صفحه 66 از 143 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 651 تا 660 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

نقل قول نوشته اصلی توسط choobin نمایش پست ها
    من یه سوال داشتم نمیدونم به بحث ربط داره یانه، من میخواستم d90 بگیرم اما بخاطر اینکه جنس بدنش پلاستیکی بود و اینکه ایزوش از 200 شروع میشه منصرف شدم، میخواستم ببینم اینا مهمه؟
    LO 0.3–LO 1
    The settings [LO 0.3] through [LO 1] correspond to ISO sensitivities 0.3–
    1 EV below ISO 200 (ISO 160–100 equivalent)
    اگه اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنند.خوب این مشکل ایزو.میگن هر چی پول بدی آش میخوری.پس اگه جنس بدنه d90 رو نمی پسندید تو برند نیکون d300 (اگه پیدا شه)و d300s رو می توانید انتخاب کنید

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

من یه سوال داشتم نمیدونم به بحث ربط داره یانه، من میخواستم d90 بگیرم اما بخاطر اینکه جنس بدنش پلاستیکی بود و اینکه ایزوش از 200 شروع میشه منصرف شدم، میخواستم ببینم اینا مهمه؟
    همانطور که اشاره شد میتونید ISO رو پایین تر هم قرار بدید (اگر لازم بود). بالا بودن ISO تنها مشکلی که میتواند ایجاد کند نویز، تغییر رنگها، کم شدن Dynamic Range و مواردی از این قبیل هست که در معمولا در حساسیت های بالا اتفاق می افتد. Nikon D90 بین دوربینهایی که سنسورشان قطع APS-C هست، از dxomark بالاترین امتیاز را در زمینه نویز کم و dynamic range بالا گرفته است، بنابراین اینکه از ISO 200 (نامی) شروع میشود مشکلی نیست، شاید مزیت هم باشد!

جنس بدنه مهم است، اما اینکه بدنه پلاستیکی خوب است یا خیر را شما تعیین میکنید. از خودتان بپرسید با دوربین چه میکنید؟ آیا زیاد در شرایط سخت عکاسی میکنید؟ آیا جایی میروید که امکان افتادن دوربین از دستتان را بالا ببرد؟ در هوای سرد یا نمناک یا وسط کویر عکاسی میکنید؟ اگر اینطور نیست، بدنه پلاستیکی به دلیل جثه کوچکتر و وزن کمتر بهتر است. هرچند مثلا بدنه سری xxxD کنون یا Dxxxx نیکون هم پلاستیکی است، اما استحکام بدنه D90 به مراتب بالاتر از آنها است.
    siamak77، Anoosh-Em، odesa و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

سلام دوست عزیز

چرا ربط نداشته باشد ، این تاپیک D90 هست. و جای مطرح شدن چنین سوالاتی است.

جنس ظاهری بکار رفته در همه دوربینهای DSLR در برند های مختلف، حتی سری حرفه ای پلاستیک است. و نه از چوب و نه از سرامیک فرضا قرار نیست که باشد.

البته جنس بکار رفته در آنها فرق دارد مثلا D90 در اگر در دست بگیرید جنس بدنه آن احساس خوبی به شما میدهد.

اما بعضی بدنه ها رو اگردر دست بگیرید احساس خواهید که کرد که ظاهری خشک و پلاستیکی دارند. مثلا 1000D کنون.

عکس D90 :

اما در رده بالاتر دوربین ها آنهایی که برای استفاده در در شرایط سخت تر ساخته شده اند مثلا خبر نگاری حیاط وحش و... قسما های اصلی بدنه آنها آلیاژی است. که در نیکون D300 به بالا چنین بدنه ای دارند. که باعث میشود در شرایط ذکر شده در آثر ضربه کمی مقاومتر باشند و البته سنگین تر.

اسکلت D300 :

که البته در شرایط استفاده غیر از موارد ذکر شده این موضوع به غیر از تحمیل کردن قیمتی بیشتر و وزن بیشتر برای شما چیز دیگری نخواهد داشت. مثلا کسی که در یک آتلیه عکاسی قرار است از آن استفاده کند چه احتیاجی به چنین بدنه ای خواهد داشت !

البته در ظاهر جنس D90 و D300 هیچ فرقی ندارند اگر در دست بگیرید همان جنس را با وزن کمتر در دستتان خواهید داشت

جنس ظاهری D300 که کاملا مشابه D90 است :

در مورد ایزو

ایزوی اغلب دوربین های نیکون در حالات استاندارد 200 است. بجای 100 در دیگر برند ها. که البته وضعیت بهتری را سبب میشود. میدانید که هر چقدر که ایزو بیشتر باشد حساسیت به نور بیشتر است و البته با بالا تر رفتن ایزو به تدریج نویز هم اضافه میگردد در ایزو های خییلی بالا شما نویز خواهید داشت در همه دوربین ها. پس داشتن ایزوی 200 با شرایطی که دیگر بدنه ها در ایزو 100 میدهند حصن هست. البته تفاوت در مقدار نویز بین ایزو 100 و 200 اصلا قابل دیدن نیست. اما اگر دچار این باور هستید که یعنی ایزو کمتر از 200 ندارد باید بگویم که خیر دارد. اگر از 200 ایزو را پاینتر بیاورید به ترتیب ایزوهای L3 , L2 , L1 در دسترس خواهند بود که ایزو L3 آن ایزوی 50 است.

برای اگاهی از امکانات اولیه D90 به این سایت مراجعه کنید:

کد:
    http://www.digikala.com/Reviews/DigitalCameras/Details.asp?PId=DC-Nik-D90

برای خواندن نقد D90 در سایت دی پرویو :

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond90/

برای دیدن نمونه عکسهای D90 هم به اینجا مراجعه کنید:

کد:
    http://www.dpreview.com/gallery/nikond90_preview_samples/

پی نوشت: ظاهرا موقع نوشتن این مطالب با دوستان خط رو خط شدم !

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 20 January 2010 در ساعت 11:44
    Christ Melikian، siamak77، Rouzbeh Ehsani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها

ایزوی اغلب دوربین های نیکون در حالات استاندارد 200 است. بجای 100 در دیگر برند ها. که البته وضعیت بهتری را سبب میشود. میدانید که هر چقدر که ایزو بیشتر باشد حساسیت به نور بیشتر است و البته با بالا تر رفتن ایزو به تدریج نویز هم اضافه میگردد در ایزو های خییلی بالا شما نویز خواهید داشت در همه دوربین ها. پس داشتن ایزوی 200 با شرایطی که دیگر بدنه ها در ایزو 100 میدهند حصن هست.
    سلام:

بگمانم این موضوع اگر ضعف نباشد، حس نیست.

استاندارد ایزو دوربین های نیکون از 200 شروع میشود، و استاندارد ایزو دوربین های کانن از 100 مابقی دوربین ها هم شرایطی مشابه بسته به تصمیم کارخانه خواهند داشت. خیلی سخت بتوان نتیجه گیری کرد که این موضوع حسن است اگر فرض بر در نظر گرفتن مزیتی باشد، من حسن این موضوع را ابتدا به ساکن ( با دلایلی چون تنظیمات دیافراگم و محدودیت سرعت شاتر بالا و ... ) بیشتر مربوط به ایزو 100 میدانم نه 200 منتها این ظاهر ماجراست، از دیده من این موضوع شروع ایزو 200 یا 100 بیش از آنکه یک حسن باشد، ایزو واقعی دوربین ها ممکن است نقش پررنگ تری این میان داشته باشند...

فرضا ایزو اسمی نیکون D90 طبق Spec کارخانه 200 است اما ایزو واقعی آن چیزی معادل 145 خواهد بود ایزو اسمی دوربین 400D طبق Spec کارخانه 100 است و ایزو واقعی آن چیزی حدود 93 و ایزو 200 آن چیزی حدود 167 خواهد بود

و طبق اطلاعات این سایت:

کد:
    http://www.dxomark.com/

نمونه های زیادی این میان دیده خواهند شد ( البته نتایج این سایت معتبر و کاربردی بودن این اطلاعات یا هر یایی دیگر .... نیاز به صحبت ها بیشتر روی آن هست )

این مورد که Nominal Iso دوربین ها به ایزو های واقعی نزدیک باشند میتواند بنوعی یک حس تلقی شود. چون در غیر اینصورت صحبت از خطای نورسنجی این میان خواهد بود. این میان پارامترهای دیگری هم دخیل هست و میباید مورد بررسی قرار گیرند و ...

اما بطور کل این تفاوت ها برای اکثر کاربران، ممکن است هیچ وقت دیده نشوند یا بطور واضح و صریح بگویم، ممکن است لابلای بدیهیاتی دیگر از اصول عکاسی ( که یک کاربر فرضی انجام نمیدهد ) این تفاوت های ابزار، هیچ وقت مجالی برای برخورد با آنها، نباشد.

در کل استفاده از ایزو اسمی 200 ( استاندارد دوربین های نیکون ) ضعفی در این خصوص نخواهند بود و به جرات میتوان گفت معیاری برای ارزیابی یک دوربین نیست.

موفق باشید
    A_Maddah، yasin-m، Christ Melikian و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

من سوالی برایم پیش امده که چرا ISO پایین تر از 200 را با L0.1,L0.3,L1 نام گذاری کرده اند و چرا مثلا 100 یا 50 نگذاشنه اند و به همین ترتیب برای ISO های بالای 3200
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

بگمانم این موضوع اگر ضعف نباشد، حس نیست.

استاندارد ایزو دوربین های نیکون از 200 شروع میشود، و استاندارد ایزو دوربین های کانن از 100 مابقی دوربین ها هم شرایطی مشابه بسته به تصمیم کارخانه خواهند داشت. خیلی سخت بتوان نتیجه گیری کرد که این موضوع حسن است اگر فرض بر در نظر گرفتن مزیتی باشد، من حسن این موضوع را ابتدا به ساکن ( با دلایلی چون تنظیمات دیافراگم و محدودیت سرعت شاتر بالا و ... ) بیشتر مربوط به ایزو 100 میدانم نه 200 منتها این ظاهر ماجراست، از دیده من این موضوع شروع ایزو 200 یا 100 بیش از آنکه یک حسن باشد، ایزو واقعی دوربین ها ممکن است نقش پررنگ تری این میان داشته باشند...

فرضا ایزو اسمی نیکون D90 طبق Spec کارخانه 200 است اما ایزو واقعی آن چیزی معادل 145 خواهد بود ایزو اسمی دوربین 400D طبق Spec کارخانه 100 است و ایزو واقعی آن چیزی حدود 93 و ایزو 200 آن چیزی حدود 167 خواهد بود

و طبق اطلاعات این سایت:

کد:
    http://www.dxomark.com/

نمونه های زیادی این میان دیده خواهند شد ( البته نتایج این سایت معتبر و کاربردی بودن این اطلاعات یا هر یایی دیگر .... نیاز به صحبت ها بیشتر روی آن هست )

این مورد که Nominal Iso دوربین ها به ایزو های واقعی نزدیک باشند میتواند بنوعی یک حس تلقی شود. چون در غیر اینصورت صحبت از خطای نورسنجی این میان خواهد بود. این میان پارامترهای دیگری هم دخیل هست و میباید مورد بررسی قرار گیرند و ...

اما بطور کل این تفاوت ها برای اکثر کاربران، ممکن است هیچ وقت دیده نشوند یا بطور واضح و صریح بگویم، ممکن است لابلای بدیهیاتی دیگر از اصول عکاسی ( که یک کاربر فرضی انجام نمیدهد ) این تفاوت های ابزار، هیچ وقت مجالی برای برخورد با آنها، نباشد.

در کل استفاده از ایزو اسمی 200 ( استاندارد دوربین های نیکون ) ضعفی در این خصوص نخواهند بود و به جرات میتوان گفت معیاری برای ارزیابی یک دوربین نیست.

موفق باشید

درود

ممنون از توضیح شما جناب قشقایی

بله اینکه تنظیمات دیافراگم و محدودیت سرعت شاتر بالا... را از تنضیمات ایزو مهم تر میدانید صحیح است. اما من اصلا راجب آن صحبتی نکرده ام.

تکرار میکنم تفاوت در مقدار نویز بین ایزو 100 و 200 اصلا قابل دیدن نیست. فکر میکنم این را قبلا گفتم.

اما اینکه به نظر من این وضعیت حصن است به این دلیل است :
    بهینه ترین و درواقع کم نویز ترین ISO نیکون ها 200 است برای همین دیفالت کارخانه انتخاب شده و در دیگر برندهایی که ( اصلا قصد مقایسه برند ها نیست ) که کم نویز ترین Iso آنها 100 است و کارخانه 100 را به عنوان دیفالت انتخای کرده اینها ایزو 200 شان با ایزو 200 نیکون متفاوت است. اگر آن را 200 کنند در واقع ایزو را بالا برده اند اما در نیکون ایزو 200 راحت ترین و بهینه ترین ایزوی آن است فقط از این حیث اگر نه تفاوت نویز بین 100 و 200 همانطور هم که قبلا گفته بودم با چشم قابل دیدن نیست. و بر آن تاکید دارم.

حال آنکه این موضوع میتواند حصن نباشد حالا جای خود. اما انکه عیب باشد فکر میکنم توجیه علمی و منطقی نداشته باشد.

آن سایت نام برده رنکینگی دارد ، که چند مدت قابل وقتی من لینک آنرا را دادم همه به من حمله کردند! گفتند که " اصلا نمیشود روی نظریات چنین سایتهایی حساب کرده " و چه وچه...:biggrin: فکر میکنم بخاطر این بود که نتایج آن کمی دلخواه نبود :

کد:
    http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor/Camera-rankings

با سپاس

انوش
    A.Mazaheri، a6l3i و ahmad.1357 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

نمودارهای سایت dpreview برای نویز d90

1.Luminance noise graph (black patch)

2.Chroma (color) noise graph

اگه دقت کنید بین ایزوی 100 در 450d و ایزوی 200 در d90 تفاوت به شدت کمه. به علاوه توی ایزوهای بالا d90 عملکرد بهتری داره.البته (رفتار نویز لومینیس رو برای خاکستری هم بررسی کرده بودن که چون شبیه مشکی بود نذاشتمش)
    یه چیز جالب دیگه هم که من دیدم این بود که d80 در ایزوی 800 نویز کمتری تولید از ایزوی 400 خودش. اگه اشتباه نکنم SX-1 هم ای رفتار توی ایزوی 100 و 200 داره.

توی مدتی که داشتم دنبال انتخاب یه DSLR میگشتم به این نتیجه رسیدم که توی این بازار تنها دوتا فاکتور می تونه روی انتخاب تاثیر داشته باشه. بودجه و کاربرد (وزن بودجه البته حداقل 60% هستش ) اگه این دوتارو دقیق بتونین مشخص کنین به احتمال زیاد بین تمام محصولات تمام برندها فقط یه گزینه باقی می مونه.مثلا همین d90 فکر نمیکنم توی هیچ برندی دوربین با این رده امکانات و این رده قیمت پیدا کنین.

http://www.dpreview.com/reviews/NikonD90/page20.asp
    GM710، Anoosh-Em، a6l3i و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

باسلام
    به نظر بنده میزان دینامیک رنج هم باید مورد بررسی قرار بگیرد چون در ایزو 100 مقدار ان کمتر از ایزو 200 می باشد و شاید این مورد نیز در انتخاب دیفالت کارخانه تاثیر داشته باشد. در مورد کاهش نویز در ایزو800 نسبت به ایزوهای پاینتر در دی 80 اثر نویز ریداکشن می باشد که با این که نویز را کاهش داده ولی عملا از میزان دیتیل و جزئیات نیز کاسته شده و برتری محسوب نمی شود.
    ویرایش توسط raffi : Wednesday 20 January 2010 در ساعت 20:49

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    باسلام
    به نظر بنده میزان دینامیک رنج هم باید مورد بررسی قرار بگیرد چون در ایزو 100 مقدار ان کمتر از ایزو 200 می باشد و شاید این مورد نیز در انتخاب دیفالت کارخانه تاثیر داشته باشد. در مورد کاهش نویز در ایزو800 نسبت به ایزوهای پاینتر در دی 80 اثر نویز ریداکشن می باشد که با این که نویز را کاهش داده ولی عملا از میزان دیتیل و جزئیات نیز کاسته شده و برتری محسوب نمی شود.
    درود

در چه زمینه ای باید میزان دینامیک رنج مورد بررسی قرار بگیره؟ دوست ما فقط راجب به ایزو و جنس بدنه سوال فرموده بودند
    دو نکته رو لازمه که یاد آور بشم:

کلا با افزایش ایزو ، دینامیک رنج کاهش می یابد نه افزایش.( این عمومیت دارد )

در مورد کاهش نویز در ایزو 800 در D80 هر دلیل دیگری میتواند داشته باشد ( که من واقعا نمی دانم چرا ! ) جز این که شما فرمودین.

چون D80 فیلتر حذف نویز به صورتی که نشود آنرا غیر فعال کرد ( مثل D90 ) ندارد . و عکسهایش همیشه فیلتر نشده است. برای همین D80 کمی نویزی بود. و عکسهایش کمی شارپتر به نظر میرسند.

و نویز ریداکشن هم مسلما در همه 4 مدل در یک وضعیت تنظیم شده بوده ( یا همه Off یا همه On ) که شرایط تست محیا گردد.

با نموداری که دوستمان گذاشتند من به این نتیجه رسیدم که حق با جناب قشقایی بود و هیچ ارجعیتی دیفالت بودن ایزوی 200 برای نیکون نسبت به ایزوی 200 نیودن بقیه برند ها ندارد.

با سپاس

انوش
    Sam5154 و A.Mazaheri تشکر می‌کنند.

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    خوب اگر شما به نمودارهای مربوط به دینامیک رنج در سایت دی پی توجه کنید می بینید که در دی 90 وضعییت دینامیک رنج در ایزوی 200 بهتر و گامش بالاتره تا ایزوی 100 . ولی اینها دلیلی بر برتری دیفالت کارخانه نسبت به برند خاصی نمی بینم و شاید هم این موضوع بخاطر اینه که رفتار سنسور در این ایزو بهتر از حساستهای پایین تر است و هیچ موضوع عجیبی هم نیست و دی 40 و دی 50 و دی 70 هم دیفالت ایزو 200 بود.
    البته در مورد نویز ریداکشن تا انجا که من می دونم در دی 300 و دی 80 در فایلهای خام نیز بالای ایزوی 400 نویز ریداکشن فعال می شود و شما نمی تونید ان را کاملا از کار بندازین به همین خاطر شما در عکسهای با ایزو بالا در دی 80 جزییات کمتر و نویز کمتر نسبت به ایزوی 400 دارید در واقع شدت عمل نویز ریداکشن در ایزوی بالا بیشتر ه و قسمتی از بافت عکس را نیز تخریب می کند.

صفحه 66 از 143 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 116 ... آخرینآخرین