صفحه 182 از 735 نخستنخست ... 82 132 172 178 179 180 181 182 183 184 185 186 192 232 282 682 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,811 تا 1,820 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام

من هم نظرم رو در مورد فکوس و نقاط فکوس و عملکرد آن بگم البته یک نظر کلی :)

- حقیقت امر این است اگر دقیق و بی خطا بخواهیم در مورد عملکرد و چگونگی فکوس یک دوربین صحبت کنیم تقریباً امری محال است چون ندیده ام هیچ کارخانه ای این الگوریتم جهت رسیدن به یک فکوس دقیق و بی خطا مربوط به دوربین های تولیدی خود را جایی شرح داده باشد. این از این

- در مورد حرکت به سمت آفتاب ... من اعتقاد دارم شرایط بد نوری شاید تعبیری باشد که بتوان در این خصوص استفاده کرد که لزوماً یک شرایط کم نور نیست، شرایط بد نوری میتواند شامل نقاط پرنور هم باشد. یا به زبانی ساده سیستم فکوس دوربین میباید از 3 تا 255 تا 3 تا صفر قادر به فکوس باشد و هر دوربینی بیشترین محدوده را پوشش دهد احتمالا از سیستم فکوس مطلوب تری برخوردار است. بحث لنز فعلا این میان در نظر گرفته نشود همچنین سرعت فکوس لنز و دوربین

خیلی اطمینان ندارم اگر به سمت منبع نور زیادی چون آفتاب حرکت کنید دوربین فکوس کند.

- من فکر میکنم هر استفاده کننده ای میباید به رفتار و عملکرد فکوس دوربین خود مسلط باشد. فقط در این صورت میتوان بهترین نتیجه یا معقول ترین نتایج را بدست آورد با دقت به این رفتار ممکن است دوربین با چند نقطه فکوس فعال، منطقه دورتری را مناسب تشخیص داده و آنجا فکوس کند ( حالتی که انتخاب نقاط فکوس به اختیار دوربین باشد )

- و خیلی اطمینان ندارم رفتار هر دوربینی با دوربینی دیگر در فکوس یکسان باشد. من هیچ تعجب نمیکنم اگر دوربین D5000 نیکون جایی فکوس کرد که دوربین D3s قادر به فکوس نباشد. اما برآیند تمامی حالت از عملکرد دوربین D3s انتظار نتایج بهتری از سیستم فکوس پیشرفته آن میتوان داشت.

- و اینکه A-DEP مد در دوربین های کانن انتخاب نقاط فکوس با دلایلی دیگر انتخاب میشود

با دقت به این نکات و ... بطور کل با این دید، احتمالاً بتوان پذیرفت مناطقی که از کنتراست مطلوبی ( نسبت به عملکرد سیستم فکوس دوربین ) برخوردار باشند فکوس بهتری میتوانند در اختیار دوربین های امروزی قرار دهند و مواردی دیگر و نکاتی دیگر ... که دوستان اشاره خواهند کرد

موفق باشید :)
    yaghoobi، mreza1001، R.Asgari و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

ممنون جناب قشقاى استفاده كرديم
    ميشه در مورد اين A-DEP يك توضيحى دهيد.
    ممنون

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran m نمایش پست ها
    ممنون جناب قشقاى استفاده كرديم
    ميشه در مورد اين A-DEP يك توضيحى دهيد.
    ممنون

در این حالت EV Compensation با شماست بر همین اساس دوربین بهترین عمق میدان نسبت به نقاط فکوس را پیدا کرده و سرعت شاتر و دیافراگم را خود دوربین انتخاب میکند. البته من خیلی توصیه نمیکنم برای فردی که میداند چگونه دیافراگم را برای بهترین نتیجه عمق میدان و ... انتخاب کند از این حالت استفاده کند اما ظاهرا دوربین در این مد اتوماتیک، بهترین عمق میدان را برای شما مهیا میکند معمولاً ثبت هایی با فورگراند هایی نزدیک به دوربین و بکگراندی در دور دست پیشنهاد استفاده از این مد است. خاطرم هست جایی این مد را پیشنهاد برای تازه کارها میدادند تا جدا از تنظیمات انتخابی که نیاز به مهارت دارد تعیین دیافراگم در بهترین حالت عمق میدان نسبت به صحنه ثبت و کادر انتخابی را به دوربین بسپارند.

به هر شکل دوستان میتوانند خودشان امتحان کنند احتمالا نتایجی دور از ذهن هم خواهید دید. فرضاً در حالت هایی دوربین علی رغم آنکه من دیافراگم حدود 8 را مناسب میدانستم در این حالت دوربین دیافراگم 4 تا 5.6 را انتخاب میکرد. شاید خروجی لنز مورد استفاده در این محدوده کنتراست بهتری ارایه میکرد.. نمیدانم؟!

به هر شکل مطالبی پیرامون استفاده از این مد در اینترنت پیدا خواهید کرد.

This is short for Depth of Field. It permits you to have the camera automatically select the hyperfocal distance and appropriate aperture for that shot, so that the nearest and farthest objects in the scene are both in focus

کد:
    http://www.luminous-landscape.com/tutorials/dep.shtml

موفق باشید
    ویرایش توسط QashQai : Sunday 18 September 2011 در ساعت 00:39 دلیل: تصحیح
    yaghoobi، R.Asgari، Walkman و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

جناب ميلاني پس منظور شما در پست پيشين براى استفاده روى مد اتومات چى بوده؟
    پست 1809 یک نقل قول اشتباه است بنده قسمت دومش را نگفته ام! می تونید پست های قبلی را بخوانید

در مورد نور و فوکوس. در حالت ضد نور کلاً اوضاع فوکوس به هم میریزه و فوکوس گیج خواهد بود. مخصوصاً وقتی نقطه نورانی شبیه خورشید توی کادر قرار بگیرد .
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دوستان یک سوالی داشتم...
    دیشب ویندوز کامپیوتر رو عوض کردم.و بعد از اون شروع به نصب برنامه هام کردم.اما هر کاری میکنم فتو شاپ روش نصب نمیشه! به این ترتیب که هر 3 فتوشاپی که دارم(از 3 شرکت مختلف) هر 3 در حین فرایند نصب به 11 درصد که میرسن قفل میشه و دیگه هم جلوتر نمیره!
    به نظر شما مشکل از کجاست؟
    نا گفته نماند که از ویندوز7 استفاده میکنم.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    دوستان یک سوالی داشتم...
    دیشب ویندوز کامپیوتر رو عوض کردم.و بعد از اون شروع به نصب برنامه هام کردم.اما هر کاری میکنم فتو شاپ روش نصب نمیشه! به این ترتیب که هر 3 فتوشاپی که دارم(از 3 شرکت مختلف) هر 3 در حین فرایند نصب به 11 درصد که میرسن قفل میشه و دیگه هم جلوتر نمیره!
    سلام عقیل جان

اینطور که میگی از 3تا شرکت مختلف نصب کردی نشده احتمال زیاد ویندوزت مورد داره

اول اینکه از برنامه هایی که کار ترمیم ویندوز و رجیستری و فایل های سیستمی رو بر عهده دارن استفاده کن

اگه جواب نداد

دوم یک User جدید تو ویندوزت بساز باز چک کن

اگه بازم جواب نداد ویندوزتو عوض کن، منتها ایندفعه با یک CD دیگه

شاد باشی...
    lamagra تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    592

دوستان یک سوالی داشتم...
    دوست عزیز مشخص نکردی کدام ورژن فتوشاپ رو نصب می کنی در بعضی از ورژن های فتوشاپ (ورژن cs3 -cs5 ) باید اگر مرورگر فایرفاکس یا انترنت اکسپلور خود را بازکردیدآنراببندید و اگرباز نکردید برای اتمینان بشتر با گرفتن کلید های ctrl-alt-del به منو تسک منیجر رفته و ببینید آیا این برنامه ها فعال هستند یا نه و اگر هستند آن را اند تسک کرده و دوباره برنامه نسب کنید .
    موفق باشید
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

ممنون دوستان.
    از سی اس 5 استفاده میکنم.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه S.M.Noorbakhsh آواتار ها
    تشکر کرده
    5438

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    برای فوکوس روی سوژه های متحرک دوربین های حرفه ای راه هایی دارند. رده های بالای هر برند توانایی های بالایی دارند اما مسلماً هیچ عکاسی دوربینش را روی مد اتوماتیک نمی گذارد. از نظر من تنها کاربرد این حالت عکس یادگاری توسط افراد ناوارد است. دوستان چه ساده مینویسند به جز خطای فوکوس! اگر فقط یک بار بهترین عکسی که گرفته اید به خاطر خطای فوکوس اتوماتیک خراب شود متوجه منظور بنده می شوید. مگر اینکه کلاً بخواهید شانسی عکاسی کنید.
    درسته جناب میلانی. من هم قبول دارم روش مناسبی نیست. ولی من از این لحاظ گفتم که اگر کسی بخواد از این روش استفاده کنه، خطای فوکوس بخشی از این عکس هاست که خوب برای کاربران حرفه ای و حتی متوسط مناسب نیست و به خاطر همین این کاربران معمولا دنبال این روش نمیرند. البته گفتم که این فقط یه مثال بود. دو مورد دیگه هم اینکه این حالت توی دوربین های کامپکت و اس ال آر لایک هم وجود داره و اینکه کاربران دوربین های اس ال آر همه حرفه ای نیستند و یکسری مثل من آماتورند.
    سید میثم نوربخش

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

دوستان یک سوالی داشتم...
    سلام
    فکر می کنم جای سوالت این تاپیک نست
    اما اینجا رو ببین - از removal tool استفاده کن سپس نصب کن
    http://kb2.adobe.com/cps/829/cpsid_82947.html

با احترام