صفحه 12 از 735 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 112 512 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

پیش فرض پاسخ: سوالات عمومي عكاسي

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    وقتی صحبت از Exif‌می‌کنید پس آگاهید که چیزی بنام Exif وجود دارد. پس احتمالا می‌دانید که چطور می‌توان Exif عکس را دید. اگر نمی‌دانستید چطور می‌توان Exif را مشاهده کرد منطقی بود که بپرسید: "چگونه Exif عکس را ببینم."، که در آن صورت زیر سوال بودید بخاطر مطالعه نکردن فروم و بخصوص مقالات ارزشمند سایت.
    بنابر این بدون سوال پرسیدن می‌توانید Exif عکس گرفته شده در مود Auto‌ را چک کنید تا ببینید:

سپس دوربین را در مد M‌ در همان تنظیمات قرار داد همان نتیجه را در همان شرایط نور و سوژه بگیرید.

بنابراین این سبک سوال پرسیدن شما هرچند به هزاران:

ختم شود، از دید بنده محتمل به آف-تاپیک است و چنانچه محرز شود، طبق قوانین سایت واکنش نشان می‌دهم.

پ.ن: یقین داشته باشید میانگین IQ مدیران سایت و فروم عکاسی به حد نصاب لازم می‌رسد. اگر نگویم به استثنای بنده همگی تیزهوش‌ هستند (که حمل بر خودستایی شود و مشک آن است که خود ببوید...)

با احترام و آرزوی موفقیت روز افزون برای شما دوست عزیز
    هادی هژیرآذر

-==================-
    با سلام
    دوست عزیز متاسفانه من چیزی از پست شما متوجه نشدم! (قصد شما کمک بود و پاسخ پست من را دادید و یا خیر چیز دیگری قصد داشتید بگوئید؟!!!)
    با احترام
    کاویان

كاربر همراه Super Oli آواتار ها
    تشکر کرده
    2664

سلام !!
    از اساتید کسی میدونه این عکس من چرا انقدر نویزی شده؟ (اونهم در ایزوی 200)

[IMG]http://i42.*******.com/jqsvf5.jpg[/IMG]

به نظرتون ممکنه سطح سنسور عرق کرده باشه؟
    چون قبلش مدت زیادی در سرما بودم و برای مدتی سوار ماشین شدم که خیلی گرمتر از بیرون بود....
    دوربین، نیکون D300 هستش و تنها ادیت انجام شده روی عکس استفاده از ابزار Auto Levels و تغییرات رنگ و کنتراست بوده.
    علی آذرنوش
    www.photochapter.com
    A good photograph is knowing where to stand. - Ansel Adams

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خوب علي جان تا اساتيد از راه برسند من يك حدسي دارم كه مي گم.

اولا نشستن شبنم بر سنسور در شرايطي كه فرموديد هيچ بعيد نيست ولي چيزي كه از ديشب تا به حال به فكرم رسيده اينه كه معمولا در ساعات اوليه ي طلوع و آخريه ي غروب به علت شرايط خاص قرار گيري زمين و خورشيد نسبت به يكديگر شدت اشعه هاي مختلف نور آفتاب از جمله ماوراء بنفش و مادون قرمز و ... خيلي بيشتر از شرايط عادي اند. به ويژه اينكه شما در شرايط هواي پاك و رقيق هم بوده ايد.

آيا فيلتري روي لنزتان بوده يا نه ؟ مثلا UV ؟ فكر مي كنم يكي از بهترين موارد استفاده از فيلتر UV در همين شرايط نوري باشد.
    Sama01، M.vatandoost، Super Oli و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

سلام خدمت عزيزان
    همانطور كه مي دانيد كادر فوكوس داراي 2 حالت كوچك و بزرگتر است ... آيا با كوچك كردن كادر فوكوس، تاثيري بر دقت فوكوس روي سوژه خاصي در ميان سوژه هاي زياد، ايجاد مي شود يا خير صرفا نمادي و سمبليك و براي زيبايي كادر را كوچك و بزرگ مي كنيم؟؟؟
    چندي پيش يكي از دوستان عكسي گرفته بود از يك ميوه در ميان شاخ و برگ هاي درخت، بطوري كه سوژه ميوه بود ولي شاخ و برگ درخت فوكوس شده بود! آيا با كوچك كردن كادر فوكوس اين مشكل حل مي شود يا بايد با منوال فوكوس و زوم بيشتر و ترفندهاي ديگر اين فوكوس دقيق روي ميوه انجام شود؟!!
    متشكرم
    كاويان
    مسلما تاثیر دارد. حالت کوچک به صورت نقطه‌ای فوکوس را تنظیم می‌کند و برای مواردی کاربرد دارد که موقعیت عکاس و سوژه نسبت به هم ساکن است. حالت بزرگ هم فوکوس را در منطقه‌ی اطراف محل فوکوس، تنظیم می‌کند و کاربرد آن در عکاسی از اشیائ متحرک است و مسلما برای فکوس دقیق عملکرد قابل اطمینانی ندارد.
    M.vatandoost تشکر می‌کند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

تشکر کرده
    2664

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

خوب علي جان تا اساتيد از راه برسند من يك حدسي دارم كه مي گم.

اولا نشستن شبنم بر سنسور در شرايطي كه فرموديد هيچ بعيد نيست ولي چيزي كه از ديشب تا به حال به فكرم رسيده اينه كه معمولا در ساعات اوليه ي طلوع و آخريه ي غروب به علت شرايط خاص قرار گيري زمين و خورشيد نسبت به يكديگر شدت اشعه هاي مختلف نور آفتاب از جمله ماوراء بنفش و مادون قرمز و ... خيلي بيشتر از شرايط عادي اند. به ويژه اينكه شما در شرايط هواي پاك و رقيق هم بوده ايد.

آيا فيلتري روي لنزتان بوده يا نه ؟ مثلا UV ؟ فكر مي كنم يكي از بهترين موارد استفاده از فيلتر UV در همين شرايط نوري باشد.
    بله فیلتر یو وی بود، علاوه بر اون هم با فیلتر پولار و هم بدون اون عکس گرفتم که تفاوت چندان خاصی نداشت.

ممنون از راهنمایی شما آقا فرهاد
    farhad44 تشکر می‌کند.
    علی آذرنوش
    www.photochapter.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

دوست عزیز
    چرای داستان رو خودتون فرمودید:

تنها ادیت انجام شده روی عکس استفاده از ابزار Auto Levels و تغییرات رنگ و کنتراست بوده.
    عکس رو در هواپیما گرفتید؟
    شیشه های کثیف هواپیما و چند لایه بودنشون شدیدا کنتراست و کیفیت رو پایین میاورند.
    و شما با تغییر کنتراست و و و سعی در بهبود عکس داشتید.
    چنین عملیاتی تاثیر مستقیم بر افزایش نویز دارد.
    A_Maddah، Minoosepehr، Navids و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    2664

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    دوست عزیز
    چرای داستان رو خودتون فرمودید:

عکس رو در هواپیما گرفتید؟
    شیشه های کثیف هواپیما و چند لایه بودنشون شدیدا کنتراست و کیفیت رو پایین میاورند.
    و شما با تغییر کنتراست و و و سعی در بهبود عکس داشتید.
    چنین عملیاتی تاثیر مستقیم بر افزایش نویز دارد.
    بله احتمال اینکه در اثر ادیت بوده باشه خیلی زیاده.
    البته از هواپیما نگرفتم عکس رو ولی هوا به شدت مه آلود بود و ذرات معلق آب، مزاحمت زیادی برای دید و عکاسی ایجاد میکرد.
    ممنونم آرش جان
    farhad44 تشکر می‌کند.
    علی آذرنوش
    www.photochapter.com

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

سلام
    بحثی در ارتباط با DIFFRACTION در تاپیک 50D انجام شده که دوستان به لزوم استفاده از لنزهای با کیفیت زیاد برای ساپورت رزو لوشن بالای این دوربین اشاره کرده اند.میخواستم بپرسم این موضوع با همین شدت در رده ENTRY LEVEL هم در جریان است یا برداشت من از موضوع اشتباه است.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    بحثی در ارتباط با DIFFRACTION در تاپیک 50D انجام شده که دوستان به لزوم استفاده از لنزهای با کیفیت زیاد برای ساپورت رزو لوشن بالای این دوربین اشاره کرده اند.میخواستم بپرسم این موضوع با همین شدت در رده ENTRY LEVEL هم در جریان است یا برداشت من از موضوع اشتباه است.
    اصولا diffraction یک پدیده فیزیکی است و ربطی به نوع دوربین و لنز ندارد. خیلی ساده اگر بخوام بگم، شما چشمهاتون رو نیمه باز کنید و نگاه کنید. همه چیز رو تار می بینید. این میشه diffraction. در واقع وقتی که نور از یک سوراخ خیلی کوچک بگذره این اتفاق می افته.
    در دوربینهای لارج فرمت قدیمی و گاها لزوم بستن دیافراگم تا f/32 , f/45 و حتی f/64 خصوصا برای عکاسی لنداسکیپ، برای داشتن حداکثر عمق میدان، به دست آوردن حداکثر شارپنس چالش برانگیز است.
    بنابراین این اتفاق برای هر دوربین و لنزی می افتد. و توصیه می شود تا حد امکان از دیافراگم 8 یا 11 بالاتر نرفت.
    اما این پدیده در دوربینهایی با تعداد پیکسلهای بیشتر مثل 50D تشدید میشه که در اون تایپیک بحث شده.
    حسام، yasin-m، farhad44 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

پیش فرض این علامت که معمولا روی لنز های پرایم هست چیست؟

با سلام

با توجه به اینکه تجربه استفاده از لنز های پرایم رو نداشته ام و اکنون قصد تهیه یا 50mm یا 85mm رو دارم ،

در روی لنزهای پرایم ( یا حداقل 2 مدل مورد نظر من ) یک علاماتی هست، که در عکس زیر من با دوایر قرمز رنگ آنها را شماره گذاری کرده ام :

لطفا بفرمایید این علامات چه معانی دارند ( شماره 1 و 2 )؟

با تشکر

صفحه 12 از 735 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 112 512 ... آخرینآخرین