صفحه 658 از 735 نخستنخست ... 158 558 608 648 654 655 656 657 658 659 660 661 662 668 708 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,571 تا 6,580 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوستان
    اگر احیانا جایی بودیم که به هر دلیلی بابت عکاسی ازمون مدرک خواستن(گیر دادن)،ارائه کارت فنی حرفه ای عکاسی کفایت میکنه؟
    تا حالا اتفاق نیافتاده برام،خواستم مطلع بشم

موفق و پایدار باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگر احیانا جایی بودیم که به هر دلیلی بابت عکاسی ازمون مدرک خواستن(گیر دادن)،ارائه کارت فنی حرفه ای عکاسی کفایت میکنه؟

موفق و پایدار باشید
    درود بر شما

خیر

البته گیر دادن به عکاسی در اماکن عمومی کاملا سلیقه ای هستش و نمیشه از هیچی مطمئن بود ولی به طور کلی عکاسی با دوربین های slr بدون مجوز در اماکن عمومی میتونه دردسر ساز باشه.همین دیروز جمعه با تعدادی از دوستان در پارک جمشیدیه بودیم که نگهبان پارک گفت نامه داریم تا اجازه عکاسی با دوربین های حرفه ای را ندهیم و کار داشت به جاهای باریک میکشید که دوربین هارو غلاف کردیم.همین اتفاق چندی قبل در توچال محوطه کنار پارکینگ٬ پیش اومد که بعد از توجه نکردن به اخطار مامور متاسفانه یک موتوری دو ترک اومد ضمن اخطار شدیدتر همه عکسهام رو پاک کرد و منو مجبور به ترک اون مکان و برگشت به ماشینم کرد.در چنین مواقعی در صورت نداشتن مجوز ( که من هیچوقت نفهمیدم از کجا باید تهیه بشه به چه کسانی و تحت چه عنوانی میدن ) بهترین کار فرار کردن هستش

این رو هم اضافه کنم که عکاسی با سه پایه در تمام اماکن عمومی مثل پارک ها و خیابان ها و ... ممنوع هستش مراقب باشید.
    nicebluesky، Hamed Ziyaei، Behzad43 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

خیر

البته گیر دادن به عکاسی در اماکن عمومی کاملا سلیقه ای هستش و نمیشه از هیچی مطمئن بود ولی به طور کلی عکاسی با دوربین های slr بدون مجوز در اماکن عمومی میتونه دردسر ساز باشه.همین دیروز جمعه با تعدادی از دوستان در پارک جمشیدیه بودیم که نگهبان پارک گفت نامه داریم تا اجازه عکاسی با دوربین های حرفه ای را ندهیم و کار داشت به جاهای باریک میکشید که دوربین هارو غلاف کردیم.همین اتفاق چندی قبل در توچال محوطه کنار پارکینگ٬ پیش اومد که بعد از توجه نکردن به اخطار مامور متاسفانه یک موتوری دو ترک اومد ضمن اخطار شدیدتر همه عکسهام رو پاک کرد و منو مجبور به ترک اون مکان و برگشت به ماشینم کرد.در چنین مواقعی در صورت نداشتن مجوز ( که من هیچوقت نفهمیدم از کجا باید تهیه بشه به چه کسانی و تحت چه عنوانی میدن ) بهترین کار فرار کردن هستش

این رو هم اضافه کنم که عکاسی با سه پایه در تمام اماکن عمومی مثل پارک ها و خیابان ها و ... ممنوع هستش مراقب باشید.
    سلام دوست عزیز
    والا چون شهر کوچیکه تقریبا همه جا دوست و آشنا هستش و خداروشکر تا حالا از این بابت مشکلی برام پیش نیومد(چند بار چن تا سرباز که اهل اینجا نبودن اومدن جلو بابت این موضوع که بعدا مافوقشون جلوشونو گرفت و نتونستن حرکتی انجام بدن)
    یه سوال؟!...این برادرای ارجمند اصلا بلد هستن با دوربین کار کنند که میان عکسهاشو پاک کنن؟
    کلا قوانین این مورد رو کجا میشه مطالعه کرد؟
    به هر حال به شهر های غریب هم میریم و حداقل از قوانین با خبر باشیم که یه زمان مشکلی برام ایجاد نکنن.
    ولی واقعا چیز مسخره ای هستش که نمیشه یه فرد بدون مجوز و فقط محض خوشی دل خودش عکاسی کنه
    باز حداقل یه موردی که هستش من زیاد مایل به عکاسی شهری و این دسته از سبک ها ندارم اما گفتم صرفا جهت اطلاع عمومی گفتم یه مطالعه ای انجام بدم
    به هر حال ممنون از اطلاع رسانی و لطفتون

موفق باشید
    ارادتمند
    farshad.s تشکر می‌کند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

درود بر شما

خیر

پارک جمشیدیه دیگه چرا؟! آخه چرا باید تو همچین جائی با اون عظمت برای عکاسی از درخت و بوته و گل مجوز داشت؟! واقعا متاسفم ... اتفاقا چند روز پیش تو فکرش بودم یه سر به اون جا بزنم. تو پارک های لاله و دانشجو و گفتگو و آب و آتش و ... هم همین داستان رو داریم آیا؟؟
    farshad.s تشکر می‌کند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام دوستان

موفق و پایدار باشید
    راهکار موثر در این مواقع اینه که اعلام کنید هنرجوی عکاسی هستید و برای پروژه کلاسی و ارائه به استاد عکاسی می کنید. اگر بنا به گیر دادن باشه موارد متعددی بوده که با ارائه کارت رسمی خبرگزاری های دولتی هم از ادامه به کار عکاس جلوگیری کرده اند و در حالت کلی نوع برخورد و رفتار عکاس واکنش گیردهنده مربوطه (!) رو تعیین میکنه.
    ویرایش توسط DELL : Saturday 28 November 2015 در ساعت 21:03
    mohammad.baruji و siosha تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    9086

ارادتمند
    متاسفانه تا جایی که بنده اطلاع دارم فراتر از قوانین عمل میشه

تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    پارک جمشیدیه دیگه چرا؟! آخه چرا باید تو همچین جائی با اون عظمت برای عکاسی از درخت و بوته و گل مجوز داشت؟! واقعا متاسفم ... اتفاقا چند روز پیش تو فکرش بودم یه سر به اون جا بزنم. تو پارک های لاله و دانشجو و گفتگو و آب و آتش و ... هم همین داستان رو داریم آیا؟؟
    بله در تمام پارک ها همین داستان هست.بستگی به شانس داره که گیر بدن یا ندن.ولی بهترین کار همونی هست که آقای توسلی اشاره کردن: تعامل و خواهش البته اگه قبلش بتونید فرار کنید بهتره
    TORGHEH تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

درود بر شما

خیر

بارها این بحث مطرح شده و بارها این پیشنهاد های اشتباه - فرار تنها باعث میشود کار خراب شود ، بحث کردن هم فایده ای ندارد
    عکاسی در مکان های عمومی کاملا مجاز است بشرطی که سقف نداشته باشد در مورد خیابان هم که کاملا آزاد است و سه پایه تنها حساسیت را بالا می برد در این زمان ها رفتار دوستانه داشته باشید ولی اجازه ندهید وارد حریم شما بشوند شکستن خریم شخصی شما خودش جرم است و در صورتی که نیروی انتظامی این کار را انجام دهد محکوم به حبس و تعلیق از خدمت میشود بنابراین کادری ها حواسشان جمع است و کاری نمی کنند که براشون شر درست بشود
    جلب و بازداشت نیاز به حکم دادستانی دارد پاک کردن عکس هم خسارت به اموال خصوصی محسوب میشود
    موتور سوارهایی که شما دیدید اگر لباس شخصی داشتند بهشون میگن تیم پیشگیری از وقوع جرم وابسته به نیروی انتظامی است که در صورتی که کسی با 110 تماس بگیره و مورد مشکوکی را اطلاع بدهد این افراد اعزام میشوند که من باهاشون شخصا برخورد داشتم
    مامور ها عموما رفتار بدی دارند و باهاشون نمیشه صحبت کرد اگر در دوربین خود مورد غیر قانونی ندارد مودبا درخواست کنید تا به ستاد آنها مراجعه کنید و آنجا خودتان را معرفی کنید بعد متوجه میشوید که رئیس آنها چقدر مودب و آشنا به قانون است (معمولا نماینده قوه قضاییه)
    در برخورد شخصی من حتی عکس های داخل دوربین را نگاه نکرد و خیلی محترمانه برخورد داشت و بیسیم زد تا گشت ها کاری نداشته باشند

بر اساس قانون هیچ شخصی حق ندارد مزاحم رفتارهای عمومی مردم در مکان های عمومی شود ولی حریم خصوصی متفاوت است
    ویرایش توسط siosha : Saturday 28 November 2015 در ساعت 22:56
    nicebluesky، D.Daneshmand، Hamed Ziyaei و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

سلام دوست عزیز
    والا چون شهر کوچیکه تقریبا همه جا دوست و آشنا هستش و خداروشکر تا حالا از این بابت مشکلی برام پیش نیومد(چند بار چن تا سرباز که اهل اینجا نبودن اومدن جلو بابت این موضوع که بعدا مافوقشون جلوشونو گرفت و نتونستن حرکتی انجام بدن)
    یه سوال؟!...این برادرای ارجمند اصلا بلد هستن با دوربین کار کنند که میان عکسهاشو پاک کنن؟
    به هر حال به شهر های غریب هم میریم و حداقل از قوانین با خبر باشیم که یه زمان مشکلی برام ایجاد نکنن.
    ولی واقعا چیز مسخره ای هستش که نمیشه یه فرد بدون مجوز و فقط محض خوشی دل خودش عکاسی کنه
    باز حداقل یه موردی که هستش من زیاد مایل به عکاسی شهری و این دسته از سبک ها ندارم اما گفتم صرفا جهت اطلاع عمومی گفتم یه مطالعه ای انجام بدم
    به هر حال ممنون از اطلاع رسانی و لطفتون

موفق باشید
    ارادتمند
    قوانینی در مورد عکاسی آزاد در کشور نداریم ولی برای عکاس های وابسته به مطبوعات قانون مربوط به مطبوعات و عکاسان را جست وجو کنید که در آن قید شده کسی حق ندارد مانع کار عکاسان مطبوعاتی شود و ممانعت جرم محسوب میشود
    جلب دوربین هم سرقت و زورگیری بحساب می آید
    برای عموم مردم به همین دلیل بر اساس قانون مدنی و قانون اساسی برخورد میشود که در آن آمده هیچ کسی نباید مانع و مزاحمتی برای کار دیگری ایجاد کند و عکاسی یک کار معمول است مگر خلاف عفت عمومی باشد که با دیدن عکس ها مشخص میشود

بهترین راه عکاسی از سوژه ها با اجازه آنها است و برای اماکن نیازی به اجازه نیست فقط تابلو نباشید
    سلام دوستان

موفق و پایدار باشید
    یا کارت خبرنگاری و عکاسی باید داشته باشید و یا از قانون عمومی استفاده کنید (کارت وزیت معمولی و معرفی کردن خودتون بصورت مودبانه) یعنی از سوژه هایی عکاسی کنید که شر نداشته باشند
    مثلا نرید از پاسگاه و بانک عکاسی کنید ویا وقتی دوربین رو نگاه کنید همش عکس موجودات جذاب باشه :D

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    راهکار موثر در این مواقع اینه که اعلام کنید هنرجوی عکاسی هستید و برای پروژه کلاسی و ارائه به استاد عکاسی می کنید. اگر بنا به گیر دادن باشه موارد متعددی بوده که با ارائه کارت رسمی خبرگزاری های دولتی هم از ادامه به کار عکاس جلوگیری کرده اند و در حالت کلی نوع برخورد و رفتار عکاس واکنش گیردهنده مربوطه (!) رو تعیین میکنه.
    دقیقا صحیح است
    ویرایش توسط siosha : Saturday 28 November 2015 در ساعت 23:20
    DELL، D.Daneshmand، Hamed Ziyaei و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

درود..

آیا عکسهای خبری و ورزشی را میتوان زیر مجموعه اسنپ شاتها قلمداد کرد و یا خیر؟
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "