صفحه 183 از 735 نخستنخست ... 83 133 173 179 180 181 182 183 184 185 186 187 193 233 283 683 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,821 تا 1,830 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    برای فوکوس روی سوژه های متحرک دوربین های حرفه ای راه هایی دارند. رده های بالای هر برند توانایی های بالایی دارند اما مسلماً هیچ عکاسی دوربینش را روی مد اتوماتیک نمی گذارد. از نظر من تنها کاربرد این حالت عکس یادگاری توسط افراد ناوارد است. دوستان چه ساده مینویسند به جز خطای فوکوس! اگر فقط یک بار بهترین عکسی که گرفته اید به خاطر خطای فوکوس اتوماتیک خراب شود متوجه منظور بنده می شوید. مگر اینکه کلاً بخواهید شانسی عکاسی کنید.

سلام
    ميشه يه كم توضيح دهيد در دوربينهاى رده بالا چه جورى از أجسام متحرك عكاسى ميكنند(منظورم فوكوس)؟

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran m نمایش پست ها
    سلام
    ميشه يه كم توضيح دهيد در دوربينهاى رده بالا چه جورى از أجسام متحرك عكاسى ميكنند(منظورم فوكوس)؟
    با اجازه محمد رضا
    http://www.prophotocom.com/photography/autofocous.asp
    Mehran m تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

این پست را قبلاً در تاپیک فیلتر پولاریزه مطرح کرده ام، چون جوابی برایش پست نشد، برای بیشتر دیده شدن، اینجا مجدداً مطرحش میکنم :

امروز دوربین رو گذاشتم روی سه پایه و در Manual Mode از یک صحنه نور سنجی صحیح کردم. نتیجه: ISO 100 - 1/30sec - f/4.0
    سپس بدون اینکه به دوربین و جهت و فاصله کانونی و شرایط نوری تغییری بدم، فیلتر Hoya CPL رو بستم و مجدد برای دو حالت زیر نورسنجی صحیح کردم.
    نتیجه نورسنجی صحیح با کمـترین حذف بازتابهای نوری ( حداقل عملکرد پولاریزاسیون ) اینطوری بود : ISO 100 - 1/15sec - f/4.0
    نتیجه نورسنجی صحیح با بیشترین حذف بازتابهای نوری ( حداکثر عملکرد پولاریزاسیون ) اینطوری بود : ISO 100 - 1/8sec - f/4.0

یعنی فیلتر پولاریزه، از یک تا دو استاپ نور رو تضعیف کرده. آیا تمامی فیلترهای پولاریزه این تاثیر را دارند ؟

• افت نور از یک استاپ به دو استاپ ( از 1/15sec به 1/8sec ) رو میشه اینطور توجیه کرد : بعلت حذف تمامی بازتابها بوسیله ی مشارکت حداکثری عملکرد پولاریزاسیون، نور ورودی به لنز کاهش میابد.
    • ولی حالتی که از 1/30sec به 1/15sec میرسیم را چگونه میتوان توجیه نمود ؟ آیا این یک استاپ افت نور، بواسطه ی رنگ دودی و تیره ی خود فیلتر میتواند بوجود آمده باشد ؟

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

من هم يك پلاريزه مارومي ( اصلي ) دارم كه از نظر كاهش نور مثل يك ND3 عمل ميكند. جايي كه نور 30/1 نياز است با فيلتر اين مقدار به 10/1 تقليل مي يابد.
    Ali Bayati و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

من نمی دانم. کسی نمی دونه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط armak69 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    فک کنم عنوان تاپیک واضحه دیگه
    میخواستم ببینم برای مثال یه عکسی که تو کامپیوتر داریم و میخوایم تو یه دوربین دیجیتال ببینیمش، چطوری باید عمل کنیم؟ چون با همین ریختن عادی عکس روی حافظه دوربین، نشون نمیده
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

سلام به تاپیک خوش امدید
    فکر کنم نیازی به باز کردن تاپیک نبود و میشد با کمی گذشت در سوالات عمومی مطرح کرد

من نمی دانم. کسی نمی دونه؟
    Miri و mohsendm تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر همراه Omidep آواتار ها
    تشکر کرده
    1534

تا آنجایی که بنده اطلاع دارم مشخصا نمیشه دید! چون تصویر باید شامل اطلاعات خود دوربین Camera Data باشد و چیزی به غیر از اون (حتی کوچک شدن سایز تصویر) باعث نشان ندادن آن بر روی LCD دوربین می شود. (مگر آنکه دوربین را هک کرد) که ارزش آن را ندارد.
    (شاید اطلاعات من در این زمینه ناقص باشد، دوستانی که راه حلی دارند می توانند در این بحث شریک شوند)
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    امید بنی اسدی
    "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

میخواستم ببینم برای مثال یه عکسی که تو کامپیوتر داریم و میخوایم تو یه دوربین دیجیتال ببینیمش، چطوری باید عمل کنیم؟
    این مورد درتمام دوربینها به صورت یکنواخت نیست !

مثلا در دوربین های نیکون با قرار دادن نوع نمایش پوشه در All Show بعضا عکسهای گرفته شده با Canon رو نیز ببینید .
    البته معلومه که همه عکسها باید درفورمت JPEG باشه .
    من خودم عکسهای سونی Nex-3 رو درCanon 550D تونستم ببینم .
    دراین حالت هم عکس با سایز کوچکتر نمایش داده می شد و قسمت بزرگنمایی یا ویرایش (این مورد مربوط به دوربینهای نیکون D5000 می باشد ) هم کارنمی کرد .

کلا تمام دوربینها درمورد قسمت نمایش عکسهای دیگر دوربینها نتیجه جالبی ندارند .
    چون با همین ریختن عادی عکس روی حافظه دوربین، نشون نمیده
    این مورد هم مشابه قسمت بالا درانواع دوربینها فرق می کنه بعضی نمایش می دن و بعضی نه .
    بیشتر دوربینهای کانون بعد از ویرایش امکان نمایش ندارند .
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

سلام خدمت دوستان

تا اونجا که می دونم در تکینیک HDR هر چقدر تعداد عکس ها بیشتر باشه (منظور تعدد همراه با تفاوت در نور سنجی هست) عکس بهتری رو خواهیم داشت
    اگر گزاره ی فوق درست هست، سوال من اینه که چطور به این دوربین بفهمونم در مد اتوبراکتینگ بیشتر از 3 شات با نور سنجی های مختلف بگیره
    چون خیلی به پرتره های HDR علاقه دارم و با توجه به سوژه ی انسانی که مدت زیادی رو نمی تونه بی حرکت بمونه نمی تونم خودم به صورت دستی سرعت شاتر رو کم و زیاد کنم
    اگر راهی هست دوستان راهنمایی کنند

سپاس از تمام کسانی که وقت خودشون رو صرف پاسخ دادن می کنند
    امیدوارم جای مناسبی سوالم رو مطرح کرده باشم
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

تا اونجا که می دونم در تکینیک HDR هر چقدر تعداد عکس ها بیشتر باشه (منظور تعدد همراه با تفاوت در نور سنجی هست) عکس بهتری رو خواهیم داشت
    اگر گزاره ی فوق درست هست، سوال من اینه که چطور به این دوربین بفهمونم در مد اتوبراکتینگ بیشتر از 3 شات با نور سنجی های مختلف بگیره
    چون خیلی به پرتره های HDR علاقه دارم و با توجه به سوژه ی انسانی که مدت زیادی رو نمی تونه بی حرکت بمونه نمی تونم خودم به صورت دستی سرعت شاتر رو کم و زیاد کنم
    اگر راهی هست دوستان راهنمایی کنند

سپاس از تمام کسانی که وقت خودشون رو صرف پاسخ دادن می کنند
    امیدوارم جای مناسبی سوالم رو مطرح کرده باشم
    سلام

میتونید هربار همون 3تا عکس رو بگیرید(بانوردهی های مختلف) و عکسهای با Ev صفر رو حذف کنید

شاد باشید.....
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali