صفحه 132 از 735 نخستنخست ... 32 82 122 128 129 130 131 132 133 134 135 136 142 182 232 632 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نورسنج دوربين در حالت M كار ميكند اما هيچ نوع كنترلي بر سرعت شاتر و يا اندازه ديافراگم ندارد .ولي ميتوان از روي نشانگر آن فهميد كه صحنه مورد نظر براي ثبت بر سنسور در چه وضعيت از لحاظ نورسنجي قرار دارد . بعبارتي در اين حالت فقط ميتوان نتيجه خروجي نورسنج را ديد و بر اساس ان تصمميم گرفت .
    Digital Lover، M. Beyrami، king4 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    با سلام

Third party چیه؟ کاربردش کجاهاست؟ (تو تاپیک فلاش 580 دیدم نمیدونم چیه:confused:)

ممنون
    در ادامه توضیحات دوستان: Third Party در مباحثات ما، به کارخانه های سازنده لوازم مشابهِ کارخانه اصلی اطلاق میشود. مثلاً شما برای دوربین کنن خود، هم میتوانید از سری لنزهای EF و یا EF-S که توسط خود Canon ساخته میشود استفاده کنید، و هم از مارکهای غیر Canon ( مثل Sigma, Tamron, Zeiss ). به این کارخانه ها، Third Party اطلاق میشود. در بازار و مکالمات، به محصولات آنها هم Third Party اطلاق میشود، گرچه از لحاظ گرامری چندان درست بنظر نمیرسد.

در اغلب موارد، محصولات این کارخانه های Third Party و یا همان "شخص ثالث" خودمان ( طرفی بجز کارخانه اصلی و مشتری ) از محصولات Original، ارزانتر، و گاهاً از لحاظ کیفیت، با محصولات اصلی، رقابت میکنند. نمونه بارز آن، لنزهای Zeiss هستند.

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

سلام
    یه جایی تو فروم این سوالی که میخوام بپرسم رو دیده بودم اما 3 روزه دارم میگردم تا پیدا کنم و سوال تکراری نپرسم اما پیدا نکردم
    سرچ انجین فروم هم که کلا خداحافظی ...
    فلاش های اکسترنال دوربین مثل 580 کنون یا اس بی 900 یا چه میدونم 622 و 866 نیسین چند ژول حساب میشن؟
    یعنی میخوام بدونم از لحاظ قدرت در مقام قیاس با یه فلاش استودیویی 300 ژول چه قدر اختلاف دارند و اینکه آیا میشه مثلا با چند عدد فلاش اکسترنال به ژول مورد نظر در یک فلاش استودیویی رسید؟
    ممنون ...
    Miri تشکر می‌کند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    سلام
    یه جایی تو فروم این سوالی که میخوام بپرسم رو دیده بودم اما 3 روزه دارم میگردم تا پیدا کنم و سوال تکراری نپرسم اما پیدا نکردم
    سرچ انجین فروم هم که کلا خداحافظی ...
    فلاش های اکسترنال دوربین مثل 580 کنون یا اس بی 900 یا چه میدونم 622 و 866 نیسین چند ژول حساب میشن؟
    یعنی میخوام بدونم از لحاظ قدرت در مقام قیاس با یه فلاش استودیویی 300 ژول چه قدر اختلاف دارند و اینکه آیا میشه مثلا با چند عدد فلاش اکسترنال به ژول مورد نظر در یک فلاش استودیویی رسید؟
    ممنون ...
    فلاش نایسین 866 =ژول83 در حداکثر قدرت هست
    djmehdi_67، persian.boy و Miri تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط 350 نمایش پست ها
    ممنون مسعود جان حالا که اینجایی بزار سوالم رو کامل کنم تا ندونسته از دنیا نرم
    تو فلاش های استودیویی البته با کیفیت خوب ظاهرا تو حداکثر و حداقل قدرت زول دستگاه نباید کم و زیا بشه(درست میگم دیگه؟؟؟)
    تو فلاش های اکسترنال هم همینجوره؟؟؟ شما فرمودید 83 زول در 866 در بیشترین قدرت یعنی در 1/2 یا 1/8 قدرت مقدار زول کم میشه؟؟؟؟
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    ممنون مسعود جان حالا که اینجایی بزار سوالم رو کامل کنم تا ندونسته از دنیا نرم
    تو فلاش های استودیویی البته با کیفیت خوب ظاهرا تو حداکثر و حداقل قدرت زول دستگاه نباید کم و زیا بشه(درست میگم دیگه؟؟؟)
    تو فلاش های اکسترنال هم همینجوره؟؟؟ شما فرمودید 83 زول در 866 در بیشترین قدرت یعنی در 1/2 یا 1/8 قدرت مقدار زول کم میشه؟؟؟؟
    بله ژول که کم شه نور هم کم میشه
    وقتی قدرت رو کاهش میدی یعنی ژول رو کاهش دادی
    ژول (ژ)= قدرت فلاش
    اینی که شما میگی درجه کلوین نور هست که دقیق باشه و اینکه فلاش رو هر وقت رو 1/8 مثلا تنظیم کردی همیشه و دقیقا 1/8 باشه و کم و زیاد نشه
    (اگر اشتباه هست دوستان اصلاح کنند)
    ویرایش توسط M. Beyrami : Monday 4 July 2011 در ساعت 13:17
    vahidmir2000، djmehdi_67 و Miri تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط 350 نمایش پست ها
    سلام
    ممكنه منبع اين گفته تون رو ذكر كنيد؟
    ممنون

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaVT نمایش پست ها
    نور سنج دوربين هميشه كار مي كنه، چه در مد هاي Avو Tv و P چه در مد M. در مد M نورسنج دوربين مقدار حاصل از سرعت شاتر و ديافراگمي كه روي دوربين تنظيم هست (رو با استفاده از روش ماتريكس، نقطه اي يا مركزي كه در تنظيمات نورشنجي انتخاب كرده ايد) نشان خواهد داد. حالا شما مقدار دلخواه خودتون رو برفرض +1 رو با تغيير ديافراگم يا سرعت شاتر به دلخواه اعمال خواهيد كرد. در مد هاي اتوماتيك Av و Tv اگه نور سنج روي صفر باشه؛ دوربين صحنه رو بر مبناي خاكستري 18% نورسنجي مي كنه و پارمتر ديگه رو انتخاب مي كنه. در مد P هم هر دو پارامتر سرعت شاتر و ديافراگم توسط دوربين انتخاب مي شه.
    آينه هم بالا پايين ميشه، اگه از ويزور نگاه كنيد متوجه ميشيد. وقتي آينه بالا مي آد ويزور سياه مي شه و وقتي پايين مي آد تصوير بر مي گرده.

تشکر از پاسختون...خب توی عکاسی پیاپی به فرض 8 fps چه دلیلی داره که آینه دوباره برگرده سر جاش و دوباره بره بالا؟ تو این سرعت که دیگه فرصتی برای کادر بندی نیست؟

و سوال دیگه اینکه تو دوربین 5D بالای دکمه on/off در ادامش یه خط سفید هست....اون چه تفاوتی با on داره؟ (متوجه شدم که فقط تو اون حالت غربیلک بغل انگشت در حالت M فعال میشه برای تغییر f...فقط همین؟؟؟)

تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام
    ممكنه منبع اين گفته تون رو ذكر كنيد؟
    ممنون
    دفترچه فلاش
    Wattage=83 Ws. at full power
    shabab، Rouzbeh Ehsani و djmehdi_67 تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    سلام

1- آیا در مد M که جبران نوردهی وجود نداره آیا نورسنجه هم کابرد خودشو از دست میده؟ آیا نور سنج فقط وقتی کارمیکنه که دوربین قراره برای سرعت و دیافراگم تصمیم بگیره؟
    2- تو حالت چند فریم بر پانیه آینه قفل میشه یا بالا پایین میشه؟
    (یه جک: دیروز به صاحب کارم گفتم عکسای پرسونلی تو چه فاصله کانونی بگیرم با تعجب نگام کرد گفت یعنی چی؟؟؟؟!!!!)
    (دوربین آتلیه 5D MKII , 5D )

نه آینه قفل نمیشه و بالا پایین میره ;)

جالبه من همین الان این پست رو دیدم ولی تا جوابش رو دادم یه صفحه به تاپیک اضافه شد
    شرمنده واسه خط رو خط شدن هاا
    ویرایش توسط Ali Saeedi : Wednesday 6 July 2011 در ساعت 00:37 دلیل: خط رو خط شدن