صفحه 520 از 735 نخستنخست ... 20 420 470 510 516 517 518 519 520 521 522 523 524 530 570 620 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,191 تا 5,200 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

باتری های جدید ، معمولن بعد از چند بار شارژ و دشارژ به حداکثر بازدهی می‌رسند ...
    با این حال باتری را از باب تقلبی نبودن چک کنید ...
    من D5100 داشتم و با اون با یک شارژ بین هفتصد تا هشتصد، شات عکس می‌گرفتم در هر بار ... ( بدون ویوفایندر و با حداقل زمان بازبینی عکس در لایوویو )
    ولی به هر حال داشتن یک باتری یدک ، همیشه کار عاقلانه‌ای خواهد بود ...
    زمان شارژ هم معمولن باید بین دو تا سه ساعت باشه که اگر شارژر شما یا باتری اصل باشند ، باید در این حدود طول بکشد ...
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    باتری های جدید ، معمولن بعد از چند بار شارژ و دشارژ به حداکثر بازدهی می‌رسند ...
    با این حال باتری را از باب تقلبی نبودن چک کنید ...
    من D5100 داشتم و با اون با یک شارژ بین هفتصد تا هشتصد، شات عکس می‌گرفتم در هر بار ... ( بدون ویوفایندر و با حداقل زمان بازبینی عکس در لایوویو )
    ولی به هر حال داشتن یک باتری یدک ، همیشه کار عاقلانه‌ای خواهد بود ...
    زمان شارژ هم معمولن باید بین دو تا سه ساعت باشه که اگر شارژر شما یا باتری اصل باشند ، باید در این حدود طول بکشد ...
    خدا کنه همینطور باشه که شما میگید. باتری خودم رو با عکسهایی که توی نت از مقایسه دو باتری فیک و ارجینال گذاشته بودن مقایسه کردم تقریبا همه خصوصیات ظاهری یه باتری ارجینال رو داشت. زمان شارژ شدنش هم حدود 2.5 ساعت هست. فقط یه چیزشون باهم فرق میکرد باتری من پشتش نوشته Panasonic corporation پایینش هم نوشته nikon corporation ولی مال اونایی که توی نت بود یه کم فرق میکرد. مال شما هم همینطوری بود؟ یعنی ممکنه تو مناطق مختلف توزیعشون فرق بکنه؟
    شما میتونید یه عکس از باتری خودتون بزارید؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من هم اکنون این دوربین را ندارم که آن را ببینم ...
    ولی به نظرم عجیب می‌آید نوشتن کلمه پاناسونیک ، چون تا جایی که به یاد می‌آورم ، چنین نوشته‌ای را ندیده بودم ...
    با این حال برای مطمئن شدن ، اگر تهران هستید ، می‌توانید با مراجعه به تعمیرگاه مرکزی ایده‌آل از اصل بودن باتری خود مطمئن شوید ...
    ضمن اینکه در ویدیوی زیر در یوتیوب می‌توانید اصل و فرع را تشخیص دهید ...
    البته شرایط دیدن ویدیو در یوتیوب را که حتمن میدانید :)

http://www.youtube.com/watch?v=0JLxFxY0Jf0

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.ansare نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسختون
    شما درست می فرمایید هر دوربینی function های خاص خودش رو داره اما به طور کلی در خیلی گزینه کارکردها شبیه هم هستن
    تو اینترنت خیلی سرچ کردم مطلبی که به زبان فارسی این منو رو شرح داده باشه پیدا نکردم
    اگه لینکی در این زمینه بزارید یا شرح کلی بدین ممنون میشم
    خیلی ممنون از توجهتون به مطالبی که براش یک ساعت وقت گذاشتم!
    الان اگر یک سرچ بزنید شاید به این لینک برسید!
    سایت عکاسی
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 14 June 2014 در ساعت 21:24
    saman.ansare تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

سلام
    اول یه پیشنهاد دارم اگه بشه تو انجمن یه بخش برای عکاسی با موبایل اختصاص داده بشه عالیه
    یه سوال هم دارم چطور میشه از ماه با موبایل عکس گرفت منظورم عکسهایی بزرگ که احتیاج به زوم بالا یا انواع لنز و یا استفاده از تلکسوپ دارن نیست مثلا این شبها که ماه کامل هست بشه یه عکس زیبا ازش گرفت کسی تا حالا همچین تجربه ای داشته من هر کاری میکنم نمیتونم نور رو تنظیم کنم ماه شکل یه لامپ پرنور و درخشان میفته که اصلا شبیه ماه نیست

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط D o l f i n نمایش پست ها
    سلام
    اول یه پیشنهاد دارم اگه بشه تو انجمن یه بخش برای عکاسی با موبایل اختصاص داده بشه عالیه
    http://forum.akkasee.com/f132/t2458.html
    D o l f i n تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط D o l f i n نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال هم دارم چطور میشه از ماه با موبایل عکس گرفت منظورم عکسهایی بزرگ که احتیاج به زوم بالا یا انواع لنز و یا استفاده از تلکسوپ دارن نیست مثلا این شبها که ماه کامل هست بشه یه عکس زیبا ازش گرفت کسی تا حالا همچین تجربه ای داشته من هر کاری میکنم نمیتونم نور رو تنظیم کنم ماه شکل یه لامپ پرنور و درخشان میفته که اصلا شبیه ماه نیست
    ماه بسیار کوچکه، دایره ای به قطر نیم درجه در آسمان هست که اگر بخواهید از اون بدون زوم با دوربین موبایل در زمینه ای شامل افق و منظره ای عکس بگیرید چون محیط کم نوره باید سرعت شاتر رو بیارید پایین که در این صورت ماه بسیار روشن می شه یا باید سرعت رو ببرید بالا که دیگه غیر ازماه البته خیلی کوچک، چیزی در کادرتون دیده نمی شه (به خصوص ماه بدر که پرنوره ). در وهله ی بعد این مشکل می تونه به دلیل عدم فوکوس بر روی ماه هم باشه که البته نمی دونم دوربین شما می تونه بر روی جسمی به دوری ماه فوکوس کنه (این مورد به خصوص در هنگام زوم نیازتون می شه). به دلیل اینکه موبایل شما نمی تونه بر روی جسمی به دوری ماه آنهم در محیط کم نور شب فوکوس کنه بازهم می تونه به این صورت دیده بشه.
    ولی حتی اگر عکسی هم بگیرید تا از زوم استفاده نکنید فقط یک نقطه کوچک در عکستان خواهید داشت (به همان شکلی که اشاره کردید)
    msh2200، D o l f i n، kiavash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

مثلا این شبها که ماه کامل هست بشه یه عکس زیبا ازش گرفت کسی تا حالا همچین تجربه ای داشته من هر کاری میکنم نمیتونم نور رو تنظیم کنم ماه شکل یه لامپ پرنور و درخشان میفته که اصلا شبیه ماه نیست
    کاربر گرامی ali K توضیحات رو گفتند. فقط برای تکمیل فرمایش ایشان باید عرض کنم در صورتی که قصد داشته باشید نور را در موبایل کنترل کنید دو فاکتور عکاسی معمولا در اختیار شما هست و یک فاکتور هم فیزیکی
    فاکتورهای عکاسی
    1- Iso
    2- Exposure
    دو فاکتور فوق را برای عکاسی از ماه (چه از پشت تلسکوپ چه با زوم دوربین، باید در حالت حداقل قرار دهید!
    و فاکتور سوم را که در واقع فیلتر هست باید جلوی لنز قرار داده شود. (مثل عینک آفتابی و یا فیلتر های ND(
    ویرایش توسط msh2200 : Monday 16 June 2014 در ساعت 16:06
    ali k تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

برای کاهش عمق میدان چنانچه از دیافراگم باز استفاده شود ، بهتر است همراه با کدام فیلتر باشد؟ ( کنکور هنر 91 )
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    برای کاهش عمق میدان چنانچه از دیافراگم باز استفاده شود ، بهتر است همراه با کدام فیلتر باشد؟ ( کنکور هنر 91 )
    فیلتر ان دی . البته سوال خیلی خوبی نیست چون فقط زمانی از فیلتر ان دی استفاده میشه که نور محیط زیاد باشه و استفاده از آپرچر باز باعث اوراکسپوز شدن عکس بشه.
    armin1374 و BRAD تشکر می‌کنند.
    شاهین بوذرجمهری