صفحه 430 از 735 نخستنخست ... 330 380 420 426 427 428 429 430 431 432 433 434 440 480 530 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,291 تا 4,300 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

ارادتمند هم فرومی های عزیز. دوست خوبمون میلاد نیک زاد گریزی زدن به تفاوت نیکون و کنون تو یک تاپیک دیگه. با اجازه میلاد عزیز ( امیدوارم جسارت نباشه میلاد جان ) میخواستم نظر بقیه دوستان هم در مورد این قسمت صحبتشون بدونم:
    یکی از تفاوتهای عمده ی نیکون با کنون طبیعی بودن کلیات عکسه.
    تو نیکون رنگا با واقعیت تفاوت داره جذاب تره و تو سوژه های خاص اگه با هر دو برند عکس بندازین فضایه رویایی و جذاب تری ثبت میکنه ولی در نهایت طبیعی بودن رنگا مهمتره اما جذابیتی نداره
    سپاسگذارم از توجهتون و اینکه بنده رو از نا آگاهی در میارین.
    یا حق
    پ.ن: میلاد جان اونجا آف تاپیک میشد با اجازت ادامه صحبت اوردم اینجا

كاربر آشنا saeid shirzadi آواتار ها
    تشکر کرده
    276

دوستان عذر میخوام بابت این سوال آماتور گونه.
    میخواستم یکی کاربرد دقیق این دکمه AE-L/AF-L رو برام توضیح بده جوری که من متوجه بشم
    تا اونجا که متوجه شدم برای قفل فوکوس یا همچین چیزی هست آره؟مثلا تو این فیلمای آموزشی همیشه عکاس رو صورت سوژه فوکوس میکنه بعد مثلا حدود یه 5 سانت دوربینو میاره پایینتر و بعد عکسو میگیره این به این خاطر هست که رو چشمای سوژه فوکوس میکنه بعد این دکمه رو فشار میده و دوربینو میاره پایین تر که کادربندی بکنه درسته؟؟؟بدین منظور استفاده میشه این دکمه آیا؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid shirzadi نمایش پست ها
    دوستان عذر میخوام بابت این سوال آماتور گونه.
    میخواستم یکی کاربرد دقیق این دکمه AE-L/AF-L رو برام توضیح بده جوری که من متوجه بشم
    تا اونجا که متوجه شدم برای قفل فوکوس یا همچین چیزی هست آره؟مثلا تو این فیلمای آموزشی همیشه عکاس رو صورت سوژه فوکوس میکنه بعد مثلا حدود یه 5 سانت دوربینو میاره پایینتر و بعد عکسو میگیره این به این خاطر هست که رو چشمای سوژه فوکوس میکنه بعد این دکمه رو فشار میده و دوربینو میاره پایین تر که کادربندی بکنه درسته؟؟؟بدین منظور استفاده میشه این دکمه آیا؟
    دکمه AE-L نورسنجی انجام شده توسط دوربین رو قفل میکنه، سه مدل نوع نورسنجی هست که شما میتونید بسته به نوع استفاده از اونها استفاده کنید
    دکمه AF-L هم قفل فوکوس هست، برای زمانی کاربرد داره که شما فوکوس میکنید و کادر رو تغییر میدید و با نگه داشتن این دکمه فوکوس تغییر نمیکنه، البته این حالت به صورت پیش فرض با نگه داشتن دکمه فوکوس تا نیمه انجام میشه

قفل فوکوس برای همون حالتی هست که گفتید
    قفل نورسنج هم کاربرد مختلفی داره، یکیش موقعی هست که شما از فلاش استفاده میکنید و با قرار دادن نورسنج رو نورسنجی میانی ( Senter wieghted metering ) و قرار دارن اون روی صورت سوژه و قفل کردن اون، فلاش دوربین نور متناسب رو به سوژه میتابه
    R.Asgari، saeed2vfx، M.Barani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    ارادتمند هم فرومی های عزیز. دوست خوبمون میلاد نیک زاد گریزی زدن به تفاوت نیکون و کنون تو یک تاپیک دیگه. با اجازه میلاد عزیز ( امیدوارم جسارت نباشه میلاد جان ) میخواستم نظر بقیه دوستان هم در مورد این قسمت صحبتشون بدونم:

سپاسگذارم از توجهتون و اینکه بنده رو از نا آگاهی در میارین.
    یا حق
    پ.ن: میلاد جان اونجا آف تاپیک میشد با اجازت ادامه صحبت اوردم اینجا

نظر شخصی:

فکر نمیکنم حرف اوون بزرگوار درست باشه.........وظیفه دوربین و ابزار ثبت واقعیت با کمترین دخل و تصرفی هست...ابزار بر اساس یک سری نرم افزارها و سخت افزار دست به ثبت تصویر میزنه و قرار نیست چیزی خارج از واقعیت به اوون اضافه کنه (مگه اینکه در نرم افزار اوون رو گنجانده باشند....مثل سیاه/سفید کردن عکس و روتوش و ..... در دوربین)
    کافیه یه نگاهی به خروجی دو دوربین کنون و نیکون که در شرایط کاملا یکسان عکسی رو ثبت کردند بندازید (همون عکسهایی که شامل یکسری وسایل و خرت و پرت و یک کالر چارت و....هست) به سختی میشه تشخیص داد که کدوم دوربین کدوم عکس رو گرفته.................کلا عقیده ای به این حرف ندارم اگر تفاوتی باشه احتمالا در خروجی jpg هست که این اختلاف هم میتونه مربوط به تنظیمات پیشفرض (شارپنس....کنتراست...رنگ.....نو ز ریداکشن و .... باشه)

پاینده باشید

(امیدوارم منظورشون رو درست متوجه شده باشم و درست هم منظورم رو رسونده باشم)
    saeed2vfx، Dariush Chegini و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

سلام من 650d دارم و فایل راو که عکاسی میکنم هیچ برنامه ای پشتیبانی نمیکنه .. ارور میده نمیدونم مشکلش کجاس

کسی میدونه کمک کنه

پسوندش cr2 هست .. واقعا نمیدونم مشکش کجاست

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam Saberi نمایش پست ها
    سلام من 650d دارم و فایل راو که عکاسی میکنم هیچ برنامه ای پشتیبانی نمیکنه .. ارور میده نمیدونم مشکلش کجاس

کسی میدونه کمک کنه

از برنامه ACDSEE یا PICASA استفاده کنید.

کسی برنامه ای یا سایتی نمیشناسه که مکان های مناسب برای عکاسی از منظره توی اون مارک شده باشه؟ مثلا جایی مسافرت رفتنی و اینها به درد بخوره، من یکم گشتم چیزی پیدا نکردم
    Nikon D3200
    ~احسان عالی مهر

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam Saberi نمایش پست ها

کسی میدونه کمک کنه

علاوه بر برنامه هائي كه دوستان ذكر كردند:
    از برنامه هائي كه در CD همراه دوربين است مي توانيد استفاده كنيد.
    از فتوشاپ مي توانيد استفاده كنيد (آخرين نسخه آن نسخه ‍CC‌ است كه قفل شكسته آن در سايت هاي مختلف قابل دانلود است)
    MohammadH، eternal و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

ازاین هم میتونید استفاده کنید با امکانات اولیه تصحیح رنگ و نویزو تبدیل Raw و رفع گردوغبار عکس و...
    DxO Optics Pro 7.2.2.
    ویرایش توسط kiavash : Monday 22 July 2013 در ساعت 08:37
    shahbazi، MohammadH و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    ازاین هم میتونید استفاده کنید با امکانات اولیه تصحیح رنگ و نویزو تبدیل Raw و رفع گردوغبار عکس و...
    DxO Optics Pro 7.2.2.
    این هم یه لینک دانلود:
    نرم افزار ویرایش تصاویر : DxO Optics Pro 7.2.2
    ضمن اينكه اين برنامه بدترين CA ها را به صورت كاملا باورنكردني حذف ميكند!!!
    ميزان CA در اف ٢/٨ لنز ٩٠ تامرون زياد است طوري كه برنامه هاي لايت روم و فتوشاب در حذف اين خطا عاجز هستن اما برنامه Dxo optics به راحتي اين مشكل را رفع ميكند.
    استفاده از اين برنامه براي دوستاني كه اين مشكل را دارن خالي از لطف نيست.
    kiavash، Dariush Chegini، MohammadH و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

ممنون از برنامه های پیشنهادی ولی من این راه ها رو طی کردم بالغ بر 10 تا نرم افزار معتبر را نصب کردم ولی هیچکدام فایل راو دوربین 650d من را پشتبانی نمیکنه . در صورتی که فایل های راو یکی از بچه ها که 7d داشت رو گرفتم و بدون هیچ مکلی همه ی نرم افزار ها بدون ارور آن را نمایش دادن .

من سه هفته نیست این دوربین و دارم ... و نو خریدم یعنی اولین صاحبش خودمم .