صفحه 541 از 735 نخستنخست ... 41 441 491 531 537 538 539 540 541 542 543 544 545 551 591 641 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,401 تا 5,410 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر آشنا Photogrampher آواتار ها
    تشکر کرده
    190

دیدِ خیلی توصیفی، مفهومی ای دارید : )
    اما متاسفانه من نتونستم همچین برداشتی از این عکس داشته باشم
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    The older you are, the longer lens you need

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Photogrampher نمایش پست ها
    دوستان حتماً شما هم عکسی با عنوان Rhein II که آقای Andreas Gursky گرفته اند و به عنوان گران ترین (با قیمت 4.3 میلیون دلار) عکس فروخته شده در تاریخ ازش یاد میشه رو دیدید. واقعاً چیزی که من درک نمی کنم اینه که چطور، طبق چه معیاری و تحت چه شرایطی یک نفر باید حاضر باشه 4.3 میلیون دلار برای یه همچین عکسی بپردازه؟ یه عکس خیلی معمولی. عکسی که اولاً، زیبا و چشم نواز نیست. یعنی اصلاً چیز خاصی نیست. ثانیاً هدف خاصی نداره. حتی به نظرم پیش پا افتاده ترین اصول مثل قانون Third رو هم رعایت نکرده. (سهم زمین و آسمان در عکس 50 ، 50 هست). چطور ممکنه همچین ارزشی داشته باشه این عکس؟ به خاطر نام و اعتبار عکاس اش هست یا چی؟

در این که قیمت گذاری آثار هنری، تابع پیچیده ای از مسائل مختلفی است که فقط یکی از آن ها خوب بودن اثر هنری است، شکی نیست. مسائلی چون، سیاست روز، تجارت، سیاست کلکسیون دارها، اسم هنرمند، مکتب او، قدرت گالری داران بزرگ و ... حتی بر فرض مثال ممکن است خود هنرمند به وسیله شخص دیگری اثر را با قیمت نجومی بخرد، فایده اش چیست؟ هنرمند که یک اثرش نجومی فروش می رود، خود به خود روی قیمت دیگر آثار او تاثیر مثبت فراوان می گذارد. حال آنکه ممکن است همه آثار او شاهکار هنری نباشند.

اما در اینکه این عکس معمولی است، به نظر من اشتباه می کنید. به دلیل اینکه این عکس ها در دسته بندی آرت جای میگیرند. گورسکی که جزو سردمداران مکتب Deadpan هاست. کارهای خارق العاده ای دارد که چفت و بست بسیار خوبی در فرم و محتوا دارند. از خصوصیت عکاسی دِدپن ها ثبت و ارائه جزئیات فراوان در عکس، بدون دادن اطلاعات زیاد و اساسی است. مثلا عکس فوق، در ابعاد 360*190 سانتی متر چاپ شده است. ما که عکس را از نزدیک ندیدیم ولی ثبت آن به وسیله دوربین مدیوم فرمت ایشان، حاوی دیتیل و جزئیات فراوانی خواهد بود. اما در عین حال شما نخواهید توانست تشخصی دهید که اینجا کجاست؟ هیچ کدام از مشخصه هایی که نشان دهد این تصویر دقیقا چیست، یا دقیقا کجاست از قاب (با بستن ترکیب خاص) حذف شده است. دیگر عکس های اون هم این فاکتورها را دارد: سایز بسیار بزرگ، جزئیات بسیار زیاد و بی مکانی و بی زمانی. مساله دیگر این است که کارهای او در دسته بندی "عکاسی معاصر" طبقه بندی می شوند. ارزش گذاری عکس های این دسته بندی، با سنگ محک دسته بندی های دیگر نمی خواند و شاخصه های مربوط به خود را دارد (بیشتر ایده گرا هستند.)

دیدن عکس های دیگر گورسکی که واقعا "هنری" هستند. خالی از لطف نیست.
    msh2200، Mehrdad-PL، Digital Lover و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

دوستان سوالی ابتدایی داشتم.پیشاپیش معذور بدارید.آیا استفاده از براکتینگ در عکاسی فقط به منظور ثبت تصاویر HDR می باشد یا مقاصد دیگری هم از آن حاصل می شود؟

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

براکتينگ انواع مختلفی دارد مثل شاتر ، ايزو ، فکوس که هر کدوم استفاده خاص خودش رو داره
    در کل شما هر موقع به دليلی نتونيد تصوير مورد نظر خودتون رو با يک شات بدست بياريد با ترکيب چند عکس اون رو ميسازيد

مثلاً شما برای عکاسی داخلی ساختمان اگر از تک شات استفاده کنيد يا فضای خارج پنجره اوور اکسپوز ميشود يا بر عکس پس 2 شات مختلف ميگيريد ، يکی تنظيم شده برای نور داخل ، يکی تنظيم شده برای نور بيرون پنجره بدون استفاده از اچ دی آر فقط پنجره رو از عکس دوم به جای تصوير اصلی ميگذاريد و در يک عکس هر 2 قسمت به خوبی مشخص ميشوند
    Digital Lover، nicebluesky و S Noora تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

دوستان منم یه سوال ابتدایی داشتم تفاوت مود های عکاسی p و c و auto تو چیه چون تو همشون خود دوربین کاراها رو انجام میده

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    دوستان منم یه سوال ابتدایی داشتم تفاوت مود های عکاسی p و c و auto تو چیه چون تو همشون خود دوربین کاراها رو انجام میده
    در دفترچه کامل توضیح داده
    اتوماتیک کامل خود کاره p تنظیمات خودکاره ولی شماهم میتوانید تغییر بدید
    ویرایش توسط siosha : Saturday 27 September 2014 در ساعت 21:39

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

سلام
    از دوستان کسی کرک برنامه Helicon Focus 6 رو داره؟ برای فکوس استکینگ میخوام. Zerene Stacker رو هم امتحان کردم ولی زیاد باهاش حال نکردم خروجی اولی رو بیشتر دوست دارم.
    بجز این دوتا برنامه دیگری هم اگر میشناسید معرفی کنید.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان کسی کرک برنامه Helicon Focus 6 رو داره؟ برای فکوس استکینگ میخوام. Zerene Stacker رو هم امتحان کردم ولی زیاد باهاش حال نکردم خروجی اولی رو بیشتر دوست دارم.
    بهترین و حرفه ای ترین برنامه استکینگ همان zerene stacker است اگر مراحل را درست انجام دهید بهترین خروجی را دارد
    ابتدا تمام لایه ها را با گزینه مربوطه همسان و هم تراز کنید سپس با گزینه Pmax دستور استکینگ را بدهید.
    nicebluesky، Ali M.Rezaei، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    سلام
    من براي مك تا ورژن ٦.٠.١٨ پيدا كردم، فكر كنم براي ويندوز هم تا همين ورژن كرك شده باشه. تو گوگل با كلمه تورنت سرچ كنيد، پيدا ميشه، نتونستيد بگيد يك جور براي مك براتون بفرستم.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    بهترین و حرفه ای ترین برنامه استکینگ همان zerene stacker است اگر مراحل را درست انجام دهید بهترین خروجی را دارد
    ابتدا تمام لایه ها را با گزینه مربوطه همسان و هم تراز کنید سپس با گزینه Pmax دستور استکینگ را بدهید.
    راستي برنامه اي مشابه يا بهتر از Helicon Remote هست؟؟؟ من معمولا تصوير برداري استكينگ فوكوس با اين برنامه انجام ميدم و نسبت به حالت دستي خيلي ساده تر هست. يك لنز ماكرو ١٠٥ نيكون و در صورت نياز به بزرگنمايي بيشتر اكستنشن تيوب اتوماتيك.