صفحه 514 از 735 نخستنخست ... 14 414 464 504 510 511 512 513 514 515 516 517 518 524 564 614 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,131 تا 5,140 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط Danial_f4 نمایش پست ها
    عرض سلام و درود خدمت اساتید .
    سوالی داشتم .
    در هنگام نور دهی بلند مدت بطور مثال 30 ثانیه پراسس عکس خیلی طولانی میشه (شاید حدود همون 30 ثانیه) .
    دوربین من دی نود هست . آیا این بخاطر مدل دوربین بوده و چون پردازشگر ضعیف هست انقدر طول میکشه ؟؟
    جالب اینجاست که این مدت زمان برای فرمت خام و جی پگ فرق نمیکنه! همینطور سایز عکس ها !
    علت این مسئله ذهنمو درگیر کرده واقعا !
    دوستمون توضیح دادن یه نکته رو هم من اضافه کنم که روشن بودن نویز ری اکشن و مخصوصا NR هم تاثیر زیادی دارند , مخصوصا NR
    موفق باشید
    Amir Abdolpanah، shahbazi و Danial_f4 تشکر می‌کنند.
    Nikon D7000 + Nikkor 18-105 + Nikkor 50 f1.8 D + Tokina 11-16 f2.8 + Nikon SB-700

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    با سلام،

در نور دهی طولانی مدت به دلیل اینکه از زمانی که شاتر باز میشود تا زمانی که بسته می شود تمام پیکسلهای سنسور در معرض نور قرار میگیرند، بنابراین مقدار نوری که به هر پیکسل می رسد بیشتر از حالتی هست که سرعت شاتر کمتر هست. برای شبیه سازی این مساله فرض کنید که قرار هست حجم اطلاعات زیادی رو بر روی کامپیوتر ذخیره کنید، طبیعی هست که هر چقدر حجم این اطلاعات کمتر باشه، زمان پردازش و ذخیره اون هم کمتر خواهد بود و بر عکس. پیکسل های سنسور هم در نور دهی طولانی دارای حجم بیشتری از نور هستند که این نور تبدیل به اطلاعات میشه و بر روی کارت حافظه ذخیره میشه. در دوربین d7000 هم تقریبا مدت زمان زیادی طول می کشه تا داده ها بر روی حافظه ذخیره شوند، مخصوصا اینکه این دوربین از کم بودن میزان بافر هم رنج میبره.

در این میان، سرعت نوشتن کارت حافظه و همچنین میزان بافر و سرعت پردازشگر دوربین می تونه در کمتر کردن زمان پردازش و نوشتن اون بر روی کارت حافظه کمک بسیاری کنه.

به همین دلیل هست که وقتی سرعت شاترتون سریع هست، مثلا 1/250، زمان کمتری برای پردازش و نوشتن لازم هست، چون سنسورها دارای حجم اطلاعات کمتری هستند.
    !!!!!

دوست عزیز، این حرف ها چیست؟ همه از دم اشتباه هستند. خواهشا اگر اطلاعات لازم را ندارید، راهنمایی اشتباه ننمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Danial_f4 نمایش پست ها
    عرض سلام و درود خدمت اساتید .
    سوالی داشتم .
    در هنگام نور دهی بلند مدت بطور مثال 30 ثانیه پراسس عکس خیلی طولانی میشه (شاید حدود همون 30 ثانیه) .
    دوربین من دی نود هست . آیا این بخاطر مدل دوربین بوده و چون پردازشگر ضعیف هست انقدر طول میکشه ؟؟
    جالب اینجاست که این مدت زمان برای فرمت خام و جی پگ فرق نمیکنه! همینطور سایز عکس ها !
    علت این مسئله ذهنمو درگیر کرده واقعا !
    در منوی دوربین گزینه Long Expose Noise reduction را غیر فعال کنید، عکس بعد از پایین آمدن پرده شاتر بلافاصله دیده خواهد شد. مکانیسمی که الان فعال است یک Dark Frame با همان زمان نوردهی تهیه می کند تا یک سری از نویز ها را که جای ثابتی در عکس دارند از عکس اصلی کم کند، و عکس کم نویزتری تحویل دهد. (همین کار را دستی هم می توانید بکنید، یعنی بعد از گرفتن عکس اصلی کپ لنز را بگذارید، و با همان سرعت شاتر قبلی یک عکس دیگر بگیرید، در فتوشاپ می توان نویز تصویر تاریک را از تصویر اصلی کم کرد.
    msh2200، Amin Zarif، MahBaz و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون...ولی دلیل این مسئله از لحاظ فنی چی هست؟ چه نورسنجیه غلطی؟ خب اگر آندر اکسپوز نورسنجی کردم به همون صورت ثبت بشه...چرا این آندر اکسپوز باعث نویز میشه و همچنین چرا مناطق بدون جزییات باعث نویز میشن...مگه نویزی غیر از over flow شدن فتو سلها داریم؟؟
    با تشکر
    دلیل اینکه دقیقا چرا این اتفاق می افتد را نمی دانم.

اما در مورد نورسنجی غلط:

وقتی شما عکس می گیرید، به طور مثال دوربین شما توانایی ثبت 6 استاپ نوری و 12 بیت اطلاعات را دارد (یعنی 4096 پله Tone متفاوت) روشن ترین استاپ شما 2048 پله را به خودش اختصاص می دهد، استاپ بعدی 1024، بعدی 512، بعدی 256، بعدی 128 و آخری تنها 64 پله. حالا اگر نورسنجی شما غلط باشد، یعنی کمتر از حد نرمال باشد، اطلاعاتی که مثلا باید در پله دوم ذخیره شود در پله چهارم ذخیره می شود، یعنی 4 برابر اطلاعات کمتر و نسبت SNR کاهش پیدا می کند و این یعنی نویز بیشتر.
    Mehrdad-PL، Digital Lover، mh.noori و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    10736

دلیل اینکه دقیقا چرا این اتفاق می افتد را نمی دانم.
    دبشب کنجکاوی خودم هم تحریک شد و یک جستجوی کوچک انجام دادم، خیلی ها به این نکته با عنوان Blue Sky Noise اشاره کرده بودند و بیشتر جواب ها حول این مساله می چرخید که در هنگام ثبت آسمان آبی، پیکسل های با فیلتر قرمز، نوری دریافت نمی کنند و این مساله باعث می شود که سیگنالی نداشته باشد و نسبت سیگنال به نویز (SNR) آن بالا رود. در واقع پیسکل های قرمز نمی توانند مقادیر درستی از روشنایی را ایجاد کنند و این پدیده عامل تشدید نویز در آسمان حتی در ایزوهای پایین بوده است.

یکی از لینک ها
    nmroshan، A. Mohammadi، usef و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

دوستان منظور از ماکروی 1:1 و 1:5 چیه؟
    این نوع ماکروها تو دوربین های کامپکت وجود داره؟

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

میخواستم بدونم در سرعتهای بالای شاتر که برای نوردهی کمتر فاصله‌ی بین دو پرده شاتر کم میشه،این میزان شکاف (فاصله بین دو پرده) چه اندازه باریک هست؟
    و سوال اصلیم اینه که این شکاف باریک باعث پدیده diffraction نمیشه؟ آیا این مسئله تاثیری بر کیفیت عکس نمیزاره؟

با تشکر
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    دوستان منظور از ماکروی 1:1 و 1:5 چیه؟
    این نوع ماکروها تو دوربین های کامپکت وجود داره؟
    این اعداد درواقع نسبت تصویر ایجاد شده بر روی سنسور دوربین میباشد و وقتی گفته میشود بزرگنمایی 1:1 ، بدین معنی است که اندازه تصویر سوژه شما بر روی سنسور دقیقا برابر با اندازه واقعی سوژه است. مثلا اگر از یک پیچ و مهره قصد عکسبرداری دارید، تصویری که بر روی سنسور ایجاد میشود دقیقا به اندازه خود پیچ و مهره است ( تصور بفرمایید تصویر شما زمانی که روبه روی یک آینه تخت ایستاده اید و تصویرتان به اندازه خودتان است)
    بزرگنمایی 5:1 یعنی تصویر ایجاد شده روی سنسور، 5 برابر بزرگتر از اندازه واقعی سوژه میباشد و این یعنی بزرگنمایی بسیار بالاتر.
    سازکار ماکرو در دوربین های کامپکت قدری متفاوت است چرا که دوربین های کامپکت در وایدترین اندازه لنز خود بیشترین بزرگنمایی را دارند و با لنز های ماکرو و کارکرد آنها تفاوت دارند.
    kindlinessangel، Dariush Chegini، FaLah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    میخواستم بدونم در سرعتهای بالای شاتر که برای نوردهی کمتر فاصله‌ی بین دو پرده شاتر کم میشه،این میزان شکاف (فاصله بین دو پرده) چه اندازه باریک هست؟
    و سوال اصلیم اینه که این شکاف باریک باعث پدیده diffraction نمیشه؟ آیا این مسئله تاثیری بر کیفیت عکس نمیزاره؟

با تشکر
    این اندازه (فاصلهٔ دقیق بین دو پرده در حالت HSS) رو احتمالا باید از سازندهٔ برند مد نظر پرسید، ولی میشه حدس زد که این فاصله برای سنسور فول فریم با ارتفاع ۲۴ میلیمتر، به احتمال زیاد کمتر از دو سه میلیمتر باید باشه ...

بعید میدونم باعث دیفرکشن بشه ... حداقل تجربهٔ من در استفاده از HSS و لنزهای 105-24 و 200-70 که در اون مورد استفاده کردم، میگه که دیفرکشنی در کار نبوده ... پیشنهاد میکنم با لنز و بادی خودتون تست کنید.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

با تشکر

دیفرکشن با فاصله روزنه تا صفحه حساس رابطه دارد. هرچه فاصله روزنه تا سنسور بیشتر باشه روزنه به طور نسبی کوچکتر و پدیده پراش نور بیشتر خواهد بود. در مورد سوال شما اولین نکته اینه که فاصله پرده شاتر تا سنسور خیلی کمه (در مقایسه با فاصله پره های دیافراگم تا سنسور).

How A Typical DSLR Shutter Works - Digital Photography School

http://chsvimg.nikon.com/history/leg...t2-e/index.htm
    kindlinessangel، Digital Lover و kiavash تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سلام
    من مشکلی با چشمی دوربین d3200 خودم دارم
    چون عینک می زنم فاصله ای بین چشمم و چشمی ایجاد می شه که باعث می شه همه کادر رو تو چشمی نبینم
    حالا راهی که خود نیکون برای رفع این مشکل گذاشته پیچیه که کنار چشمی قرار داره و کادر داخل چشمی رو کمی عقب می بره
    اینطوری مشکل ظاهرا حل می شه اما مشکل دومی که پیش میاد اینه که نوشته های زیر کادر داخل چشمی مثل f و غیره محو می شن !!!!
    کسی راه حل این مشکل رو می دونه؟
    ممنون می شم کمک کنید.