صفحه 540 از 735 نخستنخست ... 40 440 490 530 536 537 538 539 540 541 542 543 544 550 590 640 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,391 تا 5,400 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    126

سلام دوستان
    نمی دونم این تاپیک مناسب سوال من باشه یا نه؟؟
    من طبق نظرات دوستان در تاپیک "چه دوربینی مناسب آتلیه هست؟؟" میخوام یه دوربین بخرم که تو استان خودمون خیلی کم هست و اگه باشه خیلی قیمتش بالاست.
    حالا میخوام بفرمایید به جز دیجی کالا سایت دیگه ای سراغ ندارید که قیمتاش مناسب باشه و امنیت فروش هم داشته باشه...
    ممنون میشم جواب بدید....

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrex نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نمی دونم این تاپیک مناسب سوال من باشه یا نه؟؟
    من طبق نظرات دوستان در تاپیک "چه دوربینی مناسب آتلیه هست؟؟" میخوام یه دوربین بخرم که تو استان خودمون خیلی کم هست و اگه باشه خیلی قیمتش بالاست.
    حالا میخوام بفرمایید به جز دیجی کالا سایت دیگه ای سراغ ندارید که قیمتاش مناسب باشه و امنیت فروش هم داشته باشه...
    ممنون میشم جواب بدید....
    سلام
    انجام تبلیغات برای فروشگاه ها طبق قوانین فروم ممنوعه. لطفا پیام خصوصی تون رو چک کنید.

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

دوستان روش و تکنیکی رو سراغ دارند که بوسیله اون بشه تصویر LCD دوربین رو به تبلت (ایسوس - اندروید) منتقل کرد؟
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    دوستان روش و تکنیکی رو سراغ دارند که بوسیله اون بشه تصویر LCD دوربین رو به تبلت (ایسوس - اندروید) منتقل کرد؟
    استفاده از نرم افزار DSLR Controller و اتصال تبلت به دوربین از طریق کابل .
    Digital Lover، shahbazi، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Photogrampher آواتار ها
    تشکر کرده
    190

دوستان حتماً شما هم عکسی با عنوان Rhein II که آقای Andreas Gursky گرفته اند و به عنوان گران ترین (با قیمت 4.3 میلیون دلار) عکس فروخته شده در تاریخ ازش یاد میشه رو دیدید. واقعاً چیزی که من درک نمی کنم اینه که چطور، طبق چه معیاری و تحت چه شرایطی یک نفر باید حاضر باشه 4.3 میلیون دلار برای یه همچین عکسی بپردازه؟ یه عکس خیلی معمولی. عکسی که اولاً، زیبا و چشم نواز نیست. یعنی اصلاً چیز خاصی نیست. ثانیاً هدف خاصی نداره. حتی به نظرم پیش پا افتاده ترین اصول مثل قانون Third رو هم رعایت نکرده. (سهم زمین و آسمان در عکس 50 ، 50 هست). چطور ممکنه همچین ارزشی داشته باشه این عکس؟ به خاطر نام و اعتبار عکاس اش هست یا چی؟

Digital Lover، farshad.s و filtrmiltr تشکر می‌کنند.
    The older you are, the longer lens you need

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط Photogrampher نمایش پست ها
    دوستان حتماً شما هم عکسی با عنوان Rhein II که آقای Andreas Gursky گرفته اند و به عنوان گران ترین (با قیمت 4.3 میلیون دلار) عکس فروخته شده در تاریخ ازش یاد میشه رو دیدید. واقعاً چیزی که من درک نمی کنم اینه که چطور، طبق چه معیاری و تحت چه شرایطی یک نفر باید حاضر باشه 4.3 میلیون دلار برای یه همچین عکسی بپردازه؟ یه عکس خیلی معمولی. عکسی که اولاً، زیبا و چشم نواز نیست. یعنی اصلاً چیز خاصی نیست. ثانیاً هدف خاصی نداره. حتی به نظرم پیش پا افتاده ترین اصول مثل قانون Third رو هم رعایت نکرده. (سهم زمین و آسمان در عکس 50 ، 50 هست). چطور ممکنه همچین ارزشی داشته باشه این عکس؟ به خاطر نام و اعتبار عکاس اش هست یا چی؟

درود بر شما

اتفاقا چند وقت پیش که فهمیدم این عکس به چه قیمتی فروش رفته برای منم سوال پیش اومد و مطمئن هستم بخش بزرگی از این قیمت مربوط میشه به شهرت و اعتبار صاحب اثر...

چند روز پیش داشتم یه برنامه ای میدیدم که در مورد نمایشگاه آثار بنکسی نقاش و گرافیست و … صحبت میکرد و بعضی آثارش از نظر من نه تنها ارزشی نداشت بلکه یه جورایی هم مسخره کردن مخاطب بود.البته ایشون اصولا چنین عادت هایی داره و معروفه به انجام کارهای عجیب و غریب برای معرفی اثارش.نمیخوام بگم کارهای هنرمندان بزرگ همشون این مدلی هستن٬ به هیچ وجه. ولی میخوام این رو بگم که وقتی شانس به یکی رو میاره معروف میشه اگه یه سطل رنگ بپاشه روی دیوار منتقدین کلی در موردش نقد میکنن یا اگه در لنز رو ببنده و یه شات بزنه و اسمش رو بزاره Dark Side Of The Moon هوادارهاش کلی براش غش و ضعف میکنن :))

البته خدایی نکرده نمیخوام ارزش هنری کارهای هنرمندان بزرگ رو بیارم پایین٬ البته که کارهایی وجود داره که من و امثال من واقعا از درکشون عاجز هستیم ولی همیشه هم اینطور نیست که اگه چیزیرو متوجه نشدیم فکر کنیم خیلی هنرمندانست٬ نه گاهی اوقات هم واقعا هیچی نیست :)

امیدوارم دوستانی که در مورد این عکس اطلاعات بیشتری دارند بنده رو هم روشن کنند.البته این رو یادم رفت اضافه کنم که اگه نگاهی به گالری این آقا بندازید بیشتر کارهاش این سبکی هستش تقریبا٬ بازی با خطوط و ...

سپاس :)
    Digital Lover، Photogrampher و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sarlak آواتار ها
    تشکر کرده
    1170

با احترام به همه عکاسها و عکسها

من هم برای عکسی که عکاس مشقت زیاد کشیده و اثری خاص ایجاد کرده ولی هیج زیبایی نداره هیچ ارزشی قایل نیستم (نظر شخصی)
    Digital Lover و Photogrampher تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

جايي نوشته شده بود تراز الكترونيك دوربينها دقت پاييني دارند و ترازهايي كه با حباب هوا كار مي كنند و روي hot shoe نصب مي شوند دقت بهتري دارند. آيا درست است؟
    كلا تراز الكترونيك(در عكاسي منظره و هنگام استفاده از سه پايه) قابل استفاده هست يا بيشتر فانتزي است؟
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

درود
    قبلا صحبتهائی راجع به این عکس شده است. پست 143 جناب دکتر روشن.
    Fine Art

و همچنین این تاپیک را در این زمینه پیشنهاد میکنم که بی ارتباط نیست:
    نقد عکس شماره ۳۹

ارادتمند
    Digital Lover، farshad.s و Photogrampher تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    جالب اینکه من قبل از اینکه بدانم این عکس چقدر مشهور و گران است آن را دیدم و بسیار از آن خوشم آمد. دلیل خوش آمدنم برای خودم مشخص است ولی توضیح آن برایم دشوار است. شاید بتوانم بگویم حذف و بی اثر شدن فاصله ها و همزیستی آرام جاده، آب، آسمان و زمین در این عکس بسیار جالب و استثنائی است: فاصله بین علفزار قبل از جاده، علفزار بعد از آن، رودخانه، علفزار بعد از آن و حتی آسمان به نظرم از بین رفته است و همه در کنار هم نشسته اند. جاده که معمولاً به مفهوم آمدن، رفتن و دور شدن است (و تداعی کننده به دنیا آمدن و از دنیا رفتن )، در این عکس این آمدن و رفتن بار سنگین خود را از دست داده و دیگر آنچنان مهم و دراماتیک نیست زیرا جاده به صورت خطی افق وارد کادر شده و در در همان تراز هم از کادر خارج می شود.زمین نماد زندگی مادی انسان است، آب، هم نماد روح است (آب موهبتی است که از آسمان ها به زمین نازل می شود) و هم نماد ضمیر ناخودآگاه (در مکتب یونگ) و آسمان هم معمولاً نماد معنویت است. این عکس برای من بسیار نمادین است. همزیستی بدون تنش و از بین رفتن تمام فاصله ها بین تولد و مرگ، زندگی مادی، روح و معنویت در این عکس برای من بسیار آرامبخش است.
    البته آنچه گفتم اثری است که این عکس روی من گذاشته و تفسیر شخصی من است که ممکن است با مقصود درونی عکاس یا بینندگان دیگر کاملاً متفات باشد و به نظرم حسن دیگر این عکس (مانند هر اثر هنری خوب دیگر) ایهام و تاویل پذیری آن است.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Thursday 25 September 2014 در ساعت 23:11
    msh2200، Mehrdad-PL، Digital Lover و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.