صفحه 509 از 735 نخستنخست ... 9 409 459 499 505 506 507 508 509 510 511 512 513 519 559 609 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,081 تا 5,090 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

سلام دوستان
    به نظر شما بهتر نیست به جای پرده سفید و مشکی یه پرده سبز کروماکی بذارم؟
    چون راحت میشه بهش بکگراند داد و هم میشه پشتش رو سفید و سیاه کرد دیگه نیازی هم به فن برقی نیست
    این فکر خوبیه یا اگه ایرادی داره لطفا بگید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان من تا حالا عکاسی تبلیغاتی کار نکردم
    قصد دارم از چندتا دکمه عکاسی کنم ولی هر جور که تست می کنم رنگ عکس دکمه با خود دکمه فرق داره ...
    فلش هم ندارم از چه نوری استفاده کنم ؟!

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط HeXoR نمایش پست ها
    سلام دوستان من تا حالا عکاسی تبلیغاتی کار نکردم
    قصد دارم از چندتا دکمه عکاسی کنم ولی هر جور که تست می کنم رنگ عکس دکمه با خود دکمه فرق داره ...
    فلش هم ندارم از چه نوری استفاده کنم ؟!
    استفاده از فلاش در عکاسی تبلیغاتی ضروری نیست. از 1 یا 2 یا تعداد بیشتر چراغ مطالعه(با لامپ همرنگ تنگستنی) و چند برگ کاغذ به عنوان رفلکتور(منعکس کننده) و دیفیوزر(پخش کننده) نور می توانید استفاده نمایید. از عکاسی در حالت raw استفاده کنید(تا در ویرایش فایل raw بتوانید white balance مناسب را تنظیم نمایید) و یا white balance را از همان ابتدا روی حالت مناسب قرار دهید تا رنگها طبیعی گردند.
    باید سعی کنید نورها به دلیل بازتاب از روی اشیا دیگر تغییر رنگ ندهند و همه از هر سو با یک رنگ به سوژه برسند(حتی از دیوارها و زمینی که سوژه روی آن قرار دارد).

قسمت Continuous Lights - Tungsten در راهنمای زیر می تواند به شما کمک کند:

https://www.photoflex.com/pls/catego...uct-still-life

موفق باشید
    hamed.baheri تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

سلام دوستان،
    یه سوال داشتم راجع به عکاسی در مود live view با دوربین های SLR ...
    کمی پس از این که نخستین SLR رو خریداری کردم، متوجه شدم که روی بادی دوربینم یه دکمه live view وجود داره که با فشردن اون میشه از طریق نمایشگر دوربین عکسبرداری کرد. از اونجا که در دوربین SX20 قبلیم همچین دکمه ای وجود نداشت، می خواستم بپرسم علت این امر ساختار متفاوت SLR ها و کامپکت ها در هنگام استفاده از مود live view است؟ اگه جواب مثبته میشه مختصر توضیحی بدین؟ ممنون
    Marefat تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

برای اینکه اون دوربینی که گفتید ، شاتر مکانیکی ندارد و شاتر آن الکترونیکی است و همیشه می توانید همزمان تصویر رو روی ال سی دی ببینید ...
    اما در دوربین های SLR که شاتر مکانیکی دارند ، در مدتی که شما تصویر را در ویزور می بینید ، شاتر مکانیکی جلوی سنسور را گرفته و سنسور نور نمی بیند ...
    و برای همین باید برای Live View ، ابتدا شاتر بالا برود تا سنسور نور ببیند و تصویر ایجاد شود ...
    Marefat، kiavash، Ali M.Rezaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    یه سوال داشتم راجع به عکاسی در مود live view با دوربین های SLR ...
    کمی پس از این که نخستین SLR رو خریداری کردم، متوجه شدم که روی بادی دوربینم یه دکمه live view وجود داره که با فشردن اون میشه از طریق نمایشگر دوربین عکسبرداری کرد. از اونجا که در دوربین SX20 قبلیم همچین دکمه ای وجود نداشت، می خواستم بپرسم علت این امر ساختار متفاوت SLR ها و کامپکت ها در هنگام استفاده از مود live view است؟ اگه جواب مثبته میشه مختصر توضیحی بدین؟ ممنون
    بله، علت تفاوت ساختار دوربين هاي DSLR‌با دوربين هاي بدون آينه و دوربين هاي كامپكت است. به طور ساده، در دوربين هاي DSLR بين لنز و شاتر (كه بر روي سنسور قرار دارد) يك آينه متحرك قرار دارد كه در حالت عادي با زاويه 45 درجه نور خروجي لنز را به سمت بالا منعكس مي كند در بالا نيز يك منشور (در بعضي دوربين ها آينه) قرار دارد كه نور را مجددا با زاويه 45 درجه به سمت ويزور (منظره ياب) منعكس مي كند و عكاس از داخل منظره ياب تصوير را مي بيند. البته در مسير نور سنسورهاي سيستم نورسنجي (Metering) و سنسورهاي فوكوس Phase Detection هم قرار دارند. با فشار دادن دكمه شاتر، آينه بالا مي رود، شاتر كنار مي رود و نور به سنسور مي رسد و عكس ثبت مي شود و شاتر بسته ضشده و آينه پائين مي آيد. در حالت LIve View ، آينه با فشردن دكمه Live View بالا رفته و شاتر باز مي شود و نور مستقيماً به سنسور مي رسد و نتيجتاً سنسورهاي سيستم فوكوس Phase Detection هم از مدار خارج شده و فوكوس از طريق سنسور اصلي دوربين و سيستم فوكوس كنتراست انجام مي شود كه بسيار كندتر از سيستم Phase Detection‌ است (به جز دوربين هائي كه سنسور هيبريدي دارند مانند 650D يا سنسورشان از نوع Dual Pixel است (مانند 70D).
    Mehrdad-PL، Kasra.H، Marefat و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

یعنی در تمام مدتی که در حالت live view هستیم سنسور در حال نور دیدن است؟ (مثل long exposure؟) در این صورت استفاده طولانی از حالت live view هم ممکن است برای سنسور مضر باشد؟
    Marefat تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    یعنی در تمام مدتی که در حالت live view هستیم سنسور در حال نور دیدن است؟ (مثل long exposure؟) در این صورت استفاده طولانی از حالت live view هم ممکن است برای سنسور مضر باشد؟
    در حالت عكاسي، اگر دوربين در حالت LIve View باشد ولي استفاده نشود بعد از مدت زمان مشخصي، دوربين خود بخود از حالت Live View‌خارج مي شود. براي فيلمبرداري نيز محدوديت زماني وجود دارد. نكته مهم اين است كه در وضعيت Live View هرگز دوربين را به سمت خورشيد يا منبع نوري قوي ديگري نگه نداريم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1296

سلام
    نمیدونم جای درستی سوالم رو مطرح میکنم یا نه.
    من فردا میخوام یه دوربین dslr دست دوم بگیرم.با توجه به اینکه قبلا هم dslr نداشتم میخوام بدونم به چه نکاتی دقت کنم و چه چیزهایی رو چک کنم؟
    جایی هست دوربین رو ببریم خودشون کامل چک کنن؟
    ممنون

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Javad-ht نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم جای درستی سوالم رو مطرح میکنم یا نه.
    من فردا میخوام یه دوربین dslr دست دوم بگیرم.با توجه به اینکه قبلا هم dslr نداشتم میخوام بدونم به چه نکاتی دقت کنم و چه چیزهایی رو چک کنم؟
    جایی هست دوربین رو ببریم خودشون کامل چک کنن؟
    ممنون

مورد که برای چک کردن خیلی زیاده اما بهترین راه ،خرید از جایی مطمئن و همراه بردن یکی از دوستان عکاس و آشنا به دوربین های DSLR هست

به هر حال دوربین کارتن داشته باشد و شماره سریال دوربین و روی کارتن رو چک کنید ،عملکرد دکمه ها رو چک کنید، سنسور هات پیکسل نداشته باشه،مانیتور LED سوخته نداشته باشه،فلاش سالم باشه، باتری عملکرد طبیعی داشته باشه،شارژر سالم باشه،دوربین خط و خش عمیق نداشته باشه، موتور فوکوس تست شود ودهها چیز دیگه که همونطور که گفتم بردن یه دوست عکاس برای تست بهترین کار هست......
    Javad-ht تشکر می‌کند.
    مهدی