صفحه 517 از 735 نخستنخست ... 17 417 467 507 513 514 515 516 517 518 519 520 521 527 567 617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,161 تا 5,170 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نمیشه به جای اینکه کسی دوربین نو بخره ، دست دوم بخره ولی بده شاتر و سنسور رو تعویض کنن؟ فکر میکنم به صرفه تر باشه؟
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    نمیشه به جای اینکه کسی دوربین نو بخره ، دست دوم بخره ولی بده شاتر و سنسور رو تعویض کنن؟ فکر میکنم به صرفه تر باشه؟
    اصولاً چرا باید همچین کاری کرد؟
    دوربین دست دوم اگه شاتر و سنسورش معیوب باشه بعید می دونم دیگر قطعاتش سالم باشند.
    msh2200، ata_m3، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Meghdari نمایش پست ها
    اصولاً چرا باید همچین کاری کرد؟
    دوربین دست دوم اگه شاتر و سنسورش معیوب باشه بعید می دونم دیگر قطعاتش سالم باشند.
    جهت تکمیل فرمایش جناب مقدادی دوربین دست دوم اگر سال تولید از زمان حال خیلی قدیمی باشه علاوه بر کارکرد بالا تکنولوژی سالهای قبل را داره! اون هم در عصری که هر ساعت داره یک فناوری جدید عرضه می شه.
    اگر یک نگاهی در دوربین های تولیدی کمپانی های مختلف در طول یک سال داشته باشید متوجه می شوید تفاوت پیکسل دوربین ها در یک سال و حتی بیشتر خیلی نیست و فناوری های جانبی مثل بافر عکاسی پی در پی، قدرت پردازشگر، نورسنج، کیفیت بدنه و ... ارتقاع یافته اند!

در ثانی: فکر می کنید هزینه تعویض شاتر و سنسور و اتاق آینه کم باشه؟
    سال 86 یک دوربین 20D رو که در اثر تابش نور مستقیم خورشید اتاق آینه، شاتر آب شده بود و تا حدودی سنسورش آسیب دیده بود رو برای تعمیر دادیم حدود 300 دستمون رو گرفت!!! (قیمت آک دوربین آن سال 700 هزار تومان بود!)
    حالا دیگه خدا داند با این وضعیت بازار و کمبود قطعات چقدر هزینه تعمیر چنین موردی خواهد شد! (ولی حداقل روی 1/3 قیمت نو حساب کنید)
    mh.noori، ata_m3 و armin1374 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    جهت تکمیل فرمایش جناب مقدادی دوربین دست دوم اگر سال تولید از زمان حال خیلی قدیمی باشه علاوه بر کارکرد بالا تکنولوژی سالهای قبل را داره! اون هم در عصری که هر ساعت داره یک فناوری جدید عرضه می شه.
    اگر یک نگاهی در دوربین های تولیدی کمپانی های مختلف در طول یک سال داشته باشید متوجه می شوید تفاوت پیکسل دوربین ها در یک سال و حتی بیشتر خیلی نیست و فناوری های جانبی مثل بافر عکاسی پی در پی، قدرت پردازشگر، نورسنج، کیفیت بدنه و ... ارتقاع یافته اند!

در ثانی: فکر می کنید هزینه تعویض شاتر و سنسور و اتاق آینه کم باشه؟
    سال 86 یک دوربین 20D رو که در اثر تابش نور مستقیم خورشید اتاق آینه، شاتر آب شده بود و تا حدودی سنسورش آسیب دیده بود رو برای تعمیر دادیم حدود 300 دستمون رو گرفت!!! (قیمت آک دوربین آن سال 700 هزار تومان بود!)
    حالا دیگه خدا داند با این وضعیت بازار و کمبود قطعات چقدر هزینه تعمیر چنین موردی خواهد شد! (ولی حداقل روی 1/3 قیمت نو حساب کنید)

این مورد در مورده لنز هم صادقه ؟؟ عمر مفید یک لنز چقدر میتونه باشه ؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    این مورد در مورده لنز هم صادقه ؟؟ عمر مفید یک لنز چقدر میتونه باشه ؟
    در مورد لنز هم اگر فناوری و سطح کیفیت تغییر کنه بله ولی اگر منظورتون یک تاریخ انقضا برای یک لنزه قطعیت نداره
    بعنوان مثال لنز 17-85 کنون مدتها زبانزد همه بود و حدود 4 سال که من قیمتش رو دنبال می کردم قیمتش حدود 500 بود (قبل از گرانی دلار) و کارکرده لنز اگر تمیز بود حداقل 400
    تا اینکه لنز 15-85 وارد بازار شد. ولی هنوز هم خیلی از اطرافیان خودم که هر دو لنز را دارند از اولی راضی هستند و ازش بیشتر از دومی استفاده می کنند!

در کنار این مسئله گاهی هم شرکت های سازنده تولید یک لنز را تکرار می کنند مثلا کنون24-70 F/2.8 که در حال حاضر در دو نسخه USM I و USM II در بازار موجود و اختلاف قیمت حدود 2 یا 3 میلیونی داره!
    خوب حتما دلیل داشته که شرکت این کار رو کرده و وقتی بگردید و review های مربوطه را مطالعه بفرمایید متوجه می شوید سرعت فوکوس، ویگنیت و حتی شارپی لنز نسخه دوم به مراتب بهتر شده! در این زمینه خاص بله در مورد لنز هم صدق می کنه

البته عمر مفید قطعات الکترونیکی محدوده! ولی نه به قدری که برای لنز مشکلی ایجاد کنه. مهمترین نکته در سلامت لنز عدم آسیب اپتیک و لایه نشانی سطح اپتیک، سلامت بدنه و قطعات مکانیکی و عملکرد صحیح پرده های دیافراگم هستند.
    ولی در کل و بجز استثنا ها من به این نتیجه رسیدم لنز خوب برای عکاس حکم طلا رو داره که چه ازش استفاده کنه و چه نه، به شرط اینکه سالم و تمیز نگهداری بشه اکثر اوقات قیمتش ثابته و حتی در شرایط خاص اقتصادی ممکنه گرانتر هم بشود!
    BRAD تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

سلام
    من به عکاسی ماکرو غلاقه زیادی دارم!
    یکی از راه های ماکروگرافی از حشرات، (البته نمی دونم درسته یا غلط) زنده گیری حشرات بخت برگشته و فریزر کردن آنها جهت ثبت عکس است!!!
    خوب چندبار اینکارو کردم و چندتایی رو در فریزر گذاشتم (البته کاملا" بهداشتی و بی خطر)!
    مشکلی که هست بعد از فریزر کردن این نگون بخت ها، چون در محیط سرد قرار میگیرن مچاله شده و از حالت طبیعی در میان...
    کجای کار ایراد داره؟ نکنه اصل فریزر کردن کلا" اشتباهه و...؟؟!!!!
    BRAD تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

سلام دوستان
    2 تا سوال دارم بسیار ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    تو براکتینگ دوربین کجا رو اشتباه می کنم که بعضی وقتا من تنظیمات رو روی مثلا 7 شات میذارم اما دوربین 15 شات میزنه!!!
    سوال دوم اینکه میخوام پا برهنه وارد وادی دلچسب HDR بشم اما متاسفانه نمیدونم چکار کنم تا عکسام اور اکسپوز یا آندراکسپوز نشن
    اگه یه خورده بخوام واضحتر بگم منظورم اینه که مثلا اگه قراره از غروب و رو به خورشید عکس بگیرم نور خورشید باعث به وجود اومدن مشکل میشه در حالی اولین قدم برای گرفتن یه عکس HDR اینه که مشکل اندر یا اور نداشته باشیم برای حل این مشکل چیکار کنم؟
    بازم ممنون از راهنماییتون

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad50 نمایش پست ها
    سلام
    من به عکاسی ماکرو غلاقه زیادی دارم!
    یکی از راه های ماکروگرافی از حشرات، (البته نمی دونم درسته یا غلط) زنده گیری حشرات بخت برگشته و فریزر کردن آنها جهت ثبت عکس است!!!
    خوب چندبار اینکارو کردم و چندتایی رو در فریزر گذاشتم (البته کاملا" بهداشتی و بی خطر)!
    مشکلی که هست بعد از فریزر کردن این نگون بخت ها، چون در محیط سرد قرار میگیرن مچاله شده و از حالت طبیعی در میان...
    کجای کار ایراد داره؟ نکنه اصل فریزر کردن کلا" اشتباهه و...؟؟!!!!
    فکر میکنم فرایند سرد کردن برای کمتر کردن تحرک حشره است و نه فریز کردن کامل به قصد کشتن :) زمانهای کوتاهتر را هم امتحان کنید.
    Photogrampher تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

در acr ابزاری هست برای تنظیم وایت بالانس -در یک آمورش دیدم برای تنطیم وایت بالانس از سفید چشم استفاده کرد
    پس چرا از کارت خاکستری میگن استفا ده کنید
    ما آخر نفهمیدیم که برای تنظیم وایت بالانس مرجع تنطیم باید خاکستری باشد یا خاکستری 18% یا سفید
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

كاربر آشنا Photogrampher آواتار ها
    تشکر کرده
    190

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaniran نمایش پست ها
    در acr ابزاری هست برای تنظیم وایت بالانس -در یک آمورش دیدم برای تنطیم وایت بالانس از سفید چشم استفاده کرد
    پس چرا از کارت خاکستری میگن استفا ده کنید
    ما آخر نفهمیدیم که برای تنظیم وایت بالانس مرجع تنطیم باید خاکستری باشد یا خاکستری 18% یا سفید
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    مرجع همون كارت خاكسترى خنثى هست. اما چون ممكنه همه جا كارت خاكسترى ١٨ درصد در دسترس نباشه ديگه ناچاراً از رنگ سفيد استفاده ميكنيم. به قولى كاچى بهتر از هيچى :) در كل زياد خودتون رو با وايت بالانس درگير نكنيد. همه اينها توى پروسس قابل تنظيم و ويرايش اند.
    ehsaniran تشکر می‌کند.