صفحه 664 از 735 نخستنخست ... 164 564 614 654 660 661 662 663 664 665 666 667 668 674 714 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,631 تا 6,640 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    دوستان بهترین روش دسته بندی و ذخیره عکسها در کامپیوتر چیه ؟

و چطور میشه عکسی رو کم حجم و سایزش رو کاهش داد که کیفیتش داغون نشه ؟
    درود به دوست عزیزم ( و سلام و درود به روح جاودانه صاحب عکس آواتارتون پرویز خان یاحقی، استاد بی بدیل و تکرار نشدنی ویولن ایرانی، بداهه نواز بی همتا و آهنگساز چیره دست ... افسوس که آف تاپیک میشه اگه نه...! )

خدمتتون عرض کنم که بنده روش شخصی خودم رو خدمتتون میگم که ممکنه مفید باشه یا نباشه ولی قبلش اینو بگم که هدف اصلیم از جواب دادن به پستتون معرفی برنامه ای بود که نمی دونم ازش استفاده می کنید یا خیر، برنامه ی Adobe Bridge تو دسته بندی و انتخاب عکس هاتون به شما کمک خیلی زیادی می کنه به این ترتیب که می تونید مثلا محتویات یه فولدر از عکس هاتون رو از داخل برنامه بر اساس انواع اطلاعات Exif مشاهده و دسته بندی کنید، با فیلترهای انتخاب و مشاهده ای که با تیک دار کردنشون این دسته بندی ها رو براتون انجام میده مثل تصویر زیر :

Capture.jpg

در مورد ذخیره عکس ها در کامپیوتر هم من معمولا عکس ها رو تو فولدرهای جداگانه ای که تو نام فولدر اطلاعاتی مثل زمان، موضوع، و لنز مورد استفاده رو مشخص می کنم ذخیره می کنم.
    Nima Sadigh، MEHRDAD.D و harrypotter2020 تشکر می‌کنند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    دوستان بهترین روش دسته بندی و ذخیره عکسها در کامپیوتر چیه ؟

و چطور میشه عکسی رو کم حجم و سایزش رو کاهش داد که کیفیتش داغون نشه ؟
    برای دسته بندی بهترین روش شاید لایت روم باشد . با امکانات کاتالوگ بسیار زیاد.

برای کاهش سایز مناسب بنده چیزی بهتر از خود فوتوشاپ ندیده ام (البته من مد ریسایز را bilinear انتخاب میکنم )
    Nima Sadigh، MEHRDAD.D و harrypotter2020 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا MAJD78 آواتار ها
    تشکر کرده
    236

عکاسی از پرتره دو نفر به بالا چطوریه؟
    صرفا مود M و f زیاد؟
    یا کجا بهتره فوکوس بشه.
    مثل چشمها در حالت تک نفره از این نکات میخوام
    کلی هم خوندم ولی نتیجه درست در نمیاد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

درود اساتید
    یک سوال بهتره بگم پیش پا افتاده دارم ولی گیج کرده من رو
    در مورد کادر در فول فریم و کراپ دار
    بدنه های غیر فول فریم کراپ فکتور دارند (برای مثال تو نیکون 1.5X) و تو یک فاصله کانونی مشخص کادر بسته تری رو به نسبت فول فریم میدن، تا اینجا مشکلی ندارم
    فقط وقتی بحث لنز های فول فریم و DX میاد وسط برای من هم سوال پیش میاد!
    موقع استفاده از لنز های فول فریم مثلاً یک لنز 50 میلیمتری فول فریم روی کراپ دار کادری که به ما میده معادل 75 میلیمتر توی فول فریم هست، سوال من اینجاست اگه از لنز 50 میلیمتری DX (نداریم البته!) روی کراپ دار استفاده کنیم باز هم فاصله ای که به ما میده معادل همون 75 میلیمتر در کراپ دار هاست؟
    یا یه طور دیگه سوالم رو مطرح کنم، این ضریب 1.5 برای دوربین های کراپ فقط روی لنز های فول فریم اعمال میشه یا روی لنز های DX هم باید اعمال بشه (برای رسیدن به کادری مشابه با فول فریم)
    ali.rezaie تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط Saman Keshavarz نمایش پست ها
    درود اساتید
    بدنه های غیر فول فریم کراپ فکتور دارند (برای مثال تو نیکون 1.5X) و تو یک فاصله کانونی مشخص کادر بسته تری رو به نسبت فول فریم میدن، تا اینجا مشکلی ندارم
    موقع استفاده از لنز های فول فریم مثلاً یک لنز 50 میلیمتری فول فریم روی کراپ دار کادری که به ما میده معادل 75 میلیمتر توی فول فریم هست، سوال من اینجاست اگه از لنز 50 میلیمتری DX (نداریم البته!) روی کراپ دار استفاده کنیم باز هم فاصله ای که به ما میده معادل همون 75 میلیمتر در کراپ دار هاست؟
    یا یه طور دیگه سوالم رو مطرح کنم، این ضریب 1.5 برای دوربین های کراپ فقط روی لنز های فول فریم اعمال میشه یا روی لنز های DX هم باید اعمال بشه (برای رسیدن به کادری مشابه با فول فریم)
    اعداد فاصله‌ی کانونی در لنزهای DX، بر مبنای فول فریم درج می‌شوند.
    لذا باید ضریب را بر آنها نیز اعمال‌کرد.
    Dariush Chegini، Majix، ali.rezaie و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

درود اساتید
    سلام
    فاصله کانونی که روی لنز درج می شود (مثلاً 50 م م ) ثابت و جزومشخصات فیزیکی لنز است (چه لنز کراپدار باشد و چه فول فریم) و با بستن لنز روی دوربین فول فریم یا کراپدار تغییری نمی کند. آنچه تغییر می کند زاویه دید لنز است. زاویه دید یک لنز 50 م م (چه کراپدار چه فول فریم) که روی دوربین کراپدار نیکون بسته می شود معادل زاویه دید یک لنز 75 م م است که روی دوربین فول فریم بسته شده باشد.
    تفاوت اصلی لنزهای کراپدار و لنزهای فول فریم، در اندازه دایره تصویر آنهاست. لنزهای کراپدار دایره تصویر کوچکتری که متناسب با اندازه سنسور کراپدار است تولید می کنند و لنزهای فول فریم دایره ی تصویر بزرگتری متناسب با اندازه سنسور فول فریم. مزیت اصلی بستن لنزهای فول فریم بر روی دوربین کراپدار هم در همین مورد است: معمولاً کیفیت تصویر در گوشه ها، پائین تر از وسط عکس است، وقتی لنز فول فریم را روی دوربین کراپدار می بندیم، فقط بخش میانی تصویر که کیفیت بالاتری دارد توسط سنسور ثبت می شود. همین تفاوت هم باعث می شود نتوان لنزهای کراپدار را روی دوربین فول فریم استفاده کرد: چون دایره تصویر کوچک است، کل سنسور فول فریم را پر نمی کند و گوشه ها و کناره های عکس سیاه می شود.
    ارادت
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Thursday 14 January 2016 در ساعت 08:29
    Mehrdad-PL، hrmf، کوروش و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

ممنونم از پاسختون
    پس یعنی زاویه دیدی که یک لنز فول فریم مثلاً 14-24 تو فاصله ی 20 میلیمتر به من میده مشابه زاویه دیدی هست که لنز 18-55 تو فاصله ی 20 میلیمتر به من میده؟
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

ممنونم از پاسختون
    پس یعنی زاویه دیدی که یک لنز فول فریم مثلاً 14-24 تو فاصله ی 20 میلیمتر به من میده مشابه زاویه دیدی هست که لنز 18-55 تو فاصله ی 20 میلیمتر به من میده؟
    بله.
    همینطوره و هیچ تفاوتی در زاویه ندارند.
    یا علی
    Dariush Chegini، siosha و Saman Keshavarz تشکر می‌کنند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    31

با سام و سپاس
    در مورد هک دوربین و Magic hack که قابلیت های زیادی رو به دوربین اضافه میکنه میشه راهنمایی بفرمایید دوربینم 550 کنون
    ممنون
    siosha تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz200 نمایش پست ها
    با سام و سپاس
    در مورد هک دوربین و Magic hack که قابلیت های زیادی رو به دوربین اضافه میکنه میشه راهنمایی بفرمایید دوربینم 550 کنون
    ممنون
    مجیک لنترن را می فرمایید؟ فریم ویری است که بر روی دوربین نصب میشود و امکانات اضافه می شود
    اگر خودتان نمیتوانید از یک نفر ماهر بخواهید این کار را انجام دهد ولی فکر می کنم گارانتی را ساقط می کند دوستان کنونی بهتر راهنمایی خواهند کرد
    sanaz200 تشکر می‌کند.