan و photographِer تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون از راهنماییتون
    خب همونطور که میدونین d7100 قدرت فیلمبرداری کمتری نسبت به 80d یا d7500 دارد، 100 البته با بودجه ای که من دارم بهترین گزینه برای عکاسی است،
    به هر حال فوکوس های دکمه ای، شنیده شدنه صدای فوکوس، یا فریم های فیلمبرداری پایین دستمو تو میکس بسته میزاره،
    ژانر کاربری هم عروس و دوماد هست که در آینده ای نزدیک به باغ و عمارت و کلیپ های تخصصی خواهد کشید، برای همین از osmo pocket نام بردم،
    پس پیشنهادتون برای پیشرفت چیه ?
    نگه داشتنه 7100, خرید ابزار های نوری و پایه ??? یا تعویض 7100 به یک فیلمبرداری و خرید یک فول فریم متوسط ??

تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3n_f نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    خب همونطور که میدونین d7100 قدرت فیلمبرداری کمتری نسبت به 80d یا d7500 دارد، 100 البته با بودجه ای که من دارم بهترین گزینه برای عکاسی است،
    به هر حال فوکوس های دکمه ای، شنیده شدنه صدای فوکوس، یا فریم های فیلمبرداری پایین دستمو تو میکس بسته میزاره،
    ژانر کاربری هم عروس و دوماد هست که در آینده ای نزدیک به باغ و عمارت و کلیپ های تخصصی خواهد کشید، برای همین از osmo pocket نام بردم،
    پس پیشنهادتون برای پیشرفت چیه ?
    نگه داشتن 7100, خرید ابزار های نوری و پایه ??? یا تعویض 7100 به یک فیلمبرداری و خرید یک فول فریم متوسط ??
    درود

مطلبی که اینجا نقل می کنم تجربه شخصی بنده در ژانر عکاسی و فیلم برداری عروسی است..

1)دوربین و بدنه D7100 شما و طبیعتا D7200 بنده قابلیت هایی دارد که باور بفرمایید هنوز بنده به تمامی آنها واقف نیستم(از میزان دانش شما اطلاعی ندارم)..یکی از بتهرین دوربین های رده کراپ دار محسوب می شوند بخصوص D7200 که بنده در این ژانر از آن استفاده می کنم...

2)اگر مسئله قطع چاپ عکس حداکثر هفده تا بیست اینچ(چه طولی و چه عرضی حداکثر بیست و یک اینچ در نظر بگیرید)،همین دوربین فعلی شما براحتی جوابگوی شماست..

3)اگر مسئله داشتن عمق میدان کم یا همان shallow depth of flied و همچنین شرایط کاری کم نور مد نظر شماست و بالای هفتاد درصد موارد شما را حین عکاسی و فیلم برداری تشکیل می دهد،در آن صورت بدنه فول فریم جوابگوی شما خواهد بود..اگر خیر،همین بدنه کفایت می کند..

4)احتیاج مادر ابتکار است،این یک ضرب المثل قدیمی است..بنده دقیقا در شرایط کاری شما از نظر صدا قرار داشتم..راه حل،تقویت ابزار و همچنین دانش Audio بود..می فرمایید چگونه؟ بنده یاد گرفتم که از External audio recorder استفاده کنم..همچنین طرز کار با نرم افزار ادیت صدا را فرا گرفتم..بدین ترتیب با کمی حوصله و صرف وقت توانستم ترک های صوتی را از هم جدا کنم..ترک های مزاحم را حذف کنم و ترک های اصلی را نگاه دارم..با تقویت و ادیت ترک های صوتی لازم و اصلی توانستم صحنه های فیلم برداری شده را احیا کنم و بعنوان محصول نهایی کار ارائه دهم..

5)نور و شناخت آن چه در عکاسی و چه در فیلم برداری بسیار مهم است..بنده اگر بودم(که عملا خودم همین کار را قبل از ورود به وادی فول فریم برای مدتها انجام دادم)،حتما لوازم جانبی نظیر Strobe و فلاش و پایه و چتر و رادیو فلاش مناسب و امثالهم را فراهم می کردم.بدین نحو هم تمرین و ممارست بیشتری حاصل می شد و به فوت و فن کار، با تمرین بیشتر و شناخت بیشتر نحوه چیدمان فلاش ها و تاثیر مستقل آن بر سوژه پی می بردم و هم عملا به تجهیز استودیوی آینده خود کمک کرده بودم..به این می گویند رشد تدریجی ولی پیوسته،چه در کار،چه در افزایش مهارت حرفه ای و چه در شناخت بهتر ابزار و بهره کشیدن حداکثر و کمک به فائق آمدن بر محدودیت های احتمالی..

6)یکی از ضروری ترین ابزار هم انتخاب لنز مناسب است..من آگاه نیستم که شما از لنز کراپ دار بر روی بدنه فعلی خود حین کار استفاده می کنید یا خیر.بنده همیشه از لنز پرکاربرد 70-24 نسخه قدیمی یا همان G استفاده می کنم، به همراهی 35 میلیمتری فول فریم(اگر در باغ و عمارت باشم)..در داخل استودیو لنز پرکاربرد بنده گاه 85 میلیمتری و بیشتر 200-70 و 105 میلیمتری است..البته لنز 105 میلیمتری در همان محیط عمارت و باغ نیز برای من کاربرد دارد..

7)تهیه Drone در این ژانر یک ضرورت است..هم به کار شما غنای بیشتری می دهد و هم کمتر نیاز پیدا می کنید که از جلوه های ویژه برای پر کردن به اصطلاح footage خود استفاده کنید که گاه حالت اشباع و تکراری پیدا می کند..حتما بفکر تهیه آن باشید..بخصوص در فضای باغ و عمارت اگر کمی خلاقیت بخرج دهید،در محصول نهایی بصورت خارق العاده ای خود را نشان می دهد..

بنابراین تهیه لنزهای مناسب(f/1.8 برای 35 و 50 و 85 )و همچنین وسایلی که در آینده ملزومات استودیوی شما را تشکیل خواهند داد،نظیر Strobe و فلاش و رادیو فلاش و چتر و پایه و امثالهم بنظر بنده از اولویت برخوردار است..پس از تشکیل آتلیه خواهید دید که تنها نیازمند به یک بدنه فول فریم خواهید بود و چون تا آن موقع از بدنه فعلی خودتان شناخت بیشتری حاصل کرده اید،با انتقالی آرم و مطمئن براحتی و بسرعت بر بدنه فول فریم مسلط خواهید شد..

دیدن ویدیوی زیرین را برای درک بهتر پیشنهاد می کنم:

https://www.youtube.com/watch?v=hi_CkZ0sGAw

بدرود تا درودی دیگربار
    kiavash، obsidiyan و photographِer تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

سلام و درود
    برای خرید دوربین کارکرده به چه نکاتی باید توجه کرد؟مثلا چطور میتونیم تشخیص بدیم دوربین دارای پیکسل سوخته هست یا خیر؟ و خیلی موارد دیگه.
    لطفا کامل راهنمایی بفرمایید
    و سوال دوم ایتکه تو این آشفته بازار به نظرتون با 3 تا 4 تومن مثلا یه نیکون 5300 کارکرده مناسبتره یا دوربینی مثل کانن 4000؟(در مورد کانن اطلاعی ندارم و فقط از جهت نزدیکی قیمت عرض کردم)
    زمینه عکاسی هم بیشتر طبیعت و آثار تاریخی(معماری) هست.
    سپاس از دوستان

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

(در مورد لنز هم فعلا همون 18-55 رو در نظر بگیرید)

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط N.Sayah نمایش پست ها
    سلام و درود
    برای خرید دوربین کارکرده به چه نکاتی باید توجه کرد؟مثلا چطور میتونیم تشخیص بدیم دوربین دارای پیکسل سوخته هست یا خیر؟ و خیلی موارد دیگه.
    لطفا کامل راهنمایی بفرمایید
    و سوال دوم ایتکه تو این آشفته بازار به نظرتون با 3 تا 4 تومن مثلا یه نیکون 5300 کارکرده مناسبتره یا دوربینی مثل کانن 4000؟(در مورد کانن اطلاعی ندارم و فقط از جهت نزدیکی قیمت عرض کردم)
    زمینه عکاسی هم بیشتر طبیعت و آثار تاریخی(معماری) هست.
    سپاس از دوستان

به چه نكاتي هنگام خريد توجه كنيم ؟

دوربین هایی که اسم بردین هردو خوب هستن. برای کنون لنز ۱۰-۱۸ و نیکون لنز ۱۰-۲۰ برای کار منظره خروجی خیلی خوبی دارن
    N.Sayah و filtrmiltr تشکر می‌کنند.