صفحه 286 از 735 نخستنخست ... 186 236 276 282 283 284 285 286 287 288 289 290 296 336 386 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,851 تا 2,860 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

مشکل از نورسنجی نیست. اختلاف نوری بین پیش زمینه و پس زمینه خیلی زیاد است. خورشید در کادر شما قرار داره. برای HDR از چنین منظره ای هم 3 شات کمه. ضمن اینکه بدون سه پایه احتمال به دست نیامدن نتیجه خوب زیاده. وقتی رو به خورشید با سهم کمی از آسمان مثل عکس شما کادر می بندید، آسمان آبی نمی شود.
    من اگر روبروی این منظره بودم عکس نمی گرفتم! در عکاسی هنگام غروب همیشه زیباترین صحنه خود خورشید نیست گاهی می توان پشت به غروب یا چپ و راست منظره، نور بهتر و ترکیب بندی زیباتری پیدا کرد.
    R.Asgari، AmirS، Madjidm و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

هدف اصلا خود این منظره نبوده چون هیچ فکری رو کادر بندی نمیکردم فقط فعلا دنبال یادگیری نور سنجی درست هستم(سیاه مشقه)
    البته در چند پست قبل تر هم این موارد رو سوال کردم که دوستان راه حل استفاده از EV و سه پارامتر نورسنجی رو ارایه دادن ولی باز به نتیجه نرسیدم( بر اثر ناآگاهی خودم سوتفاهم نشه راهنمایی اساتید درست بوده)
    با تشکر از راهنمایی..
    در این موارد نورسنجی رو روی چه مودی قرار بدیم بهتره ؟
    آسمان آبی نه در این عکس.. چون پشت به نور هم گرفتم آبی نشد...
    ویرایش توسط Masoud.M : Thursday 28 June 2012 در ساعت 13:16

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

شما دقیقا دنبال چه نتیجه ای هستید؟ اگر منظورتون اینه که در عکس بالا با یک شات نورسنجی کنید و اکپسوز خوبی هم در نواحی روشن و هم سایه به دست بیاورید؟ دوربینهای امروزی قادر به چنین کاری نیستند. (توجه کنید منظورم اکسپوز مناسب هست والا ممکنه در فایل خام مناطق سایه و پر نور همین عکس را تا حدی ریکاوری کنید)
    اگر صرفا می خواهید تجربه کنید، خوبه که مدهای نورسنجی را خودتان امتحان کنید. فرض کنید که می خواهید آسمان خوبی داشته باشید، می تونید با نورسنجی مرکزی روی آسمان نورسنجی کنید در این صورت آسمان اکسپوز خوبی دارد و مثلا در این عکس درختان کاملا تاریک می شود. یا اینکه برای تعیین حدود اختلاف نوری می توانید یک بار روی آسمان و یک بار روی ناحیه سایه نور سنجی نقطه ای کنید و با توجه به اختلاف نوری تعداد شاتهای مورد نظر برای HDR را پیدا کنید.
    من معمولا از نورسنجی ماتریسی استفاده می کنم و با توجه به شرایط و نیاز، compensation +یا - می کنم.
    اگر آسمان آبی وجود داشته باشد و شما نتوانستید ثبتش کنید (در صورت اکسپوز مناسب) احتمالا وایت بالانس را باید تغییر دهید.
    behzad_milad و Masoud.M تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

-مشکل من مربوط به عکس زیره که نمیتونم نورسنجی درست رو انجام بدم با اینکه نیم ساعت قبل از غروب رفتم تا نور شدیدی نباشه ولی باز اینطور شد..
    دوست عزیز این مورد رو درنظر داشته باشید هرگاه منبع نور درزاویه مقابل ما قرار بگیره این نوع عکاسی نمیتونه مفید باشه و بیشتر میتونید عکسهای ضدنور ثبت کنید .

و درباره نورسنجی ، دوربین نمیتونه تشخیص بده که منبع نور درکدوم طرف دوربین قرار گرفته و به همین دلیل میزان نور رو نسبت به نوری که درکادرشما قرارداره انتخاب میکنه .

برای رفع این مشکل شما دو راه دارید شما میتونید از مود نورسنجی نقطه ای استفاده کنید که این موضوع هم تا حدودی میتونه جوابگوباشه و راه حل دوم هم استفاده از مود منوال هست که برای این کار هم باید چشم خود شما کالیبره بشه یعنی بادیدن ثبتی که انجام داده اید تشخیص بدید که میزان نور کمه یا زیاد و نسبت به اون تغییرات رو اعمال کنید .
    از همین منظره با BKT دوربین سه عکس متوالی با 1.5+- نوردهی هم گرفتم و با photomatix ترکیب کردم که افتضاح شد
    نرم افزارهای متعددی هستند که میزان حرکت درعکس رو تشخیص میدن و لایه های عکس رو دوباره برروی هم قرار میدن حتی درفتوشاپ هم این مورد وجود داره نرم افزاری مثل
    Dynamic-Photo HDR هم یکی از نرم افزارهای خوب برای HDR هست که میتونید میزان جبران نور دهی رو دراون تغییر بدید ولی برای نتیجه بهتر حتما باید از سه پایه استفاده کنید .

- آسمان آبی که تو عکس های منظره اساتید میبینیم رو میشه در مناظر شهری تهران (با این همه آلودگی) بدست آورد یا نه ؟
    سنسور دوربین با چشم انسان و محدوده دید شما تفاوت زیادی داره اون رنگهایی که شما میبینید با اونی که دوربین ثبت میکنه تفاوت زیادی داره معمولا قبل از غروب افتاب زمانی که نور خورشید کم میشه ما هرثبتی رو انجام بدیم رنگ اسمان تاحدودی زرد رنگ میشه ، و هرچه میزان روشنایی کمتر بشه تاثیر رنگ زرد بیشتر میشه .
    ehsan+، کوروش، Masoud.M و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

با تشکر از راهنمایی دوستان ... اشکالات عمده رو تو کارم فهمیدم
    پس برای آسمان آبی مناظر چه ساعتی از روز مناسبه ؟ من هر جا خوندم نوشته بود بعد از طلوع و قبل از غروب .. اگه در این مواقع زرد بشه پس کی برای عکاسی منظره مناسبه ؟
    صمیمانه از راهنماییتون سپاسگزارم
    behzad_milad تشکر می‌کند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

معمولا نور صبح تا قبل از ظهر و نور بعداز ظهر که میزان شدت نور زیاد نباشه بهترین زمان هست .
    Masoud.M تشکر می‌کند.
    Nikon D600

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud.M نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی...
    1-مشکل من مربوط به عکس زیره که نمیتونم نورسنجی درست رو انجام بدم با اینکه نیم ساعت قبل از غروب رفتم تا نور شدیدی نباشه ولی باز اینطور شد.. فیلتر پلاریزه هم استفاده شد (ولی سه پایه نداشتم) ولی در اکثر موارد با این مشکل مواجه هستم .. از همین منظره با BKT دوربین سه عکس متوالی با 1.5+- نوردهی هم گرفتم و با photomatix ترکیب کردم که افتضاح شد ...تقریبا تمام مقالات سایت رو خوندم ولی باز نمیتونم نور سنجی درست رو انجام بدم... اگر این منظره مقابل شما اساتید بود چه تنظیماتی رو انجام میدادین ؟
    (اگزیف روی عکس موجوده(لنز 15-85)- مکان پارک پردیسان)(فقط وایت بالانس در ACR تنظیم شده و یکم Highlight رو کم کردم و بعد ریسایز)
    فایل پیوست 29510
    2- آسمان آبی که تو عکس های منظره اساتید میبینیم رو میشه در مناظر شهری تهران (با این همه آلودگی) بدست آورد یا نه ؟
    بابت پرحرفی ها پوزش میخوام..
    با تشکر
    توی acr میتونید رنگ زرد رو کم کنید و سبز رو کمی اضافه کنید تاآسمون کمی سفید بشه و درختان کمی سبزتر اگه باز راضی نبودی می تونی رنگ آسمون رو با زدن کلید k و انتخاب رنگ آبی و کم کردن روشنایی کمی بهتر کنید.
    من کمی تغییرش دادم البته اگه با حوصله کار کنید خیلی بهتر میشه.
    149-(2)-web-1.jpg
    Masoud.M تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    258

با سلام به دوستان عزیز

از محضر دوستان و عزیزان دو سوال داشتم
    1-در مقایسه بین دوربین ها چطور میتونیم مشخص کنیم که رنگ های خروجی کدوم دوربین به واقعیت نزدیک تر است. ایا شاخصی داره ؟
    2- منظور از عمق رنگ چیه؟

از راهنمایی و کمک دوستان بی نهایت سپاسگزارم
    پیروز و پاینده باشید
    علي

canon a620

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_ab نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز

از محضر دوستان و عزیزان دو سوال داشتم
    1-در مقایسه بین دوربین ها چطور میتونیم مشخص کنیم که رنگ های خروجی کدوم دوربین به واقعیت نزدیک تر است. ایا شاخصی داره ؟
    2- منظور از عمق رنگ چیه؟

از راهنمایی و کمک دوستان بی نهایت سپاسگزارم
    پیروز و پاینده باشید
    بصورت عمومی، رنگهای خروجی دوربین ها، به تنظیم White Balance، (قبل یا بعد از عکسبرداری) وابسته است. برای تنظیم بهینه ی رنگها، مقوله مدیریت رنگ (CMS) برای مطالعه پیشنهاد میشود.
    عمق رنگ یا همان Color Depth و [+] به تعداد Bit هایی که برای ثبت رنگها استفاده میشود، وابسته است.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

تاپیک مناسب‌تری یافت نشد.
    چند فرم مختلف برای عکاسی دست جمعی:

پرشین گیگ - دانلود - Poses.pdf
    Kaveh Ghobadi، farhad44، F.KamranNia و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .