صفحه 548 از 735 نخستنخست ... 48 448 498 538 544 545 546 547 548 549 550 551 552 558 598 648 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,471 تا 5,480 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Photogrampher نمایش پست ها
    جسارتاً اپچر رو از قلم ننداختید؟ در چه Fایی عمق میدان 50 سانتی متر خواهد بود؟
    درست می فرمائید: f/1.4
    Photogrampher تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

درود

من قصد خرید یک دوربین DSLR دارم و یه دو سه هفته ای است تو وب درباره اصطلاحات و عکاسی می خونم تا یاد بگیرم چون اصلا دوربین نداشتم ولی به عکس و ثبت عکسهای خوب علاقه دارم. هر دو برند Nikon و Canon رو دوست دارم و از طراحی بدنه و امکانات این دوربین های دیجیتالی خوشم اومده. سوالم اینه که تو ایران بیشتر وسایل و لوازم جانبی کدوم از این دو برند بیشتر در دسترس است؟ قیمتش نسبت به دیگری مناسب تر است؟ بعد از مدتی اگر دوربین خریدم اون باتری یا حافظه یا هر وسیله مورد نیاز راحت و بدون مشکل پیدا می شود تا نیاز من و دوربین را رفع کند؟ آیا قیمت یک لنز برای Canon نسبت به همان لنز و همان توانایی برای Nikon در ایران ارزانتر است یا توهم و شایعه است؟ من شخصا فکر می کنم Canon نسبت به Nikon بیشتر تو ایران دوربین فروخته و ایرانیها نمی دونم به چه دلیل از Canon بیشتر استفاده می کنند. آیا این درست است؟ من تعصبی به این دو برند غول ندارم و هر دو رو دوست دارم.

سپاس
    saman-r تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط jedivssith نمایش پست ها
    درود

من قصد خرید یک دوربین DSLR دارم و یه دو سه هفته ای است تو وب درباره اصطلاحات و عکاسی می خونم تا یاد بگیرم چون اصلا دوربین نداشتم ولی به عکس و ثبت عکسهای خوب علاقه دارم. هر دو برند Nikon و Canon رو دوست دارم و از طراحی بدنه و امکانات این دوربین های دیجیتالی خوشم اومده. سوالم اینه که تو ایران بیشتر وسایل و لوازم جانبی کدوم از این دو برند بیشتر در دسترس است؟ قیمتش نسبت به دیگری مناسب تر است؟ بعد از مدتی اگر دوربین خریدم اون باتری یا حافظه یا هر وسیله مورد نیاز راحت و بدون مشکل پیدا می شود تا نیاز من و دوربین را رفع کند؟ آیا قیمت یک لنز برای Canon نسبت به همان لنز و همان توانایی برای Nikon در ایران ارزانتر است یا توهم و شایعه است؟ من شخصا فکر می کنم Canon نسبت به Nikon بیشتر تو ایران دوربین فروخته و ایرانیها نمی دونم به چه دلیل از Canon بیشتر استفاده می کنند. آیا این درست است؟ من تعصبی به این دو برند غول ندارم و هر دو رو دوست دارم.

سپاس

سلام دوست عزیز.

بله حدس شما درست است. استفاده کنون در ایران بیش از نیکون هست. در حالت کلی لنزها و دوربین های کنون ارزانتر از مدلهای مشابه در نیکون هستند. همچنین در دسترس بودن وسایل کنون هم بیشتر از نیکون هست.

دلیل استفاده بیشتر کنون تو ایران هم قابل دسترس تر بودن لنزها و ملزومات دیگر هست که راحت تر از نیکون پیدا میشوند.
    hkhaghani، saman-r، tahers96i و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

سپاس

درود

در ایران معمولا خریدها یا از تهران انجام میشود یا از جنوب کشور و هرانچه که بخواهید چه از نیکون و چه از کنون قابل تهیه خواهند بود.
    اما نمیتوان منکر شد اگر بنا باشد از یک شهر کوچک در استانی دورافتاده خرید کنید قطعا اجناس درون مغازه بر اساس سلیقه فروشنده خواهد بود!
    مرکز تعمیرات و خدمات معتبر هم در ایران در تهران واقع شده ، و هیچ فرقی بین اینکه شما کنونی یا نیکون برای تعمیر برده ایداز نظر تهیه قطعه یا سرویس دهی نیست!

از نظر قیمت گاهی برخی تجهیزات کنون از نیکون ارزانتر هستند گاهی بعضی تجهیزات نیکون از کنون ارزانتر هستند.

پاینده باشید
    a.g g.a، ata_m3، Dariush Chegini و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    بله فاصله فکوس رو از صفحه سنسور حساب می‌کنند که با علامتی (یک دایره با یه خط افقی روی اون) روی بدنه دوربین مشخص شده.
    بله دقیقا که بهش focal plane میگن و مشخص کننده محل سنسور هست.
    Anoosh-Em، Dariush Chegini و saman-r تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

درود

معنی لغت Enthusiast رو می دونم اما تو دنیای عکاسی که دوربینهای رو به 3 دسته مبتدی و تازه کار/ Entry Level و حرفه ای / Professional و این Enthusiast تقسیم می کنند به چه معنی است؟ اینجا چی معنی می ده؟ و برای چه افرادی ساخته شده؟
    amir.komeily تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

درود

در بررسی دوربین های مختلف به گزینه دینامیک رنج برخورد کردم که تفاوت هاش در دوربین های مختلف برام جالب بود.به عنوان مثال در sony nex مدل های مختلف مقدار دینامیک رنج بیشتر از 5Diii بود!

در 5diii برابر ۱۱.۷ و در nex 5r برابر با ۱۳.۱

سوالم اینه که ایا این اختلاف به صورت محسوس در کیفیت خروجی موثر است؟

و فکر میکنم جوابم مثبت باشه پس در این صورت چرا این اختلاف وجود داره؟ چرا canon خروجی پایین تری داره؟ با توجه به اینکه از نظر کلاس کار این دو دوربین قابل مقایسه با یکدیگر نیستند!

سپاس
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود

در بررسی دوربین های مختلف به گزینه دینامیک رنج برخورد کردم که تفاوت هاش در دوربین های مختلف برام جالب بود.به عنوان مثال در sony nex مدل های مختلف مقدار دینامیک رنج بیشتر از 5Diii بود!

در 5diii برابر ۱۱.۷ و در nex 5r برابر با ۱۳.۱

سوالم اینه که ایا این اختلاف به صورت محسوس در کیفیت خروجی موثر است؟

و فکر میکنم جوابم مثبت باشه پس در این صورت چرا این اختلاف وجود داره؟ چرا canon خروجی پایین تری داره؟ با توجه به اینکه از نظر کلاس کار این دو دوربین قابل مقایسه با یکدیگر نیستند!

سپاس
    خوب قطعا همه چیز دینامیک رنج نیست و موارد زیادی برای یک خروجی کامل نیاز است
    اختلاف دینامیک رنج را بین بدنه های نیکون و کنون بخوبی تشخیص میدهم و اختلاف را کاملا احساس میکنم اما همچنان بر جمله اول پایبند هستم.
    farshad.s و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

درود

معنی لغت Enthusiast رو می دونم اما تو دنیای عکاسی که دوربینهای رو به 3 دسته مبتدی و تازه کار/ Entry Level و حرفه ای / Professional و این Enthusiast تقسیم می کنند به چه معنی است؟ اینجا چی معنی می ده؟ و برای چه افرادی ساخته شده؟
    Enthusiast یعنی کسی که خیلی شوق و ذوق برای کاری دارد و ته آن کار خاص را در می آورد. زیاد با تنظیمات دوربین بازی می کند دنبال انجام کارهای خاصی با دوربین است که کاربر تازه کار معمولا سمتش نمی رود. به طور خلاصه کسی است که با دوربین و آپشنهای اضافه اش زیادتر از حد معمول کشتی می گیرد و این طور نیست که راضی شود فقط با فشردن دکمه شاتر عکسش گرفته شود. با این وجود او در حدی نیست که کار فول تایمش عکاسی باشد و از آن پولی در بیاورد(professional).
    Marefat و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    خوب قطعا همه چیز دینامیک رنج نیست و موارد زیادی برای یک خروجی کامل نیاز است
    اختلاف دینامیک رنج را بین بدنه های نیکون و کنون بخوبی تشخیص میدهم و اختلاف را کاملا احساس میکنم اما همچنان بر جمله اول پایبند هستم.
    البته که همه چیز دینامیک رنج نیست٬ بنده هم عرض کردم این دو دوربین قابل مقایسه با یکدیگر نیستن از نظر کلاس کاری.بیشتر میخواستم بدونم چرا در canon این عدد افزایش پیدا نکرده و آیا این مقدار اونقدر محسوس است که بین انتخاب دو بدنه هم رده مثل D610 و 6D بتواند کاربر را به سمت انتخاب نیکون سوق بدهد؟!