صفحه 460 از 735 نخستنخست ... 360 410 450 456 457 458 459 460 461 462 463 464 470 510 560 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,591 تا 4,600 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

-
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaniran نمایش پست ها
    1سوالی واسم پیش اومده
    یک لنز 70-200 اف 4 دسته دوم خریدم فکر میکنم به اندازه 24-105 شارپ نیست یا من این جور احساسی میکنم
    دوم شارپ تر هست
    سوال دوم ممکن هست شارپ بودن 70-200 اف 4 با هم فرق داشته باشن؟
    چه عاملی شارپ بودن لنز کم یا زیاد میکنه؟
    يا لنز شما ايراد داره يا دوربين تنظيم نيست
    در حالت عادی 70-200 شارپ تره اما شايد لنز شما لرزش گير نداره و دستتون ميلرزه روی 3 پايه و با تايمر تست کنيد
    ehsaniran تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaniran نمایش پست ها
    1
    چه عاملی شارپ بودن لنز کم یا زیاد میکنه؟
    از جمله مهمترین عوامل :
    - میزان گشودگی دیافراگم (در صورت استفاده از دیافراگم های کاملا باز و یا خیلی بسته از شارپنس تصویر کاسته شده و میزان گشودگی حدود f8 الی f16 بهترین شارپنس را بدست می دهد.)
    - فاصله کانونی (لنزهای زوم، معمولا در انتهای بازه فاصله کانونی خود، شارپنس تصویر کاهش می یابد (مثلا فاصله کانونی 200mm برای لنز 200-55)
    ehsaniran تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    بالارفتن چگاپيكسلي به خودي خود باعث افت كيفيت تصويرنمي شود،من كه جايي چنين چيزي نخوانده ام.
    دوست عزیز بالارفتن چگالی پیکسل در یک سنسور یعنی کوچک شدن پیکسل و این یعنی دریافت نور کمتر در واحد زمان ( در سنسورهای ساخت یک کارخانه و از یک سری ) و این چطور در افت کیفیت تاثیر ندارد؟!

به عنوان مثال 70D و 6D هر دو 20 مگاپیکسل هستن و سایز پیکسل در اولی 4.1 میکرون و در دومی 6.54 میکرون است.یعنی 6D در واحد زمان نور بیشتری نسبت به 70D دریافت میکند و در نتیجه نسبت سیگنال به نویز بیشتر می شود ( جدا از محدوده دینامیکی بیشتر در سنسورهایی با پیکسل های بزرگتر ).
    saeed2vfx، kiavash و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

بالارفتن چگاپيكسلي به خودي خود باعث افت كيفيت تصويرنمي شود،من كه جايي چنين چيزي نخوانده ام. فكرميكنم بااثرگذاري روي برخي فاكتورها بطورغيرمستقيم باعث اين موضوع ميشود.بطورمثال ازلرزش دوربين بيشترتاثيرميپذيردكه اين باعث كمي بلورشدن تصويروازدست دادن شارپنس ميشود. گرچه همين مشكل را نيز من طبق شنيده هاي دوستان فروم وتوصيه هاي نيكون عرض ميكنم. وخودم با d800 هنوز چنين مشكلي را احساس نكرده ام وشايدهم براي من پيش نيامده است. وشايد مسئله اي كه اقاي hkhaghani فرمودندهم يكي ازعوامل باشد.
    بله کیاوش خان
    عوامل متعددی وجود داره
    سنسور خروجی لنز را ثبت می کنه.
    نور علاوه بر اینکه ماهیت موجی داره ، ماهیت ذره ای هم داره. یعنی اگر مثلا 100 پرتو نور از سر لنز وارد شد آیا دقیقا همان 100 پرتو و با همان انرژی از ته لنز خارج خواهد شد ؟
    جواب مسلما منفی است چون بخشی از نور توسط عدسی ها جذب می شوند یا بخشی انرژی آنها افت خواهد کرد، یعنی ما افت Resolution , Contrast در خروجی لنز خواهیم داشت.
    اما از طرفی بدنه ای مثل d800 با سنسور بسیار با کیفیتی که داره دقیقا بدلیل همین بالا بودن کیفیت (علیرغم چگالی پیکسلی بالا) خروجی حداکثری را با لنزهای معمول نمی دهد به همین دلیل اساتید روی لنزی که قرار است به D800 بسته شود حساس هستند.
    در کراپ ها مثل d3200 با 24m پیکسل اوضاع وخیم تر هم می شود (معادل 48m پیکسل روی فول فریم)
    یعنی به تصور من مثلا خروجی d3200 با لنز 18-105 با خروجی d3100 با همین لنز باید یکسان باشد ولی با یک لنز پرایم بسیار با کیفیت خروجی d3200 بهتراز d3100 خواهد بود.

ببخشید که جسارت کردم
    فقط خواستم منظورم را برسانم
    saeed2vfx، kiavash، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    به عبارت ساده:

وقتی چگالی میره بالا یعنی اندازه هر پیکسل در مقایسه با سنسوری با چگالی پیکسل کمتر٬ کوچکتر میشه.پیکسل کوچکتر یعنی توانایی دریافت نور کمتر.
    این فرمایش شما بطور نسبی درست است ولی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در واقع آستانه چگالی پیکسلی هم افزایش داشته است.
    kiavash، Dariush Chegini و farshad.s تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

دوست عزیز بالارفتن چگالی پیکسل در یک سنسور یعنی کوچک شدن پیکسل و این یعنی دریافت نور کمتر در واحد زمان ( در سنسورهای ساخت یک کارخانه و از یک سری ) و این چطور در افت کیفیت تاثیر ندارد؟!

به عنوان مثال 70D و 6D هر دو 20 مگاپیکسل هستن و سایز پیکسل در اولی 4.1 میکرون و در دومی 6.54 میکرون است.یعنی 6D در واحد زمان نور بیشتری نسبت به 70D دریافت میکند و در نتیجه نسبت سیگنال به نویز بیشتر می شود ( جدا از محدوده دینامیکی بیشتر در سنسورهایی با پیکسل های بزرگتر ).
    درتایید فرمایشات اقای خاقانی , هرچه تعدادپیکسلهادرواحدسطح بیشترشود ,گرمای حاصله ومیزان نویزعلی القاعده باید بالارود, اما این موضوع مطلق نیست و بستگی به ساختار ونوع تکنولوژی فتودیودها و مجموعه سنسور هم دارد وبا پیشرفت تکنولوژی ودرشرکتهای مختلف ممکن است عملکردیکسانی مشاهده نشود. وبه همین دلیل هرسال شاهد افزایش میزان مگاپیکسل دوربین ها بدون افزایش میزان نویز وحتی بهترشدن محدوده دینامیکی سنسورها هستیم.
    saeed2vfx و farshad.s تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhaghani نمایش پست ها
    این فرمایش شما بطور نسبی درست است ولی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در واقع آستانه چگالی پیکسلی هم افزایش داشته است.

درتایید فرمایشات اقای خاقانی , هرچه تعدادپیکسلهادرواحدسطح بیشترشود ,گرمای حاصله ومیزان نویزعلی القاعده باید بالارود, اما این موضوع مطلق نیست و بستگی به ساختار ونوع تکنولوژی فتودیودها و مجموعه سنسور هم دارد وبا پیشرفت تکنولوژی ودرشرکتهای مختلف ممکن است عملکردیکسانی مشاهده نشود. وبه همین دلیل هرسال شاهد افزایش میزان مگاپیکسل دوربین ها بدون افزایش میزان نویز وحتی بهترشدن محدوده دینامیکی سنسورها هستیم.
    فرمایشات شما کاملا صحیح ولی عرض کردم: در سنسورهای ساخت یک کارخانه و از یک سری
    hkhaghani تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mistyc_7 آواتار ها
    تشکر کرده
    173

ممنون بابت اطلاعات خوبتون

١.چرا عكاس هاي حرفه اي در كنار فول فريمشون يه باديه هلف فريم هم دارن ؟ استاد فرمودن دوربين هاي هلف فريم عمق ميدان بهتري داره . دليلش چيه ؟

٢. چرا سنسور هاي مديوم فرمت كيفيت بهتري از فول فريم دارن ؟ توضيح مختصري راجع به مديوم فرمت مي ديد ؟ سپاس

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

سلام.

من از "ثبت جزئیات" در دوربین قبلیم (Canon 60D) اصلاً راضی نبودم. با اینحال در مواقع خاصی با بستن دیافراگم/اپرچر تونسته بودم اندکی جزئیات بیشتری ثبت کنم.
    ولی با خرید دوربین جدیدم (Canon 70D) همونطور که در سمپلها دیده بودم ، متاسفانه از این لحاظ پسرفت قابل توجهی صورت گرفته !! و ثبت جزئیات حتی در بهترین شرایط، اصلاً برام رضایت بخش نیست.

میخواستم از دوستان بپرسم آیا راه حلی برای رفع این مشکل هست؟؟
    چرا عکسهایی که با دوربین مثلاً Canon 50D یا حتی Canon 30D ثبت شده ، جزئیات بیشتری دارند؟؟!!!
    ((دوربین های Canon 50D و Canon 30D را بخاطر این مثال زدم که همگی کراپ فاکتور یکسان دارند))

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    سلام.

من از "ثبت جزئیات" در دوربین قبلیم (Canon 60D) اصلاً راضی نبودم. با اینحال در مواقع خاصی با بستن دیافراگم/اپرچر تونسته بودم اندکی جزئیات بیشتری ثبت کنم.
    ولی با خرید دوربین جدیدم (Canon 70D) همونطور که در سمپلها دیده بودم ، متاسفانه از این لحاظ پسرفت قابل توجهی صورت گرفته !! و ثبت جزئیات حتی در بهترین شرایط، اصلاً برام رضایت بخش نیست.

میخواستم از دوستان بپرسم آیا راه حلی برای رفع این مشکل هست؟؟
    چرا عکسهایی که با دوربین مثلاً Canon 50D یا حتی Canon 30D ثبت شده ، جزئیات بیشتری دارند؟؟!!!
    ((دوربین های Canon 50D و Canon 30D را بخاطر این مثال زدم که همگی کراپ فاکتور یکسان دارند))
    لنز ! لنز با کیفیت و خوب....
    Niaz، masoudrejae، M. Beyrami و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson