صفحه 519 از 735 نخستنخست ... 19 419 469 509 515 516 517 518 519 520 521 522 523 529 569 619 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,181 تا 5,190 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.ansare نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امیدوارم که سوالم تکراری نباشه هر چند که سرچ کردم جواب روشنی پیدا نکردم
    لطف کنید منوی c.fn رو شرح بدین
    اینکه هر گزینه کاراییش چیه و چه مواقعی ازش استفاده میشه
    البته برای هر دوربین ممکنه این منوها متفاوت باشه و یا شماره آنها فرق کنه!
    برخی از مواردی که شخصا باهاشون کار کردم به شرح ذیل است:

ُSet function when shooting
    0- Default
    1- change quality
    2- change picture Style
    در مورد این مود اطلاعاتی ندارم

Long exp. noise reduction
    حالات
    0- off
    1-Auto
    2- On
    در صورت فعال کردن این گزینه، زمانی که مدت زمان نوردهی دوربین بیشتر از 1 ثانیه شود، با استفاده از تکنولوژی Dark Frame یک تصویر در حالتی که نوری به سنسور نمی رسد ثبت می کند و سپس با تطبیق و تلفیق دو عکس (Dark Frame و شاتی که مورد نظر شماست) نویز هایی که در تصویر وجود دارد را حذف می کند.

Flash sync. Speed in Av mode
    0- Auto
    1- 1/250sec. fixed
    در این منو شما می توانید سرعت فلاش و شاتر دوربین را در مود Av سینک کنید.
    در حالت Auto فلاش بصورت خودکار مدیریت سرعت شاتر را بر عهده دارد
    در حالت 1/250 سرعت شاتر بر روی سرعت 1/250 فیکس می شود و با تغییر دیافراگم تغییری در سرعت شاتر ایجاد نمی شود.

Sutter/AE lock button
    این منو برای تعریف قابلیت بر روی دکمه دارای علامت * می باشد.
    0- AF/AE Lock
    در این مود با فشردن دکمه * عمل اتوفوکوس و اتو اکسپوز (نورسنجی) بصورت همزمان انجام می شود و مود نورسنج بر روی تنظیمات قفل می شود ولی فوکوس با فشردن دکمه شاتر انجام می شود. در مود های عکاسی Tv,Av,P,M فعال است
    کاربرد: زمانی که قصد عکاسی از یک محیط با نقطه فوکوس های متوالی را داشته باشید مفید است.
    1- AE lock/AF
    در این مود با فشردن دکمه * نورسنج بر روی تنظیمات هنگام فشردن قفل می شود و اتو فکوس AF عمل فوکوس را انجام می دهد، ولی با فشردن مجدد دکمه شاتر نورسنجی و فوکوس برای هر کادر مجدد انجام نمی شود.در واقع AE/AF بجای اینکه با فشردن دکمه شاتر کار کند با دکمه * فعال می باشند. در مود های عکاسی Tv,Av,P,M فعال است
    2- AF/AF Lock, no AE Lock
    در این مد با فشردن دکمه * عمل نور سنجی انجام می شود و قفل نمی گردد و اتو فوکوس نیز وابسته به فشردن دکمه شاتر خواهد بود(مثل زمانی که دکمه شاتر را تا نیمه فشار می دهید). (این مود برای زمانی که فقط قصد نورسنجی دارید مناسب است) در مود های عکاسی Tv,Av,P فعال است
    3- AE/AF, no AE Lock
    در این مود با فشردن دکمه * نورسنجی و فوکوس اتوماتیک عمل کرده ولی نورسنجی بر روی تنظیمات هنگام فشردن دکمه * قفل نمی شود و در نتیجه با فشردن دکمه شاتر متوجه می شوید دوربین فوکوس نمی کند و فقط نورسنجی انجام می دهد (در کلیه مود های عکاسی کار می کند)

AF-assist beam
    0- Emits
    پخش نور توسط فلاش جهت ایجاد روشنایی برای انجام اتوفوکوس (دیدید تو تاریکی وقتی لنز فوکوس نمی شه پدر چشم افراد رو در جلوی دوربین در میاره!)
    1- Do not Emits
    عدم استفاده از فلاش برای روشن کردن کادر جهت نور سنجی
    2- Only Esternal flash emits
    فقط توسط فلاش جانبی صورت می گیرد

Expose Level increments
    0- 1/3-Stop
    1- 1/2 - Stop
    این رو باهاش کار نکردم

ّFlash Firing
    0- Fire
    1- Do not Fire
    خوب این مشخصه دیگه! مربوط به فلاش هست که کار بکند یا نه!

ISO Expansion
    1- On
    2- Off
    این مود برای فعال کردن ایزوهای بالا تر از 1600 (در دوربین های قدیمی تر) کاربرد دارد مثل Iso بالای 3200

Bracket sequence/Auto cancel
    این مود هم تا بحال باهاش کار نکردم

superimposed display
    این مود هم تا بحال باهاش کاری نداشتم
    ولی فکر کنم مربوط به یک مانیتور اکسترنال و یا انتقال تصویر روی نمایشگر جانبی باشه

Menu button display position
    این منو برای مشخص کردن محلی است که زمان فشردن دکمه menu مشاهده خواهد شد
    0-Pervious top if power off
    در این حالت اگر دوربین خاموش نشود با فشردن دکمه menu بر روی آخری بخشی خواهید رفت که در آن تنظیمات انجام شده باشد. در صورت خاموش شدن دوربین به اول لیست تغییر مکان می یابد.
    1- Pervious
    در این حالت حتی اگر دوربین خاموش هم شود با فشردن دکمه Menu آخرین بخشی که در menu تغییرات داشته است انتخاب می شود.
    2- Top
    در این حالت همواره به اول لیست خواهید رفت

Mirror Lockup
    قفل آینه در بالا
    در این حالت شما می توانید بین زمان زدن شات و بسته شدن آینه یک تاخیر ایجاد کنید تا لرزش ناشی از ضربه آینه به بدنه دوربین را به حداقل برسانید!
    در این حالت برای ثبت تصویر باید بعد از فشردن شاتر برای بار اول، یک بار دیگر نیز شاتر فشرده شود (استفاده از remote و سه پایه پیشنهاد می شود)
    0- Disable
    1- Enable

َّAF selection method
    تنظیم نقطه فوکوس دوربین
    0- normal
    در این حالت عملکرد دوربین با دکمه های استاندارد خواهد بود
    1- Multi-controller direct
    در این حالت دکمه JoyStick دوربین کار تغییر نفطه فوکوس به جهت های مختلف را انجام می دهد و دکمه استاندارد کار انتخاب تمام نقاط فوکوس را
    2- Quick Control Dial Direct
    در این حالت غربیلک دایره ای جهت انتخاب نقاط فوکوس انتخاب می شود.

ٍE-TTL II
    فکر کنم مربوط به نورسنج فلاش اکسترنال باشه
    0- Evaluative
    1- Average

Shutter Curtain sync
    این منو برای زمانی کاربرد داره که شما قصد دارید هنگام عکاسی همزمان با استفاده از فلاش نوردهی بلند مدت (بیشتر از 1 ثانیه)داشته باشید.
    0- 1st-Curtain sync
    در این حالت در هنگام باز شدن شانر فلاش یکبار عمل می کند و اگر نورسنجی شما بیش از 15 ثانیه باشد حرکت اجرام در تصویر نهایی اختلال ایجاد می کند.
    1- 2st-curtain sync
    در این روش علاوه بر بار اول که فلاش همراه شاتر عمل می کند، در هنگام بسته شدن شاتر نیز بار دیگر فلاش عمل کرده و به سوژه نور می تاباند و به این ترتیب حرکت های احتمالی سوژه در نوردهی بلند مدت به حداقل ممکن خواهد رسید!

ُُSafety shift in Av or Tv
    0- Disable
    1- Enable
    در مورد این مود هم اطلاعاتی ندارم

Magnified View
    0- Image playback only
    1- Image review and playback
    با این بخش هم تا به حال کار نکردم

Lens AF stop button function
    0- AF Stop
    1- AF Start
    2- AE Lock
    3- AF point:m->Auto/Auto->ctr
    4- ONE SHOT <-> AI Servo
    5- IS Start
    در مورد این مود هم اطلاعات دقیق ندارم

Add orginal decision data
    0- on
    1- off
    در مورد این مود هم اطلاعات دقیقی ندارم

اگر دوستانی که در مورد مواردی که بنده اطلاعاتی ندارم لطف کنند و راهنمایی بفرمایند ممنون می شم!
    saman.ansare، MEHRDAD.D و ali k تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

ممنون از توضیحاتتون. شما اینها روبر مبنای چه دوربینی نوشتید ؟ یعنی به چه برندی نزدیک تره این توضیحات ؟
    msh2200 تشکر می‌کند.
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

کنن
    msh2200 و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون. شما اینها روبر مبنای چه دوربینی نوشتید ؟ یعنی به چه برندی نزدیک تره این توضیحات ؟
    این تنظیمات مربود به دوربین های EOS Canon و البته من خودم با 30D کار کردم!
    پس مطمئنا به دوربین های هم رده این مدل نزدیکتره. روی 40D و 50D هم تقریبا به همین شکله!
    دل کل فکر می کنم در دوربین هایی که دارای live view هستند شاید تنظیمات جدید باشه که بنده بی اطلاع هستم. ولی اگر دوستان هم لطف کنند و اطلاعات تکمیلی چه در زمینه عرایض بنده و چه مطالب جدید تر روی این فروم بگذارند به نظرم مطلب کامل و خوبی خواهد شد.
    Hossein Arabi و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

دوستانی که تجربه در مورد عکاسی پرتره در شب با فلاش اف کمرا دارن میشه یک توضیحی بدهند
    ایا برای شب مد S بهتره یا M
    و کلا روال عکاسی پرتره شون در شب با فلاش که Ttl هم نداره و اف کمرا هست چگونه هست؟

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

سلام
    من جدیدا دوربین نیکون d5200 گرفتم عکسهای خیلی خوبی میگیره ولی چیزی که منو نگران کرده باتریشه که احساس میکنم کمتر از اون چیزی که باید شارژ نگه میداره.تا الان که حدود 150 شات باهاش زدم چند دقیقه هم فیلمبرداری کردم دوبار شارژش کردم الان هم حدود 30 درصد باتری از شارژ دوم مونده. اکثر عکسایی که تا حالا گرفتم تو محیط داخل و ایزوی بین 2000 تا 3200 و jpeg بوده و اینکه من زیاد با منوی دوربین ور میرم و عکسها رو نگا میکنم و روشون همیشه زوم میکنم فلاش هم کم استفاده میکنم. میحواستم ببدونم اینا تاثیر داره یا نه؟
    وقتی میخوام باتری رو شارژ کنم حدود 3 ساعت طول میکشه تا اون چراغ چشمک زن ثابت بشه. این زمان عادیه یا باید بیشتر طول بکشه؟ این قضیه شارژ اولیه چیه که میگن باید بار اول 15 ساعت توی شارژ باشه؟
    ممنون میشم اگه کمکم کنید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    سلام
    custom function ها امکانی هست که شما بتونید کنترل بیشتری روی دوربین داشته باشید.
    مثلا Exposure level increments برای اینه که fstop ها نیم باشه یا 1/3
    یا AF microadjustment برای تنظیم دقیق تر لنز روی بدنه
    و ....................

هر دوربینی هم یه سری از این ها داره و هر تولید کننده function های خودش رو.
    البته 80 تا 90 در صد اونها یک کار رو می کنند و اسمهاشون فرق داره.
    اما نمیشه تک تک اونها رو اینجا توضیح داد .
    بهتره به راهنمای دوربین (Manual) مراجعه کنید یا اسم function رو جستجو کنید
    سلام
    ممنون از پاسختون
    شما درست می فرمایید هر دوربینی function های خاص خودش رو داره اما به طور کلی در خیلی گزینه کارکردها شبیه هم هستن
    تو اینترنت خیلی سرچ کردم مطلبی که به زبان فارسی این منو رو شرح داده باشه پیدا نکردم
    اگه لینکی در این زمینه بزارید یا شرح کلی بدین ممنون میشم

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    سلام
    من جدیدا دوربین نیکون d5200 گرفتم عکسهای خیلی خوبی میگیره ولی چیزی که منو نگران کرده باتریشه که احساس میکنم کمتر از اون چیزی که باید شارژ نگه میداره.تا الان که حدود 150 شات باهاش زدم چند دقیقه هم فیلمبرداری کردم دوبار شارژش کردم الان هم حدود 30 درصد باتری از شارژ دوم مونده. اکثر عکسایی که تا حالا گرفتم تو محیط داخل و ایزوی بین 2000 تا 3200 و jpeg بوده و اینکه من زیاد با منوی دوربین ور میرم و عکسها رو نگا میکنم و روشون همیشه زوم میکنم فلاش هم کم استفاده میکنم. میحواستم ببدونم اینا تاثیر داره یا نه؟
    وقتی میخوام باتری رو شارژ کنم حدود 3 ساعت طول میکشه تا اون چراغ چشمک زن ثابت بشه. این زمان عادیه یا باید بیشتر طول بکشه؟ این قضیه شارژ اولیه چیه که میگن باید بار اول 15 ساعت توی شارژ باشه؟
    ممنون میشم اگه کمکم کنید.
    عکسها رو در لایوویو گرفتید یا با ویوفایندر؟اگه درحالت لایوویو بوده و بعداز گرفتن عکس هم زمان زیادی رو برای دیدنشون وگرفتن عکس بعدی صرف کردید,چندان غیرعادی نیست.

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    عکسها رو در لایوویو گرفتید یا با ویوفایندر؟اگه درحالت لایوویو بوده و بعداز گرفتن عکس هم زمان زیادی رو برای دیدنشون وگرفتن عکس بعدی صرف کردید,چندان غیرعادی نیست.
    خیر عکسها رو فقط در حالت ویوفایندر گرفتم چون از لایو زیاد خوشم نمیاد.خیلی هم صرف دیدنشون نکردم.
    یه سوال داشتم دفعه اول که باتری رو روی دوربین میذاریم چقدر باید شارژ داشته باشه؟ برای من دو سه شات که زدم باتری اخطار داد. یعنی امکان داره باتری خراب باشه؟ چون من چند جا خوندم که دوربینهای نیکون جدیدا باتری های متفرقه و فیک رو پس میزنن که در اینصورت دیگه قضیه فیک بودن باتری منتفیه. فریمور هم فکر میکنم آخرین ورژن باشه.
    یه چیز دیگه. من دفعه دومی که باتری رو شارژ کردم تحت تاثیر حرف فروشنده ها درباره شارژ اولیه یه چند ساعت بیشتر باتری رو روی شارژر نگه داشتم.به نظرتون ممکنه روی باتری تاثیر سوءی گذاشته باشه؟
    ویرایش توسط mostafa_1366 : Saturday 14 June 2014 در ساعت 11:33

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

تو اینترنت خیلی سرچ کردم مطلبی که به زبان فارسی این منو رو شرح داده باشه پیدا نکردم
    تا چند وقت پیش یکی از فروشگاه های اینترنتی راهنمای فارسی(ترجمه همان منوال انگلیسی) دوربین ها را می فروخت مدل های جدید رو نمی دونم داشته باشه یا نه.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند