صفحه 516 از 735 نخستنخست ... 16 416 466 506 512 513 514 515 516 517 518 519 520 526 566 616 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,151 تا 5,160 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

نقل قول نوشته اصلی توسط Danial_f4 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر
    راستش چندی پیش سوالم رو تو تاپیک عکاسی از رد ستارگان گفتم ولی گویا تایید نشده بود!
    بهر حال اینجا دوباره تکرار میکنم سوالم رو بلکه بتونم به جوابم برسم.

چه شبهایی از ماه(هجری،شمسی) ماه در آسمان نیست و یه آسمون تاریک رو میشه داشت برای ثبت ستاره ها و یا ردشون.
    من فقط همینقدر میدونم که 14 هر ماه هجری قرص ماه کامل میشه حدس میزنم که روزهای آخر و اول ماه هجری ماه تو آسمون نباشه و ستاره ها بخوبی دیده میشن.
    درسته آیا حدسیاتم؟؟
    پیشاپیش سپاس از وقتی که برای پاسخگویی گذاشتین.
    در ساعاتی که ماه در اسمان حضور ندارد، روشنایی ظاهری ستارگان بیشتر است . در ابتدا و انتهای هر ماه قمری، این زمان افزایش پیدا می کند و هر روزی که از اول ماه می گذرد، حدود 50 دقیقه از این زمان کاسته می شود .
    MohammadH و Danial_f4 تشکر می‌کنند.
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaniran نمایش پست ها
    1یک سوال داشتم
    چطوری یک رنگ ختثی مثل خاکستری میتونه رنگ های دیگه تحت تاثیر خودش قرار بده و اصلاح کند؟(منظورم استفاده از کارت خاکستری در تنظیم وایت بالانس هست؟)
    فرض کنید اعداد سه کانال RGB ای که مربوط به کارت خاکستری شما میشود، 40,40,40 باشد ...
    از این کارت زیر یک نور مشخص عکس میگیرید و و در ACR آن را باز میکنید ...
    dropper رو روی تصویر کارت می برید و اعداد 35,43,55 رو نشون میده ... (مثلاً میتونیم بگیم که عکسمون، ته رنگ آبی عکسمون، غالبه)

استفاده از گزینهٔ وایت بالانس، باعث میشه تا این 35,43,55 رو scale کنه و برسونه به حدود 40,40,40 ...
    و رنگ تمامی پیکسلهای دیگه رو هم با همین مقیاس دستخوش تغییر میکنه

مثال دیگه در دنیای غیر عکاسی:
    امتحانی برگزار شده و از یه کلاس ۶۰ نفری، حدود ۳۰ نفر نمرهء زیر ۱۰ گرفتند ...
    معلم میاد نمرات رو میبره روی نمودار، به قسمی که نمرات ۵۰ نفر بیاد بالای ۱۰ ... (یعنی ۱۰ نفر، تک داشته باشه تو لیست)
    بااینکار، نمرات همه دستخوش تغییر میشه ... (حتی نمرهٔ همون ۱۰ نفری که در نهایت باز هم نمره تک خواهند داشت ‌ )

امیدوارم تونسته باشم حق مطلب رو ادا کرده باشم.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط FaLah نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید وقت بخیر
    بنده 3 شات عکس را برای تبدیل کدن به اچ دی ار در فتوشاپ باز کردم و تغییرات لازم را انجام دادم
    اما پس از ثبت کردن در سیستم و باز کردن آن تغییراتی که اعمال کرده بودم از بین رفته و باز همان عکس خام نمایش داده میشود
    لازم به ذکر است در نرم افزارهای فتوماتریکس و لایت روم هم امتحان کردم و اتفاقی که افتاد باز هم مشابه بود
    البته فکر میکنم چاره ی ار بسیار ساده باشد !!
    فایل های raw همین طور هستند.بعد از اعمال تغییرات یه فایل برای مورد سیو به صورت جداگانه و حجم کم ذخیره میکنه که فقط acr اون رو میشناسه.شما اگر با کیفیت بالاتر میخواید و نظیر همون فایل raw خروجی tiff از acr بگیرید (قسمت save image میتونید نوع خروجی رو تغییر بدید) و اگر کیفیت پایین تر خروجی jpeg
    omid7466 تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

دوستان من بخوام مانیتورم رو کالیبره کنم باید چه کاری رو انجام بدم ؟

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط 12345678910 نمایش پست ها
    دوستان من بخوام مانیتورم رو کالیبره کنم باید چه کاری رو انجام بدم ؟
    باسلام
    یه کالیبراتور سخت افزاری تهیه میکنید و تازه وارد مقوله کالیبراسیون میشید.
    باسپاس
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

البته اگر کار خیلی حرفه ای نباشه، میشه با روش های نرم افزاری این کار رو کرد… مک مدت هاست که این قابلیت رو داره که با انجام گام به گام یک سری مراحل و به کمک چشم مانیتور رو در حد قابل قبول کالیبره کرد. در مورد ویندوز هم شنیدم که همچین چیزی تو نسخه های اخیر بهش اضافه شده
    kiavash و hamed.baheri تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

مشكلاتي كه براي دوربينهاي كامپكتم پيش آمده اغلب به دليل ورود گرد و غبار به لنز، ورود آب به بدنه دوربين و يا ضربه خوردن بوده است. كه در بيشتر موارد يا قابل تعمير نبوده اند يا ارزش تعمير نداشته اند. حسي به من مي گويد دوربينهايي ميررلس و dslrها در برابر اين عوامل مقاوم ترند و تعميرشان نيز منطقي مي باشد.
    شايد سوالم را اينطوري بپرسم بهتر باشه: دوربينهاي كامپكتي همچون كنون g1 x براي عكاسي در محيطي همچون كوير منطقي تر هستند يا دوربيني همچون كنون 650d؟ اگر غباري وارد دوربين شود تعمير كداميك راحتتر است؟
    mh.noori تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه Danial_f4 آواتار ها
    تشکر کرده
    1690

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    در منوی دوربین گزینه Long Expose Noise reduction را غیر فعال کنید، عکس بعد از پایین آمدن پرده شاتر بلافاصله دیده خواهد شد. مکانیسمی که الان فعال است یک Dark Frame با همان زمان نوردهی تهیه می کند تا یک سری از نویز ها را که جای ثابتی در عکس دارند از عکس اصلی کم کند، و عکس کم نویزتری تحویل دهد. (همین کار را دستی هم می توانید بکنید، یعنی بعد از گرفتن عکس اصلی کپ لنز را بگذارید، و با همان سرعت شاتر قبلی یک عکس دیگر بگیرید، در فتوشاپ می توان نویز تصویر تاریک را از تصویر اصلی کم کرد.
    درود ...
    اگر توضیح بیشتری درباره چگونگی این فرآیند بدین و با به لینکی ارجاع بدین که توضیحات داده شده ممنون میشم .
    عکاسی ، ذهن و دیده و دل را در یک راستا قرار می دهد.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    مشكلاتي كه براي دوربينهاي كامپكتم پيش آمده اغلب به دليل ورود گرد و غبار به لنز، ورود آب به بدنه دوربين و يا ضربه خوردن بوده است. كه در بيشتر موارد يا قابل تعمير نبوده اند يا ارزش تعمير نداشته اند. حسي به من مي گويد دوربينهايي ميررلس و dslrها در برابر اين عوامل مقاوم ترند و تعميرشان نيز منطقي مي باشد.
    شايد سوالم را اينطوري بپرسم بهتر باشه: دوربينهاي كامپكتي همچون كنون g1 x براي عكاسي در محيطي همچون كوير منطقي تر هستند يا دوربيني همچون كنون 650d؟ اگر غباري وارد دوربين شود تعمير كداميك راحتتر است؟
    برای تعمیر کار هر دو انجام پذیر است - اما SLR شاید راحت تر باشد.
    در صورتی که تعویض لنز نداشته باشید و دوربین رو زمین نگزارید احتمال ورود آشغال به دوربین خیلی کمه.
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    دوربین های SLR با توجه به ماژولار بودنشون قابلیت تعمیر پذیری بهتری نسبت به دوربین های کامپکت دارند!
    بعنوان مثال یکی از دوستان دوربن G12 داره و از شانسش روی لنز دوربین سه تا خش افتاده! برای تعویض لنز هم فکر نمی کنم کمتر از 300 یا 400 دستش رو بگیره! البته به انضمام هزینه تعمیرکار

حالا شما فرض کنید مجبور باشید کاری مثل تمیز کردن سنسور را بعد از رفتن به کویر روی یک دوریبن کامپکت و یک SLR انجام دهید. بنظر خودتون هزینه کدام کدام کمتر خواهد شد؟
    اکثر تعمیرگاه ها تمیزکردن SLR را بدون دریافت هزینه انجام می دهند! و تازه اگر خودتون کمی جرات به خرج بدهید و البته مطالعه و ابزار هم داشته باشید می توانید برای تمیز کردن سنسور اقدام کنید!
    اما دوربین کامپکت حتما باید باز بشود (حالا بحث گارنتی و این مسائل به کنار) و بعد از تمیز کردن سنسور دوباره بسته بشود که معلوم نیست اتفاق دیگری این وسط رخ ندهد!!!
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 31 May 2014 در ساعت 10:21
    Digital Lover و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات