صفحه 359 از 735 نخستنخست ... 259 309 349 355 356 357 358 359 360 361 362 363 369 409 459 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,581 تا 3,590 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط NarimaN 7 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش به مشکلی برخوردم که خواستم اینجا با اساتید در میان بذارم بلکه به جواب سوالم برسم
    دوربین من 5D Mark II هست ، مشکل من اینجاست که وقتی عکس هایم را زوم میکنم ( زوم زیاد ) و به عکس هایم با دقت نگاه میکنم ، تو لبه اشکال و فرم ها ( مثلاً لبه یک دکل برق و یا لبه تنه درختان ) رنگ های آبی فسفری و یه چیزی شبیه رنگ Magenta یا همون صورتی را میبینم ، خواستم ببینم اشکال از کجاست؟ آیا مشکلی تو سنسورهای دوربین من هست و یا چیز دیگه ؟
    ضمناً دوربین من نو هست و حدود 300 تا شات بیشتر زده نشده
    منتظر جواب دوستان هستم ( ضمناً میتونم نمونه ای از عکس هایم را هم ایمیل کنم تا بهتر مشکل من رویت شود )
    با تشکر
    سلام
    به نظرم مشکل CA یا Chromatic Aberration است که یکی مشکلات اپتیکی رایج لنزهاست و در تصویر در لبه های اجسام خصوصاً جائی که کنتراست بالا وجود دارد مشاهده می شود. مقدار CA از مشخصات لنز است و معمولاً با استفاده از اپرچر های بسته تر مقدار آن کم می شود. در صورت استفاده از ACR، می توانید به طور اتوماتیک این اشکال را بر طرف کنید.
    پی نوشت: با جناب اقبالی خط رو خط شدیم!

كاربر همراه NarimaN 7 آواتار ها
    تشکر کرده
    798

جناب آقای اقبالی و داریوش عزیز ممنون از وقتی که گذاشتین و جواب بنده رو دادید
    مطلبی هم که جناب اقبالی زحمت کشیدن فرستادند خوندم ، اما راستش دقیقاً متوجه نشدم این اشکال را چطوری باید برطرف کنم ؟! ( اینکه مشکل از کجاست و چه اتفاقی می افتد که عکس هایم اینگونه می شود موضوع برایم حل شد )
    لنز من ، لنز کیت 5D Mark II یعنی همون 24-105 هست ، دقیقاً طبق مقاله ای که خوندم عکس های من به دلیل همین اعوجاج رنگی از فوکوس کمتری برخوردار هست ، جناب داریوش عزیز راه حلی فرمودن که بنده دقیقاً متوجه نشدم چیکار باید بکنم ؟ اگر زحمتی نیست بیشتر
    توضیح بفرمایید و یه راهکار عملی بفرمایید من آنکار را بکنم که عکس هایم دچار این مشکل نشود .
    ضمناً ببخشین تا اینجا رو متوجه شدم که اگر از دیافراگم های بسته تر استفاده کنم مشکلم کمتر می شود ، اما اگر جایی نیاز به عمق میدان کمتر و در نتیجه دیافراگم بازتر داشتم راه حل چیست ؟
    آیا تو نرم افزارهای ادیت فایل Raw مثل فتوشاپ و یا لایت روم میشود این مشکل را برطرف کرد ؟ من لایت روم کار نکردم و معمولاً عکس های Raw را با فتوشاپ ادیت میکنم ، امیدوارم مشکلم برطرف بشود و نیازی نباشد لنز خودم را عوض بکنم !
    با تشکر
    ویرایش توسط NarimaN 7 : Saturday 2 March 2013 در ساعت 12:06 دلیل: اضافه کردن توضیحات
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    اهل کاشانم / پیشه ام نقاشی است / گاه گاهی قفسی می سازم با رنگ ، می فروشم به شما /
    تا به آواز شقایق که در آن زندانی است / دل تنهایی تان تازه شود ...

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط NarimaN 7 نمایش پست ها
    ........
    سلامی دوباره

برای تصحیح آن در Acr به طریق زیر عمل کنید:

(بترتیبی که شماره گذاری کردم)

و در خود برنامه فتوشاپ از منوی Filter گزینه Lens Correction یا زدن کلیدهای میانبر Shift+Ctrl+R

و بترتیب دو عکس زیر:

و حالا

شاد باشید.....

پ.ن: علاوه بر تنظیمات اتومات برنامه میتوانید بصورت دستی نیز عمل کنید
    ویرایش توسط Walkman : Saturday 2 March 2013 در ساعت 12:39
    aidin594، D.Daneshmand، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

تشکر کرده
    798

سلام ؛
    واقعاً خیلی خیلی ممنون جناب اقبالی عزیز ...
    کمک بزرگی به بنده کردین
    با تشکر
    Walkman تشکر می‌کند.
    اهل کاشانم / پیشه ام نقاشی است / گاه گاهی قفسی می سازم با رنگ ، می فروشم به شما /

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

سلام
    قبلا تاپیکی بود درباره عکاسی از قطره اب که الان نمیتونم پیداش کنم
    ایا حذف شده ؟
    من کمی سوال در مورد سیستم چکاندن قطره دارم

تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    سلام
    قبلا تاپیکی بود درباره عکاسی از قطره اب که الان نمیتونم پیداش کنم
    ایا حذف شده ؟
    من کمی سوال در مورد سیستم چکاندن قطره دارم
    سلام

شاد باشید......
    mreza1001، D.Daneshmand، iman kh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mohsenmj آواتار ها
    تشکر کرده
    34

سلام دوستان
    من مشکل Chromatic Aberration رو دارم اما با فتوشاپ که رفتم درستش کنم نشد ! (روش آقای اقبالی) raw عکسشم هم ندارم :(
    چند سوال :
    توی Menu دوربین یک جا نوشته Release Shutter without card یعنی گرفتن عکس بودن رم ؟ که شماره روی دوربین نیوفته نه ؟
    چجوری باید فهمید که دوربین تا الان چند تا عکس گرفته کلا ؟

این silent shooting که توی منوی دوربین هست که mode 1 2 و ... داره چیه ؟

یک سوال دیگه Metering timer که الان روی 16 ثانیه هست یعنی چی؟

Expo . simulation که enable و disable داره چی کار میکنه ؟ (توی منو هاست)

به این عکس نگاه کنید : http://axgig.com/images/07002478028854086279.jpg هم میتونی با چپ و راست عوض کنی که معمولی حرکت میکنه هم با چرخ دنده بالا که این شکلی میره . چه فرقی دارن ؟ کارش زیاد و کم کردن نور هست دیگه ؟ مصنوعی نور اضافه میکنه ؟

به این عکس نگاه کنید : http://axgig.com/images/13303109049326696847.jpg اینم ماله تنظیم نور به صورت مصنوعی هست نه ؟

به این عکس نگاه کنید : http://axgig.com/images/92223141251804483055.jpg فرقه اینا چیه ؟

به عکس نگاه کنید : http://axgig.com/images/14052850194862333828.jpg این اندازه عکس هست . میخواستم بگم روی 3:2 درسته ؟ یعنی بزگترین ؟

Highlight alert و AF point disp :ه در منو ها هست که enable و Disable دازه کارشون چیه ؟

به این عکس نگاه کنید : http://axgig.com/images/85681214741923440956.jpg کار هر کدام چیه ؟

سوال آخر : http://axgig.com/images/83775495740380568717.jpg این دکمه ه چی کار میکنه ؟

من خیلی وقته عکاسی می کنم با دوربین DSLR ولی واقعا دقیقا جواب این سوال ها رو نمی دونم !!!

ممنونم اگر هر کدام از دوستان ذره ای جواب بدن (حتی یک سوال اما جوری که من بفهمم)

مرسیییی

(canon 60d)
    ویرایش توسط mohsenmj : Sunday 3 March 2013 در ساعت 17:26 دلیل: مدل دوربین
    NarimaN 7 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    798

سلام محسن عزیز ؛ دوستان عزیز دیگه حتماً خیلی خیلی بهتر میتونن کمکت کنن
    ولی من فقط میخوام یک چیز بگم ، تمام سوالات شما غیر از سوال اولتون مربوط به منوهای خود دوربین هست که بر طبق عکس هایی که گذاشتین مشخص هست دوربین شما کنون هست ( اگر مدلش رو هم بفرمایین خیلی بهتره )
    خب دوست عزیز تمام سوالات شما که تو خود دفترچه راهنمای دوربینتون پاسخ داده شده ! یه زحمت کوچک بکشین با Google Translate ترجمه بفرمایین ( فرض بر اینکه زبان شما کامل نباشه ) به جواب تمام سوال هاتون خواهی رسید و در ضمن چیزهای جدیدتر و قابلیت های بیشتری هم از دوربین خودتون را خواهید شناخت.
    ضمناً اکثر دوربین ها دفترچه راهنمای فارسی هم دارن که در واقع متن ترجمه شده ( و البته ناقص تر ! ) همان دفترچه اصلی دوربین شما هست و میتوانید از مراکز فروش دوربین و تجهیزات عکاسی خریداری کنید .
    البته عذرخواهی میکنم اگر به این صورت بنده جواب شما رو دادم ، حتماً دوستان دیگه بهتر میتونن شما رو راهنمایی کنن ولی من خواستم یه راهکار کلی به شما بگم تا به جواب همه سوال هاتون به طور کامل برسید .
    موفق باشید
    mohsenmj تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenmj نمایش پست ها
    سلام دوستان

.........
    سلام

اینکه در منوهای Acr نمیتونید اون گزینه هایی که گفتم انجام بدید احتمالا ورژن Acrتون پایین هستش

و اما اینکه خیلی وقته با SLR کار میکنید و جواب این سوال ها رو نمیدونید به دو دلیل میتونه باشه (البته با انجام این دو دلیل جواب سوالاتون متوجه خواهید شد)

1- اینکه جاهایی رو که نمیدونید از دفترچه راهنمای دوربین که همراه دوربین هستش استفاده کنید

2- با روش آزمون خطا هم میشه استفاده کرد ولی توصیه نمیکنم

شاد باشید.....

پ.ن: جستجو بدنبال جواب سوالاتتون لذت بیشتری دارد نسبت به اینکه خیلی راحت به جواب برسید
    NarimaN 7 و mohsenmj تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

سلام دوستان
    من دوربین 60D با لنز 18-200 دارم
    عکس 70*50 دادم لابراتوار چاپ کرد کیفیتش خیلی خوب بود
    میخوام بدونم اگه عکس 100*70 هم چاپ کنم کیفیت خوب در میاد؟
    کلا تا چه سایزی کیفیت خوب میتونم چاپ کنم ؟